Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yardımmm

Motovento
    REKLAM ALANI

Teşekkürler
    Jessica Maine anne karnında öğrenmediğine göre onun gibi olmam için hiçbir engel yok demektir ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yileber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Admin olmadığına göre susabilirsin
    adem canım simdi bu sana kapak oldu ya bak bakim altında bedavası var mıymış bu arada illa SS olacaksa eğer cbr 250r,ninja 250 başlangıç için olabilir, f650 gs üretim sebebi olarak bayan başlangıç motorudur olabilir..ama asla R seri bir 600lukten başlangıç motoru olmaz..başlamadan finishi görmek olur o..

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

yanlış anlaşıldım galiba ben bayanlara 600 cc,100 bilmem kaç at beygiri motor tavsiye edemem. Zapt etmesi zordur. Düştünmü kalkamazsın, kaldıramazsın, gazı bir milim bilinçsizce açılması bile çok kötü sonuçlar doğurabilir. Zira banane isterse 1300 hayabusa, 1800 goldwing alsın. Hayat değerli. Bir tane can şansınız var. Onuda kaybederseniz güle güle.
    Herkes 1 can şansı olduğunun farkında.. Jessica Maine nin de anne karnında bu kdr profesyonelleştiğini sanmıyorum. Bi yerden başlamak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Tavsiyeler için teşekkürler
    Jessica Maine anne karnında öğrenmediğine göre onun gibi olmam için hiçbir engel yok demektir ;)

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem canım simdi bu sana kapak oldu ya bak bakim altında bedavası var mıymış bu arada illa SS olacaksa eğer cbr 250r,ninja 250 başlangıç için olabilir, f650 gs üretim sebebi olarak bayan başlangıç motorudur olabilir..ama asla R seri bir 600lukten başlangıç motoru olmaz..başlamadan finishi görmek olur o..
    F 650 CS diyecektin sanırım.

Eğer daha önceden tecrübeniz varsa F 650 CS ile de başlayabilirsiniz. SS gibi seri değildir, ama ağırlığına alışmanız için idealdir.
    yileber bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok bilerek gs dedim..çünkü 2 seri de ağırlıklı olarak bayanlar için üretilmiş motorsikletler, özellikle alçaklar zaten..yabancı forumlarda hem gs hem cs genellikle bayan kullanıcılar tarafından hem tercih ediliyor hem de bayanlara tavsiye ediliyor..cs serisini bulması zor olabilir Türkiyede tek tük var diye gs önerdim..hem parça olarak hem de 2. el olarak daha uygun..
    yileber bunu beğendi.

Bayan olmasıyla alacağı motor arasında nasıl bir bağlantı olabilir ki? 1.50 boyunda goldwing kullanan vardı motosiklet eğitim videosunda. Düşerse kaldıramazmış falan kısmı da hikaye. Tamamen yol tecrübesi, eğitim ve çalışmayla ilgili. Hedef supersport olduğu için başlangıç motoru olarak cbr125 veya cbr250 iyi olabilir.

Ama acele edip de yüksek cc'li motosikletlere geçmemeniz gerektiğini önemle vurgulamak lazım.
    yileber bunu beğendi.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayan olmasıyla alacağı motor arasında nasıl bir bağlantı olabilir ki? 1.50 boyunda goldwing kullanan vardı motosiklet eğitim videosunda. Düşerse kaldıramazmış falan kısmı da hikaye. Tamamen yol tecrübesi, eğitim ve çalışmayla ilgili. Hedef supersport olduğu için başlangıç motoru olarak cbr125 veya cbr250 iyi olabilir.

Ama acele edip de yüksek cc'li motosikletlere geçmemeniz gerektiğini önemle vurgulamak lazım.
    Seigen desteğin için çok sağol, cbr 125 ile başlayıp tecrübe kazandıktan sonra yükseltmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    6ooccye hemen geçebilirsiniz, tabiki azraille randevunuz yoksa
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ulen bizim site amma yardım severmiş be
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Nisantasindan zxr250 ile gecen bir bayan var hayranim kendisine yola ve motora yakisiyorlar.
    yileber bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kendinize güveniniz var takdir ettim.ama benim fikrim en azından 250 ccliklerle başlamanız.
    yileber bunu beğendi.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Seigen desteğin için çok sağol, cbr 125 ile başlayıp tecrübe kazandıktan sonra yükseltmeyi düşünüyorum
    Kendinize kurallar koyun,mesela 25000 km cbr 125 i satmayacağım gibi.Fırsatınız varsa eğitim programlarına katılın,kitaplar alın ve sürekli okuyun,okuduklarınızı boş alanlarda deneyin.Çevrenizde sürmesini iyi bilen biri varsa sık sık ondan yardım alın.Ve kendinize bir çok kural koyun.Mesela:

İlk 1000 km 80 km hızı geçmeyeceğim
    İlk 2000 km trafiğin yoğun olduğu saatlerde,yola çıkmayacağım,ayrıca gece sürmeyeceğim
    Her zaman tam koruma(Bugüne kadar toplamda 50mt full ekipmansız sürmemişimdir.)
    Bu ve benzeri birçok kural koyun kendinize.
    Kontra ve freneja ağırlık verin.Bunları uzun uzadıya boş alanlarda tekrarlayın.
    Korkmadan sürün,ama bilinçsizce kendinize güvenmeyin.

