Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene - Koltuk Sayısı Saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI

sıfır aldığım motosikletin ruhsatında ilk muayeneyi 3 yıl yerine 1 yıl olarak yazmıştı memur. 3 yıl sonra muayeneye gittiğimde 2 yıllık ekstra muayene parası bana girmişti. çok beddua ettim memura. işini doğru dürüst yapacak memur çıkmayacakmı memlekette.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2012 model driftte 1 yazıyor

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mono kapak muayene için çözüm olur fakat o motosikletle/ruhsatla artçın varken çevirmeye girersen ceza yazabilirler.
    adam o parayı alacak diosun yani, kafaya koymuş

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hayret ben bu başlığa nasıl yazmamışım, giydirmemişim.
    Kağıt parçası evet kağıt parçası,
    Devletimizin darphane matbaasında basılan değerli kağıt niteliğindeki bu evrakın üzerine doldurulan bilgiler biz vatandaşların hiiiiç birine lazım değil.
    Hangimize lazım motor no su, şase no su, yok plakası, rengi vs bunlar olmadan da araç bizim zaten.
    Allah aşkına hangimiz karanlıkta küçük hacetimizi giderirken benim mi değil mi rengi vs bakıyoruz o benim zaten. Sahip çıkıyoruz malımıza.

Bu vs evrakların tamamı devlet için lazım, kiminki kaç arşın kaç okka ona göre haracını kesecek. (ÖTV KDV MTV)

Yani lazım olan devlet, yanlış yazan devlet, bu yanlışın cezasını kesen devlet ödeyen sen.................

Bu olayın karşılığı güzel bir deyim vardır hadi yazayım bari siz anlarsınız.

Hacivat şey eder karagöz ceremesini çeker derler.

Şimdi giydirme vakti,

İki eliyle tenasül uzvunu doğrultup ayakkabısını ıslatmadan küçük hacetini gideremiyecek nitelikteki insanların hakim olduğu bir düzende yaşıyoruz,acı olan bu.

Kimiside beğenmiyorsan çek git diyor o daha da acı.
    APALA, Shrieker ve Zell bunu beğendiler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    ne ruhsatlar gördü, bu forum sayfaları.
    yaklaşık 300 beygir civarı cbr 600 ler tanıdık maşallah...
    5 kişilik motosiklet mi görmedik, neler neleeeerr...
    bu arada bende de 1 kişi yazıyor. Bazen gereksiz insanlar yüzünden, canımdan çok sevdiğim memlekettin, ülkemden soğuyorum.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    100 lük scooter un kişi sayısıda 2 mi olmalı

ruhsatı ilk aldığımda gördüm heralde 100lük olduğu için 1 kişi diye düşünmüştüm.

cc ye göre 50-100 arası 1 kişi 100-.. arası diye bir şey var mı
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    valla başılığı okudum hemen baktım hiç dikkat etmediydim buna 2 yazıyormuş
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    BENİM BAŞIMA GELEN VE HALA DÜZELTEMEDİĞİM OLAY İSE:
    GERÇEK KAN GRUBUM 0 RH (+)
    EHLİYETİMDEKİ KAN GRUBUM AB RH (+) BUNU YAZAN POLİS ARKADAŞI HEP ANARIM SAĞOLSUN
    ALLAH GÖSTERMESİN BİR KAZA YAŞASAM ÖLMEYECEĞİM VARSA BİLE BU EHLİYET SAYESİNDE ÖLÜRÜM
    htmetin, pistolpitt ve babaçi bunu beğendiler.
    Denildimi bir yerin adına Türk beldesi
    Gözüm albayrak arar, kulağım ezan sesi....

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    benimde Kw yani motorun ürettiği güç yanlış yazıyor. Ama muayenede ona bakmıyorlar zaten. Normalte 17.8 kw yani 24 bg gibi birşeyler yazması gerekirken 11.7 kw yazıyor.. Komik yani.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün muayeneye gittim zamanı geldiği için. Ruhsatın ilk sayfasında istiap haddi : 1 yazıyor ama diğer sayfada da koltuk sayısı (sürücü dahil) : 1 yazıyor. Yani ağır hasarlı! olarak geçemedim.
    Ki bir tek ben değil, gelen motosikletlerin yarısı geri döndü bu yüzden, hatta birisinin kullanım amacı bölümünde yük taşımacığı gibi birşey yazıyordu, dedim yuh artık.
    Neyse bu saçmalığın sebebini biliyorsunuz zaten, merak ettiğim biz nasıl hakkımızı arayacağız, nereye gidebiliriz, ne yapabiliriz?

