Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcu Kardeşliği :)))

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    4 teker
    merhaba arkadaşlar.formu bu aralar sık takip ediyorum ve bakıyorum bazı arkadaşlar yaşadıkları olayları paylaşmış bende paylaşayım dedim
    İstanbulda benim macit'i ilk aldığım sıralar hatta yanılmıyorsam motoru alalı 2. gündü,taksime doğru çıkarken meşrutiyat caddesi ışıklarında beklemedeyim(trt otoparkı ışıklarında cuma-cumartesi akşamları sıkışıklığı istanbullu herkez bilir)sislerimde açık fark edilmek niyetiyle ve osıkışıklıkta öylece bekliyorum....araçların arasından gıdım gıdım sıyrılayım derken benim motor az gaz verdiğimden stop etti.araçların arasında öle kaldım marşa basıyorum tık deyip kalıyor derken benim akü fihins olmuş ses çıkmaz oldu.(otoparkta durmaktan aküsü biraz zayıflamış zaten sislerde fazla akım çektiginden şarj olamamış çalışır haldeyken)ben orda ıkına ıkına motoru uygun bi yere çekmeye çalışırken iki motorcu arkadaş biraz ileri park edip hemen yanıma geldiler 'kardeş bi sorun mu var yardım edelim mi '' diye o an nası sevindim bilemezsiniz-iki teker olayına geçeli bi kaç ay olmuştu ama bu dayanışma beni gerçekten çok etkilemişti.hemen kenara çektik motoru ittirdik vs çalıştırdık sagolsunlar.bende o sevinçle ''ben mt.net'tenim sizde mi sitedensiniz tanışıp buluşmak isterim'' dedim,arkadaşlar regalcilermiş ''sizi takip ediyoruz arada bizim siteyede bekleriz'' demişlerdi...bu dayanışma karşısında çok mutlu olmuştum.ekipteyken bir motorcu gördüğümde ona eskort olurdum,baktım biri sıkıştırıyor megafondan fırçayı basardım.iki kişi scooter'la yolda kalmış onlara yardım etmeye çalışmıştım ama kaskları olmadığı içinde kızmıştım...motorcu olduktan sonra araçla giderken aynalara daha bi bakar olmuştum ''yanlışlıkla bir motorcuyu sıkıştırmamak için''ne bileyim tuaf bi duygu işte haz alırdım böle şeylerden-yada çok mu duygusala bagladım bu işi
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Evelki günün akşamıda ben giderken yanımdan birtanesi vınları gitti sagolsun sonra trafikte aynı senin başına gelen onun başına geldi,tık yok yavaşladım durdum
    yardım gerekiyormu dedim
    baktı sadece
    duymadığını anladım birkez daha teklif ettim yine yık yok adamda
    anladımki biraz evvel vınladığı için laf söylediğpimi sanıyor))
    kaskı çıkarttı
    gayet ukalaca bir haaaaaa dedi
    dedim yardımım gerekiyormu
    enaz senin kadar oan sevindi hissettim ama
    erekliğe krem sürmemek için yokkkkkkk dedi
    teşekkür etmesini falan beklemedim ummadımda zaten devam ettim yoluma
    insanlıkta biryere kadar
    ama adam olanla herdaim kardeşiz.
    mavi prens bunu beğendi.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Tebrik ediyorum sizi.
    mavi prens bunu beğendi.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alkislar birbirine her daim tanimasa da yardim etmek isteyen
    yardim edilenin de ayni sekilde yardim etmeye calisan kardeslerimize
    eray_uluyazı ve mavi prens bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ağlamak istiyorum. Çok duygulandırdınız beni
    Motor kullanan herkez, 4 tekerde zaten dikkatli, önemli olan şunu bisiklet zanneden zihniyeti aydınlatmak.
    Bizim ekipte yolda kalan herkese yardım ediyor. Ben sevmiyorum öle şeyleri , Yalova şenliğinde standıma beklerim. tanışmak isteyenleri
    Hemen tanırsınız, 2 tuğla, üzerinde de 3 küp şeker olan stand benim
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bazen telefonla konusma icin cekiyorum saga yerine gore 10 motorludan 8 i bi yanasip isret yapiyor sorunmu var diye. Bende gordugumu pek es gecmiyorum tabiki.
    Guzel seyler ama istanbul gibi yerde temkinide elden birakmamak lazim.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Şehir içinde, şehir dışında, yanyana gelince yada geçerken korna ile selam verenler çok hoşuma gidiyor.
    İnsanların birbirini selamlaması ne güzel. Sadece motorlar çalsın ama Arabalar korna çalmasın
    mavi prens ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Sağolsun MT arkadaşlar da aynı şekilde teknik konularda çok yardımcı oluyorlar. MT'yi seviyorum (adminler hariç)
    mavi prens bunu beğendi.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Bizim bizden başka kimimiz var
    beyazit60 ve mavi prens bunu beğendiler.

