Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cross motorları hakkında : XT 125 R , HONDA XL200 , HONDA CR125....

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar ,

Ben önümüzdeki 6-7 ay içinde bir cross motoru almayı düşünüyorum. Ancak elbette profosyonel cross falan yapacak değilim ve bir üniversite öğrencisi olarak bütçem çok yüksek değil.Ama gene de her türlü Çin işinden uzak durmaya çalışmaktayım(Çin işi : Kalitesiz Çin işi ) . Odtü de okuyorum , malum bu sene bir damla yağmur bile düşmemiş olsa da kışı kara olur normalde. Kışında rahatça motor kullanabilmek isterim. O yüzden cross motoru almayı düşündüm. Elbette tek neden bu değil ; gerçekten çok güzel aletler.Ancak araştırırken biraz kafam karıştı.
    Bazı modeller gerçekten cross bazıları değil bunu farkettim. Mesela bence , zealsun , kanuni , vb. markaların crossları daha çok comutter (Yamaha XT 125 R ) gibi. Ama en azından Yamaha ismini koymuş Commutter (Evden işe demek ) diye.
    Birde duyunca muhtemelen komik gelecek ama , şöyle bir soru da soracaktım . Bu crosslara iki kişi binilir mi ? =) Ya çok önemli değil ama ; işte motocross madness yaşamayacağımız için insan o ihtiyaçlarıda düşünüyor. Ona göre forumdaki bilgilerin dışında deneyimlerinizle bana biraz yol gösterebilirseniz memnun olurum.

Teşekkür Ederim.
    Kolay Gelsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    xt125r ve hondaxl200 crosstan çok enduroya kayan modellerdir.Fakat arazide seni zorlamaz.Kışında binmeyi düşündüğünü belirtmişsin.Sana tavsiyem ne alırsan al lastiklerini asfalta uygun şekilde seç.Xt125r üzerindeki orjinal lastiği sorun olmaz ama xl200 için lastik değişimine gitmen gerekir diye düşünüyorum.
    Dişli bir lastiğin en büyük düşmanıdır ıslak asfalt.
    2 kişi binme konusunda da :
    Evet 2 kişi rahat bir şekilde yolculuk edebilirsiniz.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    200 cc cross'a ideal, 450 cc mükemmel. 200 cc iyi bir başlangıç motorun olabilir.
    Special modelleri tercih edersen masrafında çok olacağını göz ardı etme.
    Yolun açık olsun.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Kardeş , 200cc mükemmel demişsin de ben anlamadım , XL200 mü iyi demek istedin?

Motosikleti
    Ramzey QM125T-10V
    XL200 ü kullandım ve sana şöyle bi öneri sunabilirim az yakiyor iyi gidiyor ve çokta rahat bi alet

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    XL 200 arkadaşımda var sürekli araziye çıkıyor, çok sert kullanıyor motoru, (dediğine göre) motor bana mısın demiyor diyor. Paran varsa kesinlikle XT 125 derim ama uygun diyorsan XL 200...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    ozumsafa 200 CC motor gücü olarak iyi bir seçim, motor olarak XL200' parçası zor olan bir special.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Hmm special olayını anladım şimdi. Yalnız XL200 daha pahalı değil mi zaten XT125 ten?

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozumsafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar ,

Ben önümüzdeki 6-7 ay içinde bir cross motoru almayı düşünüyorum. Ancak elbette profosyonel cross falan yapacak değilim ve bir üniversite öğrencisi olarak bütçem çok yüksek değil.Ama gene de her türlü Çin işinden uzak durmaya çalışmaktayım(Çin işi : Kalitesiz Çin işi ) . Odtü de okuyorum , malum bu sene bir damla yağmur bile düşmemiş olsa da kışı kara olur normalde. Kışında rahatça motor kullanabilmek isterim. O yüzden cross motoru almayı düşündüm. Elbette tek neden bu değil ; gerçekten çok güzel aletler.Ancak araştırırken biraz kafam karıştı.
    Bazı modeller gerçekten cross bazıları değil bunu farkettim. Mesela bence , zealsun , kanuni , vb. markaların crossları daha çok comutter (Yamaha XT 125 R ) gibi. Ama en azından Yamaha ismini koymuş Commutter (Evden işe demek ) diye.
    Birde duyunca muhtemelen komik gelecek ama , şöyle bir soru da soracaktım . Bu crosslara iki kişi binilir mi ? =) Ya çok önemli değil ama ; işte motocross madness yaşamayacağımız için insan o ihtiyaçlarıda düşünüyor. Ona göre forumdaki bilgilerin dışında deneyimlerinizle bana biraz yol gösterebilirseniz memnun olurum.

