Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet hız limitleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Selamlar.

Şimdi araştırdım motosikletlerin hız limitlerini (L3)

Şehirler arası çift yönlü karayolu = 80

BÖLÜNMÜŞ
    YOLLARDA = 90

Otoyollarda = 100 km limitimiz var

Sorum şu sanırım burda bi sapma payı var %90 gibi

Bu sapma payı ne kadardır, nerede hangi hızla gidersek ceza yeriz ?
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Tüm Dünya'da yolların zemin ve şartlarına göre belirlenmiş limitler vardır.90 km hız,Dünya'daki tüm yolların %75 i için "Güvenli" hız limitidir.Yani konunun ceza yememekle alakası yoktur.Kaçla gidersek ceza yemeyiz demeye gerek yok,sen 90 km hızla stabil git ki,70 yaşında da aynı yolda aynı keyifle süresin...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sapma payı yüzde 10
    mesela hız sınırı 90+10 sapma payı = senin o yolda sınırın 100
    ama şehir içinde sapma payı eklenmiyor galiba 50 yazan yerde 57 kmden ceza yedim ordan biliyorum
    Alıntı maariz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm Dünya'da yolların zemin ve şartlarına göre belirlenmiş limitler vardır.90 km hız,Dünya'daki tüm yolların %75 i için "Güvenli" hız limitidir.Yani konunun ceza yememekle alakası yoktur.Kaçla gidersek ceza yemeyiz demeye gerek yok,sen 90 km hızla stabil git ki,70 yaşında da aynı yolda aynı keyifle süresin...
    doğru dedin şehir içindede 90 la gidelim ozman...

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı maariz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 800 kmlik yola çıkacağım, yollar da dümdüz limitimi bileyim ki sollama falan yapmam gerekirse ceza riskim kalksın, amacım kendimi öldürmek değil zaten
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ben 90 la gittiğim halde bütün dublo tarzı komyonetler beni aynada gözükmezken gelip birden geçip gidiyorlar kimsede ceza yemiyor anlamadım bu işi
    onların hız limiti 85

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 90 la gittiğim halde bütün dublo tarzı komyonetler beni aynada gözükmezken gelip birden geçip gidiyorlar kimsede ceza yemiyor anlamadım bu işi
    onların hız limiti 85
    Bendeki şans ya hacım 100 limit olan yolda 101 yapar adım kadar eminim anında ceza yerim ))))))

maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    )))))) Şehir içi demedim zaten,İstanbulda,20 ile gidebiliyorsan şanslısın
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sapma payı yüzde 10
    ama şehir içinde sapma payı eklenmiyor galiba 50 yazan yerde 57 kmden ceza yedim ordan biliyorum

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki şans ya hacım 100 limit olan yolda 101 yapar adım kadar eminim anında ceza yerim ))))))
    yeni sistem artık muğla yollarında radar aracı kenara çekiyo geçiyosun kendinden emin olamıyorsun neyse ilerde ekip otosu durdurursa anlarız diyosun bi bakıyon ekip otosu filanda yok
    Mustafa Kemal Atatürk

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sapma payı yüzde 10

sapma payı dediğiniz sollama payı olarak adlandırılıyor oda üstüne 10 km değil yasal hız limitinin % 10 u olarak hesaplanır yani 90 km hız limiti olan yerde 90x%10= 9 km sollama payı olur 90 de hız limiti var en fazla 99 km hızla gidebilirsiniz 100 km ceza sebebidir.
    yasdal ve forzaBJK bunu beğendiler.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Onlar yasal olarak çıkabileceğiniz en yüksek hız değerleri. %10 hata payı var. Ancak o hatanın hız göstergenizde olabileceğini düşünün. 99 gördüğünüz şey aslında 105 de olabilir.
    Sollama yaparken hız sınırını geçebileceğimizi biliyordum; ama, bunun o %10 içinde olduğunu bilmiyordum. Bu yüzden bilgilendirme için sağolun...

Öte yandan...
    Yol durumu, sürücü durumu, sürücünün durumu, yoğunluk, günün saati (diğerlerinin yorgunluğu, tarladan dönüş saatinde uyuklayan motorcular, traktörler), güneşin konumu, asfalt kalitesi, iklim (sıcak, nem, yağış), v.b. onlarca etmen var.

Kısacası, güvenli hız bambaşka bir konu...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Onur, nereye gidiyorsun?

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur, nereye gidiyorsun?
    Marmaris'ten istanbul'a göç edeceğim hocam 1 ay sonra hayırlısıyla )

800 km sahilden bandırmaya kadar gidip feribotla istanbula geçeceğim

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlısı olsun. Belki benim taraflara gelirsin diye sordum.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Hız limitine uyduğum pek söylenemez.Şehir içinde zeminin kötü olması sebebiyle fren mesafesi aşırı uzuyor.Hele şimdi okullar açılmışken kat kat dikkatli olup yavaş olmak lazım.Fakat şehirler arası yollarda hiç umursamıyorum...Ege sahil şeridinden akdenize gidiş geliş 2800km yol yaptım bu sene.Otobanlarda ve görülmeye değer birşey olmayan set yollarda 140ın altına çok nadiren düştüm.Hiç ceza yemedim...Zaten tehlikeli kısımlara çöküyor artık radarlar.Oralarda bizde dikkat ediyoruz.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Türkiyede hız limitlerine uyarsan muhtemelen arkadan gelen bir araba veya kamyonun altında kalman ceza yemenden daha büyük ihtimaldir, yol durumuna göre süratini kendin ayarlaya bilirsin, radar kısmınada gelince genelde şehir merkezi girişlerinde ve çıkışlarında yavaşla, uzun bir düzlük vs den sonra sonunu göremediğin bir dönemeç veya tepe varsa frene bas sonunu gör radar yoksa devam, bunlar benim tecrübelerim.
    forzaBJK bunu beğendi.

Chucky35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlerleyen aylarda :))
    Bence vardır ya şehir için en azından 5km :D 51le giderken ceza yiyen olursa intihar eder :D
    Ayağa kalk, dik dur, hakların için karşı dur. Ayakta dur, dik dur, mücadeleyi bırakma. *Bob Marley*

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)