Motosikleti
    4 teker
    demekki aynı duygulara sahibiz arkadaşlar ) motorcu kardeşlik ruhu bi başka yahu
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Dün arabayla işe geliyordum. 13 kilometrelik bir yol boyunca, ancak yeni bir yola girmem haricinde şerit değiştirmeden ilerledim. tabii aracın biri beniyol boyunca taciz etti.son etaba gelmiştik ki, 3 ve 4. vitesi kullanarak 60'dan 140'a hızımı arttırıp, iki makas yaptım. inanın çok uzun zamandır yaptıgım şeyler degil. Adamı aynada çok geride görüncede normale döndüm. İyi bi ders verdigimi düşünüyordum, çok ani ve çok seri davranmıştım.

Oysa, sonrasında öyle bir huzursuz oldum ki. Ya bir motosikletin farketmeden kaza yapmasına sebep olsaydım dişe düşünmekten kendimi uzunca bir süre alamadım. Sanıyorum, henüz motor almasamda, bu sitede yazılanları okudukça bilinçleniyorum. Daha önce farkında olmadıgımız, yolları sadece bize ve bizim kapasitemizde araçlara tahsis zannettigimiz için, aslında tamamen bilinçsizce, cehaletten kaynaklanan durumlar. Empati yetersizligi.

Yıllarca ambulanslara yol verdim, önlerindeysem yol vermek için şerit degiştirdim. ancak hiç aklıma yavaşlarsam digerleride önüme kolaylıkla girebilir diye düşünmemiştim. takii bi televizyon programında duyana kadar. bazen düşünemediklerimizi başkalarının bize hatırlatmasından başka şansımız olamayabiliyor. Hepimiz aynı çıkarımları yapacak tecrübe ve akla sahip olamayabiliyoruz.

Aslında stajyer söförler, gerçek ehliyeti almadan önce farkındalıklarının arttırılması çok iyi bir yöntem. zira konu dönüp dolaşıp eğitime geliyor. oysa şu anda A2 sürücü belgesi almak için yazıldıgım kurs, bana direksiyon egitimini yarım saatten fazla vermeyecek. Motor dersinede gelmene gerek yok dediler. 200 lira verdim, sadece yarım saat motor dersi için. Bu şartlarda, hiçbirimiz, hiçbir zaman, yaşamadan, tecrübe etmeden ögrenemeyecegiz.. Sistem en baştan yanlış, insanların bir kısmı dogru olsa ne farkeder..
    mavi prens bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende eski scooter ımla az motor çekmedim.yoldada 2-3 kere kaldım oda benzin ve akü yüzünden...vayy beee ne günlerdi
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Eğitim şart

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Yolda kaldığımda 100'lük cup'la gelip beni çeken babama sonsuz saygılarımla o motor 320 kg nasıl çekti hala akıl sır erdiremiyorum ama
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Önemli olan insanlık.Hepimizin başına gelebilecek olay bu.

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    GÜNCEL..

