Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çalınan Motoru Geri Parayla Almak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    iyi günler arkadaşlar çok sevdiğim yamaha servisi yusuf ustanın Yamaha rx 135 motorunu adliyenin önünden 5 dakika içinde çalmışlardı.Motor 99 model ve daha sıfır ayarında direksiyon kilidi kalın zincir demeden alıp götürmüşler. Hırsızlık olayı Geçen hafta perşembe günü olmuştu ve pazar günüde başka arkadaşın aynı model yamahasını çalmışlar.. Adliyeden kamera kayıtlarını istemişler biz her gelene kayıt veremeyiz savcılığa dilekçe yazın demiş adliyedeki memur.Yasal yollardan bulunamayınca sorup soruşturup hırsızı bulmuşlar şerefsizin dediği laf hayatımda çaldığım en temiz motor buydu diyip gülmüş 2,500 lira istemiş tek motora yusuf ustada yok kalsın o zaman diyince 1,250 liraya iki yamahayı geri almışlar Bu nasıl şerefsizliktir anlamış değilim kendi malını parayla geri almak bumu adalet dedirtiyor insana daha bide somurdanarak eğer iki gün daha bekleseydınız 3,000 liraya köylere satardım veya parçalar satardım motoru demiş...Aman dikkat şu sıralar azdı köpekler motorunuza sahip çıkın.. pazarlık yaptıkları yerde karakolun karşısı adam gayet rahat şekilde gidin şikayet edin ıspatlarsanız yatarım demiş..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Naked :)
    Ben böyle bişey hayatımda duymadım. Şaka mı bu?

Motosikleti
    ninja 250
    şase numarası belli, plakası belli,ruhsatı belli ıspatlamak çok zor olmasa gerek,hai bunları geçtim motoru çalınan arkadaş,çalah herifle birgüzel muhabbet mi etmiş ?

Motosikleti
    ---
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben böyle bişey hayatımda duymadım. Şaka mı bu?
    keşke şaka olsa noktasından virgülüne kadar doğru..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    ya ben mi yanlış anladım motorunu çaldıran mağdur tekrar para verip kendi motorunu gerimi almış parayla
    bana böyle bi şey olsa o adamı yakarım nasıl işdir bu ya
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    ---
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şase numarası belli, plakası belli,ruhsatı belli ıspatlamak çok zor olmasa gerek,hai bunları geçtim motoru çalınan arkadaş,çalah herifle birgüzel muhabbet mi etmiş ?
    kardeşim motor piyasada yok adam kaldırmış hadi bulabilirseniz bulun diye daha tehdit ediyomuş motor ortada yokken pazarlık etmiş bide az para değil biri 5.000 lira diğeride 4,000 lira elin mahkum adama ..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    iyi de polis denen bişey var; böyle saçma şey mi olur? tamam orman kanunları geçiyor belki ama bu kadar da değil. Gidip parayı vereceğime adamı bir şekilde takip edip evini yakarım böyle saçma şey mi olurmuş para ver malını geri al? kendi malına para veren de biraz safmış kusura bakmasın konuyu açan arkadaş ama...
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Evet malesef böyle şeyler var bizimde 2003-4 yıllarında arabanın teybini çalmışlardı ve karşılığında bi miktar para isteyip geri verebileceklerini söylemişlerdi...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Bir de motorların yeri belli yurdu belli; tekrar gelip götürmeyeceği ne malum motorları? Canı sıkıldıkça gelsin alsın götürsün oh ne ala memleket. Ya da bu adi hırsızla para için anlaştı diyelim; motorları alırken yanında polis alıp götürmek de mi aklına gelmedi?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    ---
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben mi yanlış anladım motorunu çaldıran mağdur tekrar para verip kendi motorunu gerimi almış parayla
    bana böyle bi şey olsa o adamı yakarım nasıl işdir bu ya
    aynen öyle adamlar şebeke gibi birbirlerini tanıyrolar polislerle içeri girip çıka çıka ahbap olmuşlar adam daha dalga geçer gibi konuşmuş pazarlık yaptıkları yerde tam karakolun karşısıymış böyle yapan adama ne yapcan orda vurup parçalasan olmaz motor onda mal canın yongası derlerya aynı o şekil

