Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nitro kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    arkadaşlar hafta sonu nitro kask alıcam değerli fikirlerinizi bi alam didimhttp://www.motomaxonlineshop.com/pictures/F34700DEK.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    linki açmadı benim bilgisayar ama nitro iyidir severim. kullandığım 2 kaskımdan birinin markası. şimdiden hayırlı olsun yere değmez inş.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende nitro dynamo uno kullanıyorum kışın biraz buğu yapması dışında bir sıkıntım yok yazında havalandırmaları açınca efil efil esiyor

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    sağol kardeşim beceremedim linki galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende nitro dynamo uno kullanıyorum kışın biraz buğu yapması dışında bir sıkıntım yok yazında havalandırmaları açınca efil efil esiyor
    NITRO F347-VN AÇILABİLİR KASK SİYAH alıcam bende şafak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    nitronun kaskları kaliteli olabilir ama renk ve görsellik işini dandik ls2 bile daha iyi beceriyor sanki?

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nitronun kaskları kaliteli olabilir ama renk ve görsellik işini dandik ls2 bile daha iyi beceriyor sanki?
    ne desem bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

daha iyi fikir açısındanhttp://www.youtube.com/watch?feature...&v=V0E350rU-sI

ha bu çene açılır modeli bende çok merak ediyorum yazın sıcağında kapalı kaskda resmen kafam pişiyor alırsan incelemeni bekliyorum

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    ha bu çene açılır modeli bende çok merak ediyorum yazın sıcağında kapalı kaskda resmen kafam pişiyor alırsan incelemeni bekliyorum
    inan bende yaz için tercih ettim zaten izlenimlerimi paylaşırım elbet

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    çeneden açılır almamanı tavsiye ederim. Bende nitro aikido var gerçekten çok iyi fiyatına göre sharp testlerinden 5yıldız almış hemde.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çeneden açılır almamanı tavsiye ederim. Bende nitro aikido var gerçekten çok iyi fiyatına göre sharp testlerinden 5yıldız almış hemde.
    nitro aikido gerçekten güzel kask artık onuda kışın kullanmak için alırım

Alıntı yaşar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inan bende yaz için tercih ettim zaten izlenimlerimi paylaşırım elbet
    Abi cidden şimdiden sıcaklar başladı hadi giderken sorun yok da ama durunca veya trafik sıkışınca eyvah diyorum.

Birde yazın kullanacaksan sakın siyah renk alma benim kask siyah çok fena güneşi çekiyor alacaksan açık renkleri mümkünse beyazını al

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kışın nitro reaktor kask aldım 80 le giderken gözüme öyle rüzgar yiyorumki nerdeyse gözümü kısıcam:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Ben 1 yıldır bu kasktan kullanıyorum. Yazın ön kısmını yan civataları söküp komple çıkarınca yazlık kask oluyor. Yaz kış mükemmel hem de motomaxtan aldım fiyat olarak ve kalite olarak en iyisiydi. Herkese tavsiye ederim. Ayrıca açılmayan kask alanları da anlayamıyorum. Gerçekten de yazın nasıl takacaksın. Adamı bunaltıp kazaya bile sebep verebilir.

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun mantığı nedir? Bir kere açılmayan kask çok daha tehlikelidir, çünkü insanı bunaltıyor...

---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın nitro reaktor kask aldım 80 le giderken gözüme öyle rüzgar yiyorumki nerdeyse gözümü kısıcam:D
    Bu da enteresan yani. Nitroyu nerden aldın? Motomaxtan aldıysan ingiliz malı kasktır bu. Garantisi var, git hemen değiştirirler bir hata varsa. Ha, gidipte nitro diye çakalların sattığı çakma çin malı aldıysan onu bilemem. Millet çin malı köpükten yapılma yere düşünce karpuz gibi yarılan sözde kasklarla gezerken nitro gibi kaskı eleştirmek tuhaf yani.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 yıldır bu kasktan kullanıyorum. Yazın ön kısmını yan civataları söküp komple çıkarınca yazlık kask oluyor. Yaz kış mükemmel hem de motomaxtan aldım fiyat olarak ve kalite olarak en iyisiydi. Herkese tavsiye ederim. Ayrıca açılmayan kask alanları da anlayamıyorum. Gerçekten de yazın nasıl takacaksın. Adamı bunaltıp kazaya bile sebep verebilir.

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

Bunun mantığı nedir? Bir kere açılmayan kask çok daha tehlikelidir, çünkü insanı bunaltıyor...
    ben ikisinide kullanmış biri oalrak söylüyorum
    bunun mantığı açılan kask kışın pek iyi olmuyor birincisi ikincisi açılır kaskı alanlar genelde sigara kullanan kişiler sigara içmeyen bi kişinin alması mantıksız açılır kask fullface e göre her türlü daha güvenliksiz yazın rahat ettiği doğru ama kapalı kaskta abartıldığı kadar bunaltmıyo her türlü daha iyi hayatını özellikle çeneni düşünüyosan kapalı kask her türlü daha mantıklı
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ikisinide kullanmış biri oalrak söylüyorum
    bunun mantığı açılan kask kışın pek iyi olmuyor birincisi ikincisi açılır kaskı alanlar genelde sigara kullanan kişiler sigara içmeyen bi kişinin alması mantıksız açılır kask fullface e göre her türlü daha güvenliksiz yazın rahat ettiği doğru ama kapalı kaskta abartıldığı kadar bunaltmıyo her türlü daha iyi hayatını özellikle çeneni düşünüyosan kapalı kask her türlü daha mantıklı
    Kışın zaten çeneyi kapıyorsun kapalı kask oluyor. Güvenlikle filan hiç ilgisi yok. Çünkü açılınca da iyi markalarda çeneyi koruyan çıkıntısı mevcuttur. Ha, kişi olarak bu kapalı kasklardan bunalmıyan insan vardır. Ama çoğunluk için kask gerçekten bunaltıcı birşeydir ki, siz o adama bir de açılmayan kask tavsiye ederseniz adam onu kafasına değil koluna takar. Racingcileri şehir içinde böyle kola asılı çok görüyoruz o kasklarla. Ülkemizin iklimini de düşünecek olursak senenin büyük bölümü ılıman geçtiğinden açılır kask ama tabi nitro vs gibi iyi markalar tavsiyemdir şahsen...

