Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Engelli Yoluna Parkeden İnsan.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Kıymetli mt ailesi. İstanbul başta olmak üzere Ülkemiz genelinde belediye sınırları içerisinde muhtelif yollarda yayalaştırma çalışmaları ve kaldırımlarda görme engelliler için yürüyüş ve takiplerini kolaylaştıracak iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu çalışmalar esnasında bazı sokak ve caddelerde trafik problemi meydana geliyor. bu problemleri sabırla karşılamalıyız.
    Kaldırımlarda gerçekleştirilen bu yenilikle daha önceleri metro ve tramvay istasyonlarında uygulanan görme engelli bantları kaldırımlarda görme engelli vatandaşlarımıza büyük kolaylıklar sağlamakta. gün geçtikçe sistem daha da düzgün çalışmaya başlayacak. Şimdilik akfit olarak kullanıldğı düşünülen güzergahlardaki kaldırımlarda bu yenilik uygulanıyor. umarız daha temiz ve tertipli çalışmalarla tüm kaldırımlarda uygulanabilir.
    Tabi sadece bu kaldırım yöntemi ile sorun bitmiyor. Kaldırımların araçlar ve işyeri sahipleri tarafından işgal edilmesi bu sistemin köküne kibrit suyu dökmek gibi oluyor.
    bakırköy meydanda yere düşen bir görme engelli vatandaşımız park halindeki bir motosikletin egzoz borusuna dayanarak kalkma şansızlığına düşmüştü. sıcak egzozu avuçlayan eline ne olduğunu düşününüz lütfen.

DOSTLAR GÖRME ENGELLİLER YOLU ŞU ŞEKİLDE KULLANILIYOR.

BAZILARI DA ŞU ŞEKİLDE KULLANIYOR.

Lütfen Motosikletlerinizi ve otomobilinizi ikinci resimdeki otomobil sürücüsü gibi park etmeyiniz.
    Soykan67, Acil112, Olcay Avşar ve 11 diğerleri bunu beğendiler..
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Uyarın için teşekkürler arkadaşım. Bende Kozyatağı Metro inşaatı sırasında farketmiştim bu yolları. Bilmeyen arkadaşlar için güzel bir uyarı. Kutlarım.
    ..::.. GO ..::..

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Düşüncesiz ve züppe
    Bizim burada kaldırm bile yok ancak büyük şehirde..Uyarı için teşekküler.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Lan ben motoru biyere bırakırken 40 kere düşünüyorum, adama bak ya, koca jipi nereye bırakmış sanki marifet gibi...
    #sürenadam

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    cepten giriyorum ben yapamam , birisi hayrina su resmi iem ye gondersin.Gereken mektubu kendisine iletirler. Hatta bikac kisi gondersin aksam bende gonderirim.
    Motosikletlere bir seridi cok goren boyle hayvanlar kaldirimi kendilerine nasil hak goruyorlar . Ne kustahliktir bu!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ona insan diyenin aklına şaşarım..düşüncesiz spastik..! basına gelmeden anlamaz bilmez böyle cahiller

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    engellileri engelleyen beyin özürlü adamlar. Kendilerini akıllı sanarlar. Aklı müsait yerinden soksan 5 dakika durmaz o adamda. Engellileri lütfen engellemeyelim.

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Adam Tam bir engel Bencil, görgüsüz, Dağdan indim şehire, Beyin özürlü gerçekten hatta beyin var mı bilmiyorum. ben tanık olsaydım tekerinin havasını indirirdim
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Engelli yoluna parkeden insan derken ?

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Daha önce bu yer taşlarının neden yapıldığı hakkında bir fikrim yoktu. Bunların bu şekilde bir amacı olduğunu bilmiyordum şu anda öğrendim ve cidden çok mantıklıymış.

Ne insanı? Bu sonradan görme pislikler koca arabaları ile bütün yolların onlara ait olduğunu sanıyorlar.Benim en çok dikkatimi çeken şey kaldırımlara tekerlekli sandalyeliler için yapılmış rampaların önüne park eden hayvanlar.Bunların lastiklerini kesip camlarını kırmamak için kendimi zor tutuyorum. Milyon nüfuslu şehirlerde diğer insanlara saygısı olmadan manda gibi yaşamaya çalışanları geldikleri yere dönmeleri konusunda ikna edici tv programları hazırlanmalı bence. Sulak alanlı, geniş meralı, bol yeşillikli programlar. Hayvan oğlu hayvanlar.Bunların babası da hayvan.Öyle olmasa öğretirdi bir iki şey çocuğuna.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Engelli bir arkadaşım vardı,tekerlekli sandalyeli.Seçim zamanı oy vermesi için,seçmen kağıdına bir bakıyor,oy kullanacağı oda,okulun 3.katında. Daha önce durumunu arz etmiş YSK'ya ama zihniyet fakiri insanlar yetki sahibi olunca bu tip durumlar oluyor. Resmi görünce nedense aklıma geldi.

