Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

rodaj dönemindeki ybr 125 esd yakıt

Motovento
    REKLAM ALANI
    ces2050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc-x150
    arkadaşlar geçen nisan ayında 2012 model bir ybr 125 esd aldım sıfır kilometrede 4.63 liradan toplamda 15.77 litre yakıt aldım ve 574 km gittim kilometrede 127 krş yaktı 100 km de 2,7 bana fazla geldi acaba motor rodaj döneminde olduğu için mi böyle bir durum söz konusu eğer öyle ise ne kadar sonra yakıt sarfiyatı normale döner (ha bu arada benim arabaya göre çok iyi ama yinede web sayfasında 100 km de 2 lt yazıyordu sizin ybr'ler nasıl)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    5 tl benzinle 45 km gidiyor benzin 4.70 iken öyle idi
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Öncelikle hayırlı olsun, bende yeni aldım, bitmeye yakındı depoyu tam süzgece kadar doldurtmuştum, 120km de 3/4, 200 kmde yarıya indi şu anda çeyreğin biraz üstünde ve 255 km de bakalım yedeğe düşene ne kadar gidecek.
    Rodaj dönemimde olduğu için yakıtı fazla olacaktır tabi, kullanan arkadaşların dediğine göre kullanıma bağlı olarak 2-2,5 lt arasında oluyor genelde. Sizinkininde rodaj bitiminde normale döneceği aşikar.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    mondial mc-x150
    Behçet arkadaşım senin motorunda hayırlı olsun kadasız belasız şürüşler dilerim. bir dahaki depoyu fullediğinde yine yazışırız anladığım kadarıyla 3 aşağı 5 yukarı aynı değerlerde olacak yakıt sarfiyatı tabi dediğin gibi rodaj dönemide etkili bu değerlerde. tşkler

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sağolun bende benzini geçen hafta almıştım işte 45tl tutmuştu, gerçi önemi yok onun, yedeğe geçtiğinde gidip tekrar süzgece kadar dolturtacağım bakalım kaç litre yakacak. Tabi haberleşiriz ben hep ybr bölümündeyim. Görüşürüz.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende dün depo yu doldurdum benim motor 08 model yedek hariç uzun yolda 480 km gitti yani 9.6 lt benzin ile bunun 200km si şehir içi 280km si uzun yolda eğer hep şehir içi geçersem 400km gidiyor
    dün depoyu doldurduğumda 9.8 lt benzin aldı 4.320 tl den 42.53 tl tuttu
    yedeğe geçtikten sonra 20 km gezmiştim bu demek oluyor ki 1lt benzinle yaklaşık 50 km gidiyor uzun yolda
    şehir içi ise bu rakam ortalama 42 falan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı ces2050 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen nisan ayında 2012 model bir ybr 125 esd aldım sıfır kilometrede 4.63 liradan toplamda 15.77 litre yakıt aldım ve 574 km gittim
    Şehir içiyse normal diye düşünüyorum. Ben yaklaşık 400 km yaptım yedeğe geçmeden, ama yarısı uzun yol. Yedekle de (2.7 lt) en az 100 km gidilir, yani 13 litreye 500 km. 100 km'de ortalama 2,5-2,6 lt arası bir şey olması lazım.

Bir de Ybr ESD'lerin yedek dahil deposu 13 litre değil mi? 15.77 litre nasıl doldurdunuz?

Motosikleti
    mondial mc-x150
    Alıntı luddite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de Ybr ESD'lerin yedek dahil deposu 13 litre değil mi? 15.77 litre nasıl doldurdunuz?
    luddite arkadaşım ilk depoyu 45 liraya doldurduktan bir süre sonra 28 liralık daha koydurmuştum depo bitmeden toplanda yani
    Bilgi bir ışıkk gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. (Alexander Everett)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)