Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tecrübe'li Büyüklerimizin Yardımıyla Motor Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Bu konular sıktı biliyorum ama yardımınız lazım
    Cümleten Selamun Aleyküm,
    Sanırım 1.5 sene önceydi kendi motorumu almaya karar verdim,öğrenci hali orta halli çinli bir scooter yada commuter alıcaktım.Sonra buraya üye oldum bir kaç gün okumam yetti anladım ki sabretmek gerek ve hayallerimi erteledim.Liseyi bitirdim bitirdiğim bölümü meslek edindim 6aydır çalışıyorum 6500tl Bütçe oluşturdum.İşte buda acıklı motor alma hikayemdi

4-5 aylık 150cc scooter tecrübem var.Ehliyet için bu ay sonundaki sınava giricem.Düşündüğüm tarz S.Sport,alternatif tarz naked.Bütçem 6500TL(Ekipmanlar Hariç).
    İlgilendiğim Modeller : 2.EL GT250R - CBR125R
    1 kere vitesli motor kullanma şansım oldu 10dk kadar küçük bi alanda turladım,aldığımda çok zorlanmam inşallah.
    Boy 186/70kg 250cc'ye kadar değerli önerilerinizi bekliyorum,yorum atan atamayan herkese Teşekkür'ler.
    Çanakkale Aşığı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Sınava gir
    ehliyeti al
    söz fikrimi söyleyeceğim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akilli uslu birine benziyosun.
    Gt 250R yada naked modeli olan comet gt250 alip, uslu uslu kullanabilirsin.
    Ehliyetini de al ama
    inci1903 bunu beğendi.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    inci ekipmanlar hariç demişsin ortala bir ekipman alsan 250 kask ,200 mont,100 eldiven,75 dizlik,75 bellik hadi birde bot aldın 200;900-1000 lira gibi bir bütçe gidecek motor için geriye 5500 kalıyor,5500 temiz gt250r zor bulursun ama 2007-2008 comet bulabilirsin.cbr 125 kullanıcısıyım ama önermiyorum,gerçekten çok az yakıyor cezbeden tarafı bu ama yaktığı kadar gidiyor 250 cc hem gezi hemde şehir içi için ideal 125cc de uzun yollar eziyete dönüşüyor.en iyisi comet alman olacaktır.

caner6776 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e '13
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inci ekipmanlar hariç demişsin ortala bir ekipman alsan 250 kask ,200 mont,100 eldiven,75 dizlik,75 bellik hadi birde bot aldın 200;900-1000 lira gibi bir bütçe gidecek motor için geriye 5500 kalıyor,5500 temiz gt250r zor bulursun ama 2007-2008 comet bulabilirsin.cbr 125 kullanıcısıyım ama önermiyorum,gerçekten çok az yakıyor cezbeden tarafı bu ama yaktığı kadar gidiyor 250 cc hem gezi hemde şehir içi için ideal 125cc de uzun yollar eziyete dönüşüyor.en iyisi comet alman olacaktır.
    Hocam gözünüzden kaçmış sanırım ekipman hariç 6500 demiş bu fiyat gayet yeterli 250r için
    inci1903 bunu beğendi.
    Caner KIRMIZI
    [Zonguldak-MT]

Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınava gir
    ehliyeti al
    söz fikrimi söyleyeceğim.
    abi o nedir ya gel şeker vericem der gibi kafamdaki modelin belli olup temizini bulmam satın almam aşağı yukarı ehliyeti elime almama denk gelicek zaten.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akilli uslu birine benziyosun.
    Gt 250R yada naked modeli olan comet gt250 alip, uslu uslu kullanabilirsin.
    Ehliyetini de al ama
    Çok sağolun ağırlıklı gt250r düşünüyorum bakalım hayırlısı.

ekipmanlar hariç derken onlar için ayrı bir bütçem var zaten.cbr hakkındaki fikirleriniz çok yardımcı oldu sağolun
    Çanakkale Aşığı..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı inci1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o nedir ya gel şeker vericem der gibi kafamdaki modelin belli olup temizini bulmam satın almam aşağı yukarı ehliyeti elime almama denk gelicek zaten.

