Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha riding academy (?)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Beyler az önce Yamaha riding academy seviye 1 e kayıt yaptırdım. 29 Mayıs salı(Yarın) 9:30'da Eğitim başlayacak Seviye 1 eğitimi alacağım Akşam 17:00'da da bitecek.

Sormak istediğim şey daha önceden kayıt yaptıran, eğitim alan oldu mu? Honda'dan eğitim alacaktım her seviye 350 tl'di Yamaha'da ise 150 tl bende Yamahayı seçtim. Sizce kötü mü yapmışım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yok canım niye kötü olsun. ayrıntıları bilmiyorum ama temelde hepsi benzerdir diye düşünüyorum. hayırlısı olsun..

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok canım niye kötü olsun. ayrıntıları bilmiyorum ama temelde hepsi benzerdir diye düşünüyorum. hayırlısı olsun..
    Sağolasın. Bende öyle düşündüm. Neden 200 tl fazla vereyim ki hemen hemen aynıysa.

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Bende çok merak ediyorum sielerinde çokta detaylı bilgi verilmiyor yada ben bulamıyorum 150 TL veriyoruz 1 tam gün mü eğitim alıyoruz? Honda 2 tam gün eğitim vermiyor mu? 50 TL fazlası oluyor o durumda ama yine de bilemedim. Ayrıca İstanbul'da nerde eğitimlerini veriyorlar?

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Ben Honda Güvenli Sürüş 1 ve Yamaha 2 eğitimini aldım şimdiye kadar. Bence Yamaha'nın ki de en az Honda kadar kaliteli fakat Yamaha'nın pisti güzel değil ufak ve parke taşlardan ama manzarası var Yeri kilyosa giderken Demirciköy Dalia Beachte tepede bir yerde.

Yamahanın artısı maksimum 6 kişi oluyor eğitimlerinde benim eğitimde 3 kişi vardı. Honda daki gibi bir düzine insan yok.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Honda Güvenli Sürüş 1 ve Yamaha 2 eğitimini aldım şimdiye kadar. Bence Yamaha'nın ki de en az Honda kadar kaliteli fakat Yamaha'nın pisti güzel değil ufak ve parke taşlardan ama manzarası var Yeri kilyosa giderken Demirciköy Dalia Beachte tepede bir yerde.

Yamahanın artısı maksimum 6 kişi oluyor eğitimlerinde benim eğitimde 3 kişi vardı. Honda daki gibi bir düzine insan yok.
    Yamahayı aradım Emre bey ile görüştüm sizin söylediklerinizi o'da söyledi. + Yemek vs. herşeyi onlar karşılıyor. - Olarak da Yol için servisleri falan yok kendi imkanların ile gidiyorsun.

iguven soracağım bişey var?

Ben esenlerden oraya nasıl gideceğim?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    esenlerden levent yada 4.levent e gel oradan sarıyer otobusu minibusu var onlara bin sarıyerde in demircikoy kilyos mınıbuslerı var yerını sor bın git yolun acık olsun
    Radminox bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha sürüş akademisini bende çok merak ediyorum. izmirde hondanın eğitimi yok ancak yamahanın var. eğer eğitim kalitesi olarak aşağı kalır yanı yoksa boşuna hondanın eğitimi için istanbula gitmeyeyim. birde galiba yamaha eğitim aracı olarak ybr kullanıyor değil mi?
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esenlerden levent yada 4.levent e gel oradan sarıyer otobusu minibusu var onlara bin sarıyerde in demircikoy kilyos mınıbuslerı var yerını sor bın git yolun acık olsun
    Çok sağolasın.

Ayrıyetten yarın akşam yada ertesi gün nasıl geçtiğini bu başlıktan yada ayrı başlıktan açıklayacağım.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha sürüş akademisini bende çok merak ediyorum. izmirde hondanın eğitimi yok ancak yamahanın var. eğer eğitim kalitesi olarak aşağı kalır yanı yoksa boşuna hondanın eğitimi için istanbula gitmeyeyim. birde galiba yamaha eğitim aracı olarak ybr kullanıyor değil mi?
    Eğitim olarak ybr 125 kullanıyorlar. Gitmek içinde sarıyerden minibüsler var fakat DemirciKöyün biraz dışında yerleri (minibüs nerden geçer bilmiyorum) ya da motor ile gideceksen Maslaktan, Bahçeköy, Zekeriyaköy ve Kilyos tabelalarını takip edebilirsin.

