Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bursa'daki kural tanımaz ve saygısız SS Kullanıcısı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    alp_tunay, BROICER ve audioslave bunu beğendiler.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    böyle şahsiyetler yüzünden ailelerin motor sevenleri yanlış tanıması tehlikeli demesi kaçınılmaz oluyor.

bizlerde bilmediğimiz sporlara tehlikeli diyebiliyoruz, yanlış yapanları görünce..

bu ve benzeri yazıları ailelerimize okutmalı ve onların endişelerini gidermeliyiz.

"coddoc" arkadaşımız mükemmel bir şekilde olayı açıklamış zaten bizim yaptığımızda onu desteklemek.

bu şekilde motosiklet kullanan şahsiyetler(****) hem başkalarının hayatını riske sokuyor hemde motorcuların genelini kötü kişiler olarak tanımlayıp bizleri de zor duruma sokuyor.

trafikte sıkıştırılma nedenlerimizden biridir bu tip kullanıcılar.

SS kullanan arkadaşlar kesinlikle yanlış anlamasın beni. bende 1 sene içinde SS almayı düşünmeme rağmen... Alınca trafik ışıklarında arka kaldırırım.kalkışta ön kaldırırım diye beklemiyorum. Elbette ilk günleri yapılır böyle şeyler ama bizde bu forumun üyeleri olarak neyin ne şekilde yapılacağı abilerimizden öğrenerek birşeyleri yapmaya kalkışıyoruz.

Her şeyin kötüsünü de öğreneceksin ki doğru yolu bulasın...
    [B][COLOR="#800080"]]nice-design.berk@hotmail.com
    Her türlü web sitesi yapılır[/COLOR][/B]

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Kedi ve ciğer ss motor alıcan gaz acmıcan tekere kalkmıcan beceri meselesi herkes yapmaya bilir ama yavaş gidecekse neden ss alsın bırakın bu işleri yapan yapar yapamayan düşer kime ne iyi arabaylada pati çeken gebersin boş bu iş
    www.erkakurye.com

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    vay utanmaz adam

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı ve alta yazılan yorumları tasvip etmiyorum.
    Trafik kurallarına uymadan araç sürmenin cezası Trafik Kanunu'nda bellidir.
    kimsenin kimseye kask takmadı diye ön kaldırdı arka kaldırdı diye hakaret etme hakkı yoktur.
    İnsanları hakaret veya aşağılayarak doğruyu göstermeye çalışmak özrünün kabahtinden beter olması durumudur.
    * DOktora bak tüü amma ağır davranıyor vur sopayı kafasına .
    * Kız arkadaşıma bak bir erkekten sms geldi sok bıçağı.
    * Karım'dan şüpheleniyorum en iyisi sıkayım kurşunu
    * SS liye bak kasksız kullanıyor inşallah geberir .

yukarıdaki 4 örnek aynı yanlış düşünme biçiminden kaynaklanıyor.
    SS ön kaldırırken baban görüp almıyorsa bu senin sorunundur sana güvenmiyor demektir. sen kendini ona ıspatlayamamışsın demektir.
    insanlar makasa girenler var diye araba almıyorlar mı ?
    Kısaca Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.
    Peki bu şahıs o kişi bendim evet dese ve yukarıda yazığın hakaretler için senden davacı olsa burdaki forumda sana destek veren kim arkanda olur kim tazminatını öder ? iki kere düşünün bir kere yazın veya konuşun. mümkünse yazılarınızda hiçbirzaman argo ve küfür olmasın. yok benim tarzım bu hayat tarzım küfür etmek sorunları küfür ve argo ile çözmek yorumlamak diyorsanız diyebilecek birşey kalmıyor zaten.
    Olaylari carpitmayalim lutfen

Doktara siddet yada esine kiz arkadasina siddet ile bunun tek ortak ozeliligi cehalet. Baska bir sey degil. O cehalettende bizim ulekede zaten cok var.

