Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

trafiği ve motorumuzu tanıyalım şehir turu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt250r
    Güneşli bir pazar gününde hem biraz geziym hem trafik tecrübesizliğimi atıym hem yeni motorumla iyice bi kaynaşıym dedim...
    Ekipmanlarımı giyindim haydi yola :D

ama pek eğlenceli bi şehir turu olmadı :(

arkadaş tüm milletin motorlulara (sanırım özellikle ss lere) bi gıcığı var...
    hız sınırı 60 olan yolda 59-55 arası sol şeritte gidiyorum herifçi oğlu arkamdan korna çalıyo
    sağ şeride geçiyorum gene aynı
    tek bitanesi olsa manyak der geçerim ama kornası olan çalıyo
    ss sürüyorum diye allah ne verdiyse basmam mı gerekiyo anlamadım ki

ya bu sağa çekip dörtlüleri yakmış arabalar bende çok stres yapıyo hani şu park etmiş arabaların yanında "bi arkadaşa bakıp çıkıcam"
    mantığıyla şeridin yarısını kaplıcak şekilde park ediyolar ya sol şeride geçemezsem(diğer arabalardan ötürü)stres manyağı oluyorum
    hareket edicek mi kapıyı açıcakmı kısacası beni öldürme girişiminde bulunucak mı kestiremiyorum
    bide direksiyonu da sola çevirmiş olanlar yok mu

bide testesteron gençliği var...
    arkadaş ss alan herkes yarışa meyillidir diye bi şeymi var...
    motor sürenide aynı araba süreni de...
    ama tofaş gençliği ayrı bi tehlike manyağın birine çattım (gerçi arabada üç kişilerdi)
    ara yoldayım ama yol geniş çukur falan da yok (ki antepte çukursuz yol çok nadir denk gelir)
    herifçi oğlu 30 la gidiyo bekle bekle hızlanmıyo
    heralde arabada sorun var sollıym dedim ben gaz verdikçe oda veriyo...
    hemen adamın kafa durumunu anlayıp yavaşladım adamın arkasından tın tın devam arkada oturan da cins cins sırıtıyo
    ilerde yol ikiye ayrıldı baktım bunlar sağa döndü ben de verdim sola siz yolunuza ben yoluma...
    aksiyona gerek yok

Aslında trafikteki cinsleri
    yollardaki çukurları saymazsak
    motoru tanımak açısından güzeldi...
    lastikleri diyorum kaymaya çok meyilli sanki :ıslak yolda kayar,toprak yolda kayar,mıcırlı yolda kayar,
    çukura gelirse kayar (ama hepsinde değil şu uzun asfalt çatlaklarını kastediyorum ),raylardan geçerken kayar...
    ilk bir iki seferde yeni olduğu için diye düşündüm ama sanki karakteri böyle gibi geldi bana...
    EverHarD* bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı iceindark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneşli bir pazar gününde hem biraz geziym hem trafik tecrübesizliğimi atıym hem yeni motorumla iyice bi kaynaşıym dedim...
    Ekipmanlarımı giyindim haydi yola :D

ama pek eğlenceli bi şehir turu olmadı :(

arkadaş tüm milletin motorlulara (sanırım özellikle ss lere) bi gıcığı var...
    hız sınırı 60 olan yolda 59-55 arası sol şeritte gidiyorum herifçi oğlu arkamdan korna çalıyo
    sağ şeride geçiyorum gene aynı
    tek bitanesi olsa manyak der geçerim ama kornası olan çalıyo
    ss sürüyorum diye allah ne verdiyse basmam mı gerekiyo anlamadım ki

ya bu sağa çekip dörtlüleri yakmış arabalar bende çok stres yapıyo hani şu park etmiş arabaların yanında "bi arkadaşa bakıp çıkıcam"
    mantığıyla şeridin yarısını kaplıcak şekilde park ediyolar ya sol şeride geçemezsem(diğer arabalardan ötürü)stres manyağı oluyorum
    hareket edicek mi kapıyı açıcakmı kısacası beni öldürme girişiminde bulunucak mı kestiremiyorum
    bide direksiyonu da sola çevirmiş olanlar yok mu

bide testesteron gençliği var...
    arkadaş ss alan herkes yarışa meyillidir diye bi şeymi var...
    motor sürenide aynı araba süreni de...
    ama tofaş gençliği ayrı bi tehlike manyağın birine çattım (gerçi arabada üç kişilerdi)
    ara yoldayım ama yol geniş çukur falan da yok (ki antepte çukursuz yol çok nadir denk gelir)
    herifçi oğlu 30 la gidiyo bekle bekle hızlanmıyo
    heralde arabada sorun var sollıym dedim ben gaz verdikçe oda veriyo...
    hemen adamın kafa durumunu anlayıp yavaşladım adamın arkasından tın tın devam arkada oturan da cins cins sırıtıyo
    ilerde yol ikiye ayrıldı baktım bunlar sağa döndü ben de verdim sola siz yolunuza ben yoluma...
    aksiyona gerek yok

