Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Maltepe'deki münübüsçünün akla ziyan hareketleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün arkadaşla iki motor gezerken yolumuzun üzerinde diye maltepe münübüs yoluna girdik. Maltepe-cevizli arasındaki bi ışıklara yaklaşıp durmak üzereyken sağ seritte iki motor ben ön sağda arkadaşım arkamda şeridin solunda giderken aynadan hızla gelen hatlı münübüsü gördüm. Kırmızı yanmasına rağmen herif ezicek gibi iki şeridin ortasından yardırarak geliyordu.

Arkadaşımı tam uyaracak vakti bulamadım çünkü 3-4 saniyedir aynaya bakarak gittiğimden önüme döndüm. durduktan sonra münübüs yanımıza geldi durdu. Ben de o sırada vizörü açıp bak bu yoldaki münübüs söförlerinin hepsi ayıdır insan değildir katil tiplidir dikkat et dicektim ben demeden bu orta kapıyı açtı bişeyler söylmeye başladı sürücü koltuğundan. münübüsün içinde nerden baksan kadınlı çocuklu 10-12 kişi var. Ben başta ne söylediğini anlamadım heralde motorlara merakı var zekası yettiğince motorlar hakkında bişey söylüyo zannettim. Sonra elemana daha dikkatli baktım bu ne anlatıyor diye?

Ben size bi çarpsam burdan karşıya uçarsınız diye devam ediyor bu sözlerine gayet sohbet edasında... 23-25 yaşlarında kirli sakallı bi tip! Zeka 15 yaş civarına henüz ulaşamamış belli. Ben kafamı sağa sola sallamaya başladım kaskın içinden sen akla ziyan cevrene ziyan bi insan müsvettesisin gibisinden.. Zaten bu ondan öncede bişeyler söylemiş ve yeşil yandı sonra biz devam edip gittik.

5 dakika sonra durup bende tam bu ayılar için seni uyarıcaktım dediğimde. Adamın yaptığı haraketi gördünmü dedi? tam yanımıza gelirken arkadaşın endrosunun üstüne kırıp kasıtlı sıkıştırma hareketide yapmış. Ve önceki söyledikleride siz normalde kırmızı ışıkta geçersiniz ama durdunuzmuş Daha öncesinden 100 km yol yaptığımızdan ve aşırı uykusuz olduğumdan ben bu kromagnon'la tartışacak enerjide değildim Aslında adam yerine koymayıp cevap vermemek en iyisi oldu çünkü cevap alamayınca kapıyı kapadı sustu!

Bu münübüs söförlerinin hepsimi böyledir bir tane istisna, içlerinde bir tane adam olan yokmudur arkadaş
    -unnamed-, eray_uluyazı ve maxi97 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ya hiç muhattap olmayacaksın...
    yada cevabını sağlam vereceksin...
    geçen gün benzin alırken bi tanesi yanıma geldi...
    bu motor kaç para? bende almayı düşünüyorum gibilerinden aynı lafları söyledi...
    cevabım ise belliydi;
    trafikte minibüsle yetiyorsunuz, birde motor alıp motorculara sövdürmeyin dedim...
    bozuldu gitti...
    Serdarrr ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İstisnalar var elbet ama gerçekten de azınlıkta kalıyorlar. 25 sene kadar önce İstanbul'da kısa bir süre bende minibüsçülük yapmıştım ama o zamanki şoförlerle şimdikiler arasında dağlar kadar fark olduğu üzücü bir gerçek.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bizim insanlarımız böyle ne yapalım, insanlarımızın ahlaki ve bilişsel seviyeleri çok düşük, İstanbul'daki motosiklet sürücülerine gerçekten üzülüyorum, çok risk altındalar, yakın bir arkadaşım vardı başına bir şey gelmesinden korkuyordum ve de geldi, hepiniz Allah'a emanet olun.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    minibüsçülerle motorcular arasında harp çıkacak. Vaziyet öyle gösteriyor. Hemen stok yapmaya başlıyayım

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün arkadaşla iki motor gezerken yolumuzun üzerinde diye maltepe münübüs yoluna girdik. Maltepe-cevizli arasındaki bi ışıklara yaklaşıp durmak üzereyken sağ seritte iki motor ben ön sağda arkadaşım arkamda şeridin solunda giderken aynadan hızla gelen hatlı münübüsü gördüm. Kırmızı yanmasına rağmen herif ezicek gibi iki şeridin ortasından yardırarak geliyordu.

