Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu sahtekarlık değilde nedir km aldatmacası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 250
    1.tipe
    2.konuşmaya bakın,zaten adam kendini belli eder

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.tipe
    2.konuşmaya bakın,zaten adam kendini belli eder
    dostum çok yanılıyorsun bu düşünceyle ilerde kötü bir sürpriz yaşayabilirsin.
    Aşağıdaki atasözleri boşa çıkmamıştır.
    * Ummadığın taş baş yarar.
    * Güvendiğim dağlara kar yağdı.
    * Yüzüne gülüp arkandan vururlar.
    * Dost kazığı acı olur.
    Kısaca kimse kirli sakallı birader hacı bizim malımız temiz sen rahat ol mekanımız belli sorun olursa gelirsin diyen adamdan mal almaz zaten .
    Bunu yapan tipler sen alana kadar BABYFACE yumuşak yüzlü . Canım abim makine süper hayatta kaçmaz bak kaç kişi istedi vermedim maksat düzgün insana gitsin . herkese vermeye gönlüm el vermedi modeli tipler. Ordan girer burdan girer satana kadar . Pazarlama uzmanı bunlar. ama malı sattıktan sonra birden mutasyona uğrarlar değişim geçirirler seni tanımazlar. almasaydın kardeşim moduna kadar giderler.
    Yani anlayacağın sen eşşeğini sağlam kazığa bağla
    Darbenin kimden nereden geleceği belli olmaz
    djan ve xawa bunu beğendiler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Frank Lucas'a katılıyorum biraz.Ben ilanlarda ''gel gör,işte makina,kusursuz sorunsuz,herkesin gözü sizde,kırmızı şeytan,siyah ejder'' yazanları direk eliyorum.Çok olmasada yüzyüze gelincede az çok anlaşılıyo ne olduğu.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Bide direk "gel, al, git" diyenler var ya.Onları bi türlü anlamıyorum.Motordan kurtulmak istediklerini ha nerdeyse acık acık söylicekler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslinda arac her satildiginda kilometresi noterde yazilsa, muayene istasyonunun sorgulama sitesi olsa, her aracin ne zaman ve kac kilometrede muayene oldugu sorgulanabilse.
    Yetkili servisler daha makul olsa, herkes yetkili servise gitse.
    Ya da her tamirci fis, fatura kesse, her yaptigi islemi muayene istasyonlarina bildirmek zorunda olsa. Nazi esir kampi gibi olurduk belki, ama yinede bizim insanimiz onunda caresini bulurdu degil mi?
    motoseyyah, Aykut009 ve mtapçı bunu beğendiler.

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Km si düşürülmemiş araç neredeyse yok. Arz talep meselesi. Yani biz sebep oluyoruz bu durumlara. Herkes dürüst olsa, birbirini aldatmasa ne güzel olur.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ilan şikayet ve hiç ummadığım bir şekilde attığım mesaja gelen cevap üzerine kaldırılmış

