Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yine yeni yeniden

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Dostlar herkese merhaba. Uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak ilk geçenlerde tanışma bölümüne yazdım.
    Bu da benim başlığın olsun dedim. Kendimi tanıtmak için. Çünkü bugün motosikletimi almış bulunmaktayım tebrik edersiniz diye düşündüm

Birçok üye gibi ben de mobilet ile başladım bu sevdaya. Çocukken amcamın mobiletini kaçırıp gizli gizli kullanırdım. 8-10 yaşlarında.
    Sonra java denen şeyle tanıştım, scooter fln.

En son yaş gelince aldım ehliyetimi bi cbf 150 ile başladım. Ardından zamanla cbf 250, er 5 ve 600 f geldi. Neden sonra bazı olaylardan ötürü sattım motosikleti.
    2 yıldır artçı bile olmadım. 2 hafta önce yeniden bir anda alevlendi motor aşkı. Durduramaz oldum. Tekrar karar verdim motosiklet almaya.

Ailem benden daha çok hevesliydi fazer 8'e karar verdim. Ama sonra farkettim ki 2 yıldır kullanmamışım. E haliyle paslanmışız.
    Vazgeçtim ve küçük birşey almaya karar verdim. Bunu çevreme anlattım. Milletin ailesi, arkadaşları, sevgilisi fln napcan ya motor tehlikeli,
    illa alcaksan küçük bişey al der. Benimkiler tam tersi oldu. Anneme gösterdim almak istediğim şeyi; "eee bu bisiklet, napcan ki bunu hiç alma daha iyi" şeklinde bir tepki verdi.
    Kız arkadaşım da sen 600 f kullanıyodun bu nerden çıktı hiç alma daha iyi dedi.

Ama ben inat ettim tekrar pratik yapmadan binmem motora diye. Yine yeni yeniden bugün gittim çok temiz bir cbf 150 buldum aldım hemen.

Ben de aranızdayım artık

Not: Küçük te bir mesaj vermek isterim. Başlıkları görüyorum: 600 cc ile başlanır mı? 125 cc'den 600 cc'ye geçilir mi? Ben ybr125 ile 10.000 km yaptım artık Hayabusa alabilir miyim?
    Bunlar gibi çok soru var. Usta bir motorcu değilim. Milyon km yapmadım ancak çok motor denedim. Hemen her türüne bindim. En azından sadece 600 f ile 40-50 bin km yapmışımdır.
    Bu soruları soran arkadaşlara sesleniyorum. Hayır 600 cc ile başlanmaz, 125'ten 600'e geçilmez, 10.000 km'de sadece motosikletin ne olduğu öğrenilir, hayabusaya geçilmez.

Arkadaşlar ben 50 cc'den 600 cc'ye kadar bir çok motorla çok km yaptım. Ama 2 yıl ara verdim diye bugün gittim yine cbf 150 aldım. (onca tepkiye rağmen).
    Para sıkıntım da yok. İkinci el çok temiz 600 ler bulunur da ailemizi üzmeye hakkımız da yok ki. Bir yerinizin sakat kalıp ta bir daha hiç motora binemeyeceğinizi hayal edin.

Değer mi?
    Bence değmez.

Onca üstadın yanında nasihat vermek haddime değildi elbette. Sürç-i lisan ettiysek affola. Naçizane gönlümden geçenleri paylaşmak istedim.

Hürmetler
    arca94 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motosiklet ve motosiklet.net hastalıktır. Vazgeçilmez.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Arkadaşım, yeni motorun hayırlı olsun. Fikrin ve paylaştığın yazı çok güzel. Umarım faydası olur diğer motorcu arkadaşlara. Büyük cc li motor almakta çok düşük ya da yüksek olalısıklı kaza tehlikesi var tabi. Olasılık ne olrsa olsun, sonuçta var. Fakat düşük cc de bu olasılık senin gibi tecrübeli bir sürücü için minimum. Bence heyecana ve sabırsızlığa yenik düşmeyerek doğru yapmışsın.