Arkadaşımı tam uyaracak vakti bulamadım çünkü 3-4 saniyedir aynaya bakarak gittiğimden önüme döndüm. durduktan sonra münübüs yanımıza geldi durdu. Ben de o sırada vizörü açıp bak bu yoldaki münübüs söförlerinin hepsi ayıdır insan değildir katil tiplidir dikkat et dicektim ben demeden bu orta kapıyı açtı bişeyler söylmeye başladı sürücü koltuğundan. münübüsün içinde nerden baksan kadınlı çocuklu 10-12 kişi var. Ben başta ne söylediğini anlamadım heralde motorlara merakı var zekası yettiğince motorlar hakkında bişey söylüyo zannettim. Sonra elemana daha dikkatli baktım bu ne anlatıyor diye?

Ben size bi çarpsam burdan karşıya uçarsınız diye devam ediyor bu sözlerine gayet sohbet edasında... 23-25 yaşlarında kirli sakallı bi tip! Zeka 15 yaş civarına henüz ulaşamamış belli. Ben kafamı sağa sola sallamaya başladım kaskın içinden sen akla ziyan cevrene ziyan bi insan müsvettesisin gibisinden.. Zaten bu ondan öncede bişeyler söylemiş ve yeşil yandı sonra biz devam edip gittik.

5 dakika sonra durup bende tam bu ayılar için seni uyarıcaktım dediğimde. Adamın yaptığı haraketi gördünmü dedi? tam yanımıza gelirken arkadaşın endrosunun üstüne kırıp kasıtlı sıkıştırma hareketide yapmış. Ve önceki söyledikleride siz normalde kırmızı ışıkta geçersiniz ama durdunuzmuş Daha öncesinden 100 km yol yaptığımızdan ve aşırı uykusuz olduğumdan ben bu kromagnon'la tartışacak enerjide değildim Aslında adam yerine koymayıp cevap vermemek en iyisi oldu çünkü cevap alamayınca kapıyı kapadı sustu!

Bu münübüs söförlerinin hepsimi böyledir bir tane istisna, içlerinde bir tane adam olan yokmudur arkadaş

bende hafta sonları ek para olsun diye çıkıyorum minibüs e... hatta en çok pendik kadıyöy ve gebze harem de sefer atıyorum.... o kadar çok şöför varki o kadar çok şöförün arasında her tip insan var.... ben kimsenin üstüne kırmıyorum kimsenin müşterisinide çalmıyorum ama malesef öyle yaptığım içinde gün sonunda millet 150 lira ile evine dönerken ben elli lira alıyorum.. ama çok şükür karnım doyuyor.... bu arada ban yemeyeceğim, bilsem taksici ile minibüsçü ile ilgili çok güzel bir fıkra var onu anlatırdım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dolmuşçuların doğasında var bu, babadan oğula geçiyor.
    dolmuşçu olan kuzenimi artçı olarak aldım yanıma geziyoruz kırmızı ışık yandı durdum, niye duruyosun devam etsene diyo ) motoru araç olarak değil bisiklet olarak falan görüyorlar.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allahım şu minibüslere gps takıp hız sınırını an ve an takip edip anında ceza yazmak çok mu zor? Bu şekilde devlet ihya olur tonla insan minibüslerini taksilerini bırakır trafik rahatlar kazalar azalır daha ne ya ? Maliyeti ne kadar olacak sanki hepsini toplasan araç başı 300tl yi geçmez eh bu da bir minibüsün 1 günlük karı denebilir

Plakasını alsaydınız polise söylerdiniz dicem de polisde ilgilenmiyor ki. Neyse allahından bulsun.

Geçmiş olsun yine ucuz atlatmışsınız

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalova , İstanbul , Muğla , Kocaeli , İzmir . Bugüne kadar bulunduğum yerler ve her ilde toplu taşıma araçlarının şoförleri ile kavga etmişimdir . Hemde günde bir taneyle yetinmiyorum . Yada onlar yetinemiyor . Anlamıyorum açıkcası bu insanları . Sevmiyor musunuz derseniz eğer evet gerçekten hiç birini sevmiyorum 90 yaşında dedenin ne işi var minibüs tepesinde ... 1 , 2 samimi olduğum istisnalar dışında . Kronik bir olay sanırım bu farklı şehirlerde de olsak minibüs şoförüyüz biz edası ...
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yuzlerce defa polise minibus plakasi ihbar ettim. Gece yarisanlarimi istersin, yolun ortasinda yol kesip yolcu alan mi , ana avrat kufur eden , elinde tornavida ile inenimi.