"ilginiz için tşk müşteri motoru ilandan çıkartıyorum tşk"
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum parçaların km ömürleri vardır.
    Örneğin araba alırken şanzımanı açtırmazsın baskı balatayı söktürmezsin. Bu parçalar 80.000 -90.000 km de değişim isterler.
    90.000 km lik aracı 40.000 diye kakalarlarsa ozaman iki gün sonra baskı balata, şanzıman masrafları çıkar.
    Bazı parçaların istediğin kadar doğru kullan km ye bağlı ömürleri vardır.
    Km yapan araçların bakım masrafları artar.
    Örenğin piston Keçesi bir süre sonra özelliğini kaybeder ve yağ sızdırmaya başlar motor yağ yakmaya başlar.
    Bunları alırken kontrol edemezsin. sadece KM bilgisi sana bilgi verir.
    Zamanında Yağ hava filtresi değiştirmek Zincir yağlamak herşey değildir.
    Parçaların kilometre ömürleri vardır.
    Söylediklerinde tamamen haklısın lakin benim demek istediklerimi eksik anlamışsın.Km den daha önemli dediğimde km nin önemsiz olduğundan bahsetmedim. İki örnek vererek açıklayayım.
    Motor alıcısıyım ve 2 ilan buldum.1. sinde araç senede ortalama 13-15 bin km yol kat etmiş, tüm bakımları servisinde eksiksiz yapılmış, kullanıcının genel titizliğine baktığımda ( misal gaz teli kopmadan gidip değiştirmiş ise veyahut x marka 10 lralık yağları değilde 30-40 liralık markalı yağları kullanmış ise) motorun diriliği duruşu ve üzerindeki mevcut hataları kapatılmamış bir şekilde önüme sunulmuş ve sürücüsüne baktığımda da bu adam ön kaldırmaya çalışmamıştır, motoru redlinelarda gezdirmemiştir, kısacası adabıyla bakımlı kullandığı kanaatine ulaşmış isem eğer. 2. ilandaki motor diğer örnekteki motorun yarısından daha da az km yapmışta olsa eğer sürücüsünü gözüm tutmadı ise inan fiyat olarak da daha avantajlı olsa yinede tercihim 1. örnekteki olur. Sebebi de şudur; tabiki ne kadar düzgün kullanılırsa kullanılsın her ürünün bir ömrü var bunu azami ve asgari de tutmak biz sürücülerin elinde.1. örnekteki sürücünün motorunda süpriz çıkma ihtimali çok zayıftır. sebebi zamanı gelmiş parçaları kullanıcı zaten değiştirmiş ve sürüşe hazır hale getirmiştir. zamanı yaklaşan parçaları da zaten bellidir. Lakin 2. örnekte neyle karşılaşacağın hakkında hiçbirfikrin yok. Komple motor ve şanzıman masraf çıkarabilir. Araç ağır bi kaza atlatmış göz boyamalık süslenmiş olabilir vb. Umarım demek istediklerim anlaşılmıştır.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    10 yıldır 96 titan biniyom daha 1000 km de peh peh yalan söyledim 80 binde adam biner biner satacağı zaman çakar bi sıfır km saati. Al sana sıfır motor. Arkadaşlar anlamıyosanız bile anlayan bi arkadaşla gidin 2 ci el motor almaya.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun diriliği duruşu ve üzerindeki mevcut hataları kapatılmamış bir şekilde önüme sunulmuş ve
    kusura bakmayında ben de böyle yapan sürücülerden araç almam...
    aracını seven,değer veren, ona özen gösteren kişi ufacık bir çizikde olsa onu giderir...rötüş vs yapar...
    yok o çizik nazarlıgı, yok orjinalliği gitmesin diye değiştirmedim vs diyen kişilerin araclarını kesinlikle satın almam...
    o boyanan yeri söylemeyen kişiye hakkımı helal etmem ama bir sıkıntısı olup da söyluyorsa o adama da güvenirim...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 24600 km de cbf 250 aldım 40 bin kmde sattım, daha sonra 23850 km de diye ilanı vardı,
    alan kişi kartalda bir arkadaş satmış, kartaldaki arkadaşda beşiktaş barbaros bulvarındaki bir motorcuya satmış, ve ilan kalktı, veya motor satıldı.
    O firmaya motorun tanındığını hileli satıcı olduğunu,sizden tadığım kimseye alış veriş yaptırmayacağımı belirten bir mesaj attım.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda arac her satildiginda kilometresi noterde yazilsa, muayene istasyonunun sorgulama sitesi olsa, her aracin ne zaman ve kac kilometrede muayene oldugu sorgulanabilse.
    Yetkili servisler daha makul olsa, herkes yetkili servise gitse.
    Ya da her tamirci fis, fatura kesse, her yaptigi islemi muayene istasyonlarina bildirmek zorunda olsa. Nazi esir kampi gibi olurduk belki, ama yinede bizim insanimiz onunda caresini bulurdu degil mi?
    5664 e sms atarak plakanın en son nezaman ve kaç km de muayene olduğunu ve sigorta kayıtlarına geçmiş hasar ve kaza geçmişini öğrenebiliyorsun. (3TL ücreti vardı galiba )
    Noter de Satış ve alış aşamasında sözleşmeye kaç km de olduğunu belirttirebiliyorsun.
    yetkili servislere gidip plaka nın bakım geçmişini öğrenebiliyorsun . Yetkili serviste bakım kaydı yoksa zaten iki kere düşünmek lazım.
    Araçlara yapılan bütün işlemlerin kayıt zorunluluğu olsa Sanayi sitelerinde iç savaş çıkar adamlar Pert olan arabayı pırıl pırıl yapıyorlar.
    Yani burda bir araç alırken iş bize düşüyor biraz. iyi araştırmak lazım.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Geçenlerde sahibinden.com' da BMW 1200 gs lere bakıyordum 2004-2008 arası neredeyse 50.000 km'nin üstünde yok. Aynı markanın 2010 modellerine bakıyorum 50.000 civarı km'de. Yaw 2010 model kullanan şahıs 2-3 yılda bu km yi çeviriyorda , nasıl oluyorsa eski modellere yol yaptırılmıyo. Bu devasa makinalar uzun yol yapmak için alınmıyormu ?????? En güzeli sıfır km alıp bineceksin , yok şu oldu yok bu oldu derdi olmaz hiç değilse Tabi bu iş içinde biraz daha paraya kıymak lazım
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk mesajdaki ilanın sahibi galiba bizim sitedeydi ki ilan kalkmış

