Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

1000 km Bakımı Bu kadar tutar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

13 Nisan 2012'de İstoç'taki Anes Honda Bayisi'nde yaptırdım PCX için 1000 km. bakımını;

24 TL sadece yağ parası aldılar. İşçilik alınmıyor.

Sonraki bakım kitapçıkta 4000 km. yazıyor fakat 2500'de çağırıyor bazı bayiler.

Mayıs sonunda da 2500 km yağ değişimi için götürdüm. Belgeleri yanımda değil o yüzden detaylı bilgi veremeyeceğim ama işçilik de aldılar diye hatırlıyorum 10-15 dakikalık. 25-30 TL tutmuştu.

Yağlar Mobil 10-40 bu arada. Daha önceden kullandıkları Shell'e göre pahalı ve kaliteli olduğunu belirttiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bakım dediğiniz nedir yağ değiştirirler başka halt yapmazlar

Sağına soluna bakıcaz derler sonra hikaye bunlar
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gittim shell 10-40 yağ koymuşlar 30 tl 5 tl de kdv e başka ne oldu debriyaj fren AYALLARI tamam başka dedim başka bujilere baktık lastiklere filan güldüm çıktım gittim
    yağ da içinde daha ne kadar olsun ki fiyat? bu adamlar para kazanmayacak mı? fiyat gayet normal
    Zippo's bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Biri gelmiş fiyat fazla diyo,biri gelmiş honda klasiği diyo ne alakaysa :D Allah aşkına adam yağ parası dahil bu kadar fiyat vermiş işte zaten başkada bişey yok anlamadım ben bu işi ne olacaktı yani yağ 30 tl ise 30 tl ver git mi diyeceklerdi bu adamlar ne kazanıyo o zaman ? Çok garipsiniz gerçekten.Servisin ilgisinden memnunsan fiyat gayet iyi garanti için bakımlarını orda yapmanı tavsiye ederim ama ben memnun değilim servisten burda o yüzden bakımlarını ustama yaptırıyorum

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    fiyat gayet normal ben 2. yağ değişiminde kendi castrol yağ katmak istediğim ve alıp götürdüğüm için 35 tl istemişti yağıda ben almıştım düşün geri al da diyemiyorsun bidaha gitmedim o servise

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Servis daşş mı yiycek !
    Zippo's ve berkcigdem bunu beğendiler.
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

ducati 696 1000 bakimi 350 tl bagdat cad. korlas'da!

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    1000 bakımında 25tl yağ ücreti vermiştim ANKARA HONDA EFE'de ...4000 bakımınıda geçen yaptırdım 64 TL yağı değişti hava filtresini temizlediler akusune sogutma suyuna ıvır zıvırına baktılar bıde işcilik parasıyla 64 TL.....

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Piaggio'da 1000 bakımı ortalama -alet pek fark etmez, CC büyüdükçe masraf da büyüyor tabii- 150'den aşağı çıkmazsın! Yağ değişir, sağına soluna göstermelik bir bakarlar, filtreler temizlenir (değişmez!), bir de hayır duası edip 150 TL'ni alırlar!

Asıl sorun Piaggio da değil, Ferco yani distrübütörün mafyavari tutumları! Bunun da ayrımını yapmak lazım..

Diyeceğim o ki Honda-Yamaha sahipleri üç otuz para için ağlamasın.. Ya İtalyan motor sahipleri gibi söğüşleniyor olsaydınız....

diğer markaların kullanıcılarının ödedikleri; honda kullanıcılarını ilgilendirmez. geniş cc seçeneklerine rağmen italyan scooterları tercih etmiyorsak vardır bir sebebi. bugünleri düşünerek almadım şahsen.

honda, türkiye motosiklet pazarındaki en büyük paya ve servis ağına sahiptir. hatta ilk yağını ücretsiz verebilecek güce bile sahiptir. fakat talep ettiğimiz ya da merak ettiğimiz bu değil; bayiler arasındaki işlem ve fiyat farklarıdır.

ayrıca, motosiklet camiası olarak rahatsız olduğum konu, herşeyin çözümünü forumlarda aramayı alışkanlık haline getirmemizdir. motoru alırken de bakımlara götürmeden önce de en uygun fiyatları alıp ona göre işlem yaptırıyorum. bu da sürekli güncellenen bir durumdur, yağ markalarını, uygulamalarını kafalarına göre değiştirmekteler çünkü.

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    dün kendi motorcum ailevi sebeplerden dükkanı açmcaklarmış bu hafta bende sanayiye gelmişken tekrar git gel yapmamak için başka bir servise gittim motoru verdim bakım için adamlar sağ olsunlar iyi bindiriyorlar 90 TL para aldılar yağ değişmiş-debriyaj balatası değişmiş - siboplar ayarlanmış - ufak tefek ıvır zıvır saydı.. dedim debriyaj balatası ne alaka daha 1000 km motor yok diyo kullanmasını bilmedinmi böyle olur diyorum aynı motordan var bizde ki ona elemanlarda biniyor benim ona birşey olmadıda arada sırada bindiğim 7 ayda anca 1000 km yaptığım motor mu debriyaj yedi verin motorun çıkardığınız balatasını dedim balata yok ortada en son olmucak bu iş sök dedim taktığın debriyaj balatasını işçiliğini veririm alırım motoru sonra tamam tamam uğraştırma bizi işçilik bizden olsun 50 ver madem dedi içim rahat etmesede 50 tl verdim ve aldım motoru...

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Motosiklette ilgilendirmez diye birşey olmaz! Sen ilgilenmezsen, sektör seni dışında bırakır. Nerde ne var gör, bak, bil, kararını ona göre ver.

Tipik Türk kafası, yazık bu devirde hala bunu düşünenler var!

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar okurken kendimden geçtim yemin ediyorum.Yahu yapmayanı tenzih ederim ama işinizde gücünüzde yeri geliyor bozuk dandik malı kakalıyorsunuz,fatura kesmiyorsunuz vergi kaçırıyorsunuz veya her türlü illegal işi,torpili yeri geldiğinde yapıyorsunuz da servis para isteyince mi çirkinleşiyor işler yok şirket büyükmüş ilk bakımı ödeyebilirmiş falan.Zorunda mı kardeşim şirketler ödemeye beğenmiyorsanız kullanmazsınız ne kadar mezarcı doldu bu ülke yahu?.Şimdi bide çıkar derler paramız kıymetli,tasarruf veya günah o paralar herkes camiden,haktan ve hukuktan caymıyor ya anasını satıyım.El emeği arkadaş buda bir patron motor tamir eden adama 2000-3000 lira maaş ödüyorsa sigortası maaşı ıvırı zıvırı o adamdan 3-4 katını kazanması lazım ki dükkanı dönsün niye böle derseniz de işte bizim devlete gitmesi gereken göndermediğimiz paralar iş sahibi olup ekonomiyi döndürenlerden çıkartılıyor gene...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    dedıgın şey 35 tl . yağ desen zaten 25 tl falan bıde ıkı fıs fıs yapıyor 10 tl de o 35 işte cok normal bence. bı ktm de gırsene 1.000 6.000 bakımına falan 350 tl. bence abartılcak bırsey yok acıkcası bedava olmasını beklemeyın yani... elinizden gelse bedava yağ ver diceksınız...

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Konu açılalı 2,5 sene olmuş zamanına göre pahalı gelmiş olabilir

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu açılalı 2,5 sene olmuş zamanına göre pahalı gelmiş olabilir
    harbıden :D :D kim hortlattı bunu :D bende şimdi gördüm.
    oyunageldim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)