Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asfalt yenilerken yenileme işlemleri ve zig zaglı yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Asfalt yenileme ve yol makinesinin asfaltı tır tır yani zig zag olması izmit yolunda bolca var siz bu durumu nasıl aşıyorsunuz.Yolu yenileyeceğiz diye tırtırlıyorlar sonrası kamyonda geçse tırda geçse tırtırlar düzelmiyor ve olan motorsiklet sürücüsüne oluyor. 100-250cc kullanıcıları zorluk çekiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Bizim burdaki yollardada göçükler var ufak ufak 60la falan geçerken direksiyon elimde kalıcak sanıyorum :D
    Not:Köy yolunda asfalt ama kötü motorun direksiyonu çıkacak birgün
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Benim anlatmak istediğim otoban yolları bu haftasonu yine istanbuldan izmite gideyim dedim .Yoları yine zig zag yapıp adamlar çekmiş gitmiş. Otobanda malum hızlı gitmek zorundasın ve birden tır tırlanmış yol çıkıyor. ve araçlar peşinden geliyor .Çık işin içinden çıkabilirsen.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    aslında oradaki mantık yolu sizinde dediğiniz gibi zig zag lı kazıyıp yolla yeni dökülecek asfaltın birbiri arasındaki temas yüzeyini artırmak ancak zig zag yapıp sonrasında asfaltı dökmeyinde bu durumlar ortaya çıkıyor
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı KARSAK_36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt yenileme ve yol makinesinin asfaltı tır tır yani zig zag olması izmit yolunda bolca var siz bu durumu nasıl aşıyorsunuz.Yolu yenileyeceğiz diye tırtırlıyorlar sonrası kamyonda geçse tırda geçse tırtırlar düzelmiyor ve olan motorsiklet sürücüsüne oluyor. 100-250cc kullanıcıları zorluk çekiyor

Evet sag seritt te onlardan var hatta izmirin içindede onlardan var fakat sol serit cok iyi
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bir düğmeye bascan motor crossa döncek Şaka bi yana yüksek hızlarda gerçekten tehlikeli o tırtıklar. Çok tırsıyorum bitene kadar o yol.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    traşlanmış yol demek istiyo galiba arkadaş. Tam bi baş belasıdır. Tehlikelidir. Lastiğin patlakmış gibi habire sağa,sola çeker motor. Yavaş gidilir. Mümkün olduğu kadar düz olan yerlerden gidilir.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle yollarda kasmaya ya da paniklemeye gerek yok. Normal yolunuza devam edin siz. Zaten panikliyorsanız bazı şeyler eksik kalmış olabilir.
    www.motorumla.net

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Traşlanmış asfaltı bırakın, D-100'ün ortasında zaman zaman jant yamultacak kadar çukurlar oluyor..
    Yavaş bir hızda gitmek ve yol bitene dek sağa-sola manevra yapmamak daha iyi olur.
    Zaten o yoldan git-gel yaptıkça alışırsınız..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Avrupa kamyonların oluşturduğu çevre yolunda hiç yarık var mıdır acaba ?
    Bir tek bizim ülkeye özel galiba, hem kamyon kaymasın, hemde tonajı fazla yük taşıyalım olayı
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Yeni almış olduğum GTR ile dönüş yolu için otobanı kullandım. Virajları çok kazımışlar bu ne yaa dedim otoban da uzatmayın bari onarım bakım süresini... Üstelik 5.vites 9.000 Devir yol alırken bu plak çiziği gibi yola girmek iyi olmuyor. Çok şükür paniklemedim de başıma da bir şey gelmedi bu yolda ama dikkat etmek gerekli..
    Ayrıca 30 Nisan tarihinde otobandaydım hâlâ aynı şekilde durması gerçekten ihmalkarlık gibi görünüyor...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Hala aynı ıstanbul-ızmit arası baya tırtıklı asfalt bekliyorlar galiba

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bu traşlı yollar girmeden önce farkediliyo mu acaba?

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Aniden başlıyor düz asfaltta giderken

Bu konu hakkında motorsiklet dernekleri karayollarını ve belediyelere çaba gösterip bir uyarıda bulunsalar iyi olacağı kanaatindeyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)