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de polis denen bişey var; böyle saçma şey mi olur? tamam orman kanunları geçiyor belki ama bu kadar da değil. Gidip parayı vereceğime adamı bir şekilde takip edip evini yakarım böyle saçma şey mi olurmuş para ver malını geri al? kendi malına para veren de biraz safmış kusura bakmasın konuyu açan arkadaş ama...
    ya polisin ilgilendiğimi var sanki kamera kayıtlarını verene kadar adam motoru parçalayıp satardı.. oo takip etmeyi bende söyledim ama depo gibi biyerde tutuyormuş sana göstermiyor yani.. parayı verince motorunu getiriyor.. hala anlamış değilim duydum şok oldum..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bunlar olağan şeyler.. allah kimsenin başına vermesin.. kuryelik yıllarında bende şahit oldum.. ama akla mantığa yatan bir şekilde alınan parayı ve motru geri alırken görüntülemek veya polisi bilgi sahibi ederek yakalatmak olsa gerek....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    abi böle bişey nasıl olabiliyor? adamla anlaşıyorlar parayı verip motoru alcakları sırada enseliyemiyolar mı?

suç kitabında vardı buna benzer :D

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Buna benzer bir olayda benim yakınımın başına İstanbul da geldi. Kendi arabasını para vererek tekrar satın aldı. Anlattığına göre çete olayıymış. Hattan yüzsüz şerefsiz " polise şikayet etsen bile tekrar arabanı çalarım" olmuş. yorumsuz

Motosikleti
    ---
    enselerler doğru ama adam tek değilki şebeke kurmuş adi p.. al başına bela dükkanın belli yerin belli bide motoru dükkandan değil adliyenin önünden götürmüşler iki kameranın ortasında duruyormuş. Diğerinide motor karşı yolda duruyormuş halk otobüsü durmuş motoru kapatmış o anda arabaya atıp götürmüşler.. 3 gün arayla aynı semtte çalmıiş. birde bunların her kontağı açan anahtarları varmış maymuncuk gibi onla açıyormuş kilidide makasla kırmış..

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorları alırken yanında polis alıp götürmek de mi aklına gelmedi?
    o senin dediğin filmlerde olur arkadaşım...emniyet sana memur asla tahsis etmez...eski kocasından ölüm tehdidi alan kadın savcılık vs gidiyorda
    bir halta yaramıyor yüz kişinin içinde yüz yerinden bıçaklayıp öldürüyor...senin benim motorumu kim takar...emniyete gitsen vereceği cevap belli
    şikayetçi ol araştıralım değilse s...git....hepsi bu...çalanlar sistemin nasıl işlediğini bilmiyormu sanıyorsun...yüzsüzlüğünden belli piri olmuş...şerefsizler...
    ----------------------------------------------------
    aklıma sonradan geldi dolandırıcılık da yapılabilir...çalıntı ilan ve şikayetlerinden yola çıkarak motorunu ben çaldım şu kadar ver geri getireyim
    diyenler çıkabilir...tabii parayı alınca vınnn...allah muhatap etmesin...tekrar geçmiş olsun...

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    o şerefsizi tavana tersten asar kıçına smaç basarım.

nasıl iş bu kendi motorumu paramla satın alacagım.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    yusf usta motoru bulduysa neden polıslere bıldrmıyor ?

Motosikleti
    ---
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yusf usta motoru bulduysa neden polıslere bıldrmıyor ?
    kamera kayıtına bakmayan senın kötü motosikletinemi bakacak polisin gözüyle polisler bilmiyormu sanki işlerine gelmiyor valla derinlere inersek çok şey ortaya çıkarda işte kim uğraşacak senin 99 model motorunla uygulamaya denk gelırse ne ala bulunur ..

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamera kayıtına bakmayan senın kötü motosikletinemi bakacak polisin gözüyle polisler bilmiyormu sanki işlerine gelmiyor valla derinlere inersek çok şey ortaya çıkarda işte kim uğraşacak senin 99 model motorunla uygulamaya denk gelırse ne ala bulunur ..
    walla ole bı bkdırırım kı ... ne demk senın motorunamı bkcak baska ıslerı neykı bu polıslerın gecen unıversıtenın onunde duran motoruma 72 tl yazıp gtmesını bılıyorsa ( park yasagı olmayan bır yer ) benım motorum calındgnda ve ben motorumu buldugumdada gıdıp gerı almasınıda bılecek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)