Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

635 TL Trafik Cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    Herkese iyi akşamlar.

Bugün biriken taşıt vergilerimi yatırmak için vergi dairesine gittim borcumu sorgulattığımda görevli memur "700 küsür lira borcun var" dedi
    Eminmisiniz bir sıfır fazla görüyo olmayasınız dedim yok 2009 da trafik cezsı yemişsin 265 lira ona da faiz işlemiş böyle olmuş dedi
    şefin yanına gittim hiç bir şekilde taksitlendirme indirim gibi imkanlardan faydalanamıyacağımı öğrendim
    trafik şubeye gittim otobanda radara girmişsin dediler kocaeli trafik şube saolsun kesmiş cezayı .
    Elime hiç bir şekilde tebligat gelmedi ne bir fotoğraf var ne de radara girdiğimde hızımın ne kadar olduğuna dair bir kağıt.
    Ben bu durumda ne yapabilirim en azından ben bu faizi ödemek istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Plakaya yazılan cezalar 7 iş günü içinde tebliğ edilmek zorunda. Ceza yazıldıktan 7 gün sonra tebligatı gelmediyse , geç geldiyse ya da öyle bir kural ihlali yapmadıysanız cezanın tebiğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde itiraz edebilirsiniz. Tebligat gelmediyse 15 gün sınırı şimdilik sizi ilgilendirmiyor. Genellikle itirazlar kabul edilip cezalar iptal ediliyor. Yardımcı olabilecek linkler;
    http://www.paravefinans.com/trafik-c...ttirme-0708201
    http://forum.donanimhaber.com/m_58487323/tm.htm
    erro, dweios ve TwisTeD bunu beğendiler.

Yalnız 7 gün ve 15 gün kanunu buradan geçmiş gibi.En güzeli tebligat gelmediğini kanıtlamanız olacaktır.600 tl az para değil müdürüm.Geçmiş olsun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabii cezanın sizi evda bulamayıp muhtar efendiye verilmiş olması ve onun getirmemiş olup cezanın kabul edilmiş olma olasılığı da var.

Motosikleti
    15 gün itiraz süresini ben baya bi geçirmişim galiba :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

her halt için msj atan trafik , emniyet, vergi dairesi böyle bişey için nasıl msj atmaz aklım almıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün itiraz süresini ben baya bi geçirmişim galiba :(
    Posta yoluyla gelen cezalarda 15 gün tebligattan sonra başlıyor. Eğer yukarıda da yazıldığı gibi muhtara falan bırakılmadıysa tebligat yapılmamış demek olur. Yani, 15 gün daha başlamadı bile.
    Bence sen, tebligatı yapılmamış ve işlemediğin bir trafik suçundan dolayı ceza göründüğüne dair itiraz dilekçeni ver. Zaten fazla prosedürü ve masrafı yok. Bu tip şeyler taahhütlü postayla gönderilir. Eğer sana tebligat gönderildiyse kanıtlamak zorundalar. En kötü ihtimalle iptal davasını kaybedersin, sonuçta "sen itiraz etmiştin 2 katını ödeyeceksin" demeyecekler.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    motosikletim var iken her ay içinde 3-5 defa mtv sorgulama sayfasından adıma kayıtlı olan araçları kontrol ederim...arkamdan ceza vs gelmiş mi gelmemiş mi diye...
    size de geçmiş olsun.... sık sık bu bilgileri kontrol etmek de fayda var...

Motosikleti
    vergi dairesinde tabliğ tarihi 27/10/2009 yazıyor . ama benim o kağıdı aldığıma dair bir kağıt imzalamam gerekmiyor mu