Aslında trafikteki cinsleri
    yollardaki çukurları saymazsak
    motoru tanımak açısından güzeldi...
    lastikleri diyorum kaymaya çok meyilli sanki :ıslak yolda kayar,toprak yolda kayar,mıcırlı yolda kayar,
    çukura gelirse kayar (ama hepsinde değil şu uzun asfalt çatlaklarını kastediyorum ),raylardan geçerken kayar...
    ilk bir iki seferde yeni olduğu için diye düşündüm ama sanki karakteri böyle gibi geldi bana...
    Motoru biraz daha sürdükten sonra tanırsın fakat ilk alındığında her motorun tekeri kayacakmış gibi geliyor. Korku var sanırım mal yeni olunca. Zamanla ne raylar ne asfaltlar aşacaksın amma velakin KORKMADAN
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    SS ne için alınır? Rahatlık için mi? Konfor için mi? Çanta yerleştirmek için mi? Ss hız içindir. Hız yapmayacaksan neden ellerini ağrıtacak,kambur şekilde süreceğin bi motosiklet aldın? SS bi zahmet hız içindir

Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı Ezquero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS ne için alınır? Rahatlık için mi? Konfor için mi? Çanta yerleştirmek için mi? Ss hız içindir. Hız yapmayacaksan neden ellerini ağrıtacak,kambur şekilde süreceğin bi motosiklet aldın? SS bi zahmet hız içindir
    Kardeşim mantıklı birşey söyle lütfen. Hız sınırı 60 demiş SS motor var diye 120 mi bassın adam. Seni mantıklı olmaya davet ediyorum
    arca94 bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Muhendis45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mantıklı birşey söyle lütfen. Hız sınırı 60 demiş SS motor var diye 120 mi bassın adam. Seni mantıklı olmaya davet ediyorum
    ben de arkadaşa aynısını dicektim lafı ağzımdan aldın :D
    ama çoğunluk onun gibi düşünüyo gördüğüm kadarıyla "ss aldıysan kuralları ihlal edicek kendinin ve başkalarının canını tehlikeye atıcaksın" düşüncesinde insanlar
    yok ben daha kafayı yemedim tarzında sürünce yada düşündüklerinin aksini söyleyince " hakkını ver hakkını "diyolar...
    saygı duyuyorum...
    :D

korku mevzuun da da pek korku yada ürkeklik yok aslında ama kontrolüm dışında bişey yapınca motor biraz bozuluyorum.

Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Bildiğin gibi sür gitsin motor senin zevk senin , hayırlı olsun motorun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    arca94 bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Muhendis45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğin gibi sür gitsin motor senin zevk senin , hayırlı olsun motorun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    teşekkürler
    kafama göre takılıyorum işte :D

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    hayırlı olsun. evet antepte motora karşı bir duyarsızlık var. özellikle otobüs ve minibüsler, sırf onlara bulaşmamak için minibüs hattı olmayan yoldan gidiyorum yol uzuyor ama kafa rahat.

Motosikleti
    600 rr '' 08 ''
    ss kesinlikle hız içindir.Ayrıca taleba 60 dedi diyede illaha 60 ile gideceksin die bir kaide yok ara sıra illaki aşarsın.Boşluklarda illaki süratlenmek isteyeceksin.Ama görünüş için alinmişsa motora yazık hakkını vermek lazım

Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı Eko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss kesinlikle hız içindir.Ayrıca taleba 60 dedi diyede illaha 60 ile gideceksin die bir kaide yok ara sıra illaki aşarsın.Boşluklarda illaki süratlenmek isteyeceksin.Ama görünüş için alinmişsa motora yazık hakkını vermek lazım
    Kendin söylemişsin "ara sıra illaki aşarsın", bu ara sıra henüz gelmemiş demekki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Ben 60 hız sınırını aşsın diye bir şey söylemiyorum ss hız içinmidir evet hız içindir hızlı git diyen mi oldu? 60 hız sınırıda pek inandırıcı gelmedi

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Ezquero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 60 hız sınırını aşsın diye bir şey söylemiyorum ss hız içinmidir evet hız içindir hızlı git diyen mi oldu? 60 hız sınırıda pek inandırıcı gelmedi
    antepte en geniş yol 3 şerit (bir tanesini park eden arabalar kaplar kaldı geriye 2) benim gördüğüm en yüksek hız sınırı tabelası da 60 tı
    şehir içinde otoban yada çevre yolu yok ki daha yüksek hız sınırı olsun...
    ki zeten geniş yollarda bile bir sürü çukur,çatlak,tümsek olduğu için doğru düzgün hızlanamıyo insan
    daha doğrusu ben biyandan çukurlardan kaçıp biyandan hızlanma işini pek kıvıramıyorum riske girmekte istemiyorum
    50-55 civarı ilerliyorum...

ss mevzuuna gelince ben motoru(gt250r) "sürekli" hızlı gitsin diye almadım gerektiğinde(şehirler arası,çevre yolu ,otoban) ihtiyacım olan hıza beni kasmadan çıkabilsin
    gözede hoş gözüksün ,severek biniym diye aldım...
    hızlı kullanmanın güvenli olmadığı yollarda hız yapmak için diil...
    sizin nasıl bi hızdan söz ettiğinizi bilmiyorum
    ama yinede saygı duyuyorum...
    YILDIRIMBORA bunu beğendi.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün bende malum hava şartları güzel olduğu için, motosikletimle gezeyim dedim ve trafikte çeşitli hasta ruhlu insanlara rastladım ve isyan ettim artık!
    ya motosiklete binmeyeceğim bu gidişle de öyle gözüküyor! nefret ettim kan-ter içinde eve döndüm! ulan yol vermezler, sıkıştırırlar, umursamazlar, kıçına girerler, huzursuz ederler!!!!
    yeter artık! 2 den 3 e attım otobanda yine tekerim kesildi havalandı, acaba ön tekere fazla hava mı basıyorum yoksa, kilo aldım da seyir halinde ani gaz açışlarda ağırlık arkaya gittiği için ön teker yerden mi kesiliyor, hiç böyle yapmazdı 2. kez yapıyor!

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bende malum hava şartları güzel olduğu için, motosikletimle gezeyim dedim ve trafikte çeşitli hasta ruhlu insanlara rastladım ve isyan ettim artık!
    ya motosiklete binmeyeceğim bu gidişle de öyle gözüküyor! nefret ettim kan-ter içinde eve döndüm! ulan yol vermezler, sıkıştırırlar, umursamazlar, kıçına girerler, huzursuz ederler!!!!
    yeter artık! 2 den 3 e attım otobanda yine tekerim kesildi havalandı, acaba ön tekere fazla hava mı basıyorum yoksa, kilo aldım da seyir halinde ani gaz açışlarda ağırlık arkaya gittiği için ön teker yerden mi kesiliyor, hiç böyle yapmazdı 2. kez yapıyor!
    valla trafikte adamı en çok insanlar yıpratıyo
    ama aradan zaman geçim insanları unutunca aklında yanlızca motor kullanmanın zevki kalıyo
    "işte bunu seviyorum" :D

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu ss tabi de hız yapacak diyenlere anlam veremiyorum

Yav arkadaş, adamlar pistlerde hız yapsın gaza asılsın son hız denemesi yapsın diye motor yapmışlar yoksa bilmem kaç nolu sokakda son hız denemesi yapılması için yapmamışlar ki

Sonra uygun olmayan yolda uygun olmayan yüksek bir süratte gidecek allah korusun bir kaza yapacak hem arkadaşın canına malına zarar hem motosikletin imajına zarar. Soruyorum size normalden hızlı gitse arkadaş ve bir kaza geçirse ss hız içindir şehir içinde daha hızlı gitmeli hakkını ver motorun diyenler mi kaybını karşılayacak motorun masraflarını karşılayacak. Elbette hayır. Belki üstüne yüzsüzlük yapıp burada açılan kaza konusuna da geçmiş olsun yazarlar

Sevgili iceindark
    Trafik kaçla akıyorsa o hıza ayak uydurmaya bak. Ne çok hızlı ne çok yavaş. Ama bunu yaparkende kendi limitlerini iyi bil ve o limitler dahilindeki yollara çık. Mesela daha yeni başladıysan ve trafiğe alışmaya çalışıyorsan hızlı akan anayolları tercih etme. Hatta mümkün oldukça anayola çıkma. Sonra zamanla kendini hazır hissettikçe motosiklete hakim olduğunu gördükçe hız limiti daha yüksek yollara çık. İnana bunun çok faydasını görürsün.