EEE ne oldu sonra Hallettinmi ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Can yoldaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 Gs
    Hiç dikkat etmemişdim,hemen bende bakdım,neyseki çok şükür doğru yazmışlar allahdan.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    2010 yılı öncesindeki bütün ruhsatlarda böyle bir problem var, sadece motorlarda değil arabalarda da olmuş. Olay şöyle; 2010 yılından önce ruhsata kişi sayısı olarak yolcu sayısı yazılıyor, sürücü yazılmıyordu. Daha sonradan sürücüyü de eklemeye başladılar doğal olarak eski ruhsatların hepsi hatalı konuma düştü. TÜV'e bu konuda ağır kusur verilmesi yönünde yazı verildi ve mağdur olan herkes emniyete gidip ruhsatını değiştirdi. Sonuç: emniyete hayvan gibi gelir...

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 yılı öncesindeki bütün ruhsatlarda böyle bir problem var, sadece motorlarda değil arabalarda da olmuş. Olay şöyle; 2010 yılından önce ruhsata kişi sayısı olarak yolcu sayısı yazılıyor, sürücü yazılmıyordu. Daha sonradan sürücüyü de eklemeye başladılar doğal olarak eski ruhsatların hepsi hatalı konuma düştü. TÜV'e bu konuda ağır kusur verilmesi yönünde yazı verildi ve mağdur olan herkes emniyete gidip ruhsatını değiştirdi. Sonuç: emniyete hayvan gibi gelir...

vergi yetmiyor bazılarına desene
    APALA bunu beğendi.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Arkadaşlar arka koltuğu sökmek maslak motosiklet muayene istasyonunda bir işe yaramıyor yine de geri yolluyorlar. Bir arkadaş arka koltuğu sökerek esenyurt istasyonundan geçmiş fakat yolda polisin ceza yazma ihtimali var bu durumda da

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    2008 CBR 125R 3 kişi yazıo bendede 03.04.2013 sıkıntısız qeçtim.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    bugun baktım 01.07.2013 te trafıge sıfır olarak giren aracıma bır kışı yamışlar işe bak. acaba gıtsem ılçeye yapan memuru bulsam duzeltırlermı

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun baktım 01.07.2013 te trafıge sıfır olarak giren aracıma bır kışı yamışlar işe bak. acaba gıtsem ılçeye yapan memuru bulsam duzeltırlermı
    Aynı sorunu ben yaşadım İzmir de , trafik tescil e gidip , ilgili memura durumu izah ettim , önündeki makinadan ruhsatı 5 dakikada düzeltti "2 kişilik oldu , hiç bir masraf yapmadım !.
    ramizan83 bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    benimki dahada kötü araç sınıfı M1 geçiyo . şimdiş radara 100 le girsem idda edebilcemmi muayene adam demezmi kardeşim bu motor senin ruhsatta M1 araç gözüküyor dei

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    az önce trafik tescile gittim ne yazacaktık senin motor bir kişilik değilmi dedi,
    yok dedim iki kişi dosyayı buldu ek birde bir kişi olarak çıkarmış muameleci arkadaki uygunluk belgesine baktı iki kişi bir sıkıntı olursa o zaman gel düzeltelim dedi,
    zaten daha üc senen var vizeye dedi bende cıktım geldim artık hayırlısı ne diyelim bu ülkede işlerin hiç biri tam zamanında yapılmıyor başın sıkınşınca gel diyor adam

Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu ben yaşadım İzmir de , trafik tescil e gidip , ilgili memura durumu izah ettim , önündeki makinadan ruhsatı 5 dakikada düzeltti "2 kişilik oldu , hiç bir masraf yapmadım !.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de sürücü dahil 1 yazıyor, sıkıntısız geçmiştim. Birde benim sigortaya bi ara 1100cc yazmışlardı gariban 125 köylüye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)