Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk trafik cezam

Motovento
    REKLAM ALANI
    vatan_1817 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er 5 ve motoran ninety 90
    Arkadaşlar 7 yıldır motosiklet kullanıcısıyım ilk defa trafik cezası yedim.Aşırı hızdan dolayı 91 km hız ile.Saolsun memur bey çekti kenarı ehliyet ruhsat istedi baktı tamam kask oda var eldiven koruma giysileri zaten var bi şaşırdı zaten ama 1 dk içinde karşıma gülerek geliyo hızın 91 eğer 92 olsaydı 300 lira ceza yicektin şimdi ise sadece 154 tl ceza yiyosun dedi.deli oldum ya :S tam da üniversitedeki vizeme yetişmeye çalısırken oldu olay zaten o kafayla nasıl bi sınavım geçti siz düşünün artık:S cezamı da hemen bugün ödedim 115.5 tl nese siz siz olun hız yapmayın arkadaşlar burdan bu sonuç cıkıyo artık:D

ayrıca bişi sormak istiyorum hız cezası nasıl hesaplanıyor bilen var mı??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Hız limitinin 70 olduğu yerde 91le gitmissin. Hız cezaları yüzde on ve yüzde 30 ile hesaplanır.

77 ile gitsen ceza yemezdin.93le gitsen ve ya hayabusan ile 360la gecsen de 300 oderdin.

Böyle sacmasapan işler ışte.

3 gidiş 3 geliş yolda 64le gittiğimde 300 lira ceza kestiler. Motosiklet dominosundu.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    geçmiş olsun. Peşin 1 ay içinde öderseniz % 40 mı ne tam bilmiyorum indirim var. Bilgisi olan arkadaşlar yardım edecek umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

arkadaşlar hız limitleri nelerdir? Mesela bölünmüş çift yönlü yollarda 90 olarak biliyorum doğrumu? Teşekürler.

vatan_1817 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er 5 ve motoran ninety 90
    teşekkürler arkadaşlar ödedik artık bundan sonra dahada geçmem o yoldan:D

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Madde 51/2-a - Hız sınırlarını % 10’dan % 30’a (otuz dahil) kadar aşmak, 154,00 TL. Peşin 115,50 TL.

Madde 51/2-b - Hız sınırlarını % 30’dan fazla aşmak, 319,00 TL. Peşin 239,25 TL .

HIZ SINIRLARI

Motosiklet (L3),
    -YERLEŞİM YERİ İÇİNDE : 50 km/s
    -YERLEŞİM YERİ DIŞINDA a) ŞEHİRLERARASI ÇİFT YÖNLÜ KARAYOLLARINDA : 80 km/s //// b) BÖLÜNMÜŞ YOLLARDA 90 km/s
    -OTOYOLLARDA 100 km/s

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...Sinirlari.aspx
    vatan_1817 ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Bende 3 km yüzünden 290 yemiştim.Kağıdı hatıra olarak sakla derim
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    www.Motosiklet.net

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    geçmiş olsun saçma sapan işler bir işte doğru değil ki güzel ülkemizde

selo001'e katılıyorum saklayın o cezayı

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madde 51/2-a - Hız sınırlarını % 10’dan % 30’a (otuz dahil) kadar aşmak, 154,00 TL. Peşin 115,50 TL.

Madde 51/2-b - Hız sınırlarını % 30’dan fazla aşmak, 319,00 TL. Peşin 239,25 TL .

HIZ SINIRLARI

Motosiklet (L3),
    -YERLEŞİM YERİ DIŞINDA a) ŞEHİRLERARASI ÇİFT YÖNLÜ KARAYOLLARINDA : 80 km/s //// b) BÖLÜNMÜŞ YOLLARDA 90 km/s
    -OTOYOLLARDA 100 km/s

Çok sağol arkadaşım. Ben sadece 90 olanı biliyodum. Şehir içinde basmıyorum zaten. Bölünmemiş yol 80,otoban 100 aklıma yazdım bunları. Teşekürler.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    geçmiş olsun.

Motosiklete nasıl radar cezası yazıyorlar? Yani plakayı görüyormu o kamera? Kaçıp gitsen vurulma riski var gerçi ama merak ettim yinede böyle bir durumda arkadan radar cezasının gelmesi gibi bir durum oluyor mu?

