Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lütfen dikkat !!! Görülmez tehlike; ıslak kavşaklar ve resimleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Sevgili arkadaşlar, sizlerinde malumu yaz mevsimi günden güne yaklaşıyor

Bir çoğumuz inzivaya çekilmiş motosikletlerimizi çıkartmaya başladık, ama yaz aylarının yaklaşması ile belediyelerin çim sulama faliyetleride başladı.

Çimlerin sulanması sırasında özellikle kavşaklarda asfalt alanlarda ıslanıyor ve bu görülmez bir tehlike haline geliyor.

Islak zemin yüzünden hayatını kaybeden arkadaşlarımızda oldu; ciddi hasara uğrayanlarda...Sizlerden ricam, lütfen kavşaklarda viraja girerken dikkatli olun...

Rüzgarınız bol, tekerleriniz düz bassın..
    halepli, mustafaat, drumstar ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Konu çok güncel tutulması gereken bir konu, saolasın..
    Sulama yerlerinden gelen akıntı, birikinti aslında sadece su değildir!
    Otların, bitkilerin üzerinde olan maddelerle birlikte su buzdan daha kaygan bir tabaka oluşturuyor..
    Her yaz Türkiye'de motosiklet kazası yapan 10 kişiden 7si bu yüzden kazaya karışıyor, bu yüzden forum üyelerinden kaybettiklerimizde oldu..
    Lütfen dikkat..
    aparat bunu beğendi.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bence sehiricinde hız yapmayın 60 ı gecmeyın kavsaklardan kontrollu gecin bişe olmaz ileriyi görebildiginiz kadar hızlarda yol alırsak tehlikelerden uzak kalabiliriz sulama gercegi var bunu inkar edemeyiz zararlımı zararlı bizler icin ama bizde bu gerceklerı bılerek yol almalıyız zaten sehirde motor kullanırken paranoyak olacaz yakında....
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    bu tür ıslatılan yolların resimlerini ve yer bildirimlerini de yaparsak daha iyi olur
    kemboo bunu beğendi.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Resim şuan yok ama 2 yer bildirimi yapmak istiyorum.
    1. Altunizade kısıklı mevkii , yazın neredeyse hergün asvalt sulaması yapılıyor. Sulama köprüden çıkışından ilk altunizade virajında başlayıp, Ümraniye yol ayrımına kadar gidiyor.
    2. Boğaziçi köprüsünden barbaros bulvarına bağlanan yolun son virajında genellikle akşam üzeri yol sulaması yapılıyor.
    aparat bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    honda cbf 150
    Tamam o zaman. yol durumu ile ilgili resimde yükleyeyim ilk olarak ; Boğaz köprüsü Anadolu yakası çıkışı Ümraniye şile sapağı...

[IMG][/IMG]
    Alper_tim ve BLACK_ICE bunu beğendiler.
    Drift Religion

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Bende biryer bildireyim hemen, 1.köprüden çıkınca zincirlikuyu metrobüs durağına gelirken bir viraj var. 2. gecedir o virajda seller götürüyor zemini. Hem önümdeki araçtan gelen su kaskımı yıkadı,hemde zeminin ıslaklıktan dolayı sonderece elverişsiz olması yürekleri ağza getrdi. Bereket hızlı değildim.çıkamazdım o virajdan yoksa. Amman arkadaşlar köprüden çıkınca çoğumuz asılıyoruz gaza o yolda. Viraja girerken birşey yok,ortasında görüyorsunuz ıslaklığı.amman dikkat !!!
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    xciting250i
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam o zaman. yol durumu ile ilgili resimde yükleyeyim ilk olarak ; Boğaz köprüsü Anadolu yakası çıkışı Ümraniye şile sapağı...

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...23.png</a></a>
    sulama yapılan yerlerin genel yapısı bu zaten içinde yeşil alan olan her e5 bağlantı kavşağında hemen hemen sulama yapılıcaktır bu sene de ben bu tip yerlerde özellikle çok dikkat ediyorum. Teşekkürler paylaşım için

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Eyvallah Cem kardeşim, çok daha fecisi şimdi bahar temizliği diyerek cadde kenarı kaldırımları köpüklü sıvı ile yıkıyorlar, tam bir sabun. Eyvah ki, ne eyvah..
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    benim işyerimin tam önünde'de bu sulama yapılıyor ve yolları ıslatıyor.gördükçe hayatını kaybeden arkadaşlarımızı hatırlayıp sinir oluyorum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşlar lütfen herkes buraya bir başvuru yapsın, sayı çok olursa belki dikkatlerini çekeriz.

http://application2.ibb.gov.tr/forms/beyazmasa/
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sehiricinde hız yapmayın 60 ı gecmeyın kavsaklardan kontrollu gecin bişe olmaz ileriyi görebildiginiz kadar hızlarda yol alırsak tehlikelerden uzak kalabiliriz sulama gercegi var bunu inkar edemeyiz zararlımı zararlı bizler icin ama bizde bu gerceklerı bılerek yol almalıyız zaten sehirde motor kullanırken paranoyak olacaz yakında....
    60 km uygun ama 54 km hızla virajda sudan kayıp uzvunu kaybeden arkadaşlarımızda oldu öncelikle dikkat !!!
    bizler her ne kadar dikkat etsekde, uyarı babında olsun istedim, zira motosikletini yeni almış arkadaşlarımız kardeşlerimiz var. akıllarının bir köşesine yerleşsinde.

