Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LS2 Riviera Açık Kask Nasıldır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam abiler,kardeşler
    Ben yeni bir arora 100 lük bir scooter aldım,daha binemedim ama aldıgım yerden bir kask verecekler,tamam dedim ona ve bir tanede ben fazladan alayım dedim fiyatı 25 lira dediler güldüm neyse kalsın dedim nasıl olsa ilk düşmede parçalanacak diye.Neyse şimdi ilk deneyimim olacak arada antrenmanlara giderken ve gezmek için kullanıcam motorumu,yazın 3 ay boyunca kullanıcam geri kalan zamanda %90 yatacak motor ondan sadece acaba açık kask mı alsam diye düşünüyorum çünkü hem hoş durur hemde sıcak olmaz ve millet scooter a biniyo baksana yarış motoru kaskı takmış desin istemiyorum bende araştırdım 100 liraya kadar http://www.feyizoglu.com/OF-560-Rivi...k_47079.html#0 linkteki kaskı buldum ancak bu sizce nasıldır kullanan gören varmıdır?almaya değermi? şimdiden vereceginiz cevaplar için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    açık kask almanı tavsiye etmem, allah korusun kaza anında darbeyi çenene alırsan seni koruyacak bişey olmaz, eğer sıcaktan çok bunalacağını düşünüyorsan çeneden açılır kask olabilir ama onlarda çok güvenli değil, en iyisi full face, ls2 yada nitro full face bakabilirsin fiyatları uygundur.

Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık kask almanı tavsiye etmem, allah korusun kaza anında darbeyi çenene alırsan seni koruyacak bişey olmaz, eğer sıcaktan çok bunalacağını düşünüyorsan çeneden açılır kask olabilir ama onlarda çok güvenli değil, en iyisi full face, ls2 yada nitro full face bakabilirsin fiyatları uygundur.
    peki scooter motorun üstünde garip kaçmazmı hocam, bunu ciddi soruyorum kararsızımda hani etrafta pek takan olmadıgından görmüyoruz ya

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    arkadaş kapalı kask her zaman için iyidir, ben 4 senedir scooter kullanıyorum, sen etrafın ne dediğine bakma, kendi güvenliğini düşün,ben 90 tl ye ls 2 crono kask aldım beyaz tavsiye ederim.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    İnsanların ne düşündüğü bu kadar önemli mi?

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki scooter motorun üstünde garip kaçmazmı hocam, bunu ciddi soruyorum kararsızımda hani etrafta pek takan olmadıgından görmüyoruz ya
    bende scooter kullanıyorum ama full face takıyorum boşver sen çevreyi kendi güvenliğin önemli.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların ne düşündüğü bu kadar önemli mi?
    Katılıyorum. Kırık bir çene, 3-4 tane diş eksikliğinin muhabbetini kasktan daha çok yaparlar.
    Pianoblack bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Asfalt motor seçmez diye bir laf vardır. Kask türüne karar vermeden önce aşağıdaki resmi bir inceleyin.

arca94 ve rcpssmn bunu beğendiler.

yukarıdaki fotoğraf aslında çok şeyi açıklıyor. almanya'da yapılan bir araştırmada hasar alan kaskaların aldıkları hasarın yüzde kaçını nereden aldıklarını incelemişler. kaskların aldıkları hasarın yaklaşık %35'i çene bölgesinden. daha sık darbe alan bir bölgesi yok.

bir de kişisel tecrübe eklemek isterim. iki gün önce, kapalı bir pazar yerinde gayet düşük bir hızla 150 cc motosikletten düştüm. düşme sonrası kaskın fotoğrafını çektim. kaskın çene bölgesindeki çizik, eğer açık kask kullanıyor olsaydım yüzümde oluşacaktı.

demem o ki scooter kullanıyorum diye açık kask takmak risk almaktır.

sanırım haklısınız arkadaşlar tamam o zaman bende full face bi kask alıcam teşekkürler yorumlar için
    o da olur bunu beğendi.

spacy 110 kullanıyorum ama kaskım shark vision-r

benim motorda honda spacy in aynısıymış bende iyi bişeyler alırım o zaman napalım artık

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial Hyena 100 X mobilet kullanıyorum ama kaskım Nolan N61

konuyu up layalım beyler yanlızca yazları kullanıcam 100 lira bütçem var şu an malesef kullanan varmıdır hhiç_?

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Zaten açık kask tipsiz duruyor hem yüz üstü falan düşersin çenen dağılır fullface daha iyi hem kış ayları içinde ideal ama vizörü pus yapmayan kas al
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)