Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkaz Yeleği Başıma İş Açıyordu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Spacyimle normal süratle giderken bir anda telefon çaldı hemde uzun uzun bende hemen sağa çektim bir aracın arkasına.Durdugum mahalle pek tekin bir yer değil yani etnik köken ayırmak istemiyorum ama doğulu arkadaşların,çete gibi olduğu mahalle.neyse ben çektim telefonla görüştüm kapattım,kaskımı giydim bağladım kaskı tam kontağı açtım önümdeki araca bir abla yaklaşıyor 45-50 yaşlarında.Bana " burada da mı arabaya ceza yazılıyor işiniz gücünüz bizle uğraşmak gidin burdan şerefsizler"dedi.Ben o an şoke oldum.Aynaya baktım arkamda biri varda ona mı diyor diye.Dedim ki "Ablacım polis değil ben".

Kadın- Gidin buradan aracım normal yerde
    ben-ablacım polis değilim ben
    Kadın-Burada bir işaret var mı yasak diye?
    Ben-Ablacım bak ben 17 yaşımdayım ne polisi
    Kadın-sen o zaman parkomatçı mısın?(yusuf gelin buraya !!)
    Yusuf-Buyur gardaş rüşvet yemeye mi geldin?
    Ben-ARkadaşlar ben ne polisim ne de parkomatçıyım sizin gibi vatandaşım dedim
    Yusuf-Arkadaşlar gelin bir buraya!!
    6-7 kişi gelmeye başlar ben hemen kontağı açtım marşa bastım(lanet olsun pgm-fi ışığı sönmeden çalıştırdım içim rahat değil :D ) marşı gazla beraber bir açtım bastım kaçtım...
    Eğer kaçmasam adamlar dalacaktı herhalde :D
    Soykan67, glock, arca94 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Cahil adama ne kadar anlatırsan anlat anlamıyorlar işte.100 kere polis değilim desende anlamaz, basmaz kafa.

Bu siteden aldığım yelekte başıma iş açmasada birkaç kez polis sandılar beni.Bir taksiciye yaklaştım adres sormak için bakar mısınız demeye kalmadan buyrun memur bey dedi adam

Bu aralar eski polis motorundan buldum birtane çok ucuza acaba alıp polisçilik mi oynasam
    eray_uluyazı, Wolker ve Muktedirs bunu beğendiler.
    ANGARAJ

Amacı seni dövmek degil'de elinden motoru almak'ta olabilir.(polis,parkomat sadece tezgahın bır parcası olabılır.Karsılasıyor , duyuyoruz) 20 sene once durum daha vahımdı
    ixeywent bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ülkemizin çeşitler yerlerinde bölelerine rastlamak mümkün, birkaç ay önce ümraniyeye işim düşmüştü, ara sokaklarda bi motorcuyu arıyorduk elemanın teki geldi beni şu ileriye atsana birader dedi, yok acelem falan var dedim itekledi arkasındanda arkadaşları yanaşmaya başladı, gazı açıp uzaklaştım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İkaz yeleği gereksiz birşey, trafik tabelası gibi gezmek anlamsız bence. Bazı adamlar var dana gibi motor kullanıyor 650'lik enduro yinede ikaz yeleği giymiş, adam senin dana gibi motorunu görmeyecekse ikaz yeleği ne değiştirir ki. Kim aynaya bakıyor? Trafikte en azından diğer araçlara arkadan yaklaşırken görünmez olduğunu varsayacaksın, yoksa çok sorun yaşarsın. Gece gündüz daima farın açık olsun, gerekliyse arka çanta üzerine de ışık taktır yeter. Bir de çoğu korumalı montta da beyaz reflektörler var gayet şık ve görünürlüğü artırıyor.
    lycantrophic bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bu tür ceketleri giyenleri genelde trafik işçisi sanıyorum ben yol yapım çalışması yapan adamlarla karıştırıyorum.
    Konu hakkında ise bence arkadaş en doğrusunu yapmış topuklamakla,o tür kekolarla,barzolarla uğraşılmaz hele ki birden çok ve kendi mıntıklarında ise arkadaşı biraz ufak görmüşler gaftilemek istemişler motorunu,polis olayı tamamen dümen ulu orta durmazsın umarım bundan sonra.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    videonun kalitesi kötü kusura bakmayın. ama aklıma gelen ilk şey bu oldu

http://www.youtube.com/watch?v=Vrjib9McdP4

sansürlenen yerde g.tüne güvenen varsa onu bilemem diyor.

ha bir de şu vardı:
    http://www.youtube.com/watch?v=SqPW2rkYAEg

Annemin ve babamın mesleği gereği türkiyenin tüm coğrafi bölgelerine gittim. (iç anadolu-g.d.a.-ege-marmara v.s.) şu anda balıkesirdeyim, memleketimde yani. memleketimin taşına toprağına kurban olurum...
    Farklı kültürler bir araya gelince, hele ki karşındaki hem kültürel olarak hem de dinen zır cahil olunca yapacak bişey yok. Eğitim şart.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    geçmiş olsun acaba nerede gerçekleşti bu olay Alanyanın neresinde bizde tedbirli olalım
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    vallahi hiç uğraşmaya deymez bas kaç böyle insanlara hiç bulaşmayacaksın