Alıntı cbr125races adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sulama yapılan yerlerin genel yapısı bu zaten içinde yeşil alan olan her e5 bağlantı kavşağında hemen hemen sulama yapılıcaktır bu sene de ben bu tip yerlerde özellikle çok dikkat ediyorum. Teşekkürler paylaşım için
    Aman dikkat etmeyede devam edin kardeşim. tekeriniz düz bassın ...
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah Cem kardeşim, çok daha fecisi şimdi bahar temizliği diyerek cadde kenarı kaldırımları köpüklü sıvı ile yıkıyorlar, tam bir sabun. Eyvah ki, ne eyvah..
    bende sana eyvallah kaldırım kenarlarında sabunlu sıvıyla temizlediklerini bilmiyordum Yüce abi ikaz etmek uyarmak haddimiz olmasa görevimiz...

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim işyerimin tam önünde'de bu sulama yapılıyor ve yolları ıslatıyor.gördükçe hayatını kaybeden arkadaşlarımızı hatırlayıp sinir oluyorum
    Önercim, sinir olmamak kahrolmamak elde değil be kardeşim...
    Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lütfen herkes buraya bir başvuru yapsın, sayı çok olursa belki dikkatlerini çekeriz.

http://application2.ibb.gov.tr/forms/beyazmasa/
    o adrese başvuru yapmakda çözüm getirmiyor...sanaldan ziyade önceki senelerde oturup belediye yetkilileriyle toplantı bile yaptık, bu sorunu malesef çözmüyor. sulama sırasında su taşıp asfaltın ıslandığı noktaları anında bildirdik ama ne çare ....topu işi verdikleri taşeron firmalara atıyorlar... ama yinede beyaz masaya mail atmakda fayda var,umarım yararı olur...
    Drift Religion

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Tamam arkadaşlar çimleri güzel sulanıyor da bizim burada bırakın çimleri adamlar yolları suluyorlar resmen ya günde en az 5 yada fazlası sulama aracı ile yollar sulanıyor tek tek bütün sokaklar maksat toz kalkmasın ama motosikletlileri düşünen yok bırak hem çamur oluyor motor yıkıyorum 1 gün geçmeden aynı yola çıktığımda hemde felaket kayıyor yollar.

Bursa Gemlik.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam arkadaşlar çimleri güzel sulanıyor da bizim burada bırakın çimleri adamlar yolları suluyorlar resmen ya günde en az 5 yada fazlası sulama aracı ile yollar sulanıyor tek tek bütün sokaklar maksat toz kalkmasın ama motosikletlileri düşünen yok bırak hem çamur oluyor motor yıkıyorum 1 gün geçmeden aynı yola çıktığımda hemde felaket kayıyor yollar.

Bursa Gemlik.
    ne güzel işin şakası bir yana sokaları yada oto yolları komple ıslatsalar sıkıntı olmaz,bilirsin zemin ıslak ona göre sürüş yaparsın, ama tam viraja giriyorsun birden tekerinin altında ıslak zemin
    Drift Religion

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel işin şakası bir yana sokaları yada oto yolları komple ıslatsalar sıkıntı olmaz,bilirsin zemin ıslak ona göre sürüş yaparsın, ama tam viraja giriyorsun birden tekerinin altında ıslak zemin
    Tabi ki de ona bir itirazım yok ama işte bu belediye bizi maf ediyor bütün yetkililerin kulaklarını çınlatıyorum bol bol.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum çok güzel konuya deyinmiş.

Burda belediye akşam 21.00-24.00 arası refüj sulaması yapılıyor. Ama gelgelim esnafın yaptığına kapısının önünü yıkayan yollarıda suluyor!?
    tabi ben bi küfür bi küfür..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bizim burda genalde hava karardıktan sonra oluyor
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Türkiye de ıslak zeminler bi kenara da motosikletleri taşıt yerine sayan yok.Her zamanki gibi kendimiz kendimizi koruyacağız...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirde oturan varsa eğer söyleyeyim fuarın hemen yanından geçen yollara çok dikkat edin gidiş geliş yönünün aralarındaki çimleri otomatik su fışkırtan aletlerle suluyorlar bunun yüzünden yollarada su geliyor dikkat edin
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu cahil belediyeler motosiklet sürenlerin direk canına kast ederek kavşakları şarıl şarıl sulaya dursun acemi arkadaşların bu dönemeçlerde hiç şansı yok

tam dönüş yahu bir aracın sıkıştırması veya öndekinin sert firen yapması yeter

Basın ekspres yolu 212 ve metro market/yenibosna sapakalrıda sular içindeydi... Dikkat!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)