Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamyonların motorcularla alıp veremediği nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Merhaba arkadaşlar,

Ben daha yeniyim motor camiasında. 6000kmlik bir yol deneyimim var henüz ve 2011 model CBR 250R motorum var
    Özellikle E5'te kamyonları solladığımda bazıları korna falan çalıyor arkamdan (bana çalıyor sanırım). Ürkütmek için falan mı yapıyorlar acaba? Oysa ben düzgünce sinyalimi verip solluyorum aynada da düzgünce gördükten ve başım ile kontrol ederek geçiyorum yine sağ şeride. Psikolojik sorunları falan mı var bu kamyon şöförlerinin?
    Kimi kamyonda geçtim diye herhalde hırs yapıyor bana yetişmeye çalışıyor gibi geliyor bana. Ben 110-120 ile giderken kamyon arkamda olmaya devam ediyor. E5te çokta hızlanmak istemiyorum. 130-140'a çıkınca atlatıyorum ama E5'te çok piskopat oluyor temkinli gitmekte fayda var.

Sizinde başınıza böyle şeyler geliyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bu E-5 in nesi var yada İstanbulun bizim burda böyle şeyler yok denecek kadar az
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Kamyoncudur yapar, mesela sağ şeritten düzgün düzgün giderken arkama yapışıp durmadan korna çaldığı da oluyor otoyolda. Sanki emniyet şeridine kaçıcam ona yol vericem diye. Araç olarak görmüyorlar motosikletleri, çoğunun kafa pek de çalışmadığı için.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamyoncuların çoğu motorculara selam verir nedenini hala tam anlamış değilim ama içden içe bi sempatileri var çoğunun

Korna çalmalarını ilk etapda bende yanlıs anlıyordum ancak sonradan durumun böyle olduğunu öğrendim. Şimdi ise onlar selam vermesede bazen ben selam veriyorum onlarda havalı kornalarıyla karşılık veriyor

Yani durum bundan ibaret ancak bazılarıda kötü niyetli olabiliyor maalesef...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Uzun yol suruslerimin birkacinda kamyonun bana eskortluk yaptigi bile olmustur. İstisnalar kaideyi bozmamakla birlikte karsima cikanlarin cogunlugu bana yardimci olmustur.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende kamyon otobüs ve tır şöförüyüm... motorcuları her zaman korurum çünkü onlardan biride benim .... ama bilinmiyen bir gerçek var kamyonun kör noktası çok ve kamyon dönerken falan göbekten döner... konuyla pek alakası yok ama tonajlı kamyon gaza bastınmı gitmez frene bastınmı durmaz.... yani siz kamyon tır durmayacak gibi düşünün yanına yanaşın..sizi göremeyeckmiş gibi yanasın.. ön kapı dibinden arka TEKERE kadar aynada yoktur... yani arka tekeri geçtinizmi ön kapıya gelene kadar gözükmezsiniz... dikkat edin......
    eray_uluyazı, İHTİYAR ve ekremz bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    onu bunu bilmiyorumda uzun yolda 80 le giderken kamyon gelip beni solluyor bu ne adalettir ya
    sinek kadar motorla kalıyosunya adam sıkıştırcak diye korkuyorum hem bazılarıda diğer şeritten sollamıyor yanından geciveriyor
    bir motosikletin bu araçtan daha hızlı gitmesini sağlamak lazım sınırı 90 koymalı
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    http://www.izlesene.com/kanal/izf-17328815

alın size buda benden....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu bunu bilmiyorumda uzun yolda 80 le giderken kamyon gelip beni solluyor bu ne adalettir ya
    sinek kadar motorla kalıyosunya adam sıkıştırcak diye korkuyorum hem bazılarıda diğer şeritten sollamıyor yanından geciveriyor
    bir motosikletin bu araçtan daha hızlı gitmesini sağlamak lazım sınırı 90 koymalı
    kamyon ve tırlarda hız sınırı zaten 88 dir.. ama otobanda 120 ile sabit giderler... hiç bir poliste tutupda ceza yazmaz.. zaten daha yavaş giden kamyoncu yük alamaz.. aç kalır..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    evet safak kardesin dedigi gibi cogu slm verir adam zate hep aynı düzenek agır agır gidiyo bunalıyo motosiklet görünce gözüne takılıyo deişik geliyo
    sempati besliyo zamanla birtek sollamalarda kamyona cok cok dikkat ediceksin sag aynasından sagını tam göremez sağdan sollama yapmıcan
    bunu cogu motorcu bilir, kamyonla aynı hızda gidicek motora binmicen otobanda cok sakat
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    kamyoncular sağa yanaşmadıkça sağ aynalarına bakmazlar.....

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamyon suruculeri sanilanin aksine iyi niyetlidirler genelde. Yolda kaldiginizda yardim ederler, selam verdiginizde selam alirlar, yol istediginizde yol verirler. Bazen rampada birden sol seride onunuze firlarlar bosuna degildir, devirlerini dusurmemektir amaclari, yoksa zulum olur o dik yokus onlara.
    Soguk kis gunlerinde, soluna yanasip eksozundan cok isindigim kamyoncu olmustur, yan yana giderken hemen selam verirler.
    Kisaca istisnalar haric, ekmek parasi pesinde kosan insandir onlar...