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Ben eğitime katıldım sabah ilk etapta sürüş teknikleri videosu var. Güzel eğitim
    bence honda dan farklı olumsuz yanı yokuşta motosiklet kaldırma eğitimi yok engel üzerinden düşük hızla sürme yok.
    frenleme güzel oturuyor kafaya. Fren son ders diyelim sonra bitiyor zaten. yürüme mesafesi çok ama araç yoksa : )
    Hocalar 2. kur için motor almalı ve sürmeli 500-1.000-km sonra 2. kura gelmelisiniz dediler.
    Para denkleştirirsem Honda 1 e de gitmek isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Ulaşım için Avrupa yakasından Metro ile son durak Hacı osman dan otobüsle demirci köyü gitmeni tavsiye ederim.
    Şöföre söylersen bike my world tabelası var yamaha deyince bilemeyebilir. Ağçlıklı bir yolun ortasında indirecek. Otobüs düz devam edecek sen tali yoldan yürüyeceksin

Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim olarak ybr 125 kullanıyorlar. Gitmek içinde sarıyerden minibüsler var fakat DemirciKöyün biraz dışında yerleri (minibüs nerden geçer bilmiyorum) ya da motor ile gideceksen Maslaktan, Bahçeköy, Zekeriyaköy ve Kilyos tabelalarını takip edebilirsin.
    ben izmirdekine gitmeyi planlıyordum ancak olurda istanbuldakine katılacak olursam söyledikleriniz aklımın bir köşesinde olacak bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben izmirdekine gitmeyi planlıyordum ancak olurda istanbuldakine katılacak olursam söyledikleriniz aklımın bir köşesinde olacak bilgilendirmeniz için teşekkür ederim
    İzmir de ki programı biliyorsan paylaşabilirmisin ?

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    arkadaşlar o kadar çile yerine belki de daha uyguna özel ders alabilirsiniz. En azından günün sonunda git 500-1000 km kullan şonra 2.kura gel demezler

Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir de ki programı biliyorsan paylaşabilirmisin ?
    valla programları heralde standarttır.

http://www.yamaharidingacademy.com/E...viye-1-Egitimi

buradan bakabilirsiniz. burda yazılanlar haricinde de ne yazıkki benimde bir bilgim yok. aslında izmirden bu eğitimlere katılmış biri bilgilendirse harika olur..

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ap&ManLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'dan eğitim alacaktım her seviye 350 tl'di Yamaha'da ise 150 tl bende Yamahayı seçtim. Sizce kötü mü yapmışım?
    Kotu yapmissin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sarıyer demirciköy'e motorla gidene kadar motora binmeyi fazlasıyla öğrenirsiniz zaten eğitime ne gerek var

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar o kadar çile yerine belki de daha uyguna özel ders alabilirsiniz. En azından günün sonunda git 500-1000 km kullan şonra 2.kura gel demezler
    Verecekleri 2.seviye eğitimle eğer ki motorun üstünde tam otomatikleşmemişsek sürekli düşeceğimizden eminlerki zaten adamlar işin uzmanı o yüzden 2.seviye için 500-600 km trafik tecrübesi istiyorlar.
    Adamların amacı para olsa hemen seni 2.seviye eğitimede alırlar. (bana göre)

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Ben Yamaha dan ilk eğitim alanlardan birisiyim, bu işte yeni sayılırlar fakat eğitmenler oldukça deneyimli, yarım gün teorik-yarım gün pratik eğitim veriyorlar, fiyat makul, motora hiç oturmamış birisi bile gün sonunda 2. vitese geçecek kadar işi öğrenmiş oluyor, yerleri merkeze uzak ama güzel, deniz kenarında, hemen aşağıdaki lokantada öğle yemeği de ısmarlıyorlar Yakınlık ve ilgi-alaka iyi, ben çok memnun kalmıştım şahsen, Honda'yı bilmiyorum fakat bir kerede Serhat Kılavuz abiden teorik eğitim almıştım, Serhat abinin eğitimi daha detaylı ve doyurucu gelmişti bana, ben ikisini de tavsiye ederim!..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)