SS surucusu hem kendine hem arkasinda oturan bayana kotuluk yapiyor. Kask takmadan bu serserice hareketleri yapan terbiyesizler yuzunden daha yeni istanbulda TIR altinda kalan bir surucu , hizli ve dikkatsiz surucu sonunu buldu seklinde basina lanse edildi. Forumda halen tartisiliyor TIR in hatali oldugu asikar ama basin boyle duyurmuyor. Neden acaba? Kim veriyor bu izlenimi?

Bu insanlara alkismi tutacagiz. Artik toplum icinde ciddi bir sorun haline geldi motosiklet. Egitimsizlik bunu daha da hizlandirdi. Motosiklet anti patisi olusan bir sofor kitlesi var etrafta.

Peki o motorlu tek tekere kalkmis halde onunu gormediginde senin ailenden birine yada sevdigine carpip sakat biraksa yada yaralasa yine ayni seyleri soyleyebilecegine inaniyormusun.? Ben inanmiyorum cunku

Surucu burda bendim dese , sabaha kadar tazminat davasi acar. Kanun o kadar basit islemiyor. Hatta o kisiyi burda ifsa bile edebiliriz, plakasini adini ve yinede hic bir tazminat hakki talep edemez.

SS motorlari sirf sevdiginden alip duzgun binen adamlar bile artik almak istemez oldular.

Herkesin tarzi baska, ama bu terbiyesizligi gorunce polise sikayet bile etsem , o kufuru yinede ederim. Cunku artik nefret ettim bu kitleden.

Kaskini giymeyen , trafikte sacmalik yapan bu kitle benim gozumde motorcu degil ve olamazda.
    Bodyguard-cB ve search16 bunu beğendiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç sürücülerinden saygı bekliyoruz...Peki biz çevremizde ki araçlara saygı gösteriyormuyuz...?
    Çok büyük problemlerin çözümü bazen çok basittir...
    search16 bunu beğendi.

SS ön kaldırırken baban görüp almıyorsa bu senin sorunundur sana güvenmiyor demektir. sen kendini ona ıspatlayamamışsın demektir.
    ben ömrümde böyle saçmalık duymadım...insanlar aile bireyleri için herzaman (özellikle anneler/babalar evlatlarına)endişelenir...
    motor olsun bisiklet olsun araba olsun...ne zaman bu böyledir...çoğu kişinin ömrü hep aman oğlum dikkat et ,dikkatli kullan ile geçmiştir...
    40 yaşıma geldim 2 çocuk babasıyım...şu yüzlük motoru alırken bile kardeşlerim hakan abi ya üstünü borç veririz araba alsana ya...diye kafamı
    aylarca ütülediler...oğlum heveslendiği için arada okula motorla bırakıyorum...yol toplamda git gel 1.5 km ilk 750 metrenin 80-90 metresi caddaye denk geliyor
    oraya kadar motoru elimde boşa alıp götürüyorum...ne olur ne olmaz... gerisi ara sokak onuda 20 ile filan gidiyorum....dönüş tek olduğum için normal caddeden tabiki
    ....neymiş babasına kendini ispatlayamamış....hadi oradan....
    CoDDoC bunu beğendi.

Yazıyı ve alta yazılan yorumları tasvip etmiyorum.
    Trafik kurallarına uymadan araç sürmenin cezası Trafik Kanunu'nda bellidir.
    kimsenin kimseye kask takmadı diye ön kaldırdı arka kaldırdı diye hakaret etme hakkı yoktur.
    İnsanları hakaret veya aşağılayarak doğruyu göstermeye çalışmak özrünün kabahtinden beter olması durumudur.
    * DOktora bak tüü amma ağır davranıyor vur sopayı kafasına .
    * Kız arkadaşıma bak bir erkekten sms geldi sok bıçağı.
    * Karım'dan şüpheleniyorum en iyisi sıkayım kurşunu
    * SS liye bak kasksız kullanıyor inşallah geberir .