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Kışın zaten çeneyi kapıyorsun kapalı kask oluyor. Güvenlikle filan hiç ilgisi yok. Çünkü açılınca da iyi markalarda çeneyi koruyan çıkıntısı mevcuttur. Ha, kişi olarak bu kapalı kasklardan bunalmıyan insan vardır. Ama çoğunluk için kask gerçekten bunaltıcı birşeydir ki, siz o adama bir de açılmayan kask tavsiye ederseniz adam onu kafasına değil koluna takar. Racingcileri şehir içinde böyle kola asılı çok görüyoruz o kasklarla. Ülkemizin iklimini de düşünecek olursak senenin büyük bölümü ılıman geçtiğinden açılır kask ama tabi nitro vs gibi iyi markalar tavsiyemdir şahsen...
    Marka konusunda dediğiniz doğru aslında benim kullandığım açılır kask zeus tu fullface i güzel ama açılırı çok kötü kapadığımda kafamın içinde bildiğimiz hava akımı oluşuyordu sonra nolan n85 aldıktan sonra hayat varmış dedim güvenlik konusunda full face hayati olarak çok farkı olmayabilir ama yüzdeki hasarlarda full face çok daha iyi olduğuna eminim ama arkadaş kafasında markaları oluştursun gitsin denesin bence hangisi hoşuna gidiyo güvenli ve rahat buluyosa alsın
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    valla kapalı kask kullanıyorum zaman zaman sıkıldığım olmuyor değil ama öyle çok bunalıp çıkarmayı düşünmedim.. bana hala çeneden açılır kask çok güvenilir gelmiyor. Tabi bu benim kişisel fikrim.
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı wers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kapalı kask kullanıyorum zaman zaman sıkıldığım olmuyor değil ama öyle çok bunalıp çıkarmayı düşünmedim.. bana hala çeneden açılır kask çok güvenilir gelmiyor. Tabi bu benim kişisel fikrim.
    Şimdi bakın, burada öncelikle ifade ettiğimiz nokta şudur; Hangi malı alırsan al, motorda kullanmak için alıyorsan eğer, profesyonel malzeme alacaksın. Türkiyede yaşıyoruz, her malın korsanı var, ama orjinali de var, gidip bulup doğrusunu alacaksın.

Sözkonusu kaskın çene kısmını yandan iki alyan civatayla tutturmuş, yazın onları söküp çeneyi çıkarıyorsun. Önünde güneş gözlüğü var isteğe bağlı düğmeli. Çene çıkınca kaskın kalan kısmı senin çenenin tamamını koruyacak şekilde aşağıya çıkıntılı yapılmış olup yaklaşık 3cm kalınlığında. Ön çıkıntılarla birlikte bu dizaynıyla bence tam korumalı. Allah kaza bela vermesin tabi. O durumda bile yine en iyi markaları tercih etmek bizim görevimiz. Fakat bu gibi markalar rastgele iş yapmazlar. İncelemenizi çeneyi çıkarıp bakmanızı öneririm.

Onun dışında, yazın sıcakta oldukça rahat ve bana göre güvenli bir tercihtir açılabilir kasklar. Çene çıkınca resmen kasksız gibi hafif ve rahat hissetme durumu ise bence en önemli konforu. Tabi ki tercih meselesidir bunlar.

çene açılır kasklara bende başlarda güvenmiyor ve sıcak bakmıyordum ancak son zamanlardaki gelişimi ve bazı marka modellerin sharp testinden full face kasklara göre daha yüksek puanlamalar aldığınıda değerlendirerek çene açılır kasklara sıcak bakmaya başladım

Evet çene kısmı açıkken illa ki güvenli olması beklenemez ancak düşük süratlerde açık kalması bence çok sorun teşkil etmez. Ayrıca özellikle uzun beklemeler ve düşük hızda yoğun trafikde çenenin açık olması sıcak iklimli bölgelerde büyük avantaj. Kaldı ki normal ve yüksek süratte zaten kask yeterince hava alıyor ve çene kısmının açık olması hem gerekmiyor hemde açık olursa aşırı olumsuz bir aero dinamik etki yaratıyor(muş) bu nedenle ben şahsen kaskım eskiyince yada yeni kask almaya niyetlenince nitro yada nolan marka çene açılır düşünüyorum

@Mustf verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim iyi günlerde kullanın kaskınızı

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Yorumlara ve fikirler için teşekkürler bende alacam ben kapalı alacam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)