Gel sen dinle beniii
    iki ay daha sürer eline almak ehliyeti
    biraz daha para yaparsın ozamana kadar
    Türkiye ye geldiğinde
    Suzuki inazuma 250 yakışır benim aklı başında kardeşime)

Motosikleti
    abi 1-2 ayda nasıl 5 bin biriktirsin gözünü seveyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    abi 1-2 ayda nasıl 5 bin biriktirsin gözünü seveyim.
    6 ayda iyi birikmiş
    birde ağustos sonu geliyor motor
    10,000 diyelim
    motor çalıştı %20 fiyatı düşer,
    eylül ekim sezon biter ayran gönüllüler çıkarır satışa 7500-8000 e alınır derim
    başkada bişey demem)

Motosikleti
    valla öyle bir anlattın ki inandım hatta bende mi alsam diye tereddüt ettim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    valla öyle bir anlattın ki inandım hatta bende mi alsam diye tereddüt ettim
    Hesap ortada Mustafa m
    yeni motor
    ayran gönüllüadam çok
    olmaz mı uymazmı bu hesap?
    Hondacıyız ama motosiklet güzel hakkını yememek lazım.
    ben düşünüyorum sanırım alacağım.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Hyo almalısın derim. Cbr125 aldığın zaman bir müddet sonra sana yetmeyecek 3 ay içinde büyütmek isteyeceksin motoru. Onun için Hyo al şahane motor hem sağlam hem iyi gidiyor. Otobanda rahatlıkla trafiğe ayak uydurabilirsin. Ama lastikleri fabrika çıkışlı ise değiştirmen gerekir. Birde fren sistemi pek iyi değil orjinalinde brembonun yan sanayisi takılı üzerinde. Ha unutmadan kilometresi de 10-15 km fazla gösterir. Yani 180 ile giderken ordalama 165-170 le gidiyorsun. Muhteşem bi geçiş motorudur diyebilirim.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Ne alırsan al hacı ancak motordan önce full ekipmanlarını al
    inci1903 bunu beğendi.
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    cbr125 in kısa bir süre sonra sıkacağı konusunda katılıyorum ama ,cbr 125 e 5 kuruş masraf etmeden senelerce sürer,hyo çok iyi baksa bile ufak tefek birçok sorunla uğraşır,iyi bakmazsa zaten altından kalkamaz.Ve hyo satarken ciddi değer kaybeder.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Aleyküm Selam, 8000 liraya ikinci el kawasaki ninja 250r bak derim

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr125 in kısa bir süre sonra sıkacağı konusunda katılıyorum ama ,cbr 125 e 5 kuruş masraf etmeden senelerce sürer,hyo çok iyi baksa bile ufak tefek birçok sorunla uğraşır,iyi bakmazsa zaten altından kalkamaz.Ve hyo satarken ciddi değer kaybeder.
    Kafa karıştırıcı bir yorum bence. Cbr125 e 5 kuruş masraf etmeden sürer demişsin hyoya çok iyi baksa bile ufak tefek birçok sorunla uğraşır demişsin. Sorun derken? Örnek verir misin yaklaşık 1.5 senedir hyo kullanıcısı olarak şahsen ben de merak ettim. 2.ci olarak 'ciddi değer kaybı' demişsiniz öyle bir kayıpta söz konusu değil bence her araç alınırken satılırken ufak tefek kar veya kayıp ettirir ama hyoda bu kayıp 'ciddi' değil. Çoğu zaman da kayıp olduğu söylenemez aldığınız fiyata satarsınız en kötü(2.elden bahsediyorum) Sıfır da kayıp ciddi olabilir tabi.

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Bu arada inci1903 kardeş, alacağın motor senin tarzına göre olmalı. Şöyle diyelim gezecem tozacam genelde uzun yolda kullanacam diyorsanız GTR biraz yorucu gelebilir. Bi de şöyle birşey var ben de uzun yol yapıyorum arada ama SS benim tarzım olduğu için o yorgunluk filan vızz geliyor Nnaked tavsiye ederim o fiyata da sağlam bir naked alabilirsiniz. GTR de alırsınız hatta sürekli ilan takibiyle temiz 2010 bile bulursunuz. Başlangıç için size zor gelmez gibi geliyor boyda baya var aynı benim gibi. İlk başlarda tabi alışma döneminde zor gelebilir. Herşey zamanla
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    pain o kadar hor görme hyo yu artık kendini ispatlamış bir marka grenajları uyduruk bir tek.
    kesinlikle hyo r modelini başlangıç için hiç önermiyorum çok ağır ve acemilikte ki en büyük sorun dar ve yavaş dönüşlerdir bu durumlarda r gidonu yarım döndüğü için çok zorlanırsınız.ben 5 yıllık motor tecrübemle(cbr dan başka sport motorum olmadı) çok zorlandım.motoru kontrol etmek için uğraşırken hızın 80-90 a çıkıyor ve yola adapte olamıyorsun,kısaca gtr yerine comet çok daha güvenli ve rahat olacaktır.
    inci1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ayda iyi birikmiş
    birde ağustos sonu geliyor motor
    10,000 diyelim
    motor çalıştı %20 fiyatı düşer,
    eylül ekim sezon biter ayran gönüllüler çıkarır satışa 7500-8000 e alınır derim
    başkada bişey demem)
    Gerçekten çekici güzel bi motor,2 ayda 10bine çok rahat tamamlayabilirim fakat bu ay sonu istifa ediyorum ve daha fazla beklemeye kesinlikle tahammülüm kalmadı,sana şimdiden hayırlı olsun abi