Allah kaza bela vermesin hayırlı sürüşler

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    supersport model motosikletler trafikte çok daha zor kullanıma sahiptir elbette, bu modelleri alırken, dezavantajlarını da düşünerek almak gerekir fakat sokak için yapılan seri üretilen supersport modeller pist için hazırlanmamıştır, sadece altyapıları müsait olduğundan dolayı piste hazırlamak için en azından 10bin euro harcamak gerekir... (pist motosikletleri farklıdır)
    semich bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili iceindark
    Trafik kaçla akıyorsa o hıza ayak uydurmaya bak. Ne çok hızlı ne çok yavaş. Ama bunu yaparkende kendi limitlerini iyi bil ve o limitler dahilindeki yollara çık. Mesela daha yeni başladıysan ve trafiğe alışmaya çalışıyorsan hızlı akan anayolları tercih etme. Hatta mümkün oldukça anayola çıkma. Sonra zamanla kendini hazır hissettikçe motosiklete hakim olduğunu gördükçe hız limiti daha yüksek yollara çık. İnana bunun çok faydasını görürsün.

Allah kaza bela vermesin hayırlı sürüşler
    söylediklerine katılıyorum
    zaten ben kendime göre en güvenli yolu tercih ediyorum
    knntpl33 nin de dediği gibi antepteki minibüs ve otobüs şoförleri biz motosikletliler için çok tehlikeliler
    o yüzden onların güzergahlarını kullanmamaya çalışıyorum
    ara sokaklarda da çocuklar,derin çukurlar ve dikkatsiz şoförler ,hepsine birden dikkat etmek benim gibi acemi biri için fazla
    zorlayıcı olacağından ana cadde sayılabilecek ama otobüs ve minibüslerin kullanmadığı güzergahı kullanıyorum.
    hız mevzuunda da kurallara uymanın daha sağlıklı olacağını düşündüğümden hız sınırının biraz altında seyrediyorum
    ama bu gidişle (sıkıştırıldıkçaca) biraz gaz vermeye başlıyacam

Allah hepimizi dengesiz sürücülerin şerrinden, kaza ve beladan korusun...

AMİN.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı iceindark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediklerine katılıyorum
    zaten ben kendime göre en güvenli yolu tercih ediyorum
    knntpl33 nin de dediği gibi antepteki minibüs ve otobüs şoförleri biz motosikletliler için çok tehlikeliler
    o yüzden onların güzergahlarını kullanmamaya çalışıyorum
    ara sokaklarda da çocuklar,derin çukurlar ve dikkatsiz şoförler ,hepsine birden dikkat etmek benim gibi acemi biri için fazla
    zorlayıcı olacağından ana cadde sayılabilecek ama otobüs ve minibüslerin kullanmadığı güzergahı kullanıyorum.
    hız mevzuunda da kurallara uymanın daha sağlıklı olacağını düşündüğümden hız sınırının biraz altında seyrediyorum
    ama bu gidişle (sıkıştırıldıkçaca) biraz gaz vermeye başlıyacam

Allah hepimizi dengesiz sürücülerin şerrinden, kaza ve beladan korusun...

AMİN.
    çok doğru hocam otobüsler ve minibüsler adamlar yola çıkıyo ondan sonra bakıyo aynaya gelen varmı diye isyan ediyorum bende artık bu şöförlerden bende cbr 250 var ışıklarda duruyorum kapışalım mı diye camı açıp bağıranlar yol vermeyenler sıkıştıranlar daha neler neler ama göremedim hocam senin motoru hiç yollarda farklı yerlerde takılıyoruz galiba 2011 heralde motosikletin yakından görmek isterim doğrusu

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    sol şeritte ve orta şeritte 60 la gidene herkes korna çalar hocam...haklılar bence...hız sınırının olması diğer sürücüleri senin açından bağlamaz...yani adama sol şeritte 60 la giderken hız sınırı var desen banane ben hızlı gidicem çektir git yolumdan diyebilir...

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol şeritte ve orta şeritte 60 la gidene herkes korna çalar hocam...haklılar bence...hız sınırının olması diğer sürücüleri senin açından bağlamaz...yani adama sol şeritte 60 la giderken hız sınırı var desen banane ben hızlı gidicem çektir git yolumdan diyebilir...
    ondan sonrada kazalar kaçınılmaz daha bugün rastladı birine kadın sağda parketmiş yola çıkarken bi taksi geliyo arkadan baya hızlı önce arabaya sonra kaldırımdaki elektirik direğine vurarak duruyo şimdi o adam 60 la gitse o kaza olurmuydu
    http://img535.imageshack.us/img535/5381/24042012334.jpg

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)