Halk mecburiyetten biniyor, ama bu cadde boyunca insanlar nefret ediyorlar. Trafik kurallarini hice sayiyorlar, ciddi bir sehir teroru halindeler.

Otomobiller yayalar, zaten nasiplarini aliyordu senelerdir simdi motorlu sayisi cogaldi , motorlarda nasibini aliyor.

Ne bizim bunlari dovmemiz nede suratlarina tukurmemiz bu hayvanlari insan yapmaz.

Polis bu vurdun duymazligi ile en buyuk sucu aslinda kendisinin islediginin farkinda degil.

Bugun bu minibusculer boyle hayvanca arac kullaniyorlar ise, ve bu kadar rahatlar ise bunun tek sorumlusu ve suclusu Trafik polisleri ve Buyuk sehir belediyesidir.. Gunahlari boynuna...
    Slayerrr ve jawa bunu beğendiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Honda Cbr 125 2012
    bende dün minibüs caddesinde tam maltepe hacıoglunun onunde bir arkadasimi bekliyordum. nerdeyse kaldirima ciktim yani o derece kenardayim. arkamda ve onumdede park etmis arabalar var. geldi minibusun biri, yanasti yolcu indirdi ve kapi acik gitmeye basladi. baktim bunun acik kapısı benim aynayi aldı. sonra motorun üstünden kasktı eldivendi düstü. neyse en onemlisi aynaydı allahtan sadece yamuldu. arkasindan gittim sonra. usta aynayi aldin dikkat et dedim bana cevabi motorunuda almayayım oldu. kız arkadasım olmasa haddini bildirirdim o kıyafetlerle yururdum ustune ama yapamadım uğraşmaya deymez. zorunlu kalmadıkça cıkmayın arkadaslar minibus yoluna.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    al aşağı edeceksin bir kaçını belki biraz zekaları çalışmaya başlar,ama zaten zeka için kafa lazım O kafada bunlarda yok en güzeli yaklaşmamak yanlarına.dağların teröristi ayrı bunlarda yolların teröristi,kural tanımaz canlı bedenler.ben daha kurallara uyan minibüs şöförüne denk gelmedim.gittiginiz yolda minibüs çalışıyorsa sakın yeşil bana yanıyor diye hemen geçeyim demeyin keza bir ticari taksi veya yolcu minibüsü çıkabilir önünüze.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al aşağı edeceksin bir kaçını belki biraz zekaları çalışmaya başlar,ama zaten zeka için kafa lazım O kafada bunlarda yok en güzeli yaklaşmamak yanlarına.dağların teröristi ayrı bunlarda yolların teröristi,kural tanımaz canlı bedenler.ben daha kurallara uyan minibüs şöförüne denk gelmedim.gittiginiz yolda minibüs çalışıyorsa sakın yeşil bana yanıyor diye hemen geçeyim demeyin keza bir ticari taksi veya yolcu minibüsü çıkabilir önünüze.
    bunu yapmaya kalktığın an malesef 1 dakika içinde en az 5-10 minibüs durur ve linç edilirsiniz...

insan sormadan edemiyor,
    tüm minibüsçülermi böyle yoksa minibüsçü olmak için böylelerinimi seçiyorlar,yada minibüsçü oluncamı böyle oluyorlar....

bilenleriniz vardır..

pendik şahinbakkal ısıklar mevki vardır..hergün yüzlerce minibüs ters taraftan yukarı döner,yolun ortasında durur yolcu alır,trafiği kilitler bazen bir yeşil ışıkta bir sivil araç geçemez o ışıklardan..peşpeşe takılırlar yolu kapatırlar..yolcu almak için sağda durur aniden sola döner tepenize çıkarlar..

diğer yerde kartal minibüs yolu istasyon mevki...ışıklarda sağlı sollu dururlar yolu kapatırlar bazen abartmıyorum 2 bazen 3 ışık değişir ve hareket etmezler..karşıda da trafik polisi olduğu halde kimse onlara bişey demez..

hatta iki yerde de tepelerinde mobese ve eds kameraları olduğu halde hiçbirine ceza yazılmaz..

neden acaba?? yoksa aylık yıllık aidat ödedikleri ve bu yüzden ceza yazılmadığı doğrumudur acaba???
    maxi97 bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Böyle durumlarda etkısız kalırsan ZIPPIRMAN 'nı arayacaksın.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    İstanbul'un ilk trafik çözümüne minibüsleri kaldırarak başlayacaksın. Kadıköy-Pendik hattında trafiği mahfediyorlar. Yolcu indirme bindirmeyi yolun ortasında durup trafiği tıkayarak yapıyorlar. Hiç bir ülkede minibüsle taşımacılık kalmadı. Devletin ithal ettiği petrolle para kazanıp, gelirlerine göre komik vergi veriyorlar.
    Orhan KÖNİ

poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Metro işledikten sonra minibüsler iptal olunca görürüm ben o şahinleri
    nasıl kargaya dönüştüklerini
    Aykut009 bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuzlerce defa polise minibus plakasi ihbar ettim. Gece yarisanlarimi istersin, yolun ortasinda yol kesip yolcu alan mi , ana avrat kufur eden , elinde tornavida ile inenimi.

