Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

cahillik işte yardım pls :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı metin6gs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xzenon takılmış scooter nasıl aydınlatır :D:D video tam benlikmiş :D:D

şimdi tekerler küçük jantlar küçük bü yüzden saga sola yatar bunu geçiorüz demek oluyorki elimizi bırakmıcaz :D(sanki birakıyomuş gibi )
    arka fren alayında zayıf olgusu çıkıyor onada yapıcak bişe yok

peki bu xzenon 16 k 6 k dan anladıgım kadarıyla daha net bir ışık 16 k pembe yansın farketmez hatta bildigim kadarıyla 30 k ları var mavi yanıyor onlardan alsam serviste monte ettirebilirmiyim ?? ve normal h4 araba zenonu uyarmı ?? ve ilerde bir problem olurmu ??
    motor daha yeni 2 yıl gitmiceginden dolayı muayneye gidicegim zaman söktürürüm artık nabalım inş sökümü kolaydırn
    motoru orta ayağa alıp motorun arkasına geçince tekerler aynı hizada ise sıkıntı yok. bir de koltuğa oturduktan sonra ön freni tam sık ve motoru öne arkaya yaylandır. dengesiz şelilde yaylanırsa ön ve ya arkada bir amortisörün bozuktur. bu yüzden de sola çekme yapıyor olabilir. sol ön amortisöründe sıkıntı olabiir.

fren için, kaliteli balata takarsan daha iyi tutar. arka kampana ayarını da iyi yaptırırsan sorunun kalmaz. çelik fren hortumunu unut. masrafına değmez. gerek de yok.

keşke bu motoru alacağına benim 150 zcyi sana satsaydım. bu gece son kez bindim yarın 1250 tlye satacağım tabi adam beğenip alırsa. beğenmemesine imkan yok; michelin lastik, iridyum buji, tam bakımlı, çift kaliperli çift diskli metal fren hortumlu(metalurji mühendisi değilim çelik mi başka malzeme mi bilmiyorum ama metal) fren sistemi. 50 km hızla giderken bir cliodan 2 metre daha ileride durabiliyor. yaklaşık 6.5 metre. resmen yere çivileniyor... osram h4 lamba, xenonu aratmıyor. şu motoru 1250ye veriyorum diye içim yanıyor... vallahi içim yanıyor. çok el emeğim var üstünde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aydınlat ma konusunda led ısıkklar war kullanabilirsin

metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahillik işte yardım pls :D

"pls" neyin kısaltması
    ben türkçeyi fok balıgı gibi konuşanlardan deilim dostum merak etme bilmedigin bişe olursada ya bana özelden msj at yada google amca sana yardımcı olur ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende arora 100 lük scooter aldım 2 hafta oldu daha hemde. bendede aynı sorun var mesela hafif çok hafif bir yokuşta arka frenin mandalını tutturunca(arkaya gitmesin diye ellerimi çektiğimden) tutmuyor teker yinede dönüyo geçenlerde yaklasık 10 saniye fren mandalı takılı yani fren sıkılı halde gittim sonradan yavaşlarken farkettim bendede arka fren çok kötü yani bugünde yaklaşık hızım 40 km flan gidiyorum önümdeki araç ani fren yaptı bende arkayı tuttum kombine olarak önü tuttum duramayınca önü sıktım ön teker kaydı bu sefer giriyodum valla dikkat etmemiz gerekli yani,ayrıca bende istiyorum zenon ama akşam binmedim daha hiç motora ben 300 km den sonra götürcem hemen

edit: birde senin motor ne yakıyor ben ilk aldıgımda çok çok çok az benzin vardı fulledim bpden 95 oktan şu an 135 km deyim benzin bitti bitecek sende durum nedir?
    depon kaç litre dostum 135 km le depomu bitermiş ?? benim kullandıgım yer iş ev arası evimde oldukda uzun uzun ve dik yokuşlarla dolu her seleye oturdugumda o yokuşları çıkıp iniyorum annıcagın 60 şı geçme dediler her durdugumda kalkışta 60 kmh a kadar tam gaz giden biriyim ona ragmen bp den fülledim agzına kadar 95 km gittim tekrar fülledim agzına kadar bp den 95 oktan benzin kullanıorum 95 km de 2.91 litre benzin tüketimi saglamışım 12.69 tl yani

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    depo 5.5 litre dostum anlam veremedim aslında çok daha fazla gitmesi gerekti ama rodajda su anda sanırım ondan böyle oldu

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyice knight forumuna döndü motosiklet forumu bu nedir arkadaş ya.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo 5.5 litre dostum anlam veremedim aslında çok daha fazla gitmesi gerekti ama rodajda su anda sanırım ondan böyle oldu
    kardeşim bence bir problem var 5.5 litre diosun az diil o km ler 5.5 ltre için komik rakamlar ve ögrendigim kadarıyla vitessiz scooterlerde rodaj öncesi ve sonrası daglar kadar yakıtta oynama beklemeyin otomatik oldugundan dolayı fazla deişim olmucaktır dediler bilmem ne kadar dogru ne kadar yalan bence sen gine bi ustana servisine bi sor bir degerlendir boşlama bence konuyu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyice knight forumuna döndü motosiklet forumu bu nedir arkadaş ya.
    senin işin gücün yokmu ???
    işgüzarmısın sen birader ?
    knıght cada konuşurum başka ko larcada konuşurum türkçeyi sapıtıp fok balıgı gibi konuşmadıgım sürece istedigim dili konuşurum annamıyosan yorum yapıp adamın canını sıkmıcaksın bilader burda çene çalıcagına başka bloglarda başka konularda belki engiiiiinnnnn bilgilerinle arkadaşları bilgilendirmeye yarar gereksiz vaar oluşun ;)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)