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo almalısın derim. Cbr125 aldığın zaman bir müddet sonra sana yetmeyecek 3 ay içinde büyütmek isteyeceksin motoru. Onun için Hyo al şahane motor hem sağlam hem iyi gidiyor. Otobanda rahatlıkla trafiğe ayak uydurabilirsin. Ama lastikleri fabrika çıkışlı ise değiştirmen gerekir. Birde fren sistemi pek iyi değil orjinalinde brembonun yan sanayisi takılı üzerinde. Ha unutmadan kilometresi de 10-15 km fazla gösterir. Yani 180 ile giderken ordalama 165-170 le gidiyorsun. Muhteşem bi geçiş motorudur diyebilirim.
    orjinal shinko lastiklerin dandik olduğunu duymuştum değişmesi gerek haklısın,fikirlerin çok yardımcı olucak çok sağol

Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm Selam, 8000 liraya ikinci el kawasaki ninja 250r bak derim
    Bütçe belli be kardeşim

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa karıştırıcı bir yorum bence. Cbr125 e 5 kuruş masraf etmeden sürer demişsin hyoya çok iyi baksa bile ufak tefek birçok sorunla uğraşır demişsin. Sorun derken? Örnek verir misin yaklaşık 1.5 senedir hyo kullanıcısı olarak şahsen ben de merak ettim. 2.ci olarak 'ciddi değer kaybı' demişsiniz öyle bir kayıpta söz konusu değil bence her araç alınırken satılırken ufak tefek kar veya kayıp ettirir ama hyoda bu kayıp 'ciddi' değil. Çoğu zaman da kayıp olduğu söylenemez aldığınız fiyata satarsınız en kötü(2.elden bahsediyorum) Sıfır da kayıp ciddi olabilir tabi.

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Bu arada inci1903 kardeş, alacağın motor senin tarzına göre olmalı. Şöyle diyelim gezecem tozacam genelde uzun yolda kullanacam diyorsanız GTR biraz yorucu gelebilir. Bi de şöyle birşey var ben de uzun yol yapıyorum arada ama SS benim tarzım olduğu için o yorgunluk filan vızz geliyor Nnaked tavsiye ederim o fiyata da sağlam bir naked alabilirsiniz. GTR de alırsınız hatta sürekli ilan takibiyle temiz 2010 bile bulursunuz. Başlangıç için size zor gelmez gibi geliyor boyda baya var aynı benim gibi. İlk başlarda tabi alışma döneminde zor gelebilir. Herşey zamanla
    SS yi tarzım olarak görüyorum artislik değil herşeyi ile ss'yi seviyorum,eğer gtr sahibi olursam hiç bi yorgunluk etkilemez o konuda rahatım hergün ilanları takip ediyorum şöyle bi ilana takmıştım kafayı ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle
    model-km iyi temiz kullanılmış gibi görünüyordu çok beğenmiştim ama 3 günde satıldı.
    Çanakkale Aşığı..

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    hyodan şaşma....
    inci1903 bunu beğendi.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Oooo baya yanlış anlaşılmışım.Bende hyo gt250r ı seviyorum ve konuyuda takip ediyorum, biliyorsunuzdur zaten sürekli yazıyorum,hatta bende almayı düşünüyorum bazen.Ama dürüst olmak gerekirse konuyu okuyun hemen her sayfada birisi sorunundan bahsetmiştir.0 alanlarda bile hatırladığım kadarıyla birinin plaka ampülü plastiği eritmişti,kanuni parçaları birleştirdiği için gevşek noktalardan sorun yaşayanlar oldu.Servisin halledemediği,ustaların hallettiği sorunlar oldu.Tamam iyi bakıldığı sürece bunun gibi ufak tefek sorunlar çıkarıyor ama sürekli bunlarla uğraşmak gerekebiliyor.2. elde temizini bulmak zor(kimse itiraz etmesin,10 a yakın hyo ya bakmaya gittim).Ve bilinen sorunlar frenler ve lastikler.Hepsi halledilir ama bende öğrenci olduğumdan bu tür şeylerin bütçeyi nasıl etkilediğini iyi biliyorum o yüzden tavsiye etmiyorum.Ben honda yı alalı ber tık demedi.Cbr 125 topiğine bakılırsa özelliklede yeni kasalar çıktıktan sonra.Atıyorum 500 sayfada 10 tane sorun bulamazsınız.Bulduğunuz sorunlarda kullanıcıdan kaynaklıdır.Şu dediklerimin doğru olduğunuda hepimiz biliyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)