Kazasız sürüşler diliyorum.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun güle güle kullanın

İnsanın kendini kabiliyetlerini ve sınırlarını bilmesi gerçekden çok güzel. Herkese ve herşeye rağmen kararınızı ortaya koyup uygulamanız da taktir edilecek bir davranış. Zira sezonun açılmasıyla 600-1000 başlıklarıda tırmanışa geçti. Dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz ancak ne yazık ki yinede diretenlerde olmuyor değil... (söz meclisden dışarı güncel konuları olan kimse üzerine alınmasın)

Umarım sizi forumda daimi olarak görürüz. Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Ben birşeyler anlatmak istedim. Bazı şeyleri deneyerek tecrübe etmek çok yanlış
    Çocukken bindiğim o mobiletten düşüp kırdığım kaval kemiğimde kırık izi hala durur.
    Ha bi de o mobiletten düşüp kafayı taşa vurup 15 gün hafıza kaybı yaşamışlığım da var.
    Babamın adını 6-7 ay sonra hatırlayabilmiştim. Evde utandığımdan soramamıştım da adını :D

Bu kazaları herkesin yaşamasına gerek yok

Saygılar

Motosikleti
    Honda cb125e
    oncelıkle hayırlı olsun... Ve su baslıgı sabıtlermısın dısarda gunesı goren her ergen sıteye gırıp buyuk motorla baslanır mı dıyor dıyecek .... Su yazıları bır okursa belkı aklı basına azıcık olsada gelır hıc sanmıyorum yaaa...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Gerçekten tebrik ederim sizi, keşke herkes sizin gibi sorumluluk sahibi olabilse.

Peki 200 cc'den 600'cc naked'a geçilebilir mi? Tabi eğitim alarak
    ANGARAJ

ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    ALLAH'A emanet ol kardeşim.hayırlı olsun...

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten tebrik ederim sizi, keşke herkes sizin gibi sorumluluk sahibi olabilse.

Peki 200 cc'den 600'cc naked'a geçilebilir mi? Tabi eğitim alarak
    aynı soru benm kafamıda mesgul edıyor suan cb 125e alsam 11hp 10000km yapıp er6-n 72 hp ıkı kurda hondada egıtım alsam yapabılırmıym dıe kendıme soruyrum ama bunun cevabını motorun ustune cıktıgımda verebılcem sanırım.

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Çok teşekkürler arkadaşlar.
    Bana kalırsa motosiklet kullanırken her cc'de motor kullanılmalı. (tecrübe durumuna bağlı olarak değişir). Mesela ben CBF 150'den sonra fazer 6 düşünüyorum (daha eskiden tecrübem olduğundan dolayı) ama yine de belli olmaz.
    Bunun üstüne 250 cc alabilirim kendimi tam yeterli görmezsem. Bunlar kişiden kişiye değişir ancak yüksek cc'ye gelene kadar altını doldura doldura gitmek taraftarıyım. Her cc farklı özellikler barındırır. Her cc farklı şeyler öğretir.
    250 cc de öğreneceğiniz şeyi 600 cc de öğrenemezsiniz. Bence bu işin acelesi olmamalı. Her ne kadar farklı motorlar da olsa 600 cc de 150 cc de o motosiklet tutkusunu tatmin ediyor (bir yere kadar tabii ki).

Eğitim konusunu açıkçası bilemem. Sonuçta ben olmaz derim ama honda'da ders veren hoca yeterli görürse olabilir. Ben işin ustası değilim ne yazık ki. Ama en önemli şey kişinin sınırlarını farkedebilmesi.
    Sınırlarımızı bilirsek sorun çıkmaz.