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    ŞEHİRLERARASI ÇİFT YÖNLÜ KARAYOLLARINDA : 80 km/s //// b)

Benim motosikletim 80 km den yukarı gidemiyor ki, bu durumda endişe edilecek bir yok benim için

Neyse geçmiş olsun
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Honda cb125e
    hızlımıtlerınde asırı sacmaladılar 64 falan radara gırıp ceza yıyen var adam daha ne yapsn 20le mı gıtsın.kendılerı ama 500sel ucarlar sınır yapmıcam aksam aksam...

Motosikleti
    kymco super8
    cezayı nerde yediniz tam olarak?

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    geçmiş ve vatana millete hayırlı olsun

antalyadan istanbula dönüyorum,sanırım burdur girişiydi trafik polisi durdurdu.evraklar beyefendi dedikten sonra 162 km/s ile radara girdiniz dedi yahu arkadaş motor cbf 150,160 kadran var yanlışınız olmasın bu motor 120 km/s üzerine çıkmaz dedim. nuh diyor peygamber demiyor anlatamadım.allahdan diğer polis geldi yok amirim o motor benimkinin aynısı çatlasa o hıza çıkmaz diyip adamı ikna ettide yırttım...yoksa anlat derdini marko paşaya olacaktı...
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    itiraz et(sulh ceza veya trafik mahkemesi) ben değilim de, önde plaka yok ya nasıl ispat edicek? tabi ceza tutanağına imza atmadıysan?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiraz et(sulh ceza veya trafik mahkemesi) ben değilim de, önde plaka yok ya nasıl ispat edicek? tabi ceza tutanağına imza atmadıysan?
    radar ile hız tespiti yapan araçlarda trafik videoya çekiliyor.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar

HIZ SINIRLARI

Motosiklet (L3),
    -OTOYOLLARDA 100 km/s

burda şöyle diyor:

Motosiklet (L3),
    50
    80
    90
    100

Motosiklet (L4, L5, L7),
    50
    70
    80
    80

bu diger kodlardaki motosikletler neyin nesi acaba?
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda şöyle diyor:

Motosiklet (L3),
    50
    80
    90
    100

Motosiklet (L4, L5, L7),
    50
    70
    80
    80

bu diger kodlardaki motosikletler neyin nesi acaba?
    L Sınıfı – İki ve üç veya dört tekerlekli motorlu araçlardır.

1.1) L1 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen iki tekerlekli araçtır.

1.2) L2 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, kıvılcım ateşlemeli motor ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, içten yanmalı motorlu ise azami net gücü 4 kW’ı, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen üç tekerlekli araçtır.

1.3) L3 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen yolcu sepetsiz iki tekerlekli araçtır.

1.4) L4 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen yolcu sepetli iki tekerlekli araçtır.

1.5) L5 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen, simetrik olarak yerleştirilmiş üç tekerlekli araçtır.

1.6) L6 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, elektrik motorlu araçlarda akü ağırlığı hariç yüksüz ağırlığı 0.35 tonu, kıvılcım ateşlemeli motor ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, diğer tip içten yanmalı motorlu ise azami net gücü 4 kW’ı, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen dört tekerlekli araçtır.

1.7) L7 Sınıfı: Elektrik motorlu araçlarda akü ağırlığı hariç yüksüz ağırlığı 0.4 tonu (yük taşıma amaçlı araçlarda 0.55 ton), azami net gücü 15 kW’ı geçmeyen ve L6 sınıfına girmeyen dört tekerlekli araçtır.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    L Sınıfı – İki ve üç veya dört tekerlekli motorlu araçlardır.

1.1) L1 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen iki tekerlekli araçtır.

1.2) L2 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, kıvılcım ateşlemeli motor ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, içten yanmalı motorlu ise azami net gücü 4 kW’ı, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen üç tekerlekli araçtır.

1.3) L3 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen yolcu sepetsiz iki tekerlekli araçtır.

1.4) L4 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen yolcu sepetli iki tekerlekli araçtır.

1.5) L5 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen, simetrik olarak yerleştirilmiş üç tekerlekli araçtır.

1.6) L6 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, elektrik motorlu araçlarda akü ağırlığı hariç yüksüz ağırlığı 0.35 tonu, kıvılcım ateşlemeli motor ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, diğer tip içten yanmalı motorlu ise azami net gücü 4 kW’ı, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen dört tekerlekli araçtır.

1.7) L7 Sınıfı: Elektrik motorlu araçlarda akü ağırlığı hariç yüksüz ağırlığı 0.4 tonu (yük taşıma amaçlı araçlarda 0.55 ton), azami net gücü 15 kW’ı geçmeyen ve L6 sınıfına girmeyen dört tekerlekli araçtır.
    anladiysam arap olayim ...
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    L3 oluyo heralde bizim motorlar genelde?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)