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyon suruculeri sanilanin aksine iyi niyetlidirler genelde. Yolda kaldiginizda yardim ederler, selam verdiginizde selam alirlar, yol istediginizde yol verirler. Bazen rampada birden sol seride onunuze firlarlar bosuna degildir, devirlerini dusurmemektir amaclari, yoksa zulum olur o dik yokus onlara.
    Soguk kis gunlerinde, soluna yanasip eksozundan cok isindigim kamyoncu olmustur, yan yana giderken hemen selam verirler.
    Kisaca istisnalar haric, ekmek parasi pesinde kosan insandir onlar...
    hay senin ağzını öpeyim... tam beni tarif etmissin....

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön kapı dibinden arka TEKERE kadar aynada yoktur... yani arka tekeri geçtinizmi ön kapıya gelene kadar gözükmezsiniz... dikkat edin......
    evet 4 gün önce bu sebepten dolayı artıçımla canımızdan oluyorduk... tır bmc'ydi ve sağ ön köşesindeki tampon uzantısı gidona çarpıp çatır çutur kırılmasaydı adam üstümüzden geçecekti resmen. zaten çekilmemle yola devam etmesi bir oldu... bende, motorumda, artçımda çizik bile yok ama sol sürücü basamağının lastiği yırtıldı. Allah korudu resmen, bi hasar olmayınca biz de polisi aramadık. Belli ki adamın yetiştirmesi gereken bir treyler vardı...

kamyoncuların geneli iyidir ama kötüsü çok kötüdür, yarışmaya kalkanlarına asla uymayın...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    gerektiğinde bende sürat yaptım ama kimseyi tehlikeye sokmadım..... bazen ekmek parasından olmamak için mecbur bırakıyorlar....

http://www.izlesene.com/video/tektek...tobani/6189155

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hay senin ağzını öpeyim... tam beni tarif etmissin....
    E biz de 17 kisilik olsada ruhsatinda otobus yazan bisey kullaniyoruz nihayetinde, meslektasiz

Motosikleti
    ben bayramlarda otobüs firmalarındayım... en son geçen sene şeker bayramında bursa ankara çalıştım ama hat dolmuş hattı gibiydi..2005 görünümlü 1996 model 403 ne yakıyordu 10 numara yağı anlatamam.... kızılcıhamam sapağından rampaya sardımmı arkamdan kimse gelemiyordu dumana maruz kalmamak için....

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Şu il sınırları içinde sanırım sefer başına ücret alan aceleci harfiyat kamyonları yüzünden bazen ciddi tehlikeler atlattığım oldu, ancak yaptığım uzun yolculuklarda çok tır, kamyon ve otobüs sürücüsünden selam ve hatta yol aldım. Sanırım altımızda ufacık araçlarla kendileri gibi yollarda olmamıza sempati duyuyorlar genelde.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    harfiyat kamyonları beton mikserleri en acımasız olanları ,,3 ay kadara beton mikseri kullandım işi bıraktım... para tatlı geliyor gaza bastıkca basıyordum.. dedim ramazan sen başka işe bak.....

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Suana kadar 1 kamyon sıkıstırdı oda motor daha rodajdaydı ellesmedik ama gezilerde Kamyon otobüs cok güzel gelio Heleki Sürat yollarında 120-130 olanlarda Otobüs ün arkasına kiliti bi verioz 5-10 km öyle gidioz Baktık yol bos motoru Sişirip Tak cıkıoz Ama kamyoncular cok fena Asla ne önünde dur ne arkasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 4 gün önce bu sebepten dolayı artıçımla canımızdan oluyorduk... tır bmc'ydi ve sağ ön köşesindeki tampon uzantısı gidona çarpıp çatır çutur kırılmasaydı adam üstümüzden geçecekti resmen. zaten çekilmemle yola devam etmesi bir oldu... bende, motorumda, artçımda çizik bile yok ama sol sürücü basamağının lastiği yırtıldı. Allah korudu resmen, bi hasar olmayınca biz de polisi aramadık. Belli ki adamın yetiştirmesi gereken bir treyler vardı...

kamyoncuların geneli iyidir ama kötüsü çok kötüdür, yarışmaya kalkanlarına asla uymayın...

Evet bide yarısmaya kalkanları var sollayınca deli oluyorlar ilerde hız mesela 130 la solladık 100 le giderken kızıp üstüne sürenler oluyor az atlamatık onlarıda
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    harfiyat kamyonları beton mikserleri en acımasız olanları ,,3 ay kadara beton mikseri kullandım işi bıraktım... para tatlı geliyor gaza bastıkca basıyordum.. dedim ramazan sen başka işe bak.....
    bu mikserlere bende uyuz oluyorum.trafikte bazen her aracı tehlikeye atıyolar.betonu boşaltıyolar arkadaki kanalı temizlemeden dalıyolar otobana.arkasına geçtiyseniz hapı yuttunuz.o betondaki çakıllar serpişiyor arkadan adamların umrunda değil.kaportaya,cama zarar vermeleri cabası,hele birde motosiklet ise düşünemiyorum...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)