Saygılar

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı babasado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar herkese merhaba. Uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak ilk geçenlerde tanışma bölümüne yazdım.
    Bu da benim başlığın olsun dedim. Kendimi tanıtmak için. Çünkü bugün motosikletimi almış bulunmaktayım tebrik edersiniz diye düşündüm

Birçok üye gibi ben de mobilet ile başladım bu sevdaya. Çocukken amcamın mobiletini kaçırıp gizli gizli kullanırdım. 8-10 yaşlarında.
    Sonra java denen şeyle tanıştım, scooter fln.

En son yaş gelince aldım ehliyetimi bi cbf 150 ile başladım. Ardından zamanla cbf 250, er 5 ve 600 f geldi. Neden sonra bazı olaylardan ötürü sattım motosikleti.
    2 yıldır artçı bile olmadım. 2 hafta önce yeniden bir anda alevlendi motor aşkı. Durduramaz oldum. Tekrar karar verdim motosiklet almaya.

Ailem benden daha çok hevesliydi fazer 8'e karar verdim. Ama sonra farkettim ki 2 yıldır kullanmamışım. E haliyle paslanmışız.
    Vazgeçtim ve küçük birşey almaya karar verdim. Bunu çevreme anlattım. Milletin ailesi, arkadaşları, sevgilisi fln napcan ya motor tehlikeli,
    illa alcaksan küçük bişey al der. Benimkiler tam tersi oldu. Anneme gösterdim almak istediğim şeyi; "eee bu bisiklet, napcan ki bunu hiç alma daha iyi" şeklinde bir tepki verdi.
    Kız arkadaşım da sen 600 f kullanıyodun bu nerden çıktı hiç alma daha iyi dedi.

Ama ben inat ettim tekrar pratik yapmadan binmem motora diye. Yine yeni yeniden bugün gittim çok temiz bir cbf 150 buldum aldım hemen.

Ben de aranızdayım artık

Not: Küçük te bir mesaj vermek isterim. Başlıkları görüyorum: 600 cc ile başlanır mı? 125 cc'den 600 cc'ye geçilir mi? Ben ybr125 ile 10.000 km yaptım artık Hayabusa alabilir miyim?
    Bunlar gibi çok soru var. Usta bir motorcu değilim. Milyon km yapmadım ancak çok motor denedim. Hemen her türüne bindim. En azından sadece 600 f ile 40-50 bin km yapmışımdır.
    Bu soruları soran arkadaşlara sesleniyorum. Hayır 600 cc ile başlanmaz, 125'ten 600'e geçilmez, 10.000 km'de sadece motosikletin ne olduğu öğrenilir, hayabusaya geçilmez.

Arkadaşlar ben 50 cc'den 600 cc'ye kadar bir çok motorla çok km yaptım. Ama 2 yıl ara verdim diye bugün gittim yine cbf 150 aldım. (onca tepkiye rağmen).
    Para sıkıntım da yok. İkinci el çok temiz 600 ler bulunur da ailemizi üzmeye hakkımız da yok ki. Bir yerinizin sakat kalıp ta bir daha hiç motora binemeyeceğinizi hayal edin.

Değer mi?
    Bence değmez.

Onca üstadın yanında nasihat vermek haddime değildi elbette. Sürç-i lisan ettiysek affola. Naçizane gönlümden geçenleri paylaşmak istedim.

Hürmetler

hocam valla bravo.. tebrik ediyorum seni.. sitede çok kişiler var ki daha motor kullanmadan cbf600-cbr1000'lik makine alıcam nasıl kullansam şöyle böyle olur gibi çok konular gördüm.. ben tam 10 yıldır Cup kullanıyorum ve seviyorum.. sıkıyormu evet sıkıyor ama verdiği haz ve mutluluk paha biçilemez..cbf150 alarak en iyi seçimi yapmışsınız 2 yıl ara verip tekrardan cbf600 alıp kullanmak çok mantıksızca..oluşabilicek kaza sakatlık ailenizi üzebilirdi.. tekrardan tebrik ediyorum.. sevgiler..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Hocam çok teşekkür ederim. Tek temennim Allah kimseye kaza bela vermesin.

Saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)