Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonrası yaşadıklarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    kardeş aile baskısı değil muhtemelen sennkiside benimki gibi ana yuregidir gumrukten çekecegi de 2 3 parça altı üstü bu kadar musteri memnuniyetini kırdıgına degmez bence...
    yashukawa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun.

25 Nisanda benim başıma benzeri geldi. Benim motosiklet de cbr250r. Kırmızı ışıklarda bekleyen bir araç aniden sağa, bir arabanın zor sığacağı boşluğa atıldı. Bütün kaçışları kapadı. Benim hızım yüksek değil ama adam 5 metre mesafede atılınca panik fren yapmama rağmen düşmeme sebep oldu. Araçla aynı hıza gelip çarpmadım ama ya ön tekerlek biraz değdiği için ya da frenleme sonrası ön freni hızlı bıraktığım için sola doğru düştüm. Düştüğüm anki hızım maks. 15 km/h ama sol sinyali ve gidonu baya hasar aldı, sadece yürür haline getirmesi 510 lira tutuyor. Kaza yaptığım yer de berbat bir yer, belki her gün aynı noktada arabalar birbirine değiyor, çarpıyor, çünkü yol sağa doğru biraz genişleyince herkes orayı 3. şerit olarak kullanma derdine giriyor. Yüz kere geçtiğim yer, hep dikkatli giderim ama yüzbirincide dikkatsiz anıma geldi.

Kaza sonrası baktım araç ilerde durmuş ama gitmek üzere. Gidip indirdim, ama tutanak tutmak istemiyor adam. 1 saat bağırış çağırış oldu, kenardakiler düşürdün çocuğu falan diyor, bu onlarla sataşmaya başladı. Bildiğiniz cahil pisliğin teki. Polisi aradık, ama o da gelmiyormuş. Boşuna bekledik biraz, bu arada adam gitti. Ben de karakola gidip taksirle adam yaralama suç duyurusunda bulundum. Artık ifadesi alınacak, sonra savcılığa gidecek dosya. Hiçbir şey çıkmasa bile bütün davalara gelecek artık, yaptığı davranışı yüzünden sonuna kadar gidicem.
    yashukawa, cakturkc ve leons bunu beğendiler.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

25 Nisanda benim başıma benzeri geldi. Benim motosiklet de cbr250r. Kırmızı ışıklarda bekleyen bir araç aniden sağa, bir arabanın zor sığacağı boşluğa atıldı. Bütün kaçışları kapadı. Benim hızım yüksek değil ama adam 5 metre mesafede atılınca panik fren yapmama rağmen düşmeme sebep oldu. Araçla aynı hıza gelip çarpmadım ama ya ön tekerlek biraz değdiği için ya da frenleme sonrası ön freni hızlı bıraktığım için sola doğru düştüm. Düştüğüm anki hızım maks. 15 km/h ama sol sinyali ve gidonu baya hasar aldı, sadece yürür haline getirmesi 510 lira tutuyor. Kaza yaptığım yer de berbat bir yer, belki her gün aynı noktada arabalar birbirine değiyor, çarpıyor, çünkü yol sağa doğru biraz genişleyince herkes orayı 3. şerit olarak kullanma derdine giriyor. Yüz kere geçtiğim yer, hep dikkatli giderim ama yüzbirincide dikkatsiz anıma geldi.

Kaza sonrası baktım araç ilerde durmuş ama gitmek üzere. Gidip indirdim, ama tutanak tutmak istemiyor adam. 1 saat bağırış çağırış oldu, kenardakiler düşürdün çocuğu falan diyor, bu onlarla sataşmaya başladı. Bildiğiniz cahil pisliğin teki. Polisi aradık, ama o da gelmiyormuş. Boşuna bekledik biraz, bu arada adam gitti. Ben de karakola gidip taksirle adam yaralama suç duyurusunda bulundum. Artık ifadesi alınacak, sonra savcılığa gidecek dosya. Hiçbir şey çıkmasa bile bütün davalara gelecek artık, yaptığı davranışı yüzünden sonuna kadar gidicem.
    sizede çok geçmiş olsun keşke sizin kadar inancım olsa adalete bende düşerdim arkasına ama insan bi defa soğuyunca olmuyo yıldırıyorlar insanı hakkını ararken haksız oluyorsun

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    büyük geçmiş olsun hocam neyse ki size birşey olmamış

Bu arada durumunuz varsa kaskınızı da değiştirmenizi tavsiye ederim "kasklar tek kazalık üretilir sandalyeden düşmüş kaza olmuş fark etmez" demişti ileri sürüşteki hocam
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun hocam neyse ki size birşey olmamış

Bu arada durumunuz varsa kaskınızı da değiştirmenizi tavsiye ederim "kasklar tek kazalık üretilir sandalyeden düşmüş kaza olmuş fark etmez" demişti ileri sürüşteki hocam
    kaskın fotografları burda bende düşünüyorum kaskı değiştirmeyi ama çatlak kırık olmadığı için bence idare eder kaskım çizikler var sadece
    http://img232.imageshack.us/img232/1998/03052012352.jpg
    http://img15.imageshack.us/img15/1868/03052012351.jpg
    http://img851.imageshack.us/img851/452/03052012348.jpg

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    kardeşim bu olayda sen yüzde yüz suçlusun
    hiç boşuna tramer filan anlatma bana
    benim en uyuz olduğum şeylerin başında motoru yatırmak gelir
    eğer çarpacağın aracın üzerinden uçma ihtimalin varsa hiç bir şekilde yatırmayacaksın motoru
    ben ilk kazamda yatırdım sana yapılan muamelenin aynısı bana yapıldı ve birader ortada araba yok sen kendini yere atmışsın dediler
    bende ondan sonraki iki kazamda (ki bunun birini kross la diğerini en 500 le yaptım)
    direk şoför tarafından kapıya daldım
    tabi dalarken ayağı kalkıyorsun ve kendini arabanın üzerine atıyorsun
    (bunu yapmak için ama anlık karar vermen lazım ucunda ölmek de var)
    motor şoför kapısından içeri sen arabanın üzerinden diğer tarafa
    nasıl düşeceğini bilmek çok önemli yoksa kolunu bacağını kırarsın evde döşeklerde antrenman yap popo üzerine ve yana düşme için
    tam korumaysan kalkıyorsun yerden gidip bide adama karbon fiber eldivenle ikide yumruk oturtuyorsun
    oldu mu sana yaralamalı kaza işte o zaman polis devreye giriyor sen davacı oluyorsun
    adama yediği cezanın yanında kapı pencere ve yediği iki okkalı yumruk kar kalıyor
    sen mutlu adam yediği kazıktan zevkten mutlu ve sigorta şirketi dahada mutlu
    yanlız çarpmadan hemen önce fren yap ki bi metre kadar fren izi olsun

şimdi bunu yazdım yazmasına ama şundan emin olabilirsiniz motoru yatırdığınız sürece suçlu sizsiniz ve bütün masraflarınızı kendi cebinizden ödersiniz
    çarpma işine gelince çok tecrübe gerektirir arkadaşlarla aranızda basit bir çinli alıp yolda giderken üzerinden atlama antrenmanı yapabilirsiniz
    leons ve maxi97 bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    geçmiş olsun abi...

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bu olayda sen yüzde yüz suçlusun
    hiç boşuna tramer filan anlatma bana
    benim en uyuz olduğum şeylerin başında motoru yatırmak gelir
    eğer çarpacağın aracın üzerinden uçma ihtimalin varsa hiç bir şekilde yatırmayacaksın motoru
    ben ilk kazamda yatırdım sana yapılan muamelenin aynısı bana yapıldı ve birader ortada araba yok sen kendini yere atmışsın dediler
    bende ondan sonraki iki kazamda (ki bunun birini kross la diğerini en 500 le yaptım)
    direk şoför tarafından kapıya daldım
    tabi dalarken ayağı kalkıyorsun ve kendini arabanın üzerine atıyorsun
    (bunu yapmak için ama anlık karar vermen lazım ucunda ölmek de var)
    motor şoför kapısından içeri sen arabanın üzerinden diğer tarafa
    nasıl düşeceğini bilmek çok önemli yoksa kolunu bacağını kırarsın evde döşeklerde antrenman yap popo üzerine ve yana düşme için
    tam korumaysan kalkıyorsun yerden gidip bide adama karbon fiber eldivenle ikide yumruk oturtuyorsun
    oldu mu sana yaralamalı kaza işte o zaman polis devreye giriyor sen davacı oluyorsun
    adama yediği cezanın yanında kapı pencere ve yediği iki okkalı yumruk kar kalıyor
    sen mutlu adam yediği kazıktan zevkten mutlu ve sigorta şirketi dahada mutlu
    yanlız çarpmadan hemen önce fren yap ki bi metre kadar fren izi olsun

şimdi bunu yazdım yazmasına ama şundan emin olabilirsiniz motoru yatırdığınız sürece suçlu sizsiniz ve bütün masraflarınızı kendi cebinizden ödersiniz
    çarpma işine gelince çok tecrübe gerektirir arkadaşlarla aranızda basit bir çinli alıp yolda giderken üzerinden atlama antrenmanı yapabilirsiniz
    şaka gibi adamsın vesselam harbi sabah sabah yarıldım gülmekten
    hem diyorsun motorlar arabaya gir hemde arabanın üstünden nasıl atlayacağını bilbirde yetmezmiş gibi ucunda ölmek var diyorsun yok evde yatak döşşek antreman yapmalıymışımda git işini allahını seversen ya alkollümüsün nesin ne yazdığını bilmiyorsun artı motou yatırınca benim çizikler oldu ben arabaya vurunca far vs kırıldı

peki şunuda söylicem o hayvan çıkmasa yola hadi çıktı 1 hayvanlık etti 2.ciyi niye yapıp yolun ortasında duruyo o adam olmasa ben o motoru yatırırmıydım bu sorunun cevabını ver önce başkalarının yaşadıkları üstünde yorum yapmak kolay seninde başına gelsin o zaman bana söylediklerinin aynısını yap ama unutma ucunda ölmek var iyi atlayış yapman lazım

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    geçmiş olsun kardeş ibis otelın ordan ipek yoluna giden yolda yapmışsın kazayıo eğer adam eski fuarın ordan çıktıysa zaten orası tek yön arabayıda stop ettirip durması cabası olmuş .. G.antepde motor sürmek o kadar zorki bizim angut sürücüler yüzünden..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    malesef arkadan çarpmalarda çok saçma ama herzaman çarpan suçlu bulunuyor.Benzer bir şekilde bende, durduk yere panik frenle duran 2araca geçirdim %50hatalı bulundum Sende birşey yoksa gerisi zaman içinde hallolur ,3hafta çok uzun bir zaman değil aylarca parça bekleyenler oluyor. geçmiş olsun tekrardan
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef arkadan çarpmalarda çok saçma ama herzaman çarpan suçlu bulunuyor.Benzer bir şekilde bende, durduk yere panik frenle duran 2araca geçirdim %50hatalı bulundum Sende birşey yoksa gerisi zaman içinde hallolur ,3hafta çok uzun bir zaman değil aylarca parça bekleyenler oluyor. geçmiş olsun tekrardan
    yandan arka lastiğine çarptım bu da arkadan çarpma olarak değerlendirilirse onu bilemem ama 2 parçam henüz gelmedi mayıs sonunda buda yaklaşık 2 ay gibi bi zaman yapar :D

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş ibis otelın ordan ipek yoluna giden yolda yapmışsın kazayıo eğer adam eski fuarın ordan çıktıysa zaten orası tek yön arabayıda stop ettirip durması cabası olmuş .. G.antepde motor sürmek o kadar zorki bizim angut sürücüler yüzünden..
    saol teşekkürler ama alıştık artık dolmuşların otobüslerin sıkıştırmasına

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka gibi adamsın vesselam harbi sabah sabah yarıldım gülmekten
    hem diyorsun motorlar arabaya gir hemde arabanın üstünden nasıl atlayacağını bilbirde yetmezmiş gibi ucunda ölmek var diyorsun yok evde yatak döşşek antreman yapmalıymışımda git işini allahını seversen ya alkollümüsün nesin ne yazdığını bilmiyorsun artı motou yatırınca benim çizikler oldu ben arabaya vurunca far vs kırıldı

peki şunuda söylicem o hayvan çıkmasa yola hadi çıktı 1 hayvanlık etti 2.ciyi niye yapıp yolun ortasında duruyo o adam olmasa ben o motoru yatırırmıydım bu sorunun cevabını ver önce başkalarının yaşadıkları üstünde yorum yapmak kolay seninde başına gelsin o zaman bana söylediklerinin aynısını yap ama unutma ucunda ölmek var iyi atlayış yapman lazım
    öncelikle uslubun hiç hoş değil
    yukarıdakiler birebir yaşadığım şeyler birader
    ister inan ister inanma
    bak kendin diyosun yola çıktı yatırdım
    bende diyorumki yatırmakla hata ettin girecektin arabaya yandan adam suçlu çıkacaktı
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    biraz espirılı şekilde anlattınız diye aındı galıba m.ali kardesım
    yashukawa bunu beğendi.
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    işte yazı yoluyla illetişimde bu şekil aksaklıklar oluyo ben çarpıp öleceğime yatırdım dedim ben kendimce haklıyım sizde kendinize göre haklısınız bence uzatmanın manası yok

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Kardeş öncelikle büyük geçmiş olsun, benimde ekim ayında başıma bu tarz bir olay geldi. Gidiş gelişli ana yoldan gidiyordum ara sokaktan kadının biri aniden çıktı onu görür görmez frenlere asıldım ancak motoru yatırarak çarpıştık. Tutanak falan tuttuk ama gel gör ki ben suçlu çıktım, sebepte neymiş biliyormusun; motoru yan yatırıp kaydığımdan dolayı karşı şeride geçti çekilen fotolarda da ben şerit ihlali yapmışım gibi göründü böle akla mantığa sığmayan durumdan ötürü suçlu oldum, ancak dava falan o tarz şeylerle uğraşmadım kendi imkanlarım dahilinde halletmeye çalıştım. Türkiye şartlarında böle olaylar oldukça sık yaşanıyor anlıcağın :/

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Hocam geçmiş olsun öncellikle, sorunsuz kurtulmuşsunuz bu çok iyi sizin durumunuz yine iyimiş, geçen sene 2011 başlarında bu tarz bi olay geldi başıma 3 şeritli bir yolda en sağ şerit yani emliyet şeridi olmak üzere 4 şeritli yolda uzun kuyruk var. Ben emliyet şeridinden ilerleyeyim çabuk giderim diye arkaya baktım gelen yok sonra sinyal verdim çıktım 10 metre kala bi münübüsçü çıktı önüme bende 70 ile gidiyordum birde yolcu indirecek diye ne sinyal verdi ne başka bişey arabayı durdurdu yolda bende arkadan sağ tarafından geçirdim motoru, şimdi kim suçlu ben %75 hatalıyım adam %25 hatalı o da sinyal vermediği için bende öylemi diyince benim toplam masrafım 300 lira idi gittim tanıdık bir servise 1000 liralık masraf çıkartırdım %25 i 250 tl ediyor buda zararımı karşıladı, şöförde diyor sigortamı kullanmayın felan ne saçmalıyorsun dedim sen dua et şikayet etmedim seni diye azarladım polislerin yanında sonra paramı aldım çıktım sadece burnum kırılmıştı oda 1 haftaya kendiliğinden düzeldi. İyiki kask vardı kafamda yoksa çok kötü olurdu durum. En gıcık olduğum olay arkadan ben geçirdim diye %100 hatalı olacaktım, neyseki sinyal vermemişti. Onun sağ arka sinyaller içeri girdi :D 500 liradan fazla masraf çıktı benim motor bianchi mach 150 idi sadece ön kaportada çentikler kırıldı haricinde problem yoktu

Motosikleti
    su an yok
    Çok geçmiş olsun kardeş son kazan olsun hayatında ki!ALLAH bir daha göstermesin
    ASIM'ın nesli diyordun ya nesilmiş gercek,çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar saçma çocukca ne demek istedin ne manaya geliyor bu şimdi
    yashukawa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun

Motosikleti
    Yok
    Geçmiş olsun.Allah'tan cana değil mala gelmiş ekipmanların faydasıda bir bir belli oluyor ama şükür etmek lazım daha hızlı olsaydın ve daha sert çarpsaydın biryerin kırılırdı.Aynı olay 8-9 sene kadar önce babamın başına gelmişti sehir içi dolmuşu birden çıkınca sürüklenmek zorunda kalmıştı ama onların ekipmanları yoktu kollarına dikişler atıldı vs.Ama sen sadece maddi hasar görmüşün ve başkasının suçunu çekmek gerçekten çok zor.Allah sabır versin
    yashukawa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)