Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete saygımı ? Hadi ordan !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Öncelikle başlığı dikkat çeksin diye böyle yaptım,hani deriz ya motosikletlileri fark edin,saygı gösterin diye,bunu kimden bekliyoruz ?
    Elbette araç sürücülerinden,hımmm bakın bakalım bu sürücüler kimlermiş ..

İstanbulda malumunuz artık uyuşturucu testleri yapılmaya başlandı alın size bilanço sadece 1 aylık

1 ayda istanbul geneinde sadece 3 adet cihazla yapılan kontrollerde 14 sürücüde uyuşturucu tesbit edilmiş,ve bu 14 sürücüden 7'si ise taksi ve dolmuş şoforü..

Şimdi tanıdınızmı o anlam bile veremediğimiz şekilde bizlerin canına kast edercesine üstümüze süren,bizi farketmesini istediğimiz sürücüleri.
    nonamenes, babaduru, nietzsche ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    bu iş kuzuyu kurda teslim etmek gibi

çok doğru bi konu. akşam haberlerin de bende görmüştüm aynı haberi.. motor ve yayaların canları Allah'a emanet bu memlekette..

Motosikleti
    henüz yok
    her gün okula gitmek için münübüse biniyorum canımızı kimlere emanet ediyoruz vay anasını be...

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu anda iş dolayısı ile Delhi'de yim,
    Türkiyedeki trafik şeker gibi inanın,burada insanlar ayna kullanmıyor,korna çalıyor.
    Motorlarda ayna yok varsa bile genelde kapalı, trafik korna sesinden yıkılıyor.
    Gariban motorcular resmen zigzaglar çiziyorlar çukurlardan ve arabalardan kaçmak için.
    Tam bir kaos var burada. Yollar delik deşik ve çamur içinde.
    Kamyonların arkasında Honk Please yazıyor.
    İnanın Türkiyedeki trafik burasının yanında cennet)

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    onlarda varda motorcularda yokmudur.aralarda zig zag çizen deli gibi gazlıyan yüzlerce motorcu var

bunlara çok takılma bunlardan ziyade asıl konu o tiplerin çogunluğunun ilk okul mevzunu olması. hadi motosikleti entellerde kullanıyor deyince geriye en büyük ayrım e cahellll dediğimiz unsur kalıyor.
    eğitimsizlik asıl bunun sebebidir.beraberinde saygısızlığıda getirir ruhani halinin zayıflığıylada kötü yolu seçer

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hayatta hicbir baltaya sapolamayanlarin yaptigi islerde boyle seyler normal .
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Bilgilendirici bir konu olmuş , şu istatistiğe bak..

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    ankarada uyuşturuları sürekli taksicilerin sattığını duydum inanırım

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    bide başka türlü uyuşuklar var, yeşil yanar,yanması bir şey ifade etmez onun için kornaya basman gerek, sol şeritte gider uyuşuk uyuşuk, sellektör yaparsın tınlamaz, sağdan sollayım dersin üstüne kırar, karşı yola geçecek olursun beklersin uyuşuk geçsin de bende geçeyim diye, o geçene kadar arkada konvoy oluşur

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide başka türlü uyuşuklar var, yeşil yanar,yanması bir şey ifade etmez onun için kornaya basman gerek, sol şeritte gider uyuşuk uyuşuk, sellektör yaparsın tınlamaz, sağdan sollayım dersin üstüne kırar, karşı yola geçecek olursun beklersin uyuşuk geçsin de bende geçeyim diye, o geçene kadar arkada konvoy oluşur
    Onları geçtim sıkıştırıp önüme geçip, sonra tın tın hem de şeridin sağına yakın giden it oğlu itler var. Onları napıcaz Ha bir de öndeki aracı yakından takip etmeme rağmen arkamda korna çalıp benden yol isteyen taksiciye sevgilerimi iletiyorum. Yavşak.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EGİTİM EGİTİM EGİTİM EGİTİM EGİTİM tabi bu egitim cocukluktan baslar

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    trafikte daha fazla oldukları için çevirmeye girme oranları daha fazla ticari araç sürücülerinin.bu yüzden mesela drug kullanan muhasebecilerin veya manavların trafikte yakalanma ihtimali çok daha düşük oluyor. yeterince sağlıklı istatistik değil bu bence.
    trafikte alkol ve uyuşturucu kesinlikle kabul edilemez. ancak bunu %10-15 arası hata payına sahip ve 2 gün önceki kullandığı maddeyi bile tespit ettiğini iddia eden bir cihazdan yapılması saçma ve gereksiz.sıfır hata ve o anda etki altında olduğunu ispatlayan bir cihaz olsaydı keşke. bu alet insanların daha da abuk sabuk şeyler kullanmasına sebep olacak. şüpheli bir sürüşü var ise veya kazaya karıştı ise çekerler adli tıbba kan tahlili vs yapılır işlemi yapılır adam gibi .

bunun dışında bunca hatalı yol ayrımlarını kavşakları ters eğimli yolları hangi devlet görevlileri mühendisler ne içerek yapıyor önce bunu araştırsınlar.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen taksi ve dolmuş şoförlerine ne olduğunu merak ediyorum ben.
    Eminim belli bir miktar cezayı ödeyip, tekrar direksiyon başına geçmişlerdir...

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Uyuşturucu kullanan bir insanın ister taksi ister normal araç sürmesi zaten sakıncalı,o anda uyuşturucu alıp almadığıda hiç önemlli değil bence ,uyuşturucuyu kullanan temiz aile çocuğu olduğu düşünülemz,pisikolojik sorunu olan insanlar uyuşturucu kullanır,bu bile araç kulllanmaması için yeterli bir neden

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikte daha fazla oldukları için çevirmeye girme oranları daha fazla ticari araç sürücülerinin.bu yüzden mesela drug kullanan muhasebecilerin veya manavların trafikte yakalanma ihtimali çok daha düşük oluyor. yeterince sağlıklı istatistik değil bu bence.
    trafikte alkol ve uyuşturucu kesinlikle kabul edilemez. ancak bunu %10-15 arası hata payına sahip ve 2 gün önceki kullandığı maddeyi bile tespit ettiğini iddia eden bir cihazdan yapılması saçma ve gereksiz.sıfır hata ve o anda etki altında olduğunu ispatlayan bir cihaz olsaydı keşke. bu alet insanların daha da abuk sabuk şeyler kullanmasına sebep olacak. şüpheli bir sürüşü var ise veya kazaya karıştı ise çekerler adli tıbba kan tahlili vs yapılır işlemi yapılır adam gibi .

bunun dışında bunca hatalı yol ayrımlarını kavşakları ters eğimli yolları hangi devlet görevlileri mühendisler ne içerek yapıyor önce bunu araştırsınlar.
    3600 TL para cezası ve 5 yıl ehliyete el konuluyor arkadaşım,ardından keyif verici madde kullanmaktan mahkemeye çıkıyor

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen taksi ve dolmuş şoförlerine ne olduğunu merak ediyorum ben.
    Eminim belli bir miktar cezayı ödeyip, tekrar direksiyon başına geçmişlerdir...
    reverse bunu beğendi.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    zevkle dinlediğin bazı sanatçılar da uyuşturucu kullanıyor ve kullandılar tarih boyunca. bunun dışında burada uyuşturucu kabul edilen bazı maddeler bazı ülkelerde geleneksel olarak kullanılır. ben kullanmıyorum saçma buluyorum ama kullanıp da işinde gücünde olan insanlar mevcut. adabında duruyorsa ömrünü ne kadar kısaltmış, parasını ne kadar boşa harcamış bunu sorgulamam. sigara bile içmeyip de günde 3 antideprasan alıp yola çıkanlar var ki aynı şekilde refleksleri zayıflatıyor. kullanan insanlara sabıka vererek ehliyet vs gibi haklarını alarak kurtuluşu imkansız hale getiriyor bu kamu düzeni ve ailevi problemleri olan yasalarla başı derde girmiş insanlar yaratılıyor.
    bunu kriminal değil de bir sağlık problemi olarak görmek ceza yerine eğitimle çözmek gerekir. bu yüzden yolda ayık olan bir insanın ehliyetini iptal etmek doğru gelmiyor bana .

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    zevkle dinlediğin bazı sanatçılar da uyuşturucu kullanıyor ve kullandılar tarih boyunca. bunun dışında burada uyuşturucu kabul edilen bazı maddeler bazı ülkelerde geleneksel olarak kullanılır. ben kullanmıyorum saçma buluyorum ama kullanıp da işinde gücünde olan insanlar mevcut. adabında duruyorsa ömrünü ne kadar kısaltmış, parasını ne kadar boşa harcamış bunu sorgulamam. sigara bile içmeyip de günde 3 antideprasan alıp yola çıkanlar var ki aynı şekilde refleksleri zayıflatıyor. kullanan insanlara sabıka vererek ehliyet vs gibi haklarını alarak kurtuluşu imkansız hale getiriyor bu kamu düzeni ve ailevi problemleri olan yasalarla başı derde girmiş insanlar yaratılıyor.
    bunu kriminal değil de bir sağlık problemi olarak görmek ceza yerine eğitimle çözmek gerekir. bu yüzden yolda ayık olan bir insanın ehliyetini iptal etmek doğru gelmiyor bana .
    psikoteknik belgesi diye birşey çıkmıştı senin dediğini önlemek için ama sadece para verip alınan bir belge oldu oda
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200

İyide adam o an etkisinde değil belki ama daha sonra kullandığı madde etkisinde iken trafiğe çıkmayacağı anlamına gelmez.
    Madde bağımlılarının ehliyetine el konulmalı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)