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkaz yeleği gereksiz birşey, trafik tabelası gibi gezmek anlamsız bence. Bazı adamlar var dana gibi motor kullanıyor 650'lik enduro yinede ikaz yeleği giymiş, adam senin dana gibi motorunu görmeyecekse ikaz yeleği ne değiştirir ki. Kim aynaya bakıyor? Trafikte en azından diğer araçlara arkadan yaklaşırken görünmez olduğunu varsayacaksın, yoksa çok sorun yaşarsın. Gece gündüz daima farın açık olsun, gerekliyse arka çanta üzerine de ışık taktır yeter. Bir de çoğu korumalı montta da beyaz reflektörler var gayet şık ve görünürlüğü artırıyor.
    arkadaşım kusura bakma ama saçmalamışsın....
    özcan1980, Blackeagletr ve tomass bunu beğendiler.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kusura bakma ama saçmalamışsın....
    Öyle olsun sen trafik tabelası gibi gezmeye devam et arkadaşım çok daha güvenli olur eminim

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun acaba nerede gerçekleşti bu olay Alanyanın neresinde bizde tedbirli olalım
    hacetteki a101 varya hocam onu geçince ilk aradan sağa gir o yol

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ne yani
    polis olsaydın suç muydu?

Geçmiş olsun

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    memlekette yanına 3-5 ziibidi alan kendini çete sanıyo ne hale geldik

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Doğru söylüyorsun. Oyüzden bütün trafik görevlileri ikaz yeleği giyiyor. Saçma olduğu için, Hayat o kadar ucuz olduğu için, Herkesi usta şoför sandığı için...
    " Görmedim, ne işin vardı orda" diye bir cümleyle karşılaşmazsın, inşallah.

Raphae1 bunu beğendi.
    "Adım, Admin..."

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    yelek sırtımda asansörle şirkete çıkarken banada polis abi,amirim diye hitab ediyorlar hoş olmuyor ama yinede ben polis değilim diye açıklama yapıyorum her seferinde

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yelek giymemin sebebi daha erken fark edilmek.....son anda görülmenin pek bi manası yok

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bazen dana kadar arabalar bile görülmüyor. Kazaların büyük çoğunluğunda adam " Abi Vallahada billahada görmedim " diyor. Ayrıca birinin seni görmesi oradaki varlığını önemsemesi manasına gelmiyor. Ve forforlu renkler beyinde farklı tepkilere yol açtığından insanların dikkatini sana yoğunlaştırmasına neden oluyor.
    Ayrıca da motosikletlerin çarparak karıştığı kazalara bak , motosiklet sürücüleri hep adam göre göre önüme atladı der. Çünki görmüştür ama umrunda bile değilsindir.
    Ayrıca daha erken farkedilirsin. Geçen bir kazada yaralının birisini kaza yerinde unutmuşlardı. Hatta geçen kum fırtınasında birbirine giren 50 araçtan bir kaçı farkedilemediği için geç mudahele yapıldı.
    Sonra cross motorlar neden turuncu renk ? çok yakıştığı içinmi .
    Hattan uçakların kara kutusu bile fosforlu turuncu rektedir.

VSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSV sence de bir bildikleri yokmudur ??????????????

Ayrıca bırak saçmalamış olarak kal aklımızda.
    İçerisinde can güvenliği riski olan her yerde bu yelekler kullanılır.
    ozgurakman ve Raphae1 bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen dana kadar arabalar bile görülmüyor. Kazaların büyük çoğunluğunda adam " Abi Vallahada billahada görmedim " diyor. Ayrıca birinin seni görmesi oradaki varlığını önemsemesi manasına gelmiyor. Ve forforlu renkler beyinde farklı tepkilere yol açtığından insanların dikkatini sana yoğunlaştırmasına neden oluyor.
    Ayrıca da motosikletlerin çarparak karıştığı kazalara bak , motosiklet sürücüleri hep adam göre göre önüme atladı der. Çünki görmüştür ama umrunda bile değilsindir.
    Ayrıca daha erken farkedilirsin. Geçen bir kazada yaralının birisini kaza yerinde unutmuşlardı. Hatta geçen kum fırtınasında birbirine giren 50 araçtan bir kaçı farkedilemediği için geç mudahele yapıldı.
    Sonra cross motorlar neden turuncu renk ? çok yakıştığı içinmi .
    Hattan uçakların kara kutusu bile fosforlu turuncu rektedir.

VSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSV sence de bir bildikleri yokmudur ??????????????

Ayrıca bırak saçmalamış olarak kal aklımızda.
    İçerisinde can güvenliği riski olan her yerde bu yelekler kullanılır.
    Öff tamam peki çok hatalıyım, şimdi bi hafta kin tutarsınız bana hiç bi mesajıma cevap yazmazsınız Ama bilinki aynasız kasksız gezen biri değilim. Kaskım, korumalı montum, eldivenim, dizliğim, belliğim var. Bellik hariç diğerlerini sürekli takıyorum. Kaskım da öyle dandik marka değil Nolan.

Bu arada sözü geçen ikaz yelekleri turuncu renk değil, yeşilimtrak sarı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)