Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vizörü kapalı kaska arı girmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    merhaba arkadaşlar
    akşam motorumla tadını çıkara çıkara işten gelirken vizörü kapalı full face kaskıma arı girdi. bölünmüş otoyolda 80-90 km hızla gidiyordum, çıt diye bir ses duydum bir baktım karşımda bir bal arısı vizörün camına konmuş bana bakıyor. normalde arı acayip panikletir beni. allahtan yol da boştu fazla paniklemeden kenara çektim vizörü açtım kaskı çıkardım saldım hayvanı ama soksaydı veya bir anlık panikleseydim kaza sebebiydi. ucuz atlattık vesselam.

anlamadığım nokta boynuma falan da çarpmadan o arı nasıl girdi kaskın içine?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kaskiniz ses aliyor mu iceri aliyorsa cene altindan her halt giriyor ben bunu anladim

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bir kere çevre yolunda acelem var yetişcem basıyorum biraz(scooter'ımla)70-80 derken çıt etti vizöre bişey çarptı boynuma yapıştı bi yanma hissettim sonra gömlek giymiştim enseye dogru yaanarak yürüdüğünü hissettim bir anda frenlere asıldım bıraktım kaza yapcaktım az daha hemen durdum ve çıkarttım attım ama tüm boynum bildigin kabardı arıymış meğersem ve en korktugum hayvandır aman allah korusun iki kere yaşadım bu olayı çok panikledim

bence buff takmak cozum olabilir

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Aman Allah korusun.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben geçen yazmıştım. Bidaha yazayım madem konu açıldı. 100km gibi bi hızla gidiyorum. Göğsüme paat diye bişey çarptı aldırmadım. 1 km kadar gittim sakallarım kaşınmaya başladı. Sonra dudağımda bişey hissettim. Güçlüce puu dedim. Kaskın ön camına kocamaan bi eşşek arısı çarptı. Bu kırmızı olanlardan. Bi bal arısının 4-5 misli büyüklüğünde. Bi soksa ben direk nakavt. Kaskımın ön camının içinde geziyor. Nasıl durdum,nasıl camını açtım,nasıl kaskı kafamdan çıkardım hatırlamıyorum. Boynumdan kaskın içine girmiş eşşekoğlueşşek arısı. Yusuf yusuf nerdesin diye bağırdım.
    maxi97 ve Denizlee bunu beğendiler.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Olur böyle hatalar mt forum yardıma koşar :D Çok tehlikeli bir olay ya birde hızlı giderken düşünmek bile istemiyorum bende daha hiç olmadı Allaha şükür.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    kaskınızın delikleri ne büyüklükte, ayrıca çene kısmı çok açık olmamalı...
    balaklava ve boyunda duracak şekilde buff giymek te arıdan böcekten soğuktan sıcaktan oldukça iyi miktarda koruma sağlar.
    bkz: AEA
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    kask kapalı kask artı vizör de kapalı.kaskım o kadar rüzgar ve ses de almıyor normalde. hadi diyelim önce üzerime kondu sonra süzüldü desek dışarıdan kaska vurma sesini duydum ve bir baktım vizörde. boynuma falan da dokunmadı, vizörün kıyısından köşesinden girecek kadar küçük birşey de değil. normalde çok küçük sinekler gelip giriyor arada ama koca arıyı aklım almıyor, çözemedim bir türlü.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    geçmiş olsun allahtan paniklememişsin benide 110 km hızla giderken boynumdan sokmuştu önce bişe hissetmedim ama sonra kaba kulak olmuş gibiydim...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Allah korumuş, iyiki sokmamış, çene bölümünden girmiştir kesin, çünkü benim kaskta çene kısmında parça var, arkadaşımı kinde yoktu taktım asvalt yolda toz vb. geliyordu gözüme. Buff güzel çözüm
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    bence o daha önce içeri girmiştir, içerdeki hava akımına kapılıp kaksın icinden çarpmıştır vizore. sen onu duymussundur.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    okur dostum ben yukarda yazdım. Benimkine eşek arısı girdi. Bal arısı niye girmesin?

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okur dostum ben yukarda yazdım. Benimkine eşek arısı girdi. Bal arısı niye girmesin?
    ben de zaten sende girdiği gibi girmiştir demek istedim. çarpma sesini duydugu anda değil. yavaş ve sinsice girmiştir namussuz.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    ya hakkaten düşünüyorum da bu motosiklet tehlikeli bir alet. kullanırken hem çok dikkatli olmak zorundasın hem panik ve heyecan yapmamak durumundasın hem sabırlı da olman lazım. daha 800 km yaptım motorla ama sanki başımdan bir dünya olay geçmiş gibi hissediyorum. esasen mükemmel bir şey; insana sabrı, dikkatin önemini, paniklememeyi ve hatta trafikteki kazmalara karşı sakin olmayı bile öğretiyor. dur bakalım daha neler göreceğiz.
    ayağımızı denk alalım köpeği, arısı, minibüsçüsü-kamyoncusu, kuşu, yağmuru, soğuğu, daha aklıma gelmeyen bir sürü etken. herkes-herşey düşman bize

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yukardakı fotodaki gibi boyuna atkı,bişey sarmak lazım. Kaskın boyun kısmı tamamen kapalı olur.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukardakı fotodaki gibi boyuna atkı,bişey sarmak lazım. Kaskın boyun kısmı tamamen kapalı olur.
    aslında sabah giderken balaklava taktım, akşam hava güzel diye takmadım. neyse ki sokulmadık.
    geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara da teşekkürler.
    motor üstünde en önemli iki şey dikkat ve metanetmiş. şimdilik 800 km de bu kadarını öğrendim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim 100 km ile giderken ve arkamda artçımda varken gözümün yan tarafından tıkır tıkır yürüyerek gözümün içine karınca girdi

Ben kaşıntıyı ve gelişini hissedip nekadarda göz kırpsam engelleyemedim...sakince durabildim allahtan yoğunluk yoktu. ben vizöre giren sinek sanmıştım.

Gözümü ne kadar yıkadıysam çıkmadı, ben çıktı zannedip öyle sürmüşüm akşam 11'de göz kenarından çıktı merhum.

Nerden geldi derseniz molada kaskları kaldırma koymuştuk orda binmiş

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    ya arkadaş bu nasıl iştir anlamadım. hadi dün boynumdan girdi diyelim bu sabah da aynı şekilde bir baktım arı dalmış içeriye.balaklava vardı, boynum tamamen kapalıydı, vizör de kapalıydı ve gözlerinden tanıdım aynı arıydı sanki bana bir şey anlatmaya çalışıyor ya da beşelten gezip tozma peşinde, kaçak yolcu. neyseki bu sefer daha yavaştım ve tecrübeliydim gene sokulmadım ama üçüncüde kaçışım yok gibi. işe bak yaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

ya arkadaş bu nasıl iştir anlamadım. hadi dün boynumdan girdi diyelim bu sabah da aynı şekilde bir baktım arı dalmış içeriye.balaklava vardı, boynum tamamen kapalıydı, vizör de kapalıydı ve gözlerinden tanıdım aynı arıydı sanki bana bir şey anlatmaya çalışıyor ya da beleşten gezip tozma peşinde, kaçak yolcu. neyseki bu sefer daha yavaştım ve tecrübeliydim gene sokulmadım ama üçüncüde kaçışım yok gibi. işe bak arkadaş ya!

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arı girince kenara çekip durmaya gerek yok. Genelde cama yapıştığından vizörü açınca rüzgardan uçar gider.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)