Motosikleti
    Honda
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk mesajdaki ilanın sahibi galiba bizim sitedeydi ki ilan kalkmış
    ilan şikayet ve hiç ummadığım bir şekilde attığım mesaja gelen cevap üzerine kaldırılmış

"ilginiz için tşk müşteri motoru ilandan çıkartıyorum tşk"
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayında ben de böyle yapan sürücülerden araç almam...
    aracını seven,değer veren, ona özen gösteren kişi ufacık bir çizikde olsa onu giderir...rötüş vs yapar...
    yok o çizik nazarlıgı, yok orjinalliği gitmesin diye değiştirmedim vs diyen kişilerin araclarını kesinlikle satın almam...
    o boyanan yeri söylemeyen kişiye hakkımı helal etmem ama bir sıkıntısı olup da söyluyorsa o adama da güvenirim...
    Yağına dikkat ederim, km'sini geçirmem servisine 200 - 250 km. erken sokarım, bujisini zamanıyla değiştiririm çıkan bujiyi mutlaka incelerim, hava filtresini temizletmem yenisini takarım, motor ısınmadan hiç teker döndürmedim, boş viteste debriyaj çekili çalıştırırım, en az 30 saniye bekleyip plakalar yağlanmadan debriyajı bırakmam. Lifte kaldırıp her kışın ortasında şasisine arka maşasına pas var mı diye bakarım. Egzosumun içine bakarım, yetmez bir hafta on günde bir parmağımı sokar kurumuna bakarım.

Tipine gelince, hiç gözümde değil. Binici adama teknik gerek diye düşünürüm. 150 lira verip pasta cila yaptırmam, 1000 liraya gidip lastik alırım. Depomun üzerinde ufak bir boya atması vardır, pas yapmadığı astarı durduğu için üzerine oje sürer geçerim. Çantalardaki çizikleri külle ov derler güler geçerim

Bu arada Yolgezen'i (evet motosikletlerimin adı vardır, bundan önceki de Hışır idi mesela) çok severim, kışın soğukta üşüyormuş gibi gelir hatta bana. Ama birisi gelip çalışmasından ralentisindeki sesine, bir ufak tur yaptığında şanjımandan gelen sesine, gaz vermeden rölantiyle akarken kesintisiz çekişine saygı duymayıp orası çizik burası şöyle derse: "Sana satacak motorum yok arkadaş, teşekkür ederim." der geçerim (daha önce dört kere yaptım). Zira bir şeyi sevmek, senden sonra kime gideceğine de dikkat etmektir...
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilana bakın motor 450000 de satılmış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81919858/detay

Yıl 2000
    Km 19700

bir anda gençleşmiş motor birde galeri burası

iyide bizim arkadaşda 2007 model innova var ama bu zamana kadar 8.000 km yapabilmiş satarkende budamı sahtekar oluyor ?
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Honda
    ne alakası var anlayamadım, burda ispatlanmış bir gerçek var,yanlış mantık yürütmeyin.

Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide bizim arkadaşda 2007 model innova var ama bu zamana kadar 8.000 km yapabilmiş satarkende budamı sahtekar oluyor ?
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Sene 2000 yılının haziran - temmuz arası....
    Süleyman Memnun dan bir adet sıfır Yamaha XJR 1300 aldım..
    Her haftasonu 400-500 km lik kamplara gittim.. Çok gezdim çok dolaştım.. Lakin, Ne tek teker yaptım, ne yanlama yaptım ne redline soktum.. Hiç aksatmadan 3000 km de bir en kaliteli yağı kullandım.. 300 km de zincirini yağladım.. tam 1.5 yıl sonra 2002 nin başlarında maddi sıkışıklık nedeni ile satmam gerekti aracı.. km 42500 olmuştu ve bu km boyunca sadece 2 defa zincir gerdim, ön balatayı 31.000 de değiştirdim.. O kadar yumuşak kullandım.. Bir çizik bir aşıntı bile yoktu aracımda.. Lakin her gelen, arayan aracınız çok temiz iyi bakmışsınız ama 42000 çok dedi döndü kıçını gitti.. 8000 lira yazdım emsalleri 9-9.5 iken.. abartmıyorum 10 kişiden fazla 42000 çok diyip gidince sinirlendim ilanı kaldırdım.. Arkadaşlar da km yi 19 bin yapalım hemen satalım falan diyo.. Bana gelmez o iş dedim.. yukardakine kim verecek hesabı sonra dedim.. ama 25 binde olandan daha temiz daha bakımlı deseler de ben km yi düşürmedim.. Bana yakışmazdı çünkü. Favoriye alanlardan biri aradı 1 hafta sonra.. direk dedim km yuksek fiyat kıramam gel gör temizliğini beğen sıfırında ayırt edemezsin gel al fiyatı da 7500 e veririm dedim.. ama km ile ilgili tek kelime söyleyeceksen dalarım hiç gelme dedim..
    Neyse adam geldi motoru çalıştırmadı bile.. Gittik notere verdim satışı aldı motoru gitti.. Aradan 1.5 yıl gecti 2003 ortaları.. eşimle dolaşırken aaa dedi bizim motor değil mi? anaa bi baktım benim motor duruyo park halinde.. Aynı şekilde duruyor çantası benim eklediğim kedi gözleri vs.. Km ye bi baktım ne göreyim? 9800 km de.. evet yanlış okumadınız 9800 km de.. Aradım taradım sahibini bulamadım.. Sonra işim vardı gitmek zorunda kaldım.. 2010 yılında sahibinden.com da ilanını gördüm.. Özellikle yazmış adam orijinal 38.000 km dedir diye.. Yani benim 2002 senesinin başında 42500 km de sattığım motosiklet tam 8 yıl sonra 2010 yılında orijinal 38.000 km de imiş.. bababababa..
    Direk adama müşteri gibi mesaj attım.. ilanla ilgileniyorum km si orijinal mi diye..adam çok temiz orj km falan dedi.. Once gitmeyi düşündüm. Sonra kavga çıkar diye vazgeçtim, sahibinden.com üzerinden motorun ilk sahibi oldugumu 42.500 de 8 yıl önce sattığımı yaptıgının çok yanlış oldugunu belirttim.. adamı da kandırmışlar.. Çok üzüldü buluştuk tanıştık, servis manueli vardı onu verdim.. Dedim o motor 80.000 de falan ama hiç dert etme çünkü nice 30.000 lerden daha iyi durumdadır dedim.. en azından benim 42.500 ü saymasan da olur dedim

Bunu neden yapıyorlar? Çünkü her gelen km si yuksek diye kaçtı motorumdan.. Ben de ahlaksız şerefsiz biri olsaydım bende indirirdim.. Ama bizim milletimiz hakediyor.. hiç kızmıyorum..

Geçen hafta biri 95 transalp alacaktı 70 binde mi ne.. başlık açmış alayım mı diye.. millet öyle bir çok düşük model km si yuksek başına iş alırsın vs vazgecirdiler adamcagızı.. yazık etti.. fiyatı da uygundu üstelik..

Şimdiki YBR motosikletim 108 binde.. km yi ters cevirdi 00000 dan başladı.. şimdi 8000 diye satmaya kalksam herkes yer.. ama ne gererk var?

Herkesi kandırabilirsin ama yukardakini asla kandıramazsın.. dönür dolaşır yakana yapışır.. 200-300 tl için değecek hareketler değil bunlar..
    krd ve Syanur bunu beğendiler.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 2000 yılının haziran - temmuz arası....
    Süleyman Memnun dan bir adet sıfır Yamaha XJR 1300 aldım..
    Her haftasonu 400-500 km lik kamplara gittim.. Çok gezdim çok dolaştım.. Lakin, Ne tek teker yaptım, ne yanlama yaptım ne redline soktum.. Hiç aksatmadan 3000 km de bir en kaliteli yağı kullandım.. 300 km de zincirini yağladım.. tam 1.5 yıl sonra 2002 nin başlarında maddi sıkışıklık nedeni ile satmam gerekti aracı.. km 42500 olmuştu ve bu km boyunca sadece 2 defa zincir gerdim, ön balatayı 31.000 de değiştirdim.. O kadar yumuşak kullandım.. Bir çizik bir aşıntı bile yoktu aracımda.. Lakin her gelen, arayan aracınız çok temiz iyi bakmışsınız ama 42000 çok dedi döndü kıçını gitti.. 8000 lira yazdım emsalleri 9-9.5 iken.. abartmıyorum 10 kişiden fazla 42000 çok diyip gidince sinirlendim ilanı kaldırdım.. Arkadaşlar da km yi 19 bin yapalım hemen satalım falan diyo.. Bana gelmez o iş dedim.. yukardakine kim verecek hesabı sonra dedim.. ama 25 binde olandan daha temiz daha bakımlı deseler de ben km yi düşürmedim.. Bana yakışmazdı çünkü. Favoriye alanlardan biri aradı 1 hafta sonra.. direk dedim km yuksek fiyat kıramam gel gör temizliğini beğen sıfırında ayırt edemezsin gel al fiyatı da 7500 e veririm dedim.. ama km ile ilgili tek kelime söyleyeceksen dalarım hiç gelme dedim..
    Neyse adam geldi motoru çalıştırmadı bile.. Gittik notere verdim satışı aldı motoru gitti.. Aradan 1.5 yıl gecti 2003 ortaları.. eşimle dolaşırken aaa dedi bizim motor değil mi? anaa bi baktım benim motor duruyo park halinde.. Aynı şekilde duruyor çantası benim eklediğim kedi gözleri vs.. Km ye bi baktım ne göreyim? 9800 km de.. evet yanlış okumadınız 9800 km de.. Aradım taradım sahibini bulamadım.. Sonra işim vardı gitmek zorunda kaldım.. 2010 yılında sahibinden.com da ilanını gördüm.. Özellikle yazmış adam orijinal 38.000 km dedir diye.. Yani benim 2002 senesinin başında 42500 km de sattığım motosiklet tam 8 yıl sonra 2010 yılında orijinal 38.000 km de imiş.. bababababa..
    Direk adama müşteri gibi mesaj attım.. ilanla ilgileniyorum km si orijinal mi diye..adam çok temiz orj km falan dedi.. Once gitmeyi düşündüm. Sonra kavga çıkar diye vazgeçtim, sahibinden.com üzerinden motorun ilk sahibi oldugumu 42.500 de 8 yıl önce sattığımı yaptıgının çok yanlış oldugunu belirttim.. adamı da kandırmışlar.. Çok üzüldü buluştuk tanıştık, servis manueli vardı onu verdim.. Dedim o motor 80.000 de falan ama hiç dert etme çünkü nice 30.000 lerden daha iyi durumdadır dedim.. en azından benim 42.500 ü saymasan da olur dedim

Bunu neden yapıyorlar? Çünkü her gelen km si yuksek diye kaçtı motorumdan.. Ben de ahlaksız şerefsiz biri olsaydım bende indirirdim.. Ama bizim milletimiz hakediyor.. hiç kızmıyorum..

Geçen hafta biri 95 transalp alacaktı 70 binde mi ne.. başlık açmış alayım mı diye.. millet öyle bir çok düşük model km si yuksek başına iş alırsın vs vazgecirdiler adamcagızı.. yazık etti.. fiyatı da uygundu üstelik..

Şimdiki YBR motosikletim 108 binde.. km yi ters cevirdi 00000 dan başladı.. şimdi 8000 diye satmaya kalksam herkes yer.. ama ne gererk var?

Herkesi kandırabilirsin ama yukardakini asla kandıramazsın.. dönür dolaşır yakana yapışır.. 200-300 tl için değecek hareketler değil bunlar..
    Herkes senin gibi dürüst değil malesef. Bir hile hurdadır tutturmuş gidiyor. Ama takdir ettim doğrusu. Çok az insan yapar bu hareketi ( Lafım forumdan dışarı) .
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)