Teşekkür Ederim.
    Kolay Gelsin.
    Cr 125 hariç XT 125 ve Xl 200'e iki kişi binebilirsin.Yalnız burada binmekten kastettiğim sadece biner ve kısa mesafelerde gidebilirsin yani iki kişi uzun seyahatları aklından geçirme.
    XL 200'un lastigi cross lastikleri tam dişli değildir, tam orta karardır, bu nedenle çin işi 200 luk, plastik lastik motor kullanıp, abi bunların lastiği dişli, ıslakda kayıyorlar diyenlere pek kulak asma.Çünkü XL 200'un lastikleri Pirelli'dir.Örnek tequ nickli kullanıcı.
    Yerinde olsam XL 200'u tercih ederdim.

Derby Senda 125 E ne diyorsunuz? Bana baya güzel gözüktü o da. Hiç kullanma şansına sahip olan veya hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Cevaplar için herkese teşekkürler.

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    dostum durumun müsait ise japon bütçen kısıtlı ise 200 cc ramzey süper bi makina xl 200 hondadan daha iyi benim gezilerimi takip edersen resimlerini görebilirsin

Derby Senda hakkında yorum yapacak yok mu arkadaşlar ? İspanyol Markası

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    plastik lastik olduğu doğru fakat lastik pirelli bile olsa dişli lastik asfalt lastiğinden daha az tutunur yola pazer nickli arkadaşım.Haksız mıyım?
    2.si ise xl200 special değil ki? Öyle mi yoksa
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Derby Senda Pekİ?.......................

Motosikleti
    Honda XR400R
    Derby Senda Pekİ?.......................
    boş ver derbiyi 200ramzeyi al kulan adanada 0 rı 300ytl ekonomik vegüçlü

Ramzey , Çin malı ? Açıkçası Çin işlerine karşı bir fobim var. İlk defa motorum olacak onunda öyle gıcırdayan , kalitesiz işçiliği olan bir markadan olsun istemiyorum. Ayrıca ramzeyleri inceledim , crossdan çok enduro onlar. Bir bakıma şehirde kullanılacaksa daha iyi tabi ama bence xl200 de dahil olmak üzere cross kategorisine almak biraz zor o motorları. Enduro - cross desek daha iyi .

Derbi Senda 125-R

Yamaha XT
    Yamaha XT125 de commutter olarak geçiyor ama cross kategorisine girmeye daha uygun bir ramzeye göre.
    Bence 3000 ytl verilecekse taksit maksit yapılıp 6000 ytl de verilir eğer farka değiyorsa değil mi ?

Motosikleti
    Honda XR400R
    Ramzey , Çin malı ? Açıkçası Çin işlerine karşı bir fobim var. İlk defa motorum olacak onunda öyle gıcırdayan , kalitesiz işçiliği olan bir markadan olsun istemiyorum. Ayrıca ramzeyleri inceledim , crossdan çok enduro onlar. Bir bakıma şehirde kullanılacaksa daha iyi tabi ama bence xl200 de dahil olmak üzere cross kategorisine almak biraz zor o motorları. Enduro - cross desek daha iyi .

Derbi Senda 125-R

Yamaha XT
    Yamaha XT125 de commutter olarak geçiyor ama cross kategorisine girmeye daha uygun bir ramzeye göre.
    Bence 3000 ytl verilecekse taksit maksit yapılıp 6000 ytl de verilir eğer farka değiyorsa değil mi ?
    dostum ben sana ilk mesajımda durumun müsait ise japon deilse ramzey demiştim madem illede kalite sana honda xr 400 r verebilirim agırlık 120kg 42 beygir şehir ve arazi için ideal bi makina normal şartlarda 100km de 4 litre arazide 6 litreye kadar yakıyor jip almak amacıyla satıyorum sahibinden com da ilanım var incele begenirsen anlaşırız iyigünler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)