Merak ettiğim bir konu var,neden 600 rr ? Ya da şöyle sorayım,motosiklet kullanma amacınız ne?(Yanlış anlamayın,laf sokmaya çalışmıyorum:D)
    yileber bunu beğendi.

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinize kurallar koyun,mesela 25000 km cbr 125 i satmayacağım gibi.Fırsatınız varsa eğitim programlarına katılın,kitaplar alın ve sürekli okuyun,okuduklarınızı boş alanlarda deneyin.Çevrenizde sürmesini iyi bilen biri varsa sık sık ondan yardım alın.Ve kendinize bir çok kural koyun.Mesela:

İlk 1000 km 80 km hızı geçmeyeceğim
    İlk 2000 km trafiğin yoğun olduğu saatlerde,yola çıkmayacağım,ayrıca gece sürmeyeceğim
    Her zaman tam koruma(Bugüne kadar toplamda 50mt full ekipmansız sürmemişimdir.)
    Bu ve benzeri birçok kural koyun kendinize.
    Kontra ve freneja ağırlık verin.Bunları uzun uzadıya boş alanlarda tekrarlayın.
    Korkmadan sürün,ama bilinçsizce kendinize güvenmeyin.

Merak ettiğim bir konu var,neden 600 rr ? Ya da şöyle sorayım,motosiklet kullanma amacınız ne?(Yanlış anlamayın,laf sokmaya çalışmıyorum:D)
    Babadan kalma bi tutku;)

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Aradığım cevap bu değildi:D Şöyle sorayım:

Şehir içimi gezeceksiniz,işe gidip gelecekmisiniz,şehirlerarası yol yapmayımı planlıyorsunuz,kışın sürecekmisiniz yoksa sezonluk bir zevk gibimi düşünüyorsunuz.Temel kullanım amacınız ne olacak yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Peki ne kadar sürede 600 lük motosiklete geçiş yapabilirim?
    100 lük scoter öncelikle alındığında selesi sadec e yukarıya acılmamalı kolaylıkla komple çıkabilmelidir
    kiii
    ilk aldığınız gün binmeyede gerek yoktur
    sele çıkartılıp o gece yastık olarak kullanıldığında heleki altınada okunmuş kerkenez tüyü konulursa (kanat altı tüyü olmalı) sabah uyandığında değil 600 lük ss hatabusa bile az gelecek derecede ustalaşırsın
    uçarsın bile
    o derece yani
    ya sabır....

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığım cevap bu değildi:D Şöyle sorayım:

Şehir içimi gezeceksiniz,işe gidip gelecekmisiniz,şehirlerarası yol yapmayımı planlıyorsunuz,kışın sürecekmisiniz yoksa sezonluk bir zevk gibimi düşünüyorsunuz.Temel kullanım amacınız ne olacak yani.
    Hmm o zmn şöyl diyim Şehirlerarası gitmiycem, kışın kullanmıycam onun dışında gezi de olur işe gidip gelme de olur sorun yok ;)

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hmm o zmn şöyl diyim Şehirlerarası gitmiycem, kışın kullanmıycam onun dışında gezi de olur işe gidip gelme de olur sorun yok ;)

Bu size uymaz o zman Ss 80-90 Km hızlar için tasarlanmıs makineler deyildir Su sogutmalı oldugundan Yüksek süratlarde motorun içinde sıvı hareketi olur ve motor sisme yapmaz ama siz dur kalk yavas gidersenz motor şişer ve sitop eder ya hız yapıcaksınız veya uzun yol 2 secenek var bide Kıs dediginiz 9 ay 3 ay yaz cok uzun bi süre bence siz 125 likten yukarı cıkmayın
    yileber bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    O zaman neden 600rr, dediğiniz işe en uygun motorlar ninja 250r,cbr250r.Bu motorlar ss olmakla birlikte 170-180km hızlar görürler.Şehir içinde kıvraktırlar ve,kontolleri kolaydır.İllede hantal birşey diyorsanız gt250r da var.Ki siz hacimli motor istiyorsunuz diye bunları saydım.cbr125te gayet bu işleri gören ve şık bir motor.Ben 188 boyundayım ve 88 kiloyum,bana bile küçük gelmezken neden 600rr a taktınız kafayı.Otobanda gazlayacağınızı sanmıyorum,uzun yolda yapmayacakmışsınız.Bence kendiniz gereksiz zorlamaya gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Hatta bir kız arkadaşımda siyah ninja 250 var,ve çok yakışıyor,ayakları yere tam basmıyor bile,onun altında gayet hacimli bir motor gibi duruyor.Keşke bendede o kadar güzel durabilse o motor.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Hem şehir içi kullanım hemde işe gidip gelmek için 600 cc doğru bir seçim değil. ben aldım pişmanım ama faydası yok. bu konuda pain'e katılıyorum 250 cc hem şehir içi hem şehirler arası için uygun olduğunu düşünüyorum.
    yileber bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alın bir cbr 125 r yeni modeller, çok şık ve gösterişli.
    Mademki ss hayranlığınız var zamanını scooter la felan harcama. Biraz eğitim biraz pratik biraz bilinç bu işi çözer.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)