Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Güneş vizörlü kask tavsiyesi..Kullananlardan yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gözlerim güneşe karşı aşırı hassas ve güneş vizörsüz kask kullanamam gibi geliyor. Bu cekincem olmasa bi lazer vertigo alıp kurtulucam ama..Bu yüzden LS2 garda- Shogun düşünüyorum. bu kask hakkkında forumu birazokudum ama bu güneş vizörünün performansı hakkında pek yoruma raslamadım. Görüşü kötü etkileme gibi bi problem oluşuyormu ve bu konuda başarılımı? Bide kaskı kafama yerleştirdim yanlardan aşırı sıktı Vertigo da(L yine aynı beden) gayet rahattı. Bazı arkadaşlarda bu kaskın yan pedlerden çok sıktığını belirtmişti. konfor konusunda zayıfmı acaba?. Bu kaskı kullanan forumda bi çok arkadaş var yardım ederlerse sevinirim..

Güneş vizörlü 200-300 TL aralığında alternatif modeller ve yorum bekliyorum..

Ayrıca Nolan N85 ve Shoei XR-1000 lerinde iç vizörü var bildiğim kadarıyla bunları kullananlardan da yorum ve bilgi alabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    agv gp1-200 tl 75 tl de siyah vizoru , kullandim harika bi kask
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

içten güneş vizörlü modeller daha pratik olduğu için böyle bi model istiyorum. Extradan siyah vizör masrafı ve gece gündüz tak çıkar olayı pek istemiyorum bazı modeller baya uğraştırıyomuş bu konuda

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Distan gunes vizorlu (lazer granville) ve icten vizorlu (nolan n-103) kask kullanmis biri olarak tavsiyem, kesinlikle icten vizorlu olmasi. Distan gunes vizorlulerde, gunes vizoru yukaridayken yelken gibi oluyor. Biraz hizlaninca cok fazla baski yapiyor.

Ceneden acilir kask dusunurseniz, n-103'u tavsiye ederim. Diger cenden acilir kasklar gibi iceriye cok ses aliyor ve gunes vizoru bazen kendi kendine asagi iniyor fakat bunlarin disinda gayet memnunum
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    CBF 150
    N 85 kullaniyorum. Hic bir problemle karsilasmadim. Gunes vizoru de cok guzel, tavsiye ederim.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    alacağın kaskın güneş vizörü içten olacaksa kesinlikle kilit mekanizması olsun, buna dikkat etmeni önerebilirim.

200 - 300TL'e UV'li güneş vizörlü bir model bulman zor olabilir.

bunun dışında kullanan birisi olarak NZI'den uzak durmanı öneririm. rüzgar&ses yalıtımı, havalandırma ve buhar konusunda mükemmel olsada güneş vizöründe kilit mekanizması olmadığı için sürüş halinde kendi kendine açılabiliyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Distan gunes vizorlu (lazer granville) ve icten vizorlu (nolan n-103) kask kullanmis biri olarak tavsiyem, kesinlikle icten vizorlu olmasi. Distan gunes vizorlulerde, gunes vizoru yukaridayken yelken gibi oluyor. Biraz hizlaninca cok fazla baski yapiyor.

Ceneden acilir kask dusunurseniz, n-103'u tavsiye ederim. Diger cenden acilir kasklar gibi iceriye cok ses aliyor ve gunes vizoru bazen kendi kendine asagi iniyor fakat bunlarin disinda gayet memnunum
    Bilgiler için teşekkürler geçekten şık ve kaliteli bi model ama full face düşünüyorum

challenger62 teşekkürler n85 ten bi şikayet yok anladığım kadarıyla..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:57 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacağın kaskın güneş vizörü içten olacaksa kesinlikle kilit mekanizması olsun, buna dikkat etmeni önerebilirim.

200 - 300TL'e UV'li güneş vizörlü bir model bulman zor olabilir.

bunun dışında kullanan birisi olarak NZI'den uzak durmanı öneririm. rüzgar&ses yalıtımı, havalandırma ve buhar konusunda mükemmel olsada güneş vizöründe kilit mekanizması olmadığı için sürüş halinde kendi kendine açılabiliyor.
    900 Tl lik n 103 te bile kendi kendine düşüyosa hangisinde düşmüyor acaba bilgiler için teşekkürler..Sürüş anında diğer sürücülere yeterince sinirleniyoruz kaskla da uğraşmak sinir katsayısına tavan yaptırabilir NZI leri pek incelememiştim sharp snell testi sonuçları iyi sanırm

Guncel. kullanıcı tavsiyeleri bekliyorum

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bende n85i merak ediyorum. acaba kendi kendine düşüyor mu içteki vizör? bir de verilen paraya değecek konfor ve ses yalıtımı var mı...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bende aynı senin gibiyim kardeş, gözlerim çok hassas ve güneş gözümü çok alıyor, bende LS2 Blade almayı düşünüyorum, yorumları filan okudum, beğeniyorlar ama denemeden almak istemedim, netten ise en ucuz 152 TL ye buldum.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS

muzo881 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.feyizoglu.com/FF-384-Big-...k_46190.html#0
    Blade'le aynı modeldir bu.. 1,5 senedr bunu kullanıyorum ve kesinlikle daha da içten vizörsüz kask almam diyorum,çok net.. Çok kullanışlı,pratik ve görüntüsüde gayet hoş oluyor.. Zaten yanlış olmasın 4 yıldız almış bir kask bu,darbelere karşı arkadan önden ve üstten 5/5, sağdan 4/5 ,soldan 3/5 almış olması lazım,geçen seneden hatırladığım kadarıyla... İç astarları sökülebiliyor, yazın antalya sıcağına rağmen ışıklarda çok beklemedikçe terleme yaptığını görmedim.Sorunsuz tavsiye edebileceğim bir model,fiyatı da gayet uygun.daha ne olsun

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    son bir kaç gündür kask olayına fena taktım artık yeni kask alma zamanı geldiğini düşünüyorum.içten güneş vizörlü kask alma ihtimalinde duruyorum ve agv stealth sv,shoei xr 1000,ixs hx275 vb. tavsiye bekliyorum 1000tl ye kadar çıktım artık daha da fazla veremem herhalde lütfen bir el atın bizim burada motoshop yok,izmir kahramanlara gitmem gerek iş güç vakit olmuyor netten alabileceğim birkaç site de araştırdım ama yorum duymam gerek teşekkürler
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son bir kaç gündür kask olayına fena taktım artık yeni kask alma zamanı geldiğini düşünüyorum.içten güneş vizörlü kask alma ihtimalinde duruyorum ve agv stealth sv,shoei xr 1000,ixs hx275 vb. tavsiye bekliyorum 1000tl ye kadar çıktım artık daha da fazla veremem herhalde lütfen bir el atın bizim burada motoshop yok,izmir kahramanlara gitmem gerek iş güç vakit olmuyor netten alabileceğim birkaç site de araştırdım ama yorum duymam gerek teşekkürler
    shark vision-r yani shark becool tam senlik aldım kafam rahat devam et hiç bir sorun yok
    Syanur bunu beğendi.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Airoh SV 55 sport tavsiye ederim.

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ls 2 shogun kullanıyorum.güneş vizörü kendi kendine 1 kere bile olsun düşmedi.alta indirdiğinizde de kitlenir üste çıkardığınızda da kitlenir.ancak vizör çok geniş değildir.çok aşağıya inmez.aslında geneli böyledir.yinede fiyat perfonmans açısından iyi bir kasktır.ayrıca güvenlik testlerinden başarılı sonuçlar almıştır.bunlarıda araştırın kask alırken.size tavsiyem internetten bakmak yerine büyük bi mağazaya gidip çoğu model ellerinde oluyor zaten satıcıların.deneyin ve ona göre alın.
    Live to ride,ride to live

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    N103 yada N90!..
    Güneş vizörü anlatılamayacak bir rahatlık veriyor.
    Dış vizör, güneş vizörü, pedler, vs... Bütün parçaları sökülüp temizlenebiliyor, şeffaf vizör açık-güneş vizörü kapalı şekilde yazın çok rahat oluyor. Çene perdesi de var
    112ciyiz

XR1000'in içten güneş vizörü yok maalesef.
    Kapalı kasklarda böyle bir özellik olduğunu dahi bilmiyordum.
    Güneş gözlüğü düşünüyordum ya, bu da iyi bir alternatif.
    LS2'nin fiyatı gayet makul ya, yüksek süratlerde ses yapıyor diyorlardı galiba.

[MENTION=83556]Zippo's[/MENTION] ixs'in ses yalıtımı nasıl peki?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XR1000'in içten güneş vizörü yok maalesef.
    Kapalı kasklarda böyle bir özellik olduğunu dahi bilmiyordum.
    Güneş gözlüğü düşünüyordum ya, bu da iyi bir alternatif.
    LS2'nin fiyatı gayet makul ya, yüksek süratlerde ses yapıyor diyorlardı galiba.

[MENTION=83556]Zippo's[/MENTION] ixs'in ses yalıtımı nasıl peki?
    Ses alıyo ama ls2 ye oranla çok daha iyi.Gerçi şuan sattım suomy aldım kask budur diyorum.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    givi nin bir modeli var resmini bi ara koymuştum... içten güneş vizörlü çene korumalı yarım kask... çok güzel!
    link ekleyeyim... http://www.hondamototal.com/?urun-73...lak-Beyaz.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)