Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dağda trafik cezası olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CRF 250X
    Arkadaşlar herkese selam,
    yaklaşık 1 ay önce kazdağlarında motocross yaparken düştüm ve
    bacağımı kırdım. 112 acili aradık oda jandarmaya haber vermiş, 112 geldi
    beni hastaneye götürdü. Hastaneye jandarmada geldi ruhsat ehliet sordu,
    benim motor ruhsatlıydy fakat motor ehliyetim yok diye 600 TL ceza kesmişler.
    Sormak istediğim trafikle alakası olmayan biyerde ehliyete gerek varmı, bana
    ehliyetsiz diye ceza kesmeleri normal mi? Benim itiraz edebileceğim bi yöntem
    veya kanun bilen varmı? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    Murat Alkan - Çanakkale

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Hayvanlar zarar görmesin diye
    murocan bunu beğendi.
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    murat bizim de bi arkadaş kendi kendine düştü olay jendermeye intikal etti ve aynı senin gibi ceza ödedi malesef
    murocan bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    düşene birde polis vurmuş ceza kesecek yer aramışlar saçma
    murocan bunu beğendi.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun.
    Trafiğe kapalı bir alanda, yani hiç bir plan ve haritada yol olarak görünmeyen bir yerde sana değil ehliyet ruhsat/plaka dahi soramazlar. Bir dilekçe yazıp itiraz davası açman gerekiyor. Ancak hangi mahkemede açacaksın bilmiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün süren var, zamanı geçmeden işlem yap.
    murocan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    bu ülkede intihar edip ölmezsen onun bile cezası var
    eray_uluyazı, murocan ve Hakanİnan bunu beğendiler.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Öncelikle geçmiş olsun.İnşallah kısa zamanda iyileşirsin.

Keşke ehliyetli birisi olsaydı, - ben artçıydım,o kullanıyordu deyip yırtardın..
    murocan bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    araç on road bir araç ise bence üzerine oturup kullanacak kişinin her halükarda ehil olması ve ehliyetinin olması lazım olabilir...ama off road bir araç için yani karayolunda kullanımı yasak olanlar için ehliyet gerekmeyebilir...ya da tamamen jandarmanın işgüzarlığı olabilir...
    murocan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    o zamanda ehliyetliyi adam oldurmeye tesebbus ve adam yaralamaktan hapse, onu da nakite cevirip gene 600 alirlardi, acik kapanmali, bu seneki 13milyon tllik milletvekili cep ve normal faturalarini biz odeyecegiz ( 8milyon dolarcik )
    murocan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF 250X
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.İnşallah kısa zamanda iyileşirsin.

Keşke ehliyetli birisi olsaydı, - ben artçıydım,o kullanıyordu deyip yırtardın..
    Ya açıkçası dağda ehliyet gerekmez diye öyle bişey düşünmedik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Unutmadan, itiraz eder ve haklı bulunursan yaralanman trafik kazası olarak değerlendirilmeyecek, dolayısıyla hastane masraflarını cebinden ödemek zorunda kalacaksın.
    murocan bunu beğendi.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Trafik: İnsanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir
    Karayolu: Kamuya tahsis edilmiş, kamunun yararlanmasına açılmış yol şeridinin özel mülke kadar olan kısmı karayoludur.
    Kaza yeri bu tanımların dışındaysa top oynarken bile bir yerinizi kırmaktan farkı yok.
    Çünkü her türlü ehliyet ancak karayolunda geçerli. İş makinası için ise karayolu dışında iş güvenlik maddeleri gereğidir.
    Size kaza sonrası bir kağıt tutanak vs imzalatmış olabilirler, imzalamadınız ise dava açmanız daha kolay olabilir.
    Not: 2-3 yıl sürebilir. Avukat değilim.
    murocan bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ne olmuş ehliyet yoksa, zaten trafiğe kapalı alan.Ayağını kırana bile ceza var bu ülkede

Bu arada geçmiş olsun.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda CRF 250X
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unutmadan, itiraz eder ve haklı bulunursan yaralanman trafik kazası olarak değerlendirilmeyecek, dolayısıyla hastane masraflarını cebinden ödemek zorunda kalacaksın.
    Arkadaşım ben öğretmenim, yani devlet memuruyum, hastanede herhangi masraf ödemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik: İnsanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir
    Karayolu: Kamuya tahsis edilmiş, kamunun yararlanmasına açılmış yol şeridinin özel mülke kadar olan kısmı karayoludur.
    Kaza yeri bu tanımların dışındaysa top oynarken bile bir yerinizi kırmaktan farkı yok.
    Çünkü her türlü ehliyet ancak karayolunda geçerli. İş makinası için ise karayolu dışında iş güvenlik maddeleri gereğidir.
    Size kaza sonrası bir kağıt tutanak vs imzalatmış olabilirler, imzalamadınız ise dava açmanız daha kolay olabilir.
    Not: 2-3 yıl sürebilir. Avukat değilim.
    Bi kağıt imzaladım ama olay şöyle şöyle olmuştur kimseden şikayetçi değilim diye. Trafik dışında ehliyete gerek yoktur gibi bi madde varmı acaba, bi trafik polisine falan sormak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olmuş ehliyet yoksa, zaten trafiğe kapalı alan.Ayağını kırana bile ceza var bu ülkede

Bu arada geçmiş olsun.
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar,
    Maalesef bu memlekette düşene bir tekmede ben vurayım diyorlar

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Kros yapmaya giderken motosikleti sırtınızda götürmediğinize göre, dağa gidene kadar kullandığınız için gidin cezanızı paşa paşa ödeyin, hemen öderseniz indirimlerden yararlanın, ilk işiniz ehliyet almak olsun, malum ehliyetsiz motosiklet kullanmamak gerekir
    AzRaİL42 ve AGunak bunu beğendiler.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    ehliyetin tabikide olması lazım, var ise plaka ve ruhsata gerek yok trafiğe çıkmadıktan sonra sorun yok dağ-taş gez yada ambulans çağırma
    diyelimki ehliyetin yok trafiğe çıkmadan cebinden parasını verip bir piste girip 1tur bile atamazsın; aynı mantık.
    öncelikle ehliyetini al cebine koy, sonrasında ister piste ister dağa çık
    AzRaİL42 ve AGunak bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ehliyetli bir arkadaş yolda düşmüştü ve kolu çıkmıştı, nerede olduğunu bilmediği için yani adresi tarif edemeyeceği için acı içinde hastaneye kendi başına gitti, hastanede kaza yerini terkettiği için ceza kestiler:D
    ortadadogulu, Yuce123 ve Blackeagletr bunu beğendiler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Öncelikle geçmiş olsun...

Sorunuza gelince...

Her ne şartta olursa olsun eğer bir araç veya vasıta kullanıyorsanız onu kullanmak için gerekli olan belgeye sahip olmalısınız eğer belgeniz(ehliyet)niz yok ise o taşıtı kullanmanız zaten yasaktır ve ister dağda ister havada ister karada ne kullanırsanız kullanın onu kullanmak için ehliyetiniz belgeniz yok ise Jandarmanın ve Ambulansın gele bildiği her yerde size Hertürlü Cezayı ve yaptırımı uygularlar burda yanlış olan birşey yok eğer itiraz etseniz bile büyük ihtimalle kaybediceksiniz çünki Ehliyetsiz araç kullanmaktan yargılanıcaksınız Ehliyetsiz Off-Road Yapmaktan Diil olay yaralanmalı oldugu için jandarma üzerine düşeni yapmış kanuna her hangi aykırı birşey yok sağlıcakla...
    AGunak bunu beğendi.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

murat_112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Sonuç olarak trafikte tescilli motorlu bir taşıt kullandığın için ehliyetinin olması gerekir arkadaşım yani nerede olduğun önemli değil.
    Ama tam tersi olsaydı eğer motosikletinin hiç bir evrağı olmasaydı belki durum farklı olurdu diye düşünüyorum..
    Geçmiş olsun acil şifalar..
    Düşlerim var, Rüzgara ters düşen..

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetli bir arkadaş yolda düşmüştü ve kolu çıkmıştı, nerede olduğunu bilmediği için yani adresi tarif edemeyeceği için acı içinde hastaneye kendi başına gitti, hastanede kaza yerini terkettiği için ceza kestiler:D
    e yuh diyorum. ehliyetimiz olsada, kendi imkanlarımzla acile gitsekte yalan beyanda bulunacağız yani??? bir şey daha öğrendim
    iş dallanıp budaklanmasın diye arkdaşın motorunu dağda bırakıp onu acile götürmüstüm ve farklı beyanda bulunmuştuk; bilmeden iyi yapmışız demekki

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)