yukarıdaki 4 örnek aynı yanlış düşünme biçiminden kaynaklanıyor.
    insanlar makasa girenler var diye araba almıyorlar mı ?
    Kısaca Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.
    Peki bu şahıs o kişi bendim evet dese ve yukarıda yazığın hakaretler için senden davacı olsa burdaki forumda sana destek veren kim arkanda olur kim tazminatını öder ? iki kere düşünün bir kere yazın veya konuşun. mümkünse yazılarınızda hiçbirzaman argo ve küfür olmasın. yok benim tarzım bu hayat tarzım küfür etmek sorunları küfür ve argo ile çözmek yorumlamak diyorsanız diyebilecek birşey kalmıyor zaten.
    Ben burda şiddet gösterisi yapmıyorum o kişinin peşinden gidip motorun arkasından vurup onu yaralaybilirdim işte o zaman bu şiddet olurdu.Olay babamın bana güvenip güvenmemesi de değil ailem üzerime titrediği için motor alamıyorum ama anlasılan sizinkiler seni pek önemsememişler.Burda konuscak cok sey var sen nasıl görmek istersen öle görürsün.As merkez lambalarında Mobeseler var kayıtları zaten ortada istediği gibi davasınıda açabilir gidip paşalar gibide neyse parası öderim tabi o zamana kadar ölüp kalmazsa...

SS motorlar gösteriş makinası bunları yapmayanlara sasarım diyen arkadaş kaskız korumasız hava atma motoru değildir ss trafiğe kapalı yerde napcaksan yap kendine verirsin zararı artçını ve trafikteki baska araçları tehlikeye atmazsın işte sizin gibiler yüzünden motor kültürü gelişmiyor ya adam gibi kullanacaksan alcaksın gezceksin yada binmiceksin olay bu kadar basit milletin gözlerini boyamaya kötü bişeymiş gibi göstermeye gerek yok !

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Kimsenin kimseye kask takmadı diye ön kaldırdı arka kaldırdı diye hakaret etme hakkı yoktur.
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat kask bile takmıyorsa bu gerizekalılıktan, bi de trafikte gereksiz stunt gösterisi yapması da ukalalıktandır.
    Merak ediyorum, kask takmamakla sadece kendine önem vermeyen gibi gözüken ama küfür yemeye hakkı olmayan mototsiklet sürücülerinden bir tanesi ( ss diye kısıtlamıyorum ), yolda giderken ağzına gözüne toz, taş, pislik kaçıp motosikletin hakimiyetini kaybedip sizin yada bir sevdiğinizin üzerinizden geçerse, gene kask takmamak onların problemi mi diyeceksiniz yoksa küfür mü edeceksiniz?

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Ben full koruma hergün işe gidip geliyorum. üzerinde kendi canımı taşıyorum onu bıraktım eşim doğacak çoğumu düşünüyorum şimdiye kadar hiç artislik olsun ön kaldırayım vay bu beni geçti nasıl olur demedim benim canım değerlidir altımda 1000 lik makinada olsa gene yapmam varsın 150 lil 100 lük motorlar beni geçsin ne olacakki bir geçer iki geçer 3. de kesin bir yere girer bunların sonu yok motoru zevk için kullanıyorum rüzgarı hissettiğimde suratımdaki tebessümü hiçbirşeye değişmem böyle salaklıklarla kendimi mezara gönderemem
    audioslave bunu beğendi.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bu tip gerizekalıların buraya girip bunları okuyacak kadar bilgi birikimi ve bilinci olduğunu sanmıyorum,sen yinede içini dökmüşsün iyi etmişsin
    audioslave ve ramcoo86 bunu beğendiler.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

EaréndiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Magna VF750c
    O adam full korumalıyken bu hareketleri yapsaydı gene benzer bir muhabbet olmayacak mıydı acaba?O zaman trafikteki insanlar vay be adama bak tek tekere kalkıyor ama korumalıklı bir şey olmaz mı diyecekti?Adam full korumalıklı olarak bir aile bireyinize bir yakınınıza çarpsaydı "eyvallah canın sağolsun" mu diyecektiniz?Tabi tedbirli olmak çok daha güzel bir şey ama arkadaş bu olayı yanında babası varken değilde normal bir zaman diliminde görseydi bu tepkiyi vermeyecekti büyük ihtimalle.Yani babası gördüğü için yemiş adam bu kadar hakareti.Belki babası olmasa yanında "oha adama bak" gibi bir tepki verecekti...Koruması yok diye adama bu kadar laf etmek çok saçma geliyor bana.Sonuçta korumalıksız gezerken olabilecek şeylerin hepsi korumalıykende olabilir.İhtimal artıyor tabi

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıflandırmakta istemiyorum amma ben yarış motoru kullanıp apaçilik yapmayanını pek görmedim! En adam olanı motorla giderken yanınızdan tozunuzu alırcasına geçer. Zaten bu motorlar trafikte kullanılacak araçlar değil ki! Saygı, kurallara uyma açısından hep birinci Enduro sürücüleri olmuştur! Bunda yaş kemale erip doğru yolu bulunca endura alınmasının bir alakası olabilir.
    al benden de o kadar abi...bı ara arkadasımın k8 ıne bındım...
    öyle ön mön kaldırma felan pek işim olmaz da...yavaş yavaş şehir merkezinde giderken arada bir aragazı vermeyi unutmuyorum...
    eksoz da yoshi olunca...dadından yenmiyor...
    enduro alacagım inşallah...
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıflandırmakta istemiyorum amma ben yarış motoru kullanıp apaçilik yapmayanını pek görmedim! En adam olanı motorla giderken yanınızdan tozunuzu alırcasına geçer. Zaten bu motorlar trafikte kullanılacak araçlar değil ki! Saygı, kurallara uyma açısından hep birinci Enduro sürücüleri olmuştur! Bunda yaş kemale erip doğru yolu bulunca endura alınmasının bir alakası olabilir.
    Bitirdin bizi,tarumar ettin.:

:(
    BIYIKLI ve search16 bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitirdin bizi,tarumar ettin.:

:(
    dövelimmi acep???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dövelimmi acep???
    Zippirmen le bir konussam iyi olacak.
    Kotu etkiledi seni.

Alıntı EaréndiL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O adam full korumalıyken bu hareketleri yapsaydı gene benzer bir muhabbet olmayacak mıydı acaba?O zaman trafikteki insanlar vay be adama bak tek tekere kalkıyor ama korumalıklı bir şey olmaz mı diyecekti?Adam full korumalıklı olarak bir aile bireyinize bir yakınınıza çarpsaydı "eyvallah canın sağolsun" mu diyecektiniz?Tabi tedbirli olmak çok daha güzel bir şey ama arkadaş bu olayı yanında babası varken değilde normal bir zaman diliminde görseydi bu tepkiyi vermeyecekti büyük ihtimalle.Yani babası gördüğü için yemiş adam bu kadar hakareti.Belki babası olmasa yanında "oha adama bak" gibi bir tepki verecekti...Koruması yok diye adama bu kadar laf etmek çok saçma geliyor bana.Sonuçta korumalıksız gezerken olabilecek şeylerin hepsi korumalıykende olabilir.İhtimal artıyor tabi
    Hayır arkadaşım korumalıklıda olsa babamda olmasa yanımda gerizekalıya bak derdim ss motor hız motoru motora bişey dediğim yok ama artistik motoru değil ben bu zamana kadar hiç vayy be ne güzelde tekere kalkıyor demedim geçen gün istanbuldaydım kabatastada aynı olayı yasadım akılsıza bak dedim trafik içinde bu hareketleri yapanları esefle kınıyorum yapacaksa trafik dısında yapsın egosunu tatmin edecekse oralarda etsin arkasını kaldırsın trafikte yapmasın çok mu gösteri yapmak istiyor cıksın pistlere pistlerde görelim boyunun ölcüsünü.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun süre olmuş foruma üye olalı. Ne kadar konu okuduğum, konu açtığım, ne kadar bilinçli olduğum konusunda fikir edinmeniz açısından yazdım. İtiraf edeyim, hep naked motor sevmiş, kullanmış, arzulamış, şu an Enduro kullanan biri olarak, eğer SS sahibi olsaydım, arada gaza gelir, türlü akrobasiler yapardım. Teker de yapardım, makas da atardım. Ben ss kullansam, kıyı kıyı kullanır, kurallara uyar, limitlerimi zorlamam, ön kaldırmam diyen insanların çok büyük çoğunluğu yalancıdır. Altında kaç cc olursa olsun, çoğumuz denemişizdir akrobatik hareketleri. Bunu trafikte yapmanın yanlış olduğunu hepimiz biliriz, ama çoğumuz bu yanlışa düşmüşüzdür ara ara.
    Heleki motosiklet fiyatları ve parçaları avrupadaki gibi olsa, motorlarımıza kıyabilsek, hepimiz akrobat olurduk.
    Bunu kendiniz bilirsiniz, çevrenizdeki insanlar bilir, ama iş forumda yazmaya geldiği zaman, herkes neredeyse yatağa bile kaskla giren, motorun bakımını her 1.000 km'de bir yapan, kırmızı ışıkta beklerken daha sarı yandığında gazı kökleyip, aynadan arkada kalan arabalara bakarak sırıtmayan, motorunu satarken en temizini, en bakımlısını satanlardanız.
    Geçiniz... valide anaokuluna başladığımda bıraktı bana masal anlatmayı, ama ne siyasetçisi bıktı masal anlatmaktan, ne de ülkemin güzel insanları.

Not : Konu sahibi pistlere çıksın yazmışsınız, serzenişim sadece size yada konuya değil, tüm insanlara öncelikle onu belirterekten, bu ülkede kaç tane motosiklet pisti var, ve piste girmek için ne kadar ödeme yapmamız gerektiğini biliyor musunuz?
    murat_112 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

murat_112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    En azından benim tanıdığım motosiklet kullanıcılarının %80 i motosiklet kullanmayı trafiğe açık alanlarda öğrenmiştir, eminimki burada olumlu veya olumsuz yorum yapanlarında oranı aynıdır. Tam koruma giyinip ve hiç bir akrobasi yapmadan acemi sürücü olarak trafiğe çıkmak kendinizi ve çevredeki insanları tehlikeye atmadımı???
    Tabi ki yanlış hareketler yapan vatandaşı desteklemiyorum ama önce bireysel olarak herşeyi doğru yaptığımızdan emin olup daha sonra akılcı çözümlerle yapılan yanlışları bertaraf etmemiz gerekir.
    Birde konuyu açan arkadaşa bir sorum olacak samimi bir cevap vereceğinden eminim..
    Araç içerisinde seyir halindeyken ( yanlış davranışlar sergileyen motosiklet sürücüsünü gördüğün esnada mesela) emniyet kemerin takılımıydı? eğer takılı değilse o davranışları gördüğünde etkilenip taktın mı?
    Düşlerim var, Rüzgara ters düşen..

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum, kask takmamakla sadece kendine önem vermeyen gibi gözüken ama küfür yemeye hakkı olmayan mototsiklet sürücülerinden bir tanesi ( ss diye kısıtlamıyorum ), yolda giderken ağzına gözüne toz, taş, pislik kaçıp motosikletin hakimiyetini kaybedip sizin yada bir sevdiğinizin üzerinizden geçerse, gene kask takmamak onların problemi mi diyeceksiniz yoksa küfür mü edeceksiniz?
    Yaptığın alıntının devamında yazan "Plakayı ve gidiş istikametini polise ihbar edin, kaza yapmadan önce durdurulsun." yazıyı tekrar okursan mutlu oluruz sanıyorum.

Alıntı murat_112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç içerisinde seyir halindeyken ( yanlış davranışlar sergileyen motosiklet sürücüsünü gördüğün esnada mesela) emniyet kemerin takılımıydı? eğer takılı değilse o davranışları gördüğünde etkilenip taktın mı?
    Bak bu darbe çok ağır oldu.
    murat_112 ve search16 bunu beğendiler.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)