Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kilometre Konusunda Kimseye Güvenmemek Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Arkadaşlar yaz sonuna doğru BMW R1100 GS almayı planlıyorum ve herkes gibi bende saatlerimi sahibinden.com da geçiriyorum, takıntı oldu artık

Ankara'da ki bir mağazada bir tane R1100 GS var, 56.000 kilometrede.Geçenlerde başka bir sitede de ilanını gördüm.1.5 yıl önce konulmuş ve kilometre olarak 64.000 yazılmış.
    İki seçenek var; ya adı geçen firmayı da kandırmışlar, ya da bu firma bu tarz bir işleme girişmiş.Günahını almak istemiyorum fakat bir servis olarak bunu anlayamıyorlarsa hoş bir durum değil.

BMW gibi yapılan kilometrelerin hiç önemli olmadığı bir markada bile böyle adilik yapılıyorsa diğer markaların motosikletlerini düşünemiyorum bile.

Daha öncede konuşuldu fakat bende bir şeyler demek istiyorum.Rodajının bile 50.000 km'de anca tamamlandığı bir motosiklette düşük kilometre arıyorsak vay bizim halimize.Nice motosikletler düzenli ve temiz kullanılmasına rağmen sırf kilometresi yüksek diye alınmıyor.Bazen bu hataya bende düşmüyor değilim.Fakat her modelle düşük kilometre aranmaması lazım.Bir SS alıyorsanız tabi ki düşük kilometre istersiniz.Fakat bir enduro motosiklette düşük kilometre istemek bence saçmalık.

Bu motosikleti araştırırken okuduğum, birisinin bir anısını anlatmak istiyorum; Pegaso ile Avrupa turuna çıkan bir İtalyan çift bu anının sahibine, "Sizin ülke çok zengin sanırsam, sokaklarda hep yüksek modeller dolanıyor.Halbuki İtalya'da 80-90'lı modeller hala geziyor.Hatta benimkisi yeni sayılır(98 model pegaso)" demiş.

Sanırsam bu durum bizim ülkemize has.Galiba bizler motosikleti düzgün kullanmayı bilmiyoruz.Bir hava atma aracı olarak kullanıyor çoğu.Yanlış ustalarda, yanlış sürücülerde yıpranıyor motosikletler.
    Aslında bu durumu göz önüne alırsak düşük kilometre istememek elde değil gibi.Ne kadar az kilometre o kadar az canı çıkmış motosiklet.

Hem gördüğüm "çakallığı" hemde düşüncelerimi paylaşmak istedim.Daha şimdiden "Ben nasıl temiz 2.el bir motosiklet bulacağım" endişesi içindeyim.Nasip olursa alacağım motosiklet acaba içime sinecek mi? Bu kuşkular insanı ister istemez bir karamsarlığa sürüklüyor.

Zaman ayıran ve okuyup yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.Tekeriniz düz bassın, Allah hiçbirimize kaza ve bela nasip etmesin.
    badircik, inzell ve Arda_Karaca bunu beğendiler.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    200cc den sonra sencede 1100 biraz yüksek değil mi bu arada?
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Büyükte dur şimdi konumuz bu değil

Hazır yazmışken açıklayayım Büyük ihtimal hatta ihtimal bile değil doğrusu 200 cc'den sonra 1100 fazla gelecek.Eğitim alacağım ve ve hocama danışacağım.Eğer eğitime rağmen büyük gelir derse büyük ihtimal 650 cc düşünüyorum ama yok halledebilirsin derse alacağım.Bu konuda samimiyetine ve sözlerine güvendiğim birisi.

Direk üstüne binme gibi bir niyette değilim.Çünkü tehlikenin farkındayım.Eğitim bu tehlikeyi azaltacaksa alırım.
    Ahalteke bunu beğendi.
    ANGARAJ

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Bence 100binden aşağı 1100 gs olmaz alırken çok kafanı takmicaksin mide bulandırıcı ama bu ulkede bole alıcılar düşük km motor baktığı için insanlarda bunu uyguluyor.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 100binden aşağı 1100 gs olmaz alırken çok kafanı takmicaksin mide bulandırıcı ama bu ulkede bole alıcılar düşük km motor baktığı için insanlarda bunu uyguluyor.
    100.000 bir r1100gs için hiç birşey Fakat nasıl kullanıldığı da çok önemli.
    ANGARAJ

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    1100lerin absleri sorunlu. abs bi bozulursa güzel bi ikinci el çinli motosiklet parası gider. ayrıca her bakımda senkron ayarı yaptırman gerekecek. hava soğutmalı bir motor, bu yüzden silindirlerin arka kısmındaki conta daha çabuk yıpranıyor ve oradan yağ akıtıyor...

düşük model motosiklet neden yok sorusuna gelince; usta yok da ondan. adam tırnağıyla subap ayarı yaparken bu adama motor yaptıranlar var.

kusura bakmayın aşağılamak için söylemiyorum; gözünü para hırsı bürümüş şerefsizleri bir kenara ayırırsak hepsinin elinden gelenin en iyisini yapmak istediğine eminim ama işte sorun orada; elinden gelen o kadar işte. herşey tecrübe değil malesef... okulda başarısız olan çocuğu meslek öğrensin diye sanayiye gönderince o çocuğun zekası artmıyor. bir elektrikçi ustaya on dakika boyunca aynı soruyu sorup derdimi anlatamadığımı bilirim.
    Soykan67 bunu beğendi.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100.000 bir r1100gs için hiç birşey Fakat nasıl kullanıldığı da çok önemli.
    Tabiki 100 bin km sorun değil ama bana bu ülkede repair manual tork anahtarı kullanan usta göster !!!!! motosiklet çok hassas bir motor tamiride hassas olmak zorunda yoksa yanlis yada eksik onarımlar nedeniyle insanlar motorlarindan nefret etme seviyesine gelebiliyor
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    kle500
    yurtdısında eski motorların kullanılması ile ilgili de, hollandadayım şu anda, buradaki gibi bir trafikte zaten insan türkiyedeki trafiğe kıyasla motorun cok daha az yıpranacağını tahmin edebiliyor. dümdüz, güzel yollar, dikkatli sürücüler(hem araba hem motor, adamlar ciddi ciddi büyük ccli motorlarla eğitim alıyorlar vızır vızır trafikte), dur kalk yok, en onemlisi bence, kaza da pek yok. kac yıllık motorlar sapasağlam gidip geliyo sokaklarda..tabi gelirleri fazla oldugundan bakıma yedek parcaya ayırabildikleri para da daha cok..

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    güvenecek insanlar bitmedi bitse hayatta biter.. bunu yapan çok insan oldunu düşünmüyorum
    yapanda kendini kandırır

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu motosikleti araştırırken okuduğum, birisinin bir anısını anlatmak istiyorum; Pegaso ile Avrupa turuna çıkan bir İtalyan çift bu anının sahibine, "Sizin ülke çok zengin sanırsam, sokaklarda hep yüksek modeller dolanıyor.Halbuki İtalya'da 80-90'lı modeller hala geziyor.Hatta benimkisi yeni sayılır(98 model pegaso)" demiş.
    bende sana bunun aciklamasini yapayim avrupada ve diger birinci sinif dunya ulkelerinde motosikleti servise goturdugun zaman servis teknisyeni periyodik bakim kagidini eline alip motorun neresine ne yapilacaksa neresi ayarlanacaksa neresi degistirilecekse neresi yaglanacaksa neresi olculecekse olcuyor gereken her mudahaleyi yapiyor.motor servisten ciktigi vakit yeni gibi hicbir sorunu kalmadan cikiyor.motorun sahibide faturayi pasa pasa oduyor ..idda ediyorum turkiye sartlarinda boyle bir servis yoktur birgun olacak olsa bile motosikletine yapilmasi greken herseyi yaptiracak kullanici yoktur bir bmw motosikletin butun normlarina uygun sekilde bakim yaptirmak kaca patliyor kim oder bukadar parayi ...???????
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Dostum o magaza hakkında ben de cok kotu seyler duydum, bazi seylere de sahit oldum. Bir bilenle ya da motor hocanla hareket et derim.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    20 tl tanıdık değilsen tanıdık sa. 10 hatta para bile vermessin km düşürmeye. Km aldanan çok ceset toplayan lar var
    www.erkakurye.com

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 tl tanıdık değilsen tanıdık sa. 10 hatta para bile vermessin km düşürmeye. Km aldanan çok ceset toplayan lar var
    km düşürmek çok basit bir işlem .. ama ben aldığım motorda km ye değil motorun sesine gidişine ve şasesine bakarak alıyorum.. birde servisten her zaman sorgulatın... kimin ne olduğu belli değil.. kimseye güvenmemek lazım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)