Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletlerde egzozdan alev atma

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar arabalarda olduğu gibi motorlarada uygulanabiliyor mu bu modifiye işi

eğer olursa çok tatlı olur
    keeway superlight kısmetse alacağım bu ara bu modifiye yapılabilir mi ?

birde bazı arkadaşların keewaylerinde görüyorum fren sıkma yerinin oraya püskül gibi bişey bağlıyorlar tespih gibi sarkıyor onun adı ney çok hoşuma gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    bildiğim kadarıyla arabalarda alev atma işini sağlayan bir kit, motorlarda uygulanabilir mi bilemiyorum. ama egzoz yapısına, konumuna bakarsak pek sanmıyorum. anca, motosiklet için özel üretim olması gerekir diye düşünüyorum.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Yaw arkadaşım neden motorun orjinalliğini bozacam diye ugraşıyon.Performans istiyosan racing alsaydın alev malev yok daha neler benim bi mobylette vardı aha o yandı bigün benim motordan çıkan ilk ve tek alev oydu.Şaka bi yana motoruna aksesuardan başka bişey yapma
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    abi bırak gözünü seveyim.. arkadakini tutuşturacaksın.. ateşe meraklı olan çakmak alsın...

F_E_A_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yapmayın gözünüzü seveyim

Arabalarda bu tarzda modifiyeler yapılabiliyor. Egzozdan çıkan alev, son susturucunun başlangıç yerinde bulunan bir oksijen tüpünün yardımı ile ateşleniyor. Arabalarda kullanılması bile riskli olan bu sistemi motorlarda kullanmak çok sakıncalı olur. Yapılmasına yapılır belki ama yaptırmamakta fayda var bence

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı serkankiyak adlı üyeden alıntı
    abi bırak gözünü seveyim.. arkadakini tutuşturacaksın.. ateşe meraklı olan çakmak alsın...
    Trafik ışıklarında arkanıza durunlar fazla yaklaşmaz işte iyi olur. yoksa yanarlar.
    yananı görür Allah Allah Allah heeyt
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    Trafik ışıklarında arkanıza durunlar fazla yaklaşmaz işte iyi olur. yoksa yanarlar.
    yananı görür Allah Allah Allah heeyt
    eyvallah..

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Bu kitleri hic tercih etmem. Egzozdan ates cikartma olayi motorun zamanlamasinda basliyor. "Back fire" cilindir icinde fazla benzin veya "miss fire" yanlis zamanlama ve atesleme ortaya getirerek arkadan ates atirirsin.

Boyle seyler eski motosikletlerde cok olurdu, daha oluyor. Eski motosikletlerde vites atarken veya elini gazdan cekince birden pat diye bir ses gelirdi.

Soylenen kitler egzozu delip, egzoz icine benzin aktirir veya yanlis zamanlama orta getirir. Hem egzozu maf edersin hemde fazla benzin kullanirsin.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    1000RR06
    kardeşim sen uçtunmu bu kit motoya bağlanmaz bağlansa ilk denemede uçarsın ve benden tavsiye uçak benzini kullan hem daha seri olur hemde alev alev yanarsın yok ben yapanı gördüm
    Acımadıki, acımadıki

fırtına42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gılardion
    ewt ortağım izmirde motora nos takıyorlar bunu taksan bile üstünde duracak bi adam lazım...

alev çıkartan değilde eksozun içine kırmızı renkte wattlı ledler konularak değişik bir sistem yapabilirim galiba..alev işi biraz sakata benziyor

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Manifolddan direk dışarı verirseniz egzozdan alev çıkar, arada susturucu varsa çıkmaz diye biliyorum. Yarış otomobillerinde susturucu olmadığı için vites düşüşlerinde alev çıkıyordu.

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arabalardaki kitin takılma olayı sakata benziyo sen ara sıra egzos patlat hevesini alırsın çinlerde olur mu bilmiyorum ama herhalde olur ikinci viteste son hız giderken kontağı kapat ondan sonra motor iyice yavaşlamaya başlamaya yakın kontağı aç pat diye bi sesle beraber ufak bi alevde çıkar arkadan yapılabilecek en basit modifiyede belki açık hava filtresi takmak olabilir
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ahmet Ozgur selam dostum bende bir keeway superlight kullanicisiyim ve benim motorumda modifiyeli. Herkezin zevk olayi taktir ediyorum. Motorumda Egzozu actirdim , performans hava filtresi taktirdim , subaplari ayarladim, platinuim buji ile destekledim. Ne mi degisti aslinda hic bir sey. Sesi cok gur cikiyor her kez donup bakiyor 600 cc alet zanediyor. Son hiz 110 km/h kaliyor. Disli ile de oynarim belki piston ile de ama az bucuk cekis olur. Yani yani bir karincayi yaris ati yapamazsin. Ben bunu kabullenerek basladim olaya. Sadece kendi egomu tatmin ediyorum. Inan bana ayarli bir mobilet bile beni pek gusel geciyor.Basarilar dostum
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Bu işi ben daha önce araştırmıştım üstad , benimde aklıma yatmıştı uzun uğraşlarım sonucu bulmuştum , ileride takacagım

msn ye gel adamın irtibat telefonunu vereyim buradan olmak ayıp olabilir ,
    Fiyatı hatırladıgım kadarı ile 65-70 ytl bişi idi eğer kendin bağlayabilirsen amenna bağlayamam dersen 50 ytl ye de bağlıyorlar

msn: realangut@hotmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler