Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Korktuğum başıma geldi; aynı gün iki sınav

Motovento
    REKLAM ALANI
    barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çölde kutup ayılarıyla ahbap olan bedeviden selamlar. Daha önce başka bir sürücü kursu tarafından dolandırıldığım için ehliyetimi alamamıştım. Kısmet bu dönemeymiş derken cumartesi günü saat 11:00'de gireceğim a2 ehliyet sınavımdan bir saat sonra yani saat 12:00'de vize sınavımın olduğunu öğrendim. Bir arkadaşım a2 sınavına girenlerin hemen bırakılmadığını, b sınıfı sınava girenlerle aynı şekilde değerlendirildiğini söyledi. Sürücü kursu sahibi tanıdığım ise 15 dakika sonra çıkabilirsin dedi. Hangisi doğru? Kime inanayım? Mevzuat ne der, sınav gözetmeninin insiyatifinde midir bu işler, bilginiz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk 1 saat çıkamıyorsunuz beklemek zorundasınız ama belki bir ihtimal oradaki görevlilere durumu izah edip çıkma şansınız olabilir. ama tabi bu çok düşük bir ihtimal
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Vize daha önemli kurs görevlileriyle(sınavı yapan kişi ) görüşün gerekirse sizi en sona alsın sizzde o süreye kadar vize sınavlarına girersiniz.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vize daha önemli kurs görevlileriyle(sınavı yapan kişi ) görüşün gerekirse sizi en sona alsın sizzde o süreye kadar vize sınavlarına girersiniz.
    Yazılı sınava giricem sona almak nasıl oluyor ki?

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    istanbul Ümraniye'de Şubat'ta girdiğim sınavın başlangıcından 1 dakika sonra bile geleni almadılar ayrıca 1 saati doldurmadan da kimseyi çıkarmadılar. hatta yanında telefon olanları da sınava almadılar. telefonları teslim de almıyorlardı. baya sıkıydilar anlayacağın.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    sınavın sürücü kursu ile alakası yok..sürücü kursu baban olsa o sınıfta oturacaksın belirtilen süre kadar...

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sınav başlamadan önce durumu izah et, kabul etmezlerse mecbur gitmen gerektiğini söyle, muhtemelen ederler ama etmezlerse bi daha ki sınava girersin yapacak bi şey yok

EaréndiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Magna VF750c
    1 saat boyunca a2 ehliyet almaya gelenler birbirlerinin suratını izliyor çok saçma bir uygulama kesinlikle...Soru sayısı çok az zaten ayrıca soruları farklı B ehliyet sınavından (ilkyardım ve trafikten muaf olanlar için) ayırsalar mantıklı bir iş yapmış olacakları için ayırmıyorlar.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sınavın sürücü kursu ile alakası yok..sürücü kursu baban olsa o sınıfta oturacaksın belirtilen süre kadar...
    Bir alakası olmadığını ben de biliyorum. Sadece danıştım nedir bu olayın aslı diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Arkadaşlar bir sonraki sınav tarihi 30 haziran. ben o tarihte memleketimde olacağım için cumartesi ehliyet sınavına girmem lazım. Sanırım doktordan rapor alıp vize sınavıma girmicem. aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor.

Motosikleti
    Alıntı barex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılı sınava giricem sona almak nasıl oluyor ki?
    özür dilerim kafa biraz yorgun ben direksiyon düşündüm doğrusu..Rapor alsanız yada hocayla görüşseniz ( vize hocasıyla ) sonuçta bir mazeretiniz var ise, sınavı sizin için tekrar yapabilir.
    Bende üniversite yıllarında birçok arkadaşımın arkadan sınav olduğunu biliyorum.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

vatan_1817 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er 5 ve motoran ninety 90
    en erken 45 dk durmak zorundasın baska turlu cıkamassın yasak bu arada ben sınavı 5 dk da bıtırmıstım cok basıt beklemek koyuyo adama:d

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz 30 dk sonra cıktık merak etme

45 dakika diyen var 15 dakika diyen var 1 saat diyen var, sanırım yine bir Türkiye manzarası ve sınav gözetmeninin iki dudağı arasındayız..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    rapor al mazeret sınavına gir. başka çaren yok. 1 saat bekleyeceksin.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    3 dakikada bitirmiştim sınavı. Uyuya kalmışım gözetmen kadın uyandırmıştı sınav bitti diye. Çıkarmıyorlar hocam 1 saat dolmadan. Rapor alırsanız vizeye girmeme şansınız olabilir.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Tamamen aynı olay gecen sene de benım basıma geldı. Ehlıyet sınavına gırmeyıp vıze sınavıma gırdım ve tatıldekı sınava da gıremedım. Anlayacagın 4 ay sonra ehlıyet sınavına gırdım ve vızeden de FF almıstım mazaret kabul edıyorlarsa ehlıyet sınavına gır , daha sonra mazaret sınavıyla vızeyı atlatırsın derım , daha ıyı olur

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Tek dersten girenler 45dk sonra, 3 dersin hepsinden girenler en erken 1 saat sonra çıkabiliyor.

Bugün gördüm ki bir saatten önce çıkamıyormuşsun. Beş dakikada çözülebilecek sorular için bir saat paşa paşa bekliyormuşsun. Sınav başlamadan önce durumu izah ettim. Salon başkanı birini aradı. O geldi birini aradı falan filan derken durum Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar intikal etti ancak sonuç alamadım. Sınıfta bir saat boyunca muhabbet ettik. Gözüm çarprazımda oturan arkadaşın cevap anahtarına takıldı. Soru kitapçıklarımız aynıydı ve arkadaşın 4-5 yanlışı vardı, hatta birini de boş bırakmıştı. Dayanamayıp doğru cevapları söyleyecektim kendisine. vaziyet öyle bir hal aldı ki; hocam camı açalım da sigara içelim bari bile dedi birisi, güzel muhabbet döndü yani. Görevlilerin iyi niyetinden dolayı ses çıkarmadım. Paşa paşa en önde oturmanın avantajıyla gençliğe hitabeyi okudum; -Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir- di ki oldum. sınavdan çıkar çıkmaz yarım saatlik yolu on dakikada aşmak zorunda kaldım. Vize sınavına da geç te olsa girdim. Maazallah yarım saat sonra çıksaydım, belki bu absürt soruların cevaplarını cep telefonu veya çağrı cihazıyla(ki bu yaşımdayım çağrı cihazını bir tek yabancı filmlerde gördüm) içeriye gönderebilir ve bu muazzam sınava gölge düşürebilirdim.

Motosikleti
    Alıntı barex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gördüm ki bir saatten önce çıkamıyormuşsun. Beş dakikada çözülebilecek sorular için bir saat paşa paşa bekliyormuşsun. Sınav başlamadan önce durumu izah ettim. Salon başkanı birini aradı. O geldi birini aradı falan filan derken durum Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar intikal etti ancak sonuç alamadım. Sınıfta bir saat boyunca muhabbet ettik. Gözüm çarprazımda oturan arkadaşın cevap anahtarına takıldı. Soru kitapçıklarımız aynıydı ve arkadaşın 4-5 yanlışı vardı, hatta birini de boş bırakmıştı. Dayanamayıp doğru cevapları söyleyecektim kendisine. vaziyet öyle bir hal aldı ki; hocam camı açalım da sigara içelim bari bile dedi birisi, güzel muhabbet döndü yani. Görevlilerin iyi niyetinden dolayı ses çıkarmadım. Paşa paşa en önde oturmanın avantajıyla gençliğe hitabeyi okudum; -Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir- di ki oldum. sınavdan çıkar çıkmaz yarım saatlik yolu on dakikada aşmak zorunda kaldım. Vize sınavına da geç te olsa girdim. Maazallah yarım saat sonra çıksaydım, belki bu absürt soruların cevaplarını cep telefonu veya çağrı cihazıyla(ki bu yaşımdayım çağrı cihazını bir tek yabancı filmlerde gördüm) içeriye gönderebilir ve bu muazzam sınava gölge düşürebilirdim.
    Geçmiş olsun diyelim o zaman. 2 sınavınız da iyi gelir inşallah.

Geçmiş olsun diyelim o zaman. 2 sınavınız da iyi gelir inşallah.
    Eyvallah eksik olma atlattık bi şekilde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)