Halk mecburiyetten biniyor, ama bu cadde boyunca insanlar nefret ediyorlar. Trafik kurallarini hice sayiyorlar, ciddi bir sehir teroru halindeler.

Otomobiller yayalar, zaten nasiplarini aliyordu senelerdir simdi motorlu sayisi cogaldi , motorlarda nasibini aliyor.

Ne bizim bunlari dovmemiz nede suratlarina tukurmemiz bu hayvanlari insan yapmaz.

Polis bu vurdun duymazligi ile en buyuk sucu aslinda kendisinin islediginin farkinda degil.

Bugun bu minibusculer boyle hayvanca arac kullaniyorlar ise, ve bu kadar rahatlar ise bunun tek sorumlusu ve suclusu Trafik polisleri ve Buyuk sehir belediyesidir.. Gunahlari boynuna...
    aga bu aralar şu youtubedeki scooter cı gibi bi balta almayı düşünüyorum ortaçağ kelt leri gibi sapı sağ elime gelecek şekilde sırttan kılıfada koyacam baktım yolda laga luga ediyor direk çekecen böyle samuray kılıcı gibi aynasını indirecen korkup kaçar mı sana silahmı çeker bilemem artık
    c3nk bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    minibüsçülerle motorcular arasında harp çıkacak. Vaziyet öyle gösteriyor. Hemen stok yapmaya başlıyayım
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al aşağı edeceksin bir kaçını belki biraz zekaları çalışmaya başlar,ama zaten zeka için kafa lazım O kafada bunlarda yok en güzeli yaklaşmamak yanlarına.dağların teröristi ayrı bunlarda yolların teröristi,kural tanımaz canlı bedenler.
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle durumlarda etkısız kalırsan ZIPPIRMAN 'nı arayacaksın.
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga bu aralar şu youtubedeki scooter cı gibi bi balta almayı düşünüyorum ortaçağ kelt leri gibi sapı sağ elime gelecek şekilde sırttan kılıfada koyacam baktım yolda laga luga ediyor direk çekecen böyle samuray kılıcı gibi aynasını indirecen korkup kaçar mı sana silahmı çeker bilemem artık
    SametAgır'ın dediği gibi orda biz motordan inip münakaşa çıkarsak istediğide bu. Ben bu nediyor diye anlamaya çalışırken arkamızda 2 münübüs daha geldi oldu 3 münübüs 1-2 dakikika tartışşak sayı 5-6 olur...İş kavgaya dönse bu yol bizim yolumuz burda orman kanunları geçiyor diyecekler sopalarla inip.

Zıppırman ve Otopsici toplam şuan toplam 4 kişiyiz. sayının 100'e tamamlanması için 96 adet iskoç kanı taşıyan motorcuya ihtiyac var! (yada Kurtuluş savaşındaki Türk'lere)

Bunların devlet tarafından dağıtıldı gün kadıköy- kartal arası gerçekten daha medeni olacak. Münübüsçüler tamamen kaldırılıcaktı ama bi anda nesterle kesip atılamadı. O günü iple çekiyoruz.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    taksicileri bir ara kesiyorlardı. bide minibüsçüleri kesseler çok iyi olacak.
    o da olur bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Cok canavar var bugn sabahta bizim basımıza geldi böyle hergün gibi okula motorla gitmek için cıktık neyse sakince geldik 250 metre birsey kaldı yol bostu bizde 60-65 arası gidiyoruz Aradan bir araba cıkmazmı dümdüz yol adam bakmadan atladı resmen korna feryat figan motor durdu yanına yanastık arkadasım konusuyor körmüsün diyor geldigimi görüyorsun daha ne cıkıyorsun adam ne dese beyenirsin ben simdi ckıcam arabadan asagıya zaten 2 dk gec kalmıs durumdayız muhattap bile olmadı bastık gittik Manisanın belli yerleri cok tehlikeli
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)