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bende motorumu satarken böyle bir olayla karşılaştım benimde 80 i geçmiyen mondial 87 ile radar girmiş.
    motoru 1000 tl ye verdim 450 si cezaya gitti...Haram zıkkım olsun..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    vergi dairesinde tabliğ tarihi 27/10/2009 yazıyor . ama benim o kağıdı aldığıma dair bir kağıt imzalamam gerekmiyor mu
    O zaman tebliğ edilmiş demek oluyor. Ya bir yanlışlık var, başkasının cezası sana yazıldı ya da ceza sana ait, postacı geldiğinde evde yoktun vs. muhtarlığa bırakıldı. Eğer muhtarlığa bırakılmışsa tebliğ edilmiş sayılır. Önce muhtarlığa gidip bir sor, oraya gitmişse bile 2,5 yıldan beri duruyor mudur bilmem, olmadı vergi dairesinden öğrenmeye çalış. Ceza sana ait olsa bile vergi dairesi alakasız bir adrese göndermiş olabiliyor. Eğer eski adresin dahi olmayan tamamen alakasız bir yere gönderilmişse en azından faizini ödemezsin. Başka adrese niye gönderilsin deme, vergi dairesinin var öyle özellikleri.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Artık arkadan ceza kesmek yok gibi bir şeyler çıkmıştı doğru mu? Slayerrr nickli arkadaşımız haklı olabilir, hakkınızı arayın.
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık arkadan ceza kesmek yok gibi bir şeyler çıkmıştı doğru mu? Slayerrr nickli arkadaşımız haklı olabilir, hakkınızı arayın.
    Evet, fotoğraflı delili olmadığı sürece ceza kesemiyorlar bir süredir. Ceza kesilmiş olsa bile görüntülü delili olmadığında itiraz edilip iptal edilebiliyor.

Motosikleti
    kimle konuştuysam tebligat kanunu gereğince gelsede gelmesede ödeyeceksin diyorlar . itiraz dilekçesi vericem ama bişey çıkacağını sanmıyorum . tebliğ ulaşmadığı zaman geri dönüyormuş trafik şubeye . memur bana kocaeliye gidip baksaydın. ben il il dolaşıp ceza varmı diye mi bakıcam böyle saçmalık görmedim . sık sık internetten kontrol edelim Allah' ın belaları insafları hiç yok.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    kimle konuştuysam tebligat kanunu gereğince gelsede gelmesede ödeyeceksin diyorlar . itiraz dilekçesi vericem ama bişey çıkacağını sanmıyorum . tebliğ ulaşmadığı zaman geri dönüyormuş trafik şubeye . memur bana kocaeliye gidip baksaydın. ben il il dolaşıp ceza varmı diye mi bakıcam böyle saçmalık görmedim . sık sık internetten kontrol edelim Allah' ın belaları insafları hiç yok.
    bir defasında U dönüşü yapılacak yer 3-4 km ilerde oldugu için kırmızı ışık da durup karşıdan gelende olmayınca orta refüjden atlayıp dönüşü yaptım...polis varmıs geldı peşimden yazdı cezayı 2 gün sonra yatırdım fakat mtv de ki sayfamda cezayı görmedim ama tahsilatlar bölümünde cezanın ödenmiş oldugunu gördüm...
    belki cezam internet ortamına geçmeden yatırdıgım için cezalar bölümünde görülmemiştir.... orası biraz kafa karıştırıcı oldu...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende dün sarı yandığında geçtim inş ceza gelmez hemde kocaeli'n de
    not:n: benim sarı da geçtiğim yer sosyete pazarının oradan e5 bağlanan yol...

dostum sanada ne desek boş ama hakkını aramanı tavsiye ederim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    en azından fotoğrafları alsam bari, ilerde çocuklarımıza falan gösteririz .ibretlik paylaşım
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    üstünden 3 yıl geçmiş bile olsa, bir cezanın faizi ana parasının 3 katına çıkamaz bildiğim kadarıyla. o rakamda bir terslik var bence...

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    uyapta bulunan adresinize yapılmış tebligat, tebliğ edilmiş sayılıyor. (yanlışım var ise avukat arkadaşlar uyarsınlar, ben bu şekilde biliyorum)
    motorda motor, ille de motor

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Geçmiş olsun hepimiz bir gün ceza yiyeceğiz kaçınılmaz....bari birkaç kere yemeyelim....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    bu akşamda utanmadan vergi dairesi borçlarınızı ödeyin diye zarf göndermiş o kağıt adresime geliyor ama tebligat gelmiyo yazıklar olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)