Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Merhaba arkadaşlar
    Benim KUBA XY100-E motorsikletim var ben motorsikletimle Balıkesirden Bursaya gidebilirimiyim ?? gidersem kaç kmde bir mola vermeliyim ?
    Balıkesir Bursa arası 151 Km
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Her 50 km de bir mola verirsen hem yola dikkatin artar hem vücudun, eklemlerin rahatlar.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek seferde bile gidersin 150 km bişey olmaz, istediğin kadar mola ver tabii mola iyiydir sadece 70-80i geçme hem motor yorulmaz hem titremez.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    ara vermene gerek 80 km/h geçme yeter.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Mola verme zamanlarını vücudun belirler.. Baktın ki kıçın ağrımaya başladı, kenara çek kıçını düzelt. Belin ağrımaya başladı kenara çek belini düzelt..
    150 km yi bi kerede gidicem diye rahatsız olmaya gerek yok.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    O zaman 2 kere mola veririm sağolun arkadaşlar

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    İlla gitmek istiyorsan git..ama uzun yol herzaman süprizlere gebe bunu unutma.aksi şeytan herzaman yanında olacak..ona mahal verme..yolda kimseye polemiğe girme,yolda hayal kurma,kendini zorlama,rekor kırmıyorsun unutma..
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Sanırım ilk uzun yol deneyimin olacak. Yanına su ve 1 lt.kadar yedek benzin almayı unutma.
    Susurluk ta Yörsan tesislerinde 15 dk. mola yaparsın, elini yüzünü yıkar bi çay içersin. ( SAKIN AYRAN İÇME o hatayı yapıp artçısıyla beraber yolda uyuyan arkadaşım var benim )
    Daha sonra Uluabat'ta Heykel'in altında bir çay molası daha yaparsın. (Taşıyacak yerin varsa Uluabat Fırını'ndan kocaman ekmeklerden alıp getirsen çok mutlu olurum yolun her iki şeritinde de var karşı şerittekini görüp te oraya geçmeye çalışma )

Oradan da ayrıldıktan sonra Görükle'ye kadar durmazsın heralde.Görükle'yi geçtikten sonra benzinlikte bi el yüz yıkama molası daha verirsin.

Aaa bi bakmışsın Bursa'dasın.

Gözünün biri dikiz aynanda olsun.Hiçbişeyin gazına gelip te hızlı gitmeye çalışma,hem daha fazla benzin yakarsın,hem de motorun yıpranır.Sağ şeritin ortasından gel, seni sollayan araç olduğunda emniyet şeritine doğru yanaşırsın rüzgarından etkilenmemek için. ( arkandan gelene o şekilde yol verme, sadece o seni sollarken emniyet şeritine doğru yanaş,emniyet şeritine girme mecbur kalmadıkça)

Bursa'da bazı aptallar asfalttan ot çıkacağını sanarak yolu suluyorlar,şehir içinde buna çok dikkat et.

Güle güle gel.
    Gökbörü bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım ilk uzun yol deneyimin olacak. Yanına su ve 1 lt.kadar yedek benzin almayı unutma.
    Susurluk ta Yörsan tesislerinde 15 dk. mola yaparsın, elini yüzünü yıkar bi çay içersin. ( SAKIN AYRAN İÇME o hatayı yapıp artçısıyla beraber yolda uyuyan arkadaşım var benim )
    Daha sonra Uluabat'ta Heykel'in altında bir çay molası daha yaparsın. (Taşıyacak yerin varsa Uluabat Fırını'ndan kocaman ekmeklerden alıp getirsen çok mutlu olurum yolun her iki şeritinde de var karşı şerittekini görüp te oraya geçmeye çalışma )

Oradan da ayrıldıktan sonra Görükle'ye kadar durmazsın heralde.Görükle'yi geçtikten sonra benzinlikte bi el yüz yıkama molası daha verirsin.

Aaa bi bakmışsın Bursa'dasın.

Gözünün biri dikiz aynanda olsun.Hiçbişeyin gazına gelip te hızlı gitmeye çalışma,hem daha fazla benzin yakarsın,hem de motorun yıpranır.Sağ şeritin ortasından gel, seni sollayan araç olduğunda emniyet şeritine doğru yanaşırsın rüzgarından etkilenmemek için. ( arkandan gelene o şekilde yol verme, sadece o seni sollarken emniyet şeritine doğru yanaş,emniyet şeritine girme mecbur kalmadıkça)

Bursa'da bazı aptallar asfalttan ot çıkacağını sanarak yolu suluyorlar,şehir içinde buna çok dikkat et.

Güle güle gel.
    Çok sağol abi bu bilgiler çok işime yarayacak Haftaya gelicem Bursaya.
    Bizim buradada var öyle tipler sanki asfalttan ot çıkacak ıslıyorlar yolu
    özcan1980 bunu beğendi.

bende 1151km filan sandım...çok kasma kendini...yüzlük mondialle benim arkadaşlarım 2kişi izmire gitti geldi...hemde km si az buz değil
    ozamanlar 25bin filandı galiba...hızlı gitme...tehlike olduğunu sezinlediğinde gazlama yavaşla sal gitsin önün açık olsun...hayırlı yolculuklar...

Motosikleti
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 1151km filan sandım...çok kasma kendini...yüzlük mondialle benim arkadaşlarım 2kişi izmire gitti geldi...hemde km si az buz değil
    ozamanlar 25bin filandı galiba...hızlı gitme...tehlike olduğunu sezinlediğinde gazlama yavaşla sal gitsin önün açık olsun...hayırlı yolculuklar...
    Hocam 1151 km yapmaya kalksam motor alev alır neyse bakalım gezip görüceğiz İnşallah kazasız belasız gidip gelirim o kadar uzak bir yer değil ama ilk diye heyecan var.

doguuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kardeşim ben cbf150 kullanıcısıyım ve bugün Hatay' dan İstanbul' a yolculuk hazırlığındayım. Gideceğin yer hiç te uzak sayılmaz fakat lastiğin dublex olması ve yollarda hız ile dikkat aşırı derecede önemlidir. Sakın arkadan sana yol için sellektör yapanlara aldırma, arabaları nasıl solluyorlarsa seni de öyle sollasınlar. Bu sellektörü en fazla yolcu otobüslerinden alacaksın. Bu aralar yağmur yoğun olacak, ben de tepeden tırnağa yağmurluk giyinerek çıkacağım. Güzel bir yağmurlukla git "güzelden kastım şekil değil yağmur geçirmesin yeter" balıkçı yağmurluğu da iyidir. Şimdiden sana hayırlı yolculuklar..

Motosikleti
    Alıntı doguuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben cbf150 kullanıcısıyım ve bugün Hatay' dan İstanbul' a yolculuk hazırlığındayım. Gideceğin yer hiç te uzak sayılmaz fakat lastiğin dublex olması ve yollarda hız ile dikkat aşırı derecede önemlidir. Sakın arkadan sana yol için sellektör yapanlara aldırma, arabaları nasıl solluyorlarsa seni de öyle sollasınlar. Bu sellektörü en fazla yolcu otobüslerinden alacaksın. Bu aralar yağmur yoğun olacak, ben de tepeden tırnağa yağmurluk giyinerek çıkacağım. Güzel bir yağmurlukla git "güzelden kastım şekil değil yağmur geçirmesin yeter" balıkçı yağmurluğu da iyidir. Şimdiden sana hayırlı yolculuklar..
    Sağol abi kazasız belasız yolculuklar sana yağmurluk hiç aklıma gelmemişti diğer her şey tamam hatırlattığın için teşekkür ederim abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)