Arkadaşlar paylaşabileceginiz anılarınız varsa buyrun

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Benin böyle pek anım yok ama yolda selam vermeleri beni hep mutlu eder.Bazı herifler yüz vermez ama olsun Hele hele kendi ve senin altındaki motora bakmazsızın selam verenlere ayrı bir saygı duyarım.
    ANGARAJ

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Dağda, bayırda, köyde, şehirde her gördüğüm iki tekere selam veririm. Kimi zaman korna kimi zaman başımla. Yol kenarında gördüğüm motorcuyla durmamışsam göz teması kurarım; ihtiyacı varsa belirtebilsin diye. Geçen sene otobanda lastik subabının kesilmesiyle yolda kaldığım zaman 125cc motoruyla Edirne'ye giden kardeşin (işaret etmememe rağmen) yardımcı olmak için durmasına minnetarım. Aynı olayda büyük büyük motorların işaret etmeme rağmen duraksamamalarına da ayrıca gıcığım. Yine bugün işyerimden 500m mesafede tamirciye motorumu bıraktığım için kask ve montum elimde yokuşu tırmanırken görüp "hayırdır ?" diye soran, işyerime kadar bırakmayı teklif eden kurye arkadaşın yardımseverliğine hayranım. Motosiklet fuarına davetiyem yok dediğim için işinin gücünün arasında kalkıp bana davetiye getiren adını sanını bile bilmediğim kurye arkadaşın motor kardeşliği felsefesine hayranım.
    Zor durumda olan insana mekanik olarak yardım edemiyorsak bile manevi destek olmak çok zor değil. İnanın o desteğe de insan ihtiyaç duyuyor.

Not: Yukarıda bahsettiğim yolda kalma maceramı inşallah bir gün yazı ve fotoğraflarla anlatacağım. İşin içinde motora kaçan yılan da var...

Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Alıntı inancalio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağda, bayırda, köyde, şehirde her gördüğüm iki tekere selam veririm. Kimi zaman korna kimi zaman başımla. Yol kenarında gördüğüm motorcuyla durmamışsam göz teması kurarım; ihtiyacı varsa belirtebilsin diye. Geçen sene otobanda lastik subabının kesilmesiyle yolda kaldığım zaman 125cc motoruyla Edirne'ye giden kardeşin (işaret etmememe rağmen) yardımcı olmak için durmasına minnetarım. Aynı olayda büyük büyük motorların işaret etmeme rağmen duraksamamalarına da ayrıca gıcığım. Yine bugün işyerimden 500m mesafede tamirciye motorumu bıraktığım için kask ve montum elimde yokuşu tırmanırken görüp "hayırdır ?" diye soran, işyerime kadar bırakmayı teklif eden kurye arkadaşın yardımseverliğine hayranım. Motosiklet fuarına davetiyem yok dediğim için işinin gücünün arasında kalkıp bana davetiye getiren adını sanını bile bilmediğim kurye arkadaşın motor kardeşliği felsefesine hayranım.
    Zor durumda olan insana mekanik olarak yardım edemiyorsak bile manevi destek olmak çok zor değil. İnanın o desteğe de insan ihtiyaç duyuyor.

Not: Yukarıda bahsettiğim yolda kalma maceramı inşallah bir gün yazı ve fotoğraflarla anlatacağım. İşin içinde motora kaçan yılan da var...
    Filmi çekilecek adamsın baslıgı takipteyiz
    [B][COLOR="#000000"]Motorcuya kız verilmez
    Motorcuyla arkadaş olunmaz
    Motorcuyla yola çıkılmaz[/COLOR][/B]

bi akşam kuzenin arkadsındayım motor yolda tık tık dedi kaldı benzini bitmiş biz daha bakınmaya baslarken sagolsun bi arkadas yanastı hemen motoruyla noldu dedi söledik ve bekleyin deyip uzaklastı 10 dk sonra yakıtla geri geldi kendisine minnettar kaldık .. nerde motor görsem anında bip bip yapıorum iri ufak ayırt etmeksizin kimisi cevap vermesede

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)