O taşlarında engelli vatandaşlarımız için olduğunu bilmiyordum,vesilenizle öğrendik,teşekkürler...

güngören'de de yapıldı bu taşlardan ve kaldırım uygulamalarından. hayvanların üşenmeden her gördüğümde sileceklerini kaldırıyorum, utanmazlar yine koyuyorlar. lastik indirme, çizme vb uygulamalarımızın gümrükte işlemleri devam ediyor.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    O kaldırım taşlarının görme engelli vatandaşlarımız için olduğunu ben de bilmiyordum.Bu sayede öğrenmiş oldun teşekkürler.

Avrupa, bizi işte bu yüzden almıyor birliğe.Haklılarda; bunun gibi şeylerde çok gerilerdeyiz.
    ANGARAJ

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iem.gov.tr uzerinden sikayetimi yaptim resimle beraber
    bugay bunu beğendi.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir de metro istasyonlarında engelliler için olan asansörlerin önünde kuyruk oluyor yahu gerçekten engelli vatandaş gelse kullanamayacak. O asansörleri kullananlara uyuz oluyorum yaşlı değilsin sakat ya da engelli değilsin be ne diye o asansörlere 10 kişi biniyonuz... Bunları anlamak harbi zor.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu resmi siz mi çektiniz? Çektiyseniz yeri ve zamanı gibi bilgileri paylaşabilirseniz iem'e şikayet edeceğim DENYO'yu.

Motosikleti
    R25
    bundan haberim yoktu paylaşıldığı iyi oldu..bilmeden bende bırakabilirdim.. böyle önemli bir bilgiden haberim dahi olmadığı için kendimden utandım şuan.
    teşekkürler

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Bu vatandaş aracını bilmeden park etmiş olabilir. Avrupa ülkelerinde bu şekilde olan yollara "engelli yolu" anlamına gelen özel işaretler konulur.
    Tabi ki bilerek bunu yapan otomobil sürücüleri de yok değil. Nasıl ki metro istasyonlarında ve geçitlerde engellilere ait olan asansörü sırıta sırıta kullanan iki ayaklı mandalar gibi. Ama kabahat sadece kuralsız davranan insanlarda değil. Bizde devletin bütçesine gelir sağlamanın en kolay ve kestirme yolu akaryakıta zam olarak görüldüğü sürece bu işler düzelmez. Yabancı ülkelerde kanun ve kurallara uymayan sürücüler ve yayalar kameralarla takip edilerek derhal cezalandırılır. Sonuçta süçlü cezasını çekip akıllanmak zorunda kalırken hazineye de kaynak sağlanmış olur.
    Biz de bunu yapacaz ama ne zaman ki petrol kullanımı artık geriler o zaman hazine gelirlerine alternatif çözüm arayışı olarak.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu vatandaş aracını bilmeden park etmiş olabilir. Avrupa ülkelerinde bu şekilde olan yollara "engelli yolu" anlamına gelen özel işaretler konulur.
    Tabi ki bilerek bunu yapan otomobil sürücüleri de yok değil. Nasıl ki metro istasyonlarında ve geçitlerde engellilere ait olan asansörü sırıta sırıta kullanan iki ayaklı mandalar gibi. Ama kabahat sadece kuralsız davranan insanlarda değil. Bizde devletin bütçesine gelir sağlamanın en kolay ve kestirme yolu akaryakıta zam olarak görüldüğü sürece bu işler düzelmez. Yabancı ülkelerde kanun ve kurallara uymayan sürücüler ve yayalar kameralarla takip edilerek derhal cezalandırılır. Sonuçta süçlü cezasını çekip akıllanmak zorunda kalırken hazineye de kaynak sağlanmış olur.
    Biz de bunu yapacaz ama ne zaman ki petrol kullanımı artık geriler o zaman hazine gelirlerine alternatif çözüm arayışı olarak.
    Yahu nerelere getirmişsiniz konuyu helal. Aracın sahibi DENYO tanıdık galiba?

Engelli yolunu geçtim, DENYO KALDIRIMA PARKETMİŞ!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler