Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LS2 Cartoon Kask Vizör Değişimi Nasıl Yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Kaskı satın aldığım kişi siyah vizör hediye etmişti, mâlum havalar da güneşli, hatta aşırı güneşli önümü göremiyorum güneş ışığından. Siyah vizörü kullanacağım sabahları ama nasıl takabilirim? Vidası veya klipsi yok, çekip çıkarmalı bir şeye benziyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Vizörü sonuna kadar açtığında kenarlarında mandallar göreceksin. Onları yukarı doğru kaldırıp vizörü çekdiğinde çıkar. Takarken de tam tersi.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizörü sonuna kadar açtığında kenarlarında mandallar göreceksin. Onları yukarı doğru kaldırıp vizörü çekdiğinde çıkar. Takarken de tam tersi.

Eyvallah hocam, kask iş yerinde, gittiğimde deneyeceğim.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    yanlız tırnaklarını boşluğa getirerek çekki tırnaklarını kırma yoksa vizör boşa gider:d
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Beceremedim, deneyeceğiz bugün yine.

Param olsaydı LS2 Delta alacaktım. Gerçi o da pek güven vermiyor. Sharp testlerine bakarsak LS2 Cartoon FF350 ( 100 - 120 liralık ) kapalı kask modelleri daha sağlam görünüyor.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beceremedim, deneyeceğiz bugün yine.

Param olsaydı LS2 Delta alacaktım. Gerçi o da pek güven vermiyor. Sharp testlerine bakarsak LS2 Cartoon FF350 ( 100 - 120 liralık ) kapalı kask modelleri daha sağlam görünüyor.
    Çok kolay dostum. Deneme yanılma yap, nazikçe

benim ilk seferde 10 dk mı almıştı =))

not: kapalı kasklar herzaman daha güvenlidir.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Ben de öyle düşünüyorum. Yalnız güneş bir süre sonra gözlerimi bozuyor, mesela apartman numarasına bakıyorum, 8'i 9 gibi görüyorum. 6'yı 8 gibi. Siyah vizör şart, peki bu siyah vizörler ne kadar güvenilir? Sonuçta LS2, bilindik marka diyip alıyoruz ama güvenirliğini kanıtlayacak bir şey var mı? Vizör konusunda?

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Şeffaf vizör kullan mutlaka. Siyah vizörle gece bi nane göremiyorsun.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben de öyle düşünüyorum. Yalnız güneş bir süre sonra gözlerimi bozuyor, mesela apartman numarasına bakıyorum, 8'i 9 gibi görüyorum. 6'yı 8 gibi. Siyah vizör şart, peki bu siyah vizörler ne kadar güvenilir? Sonuçta LS2, bilindik marka diyip alıyoruz ama güvenirliğini kanıtlayacak bir şey var mı? Vizör konusunda?
    Vizörün güvenilirliğinden kastın nedir? Eğer güneşe karşı koruyuculuğundan bahsediyorsan UV koruması yok, yani güneşe karşı kullandığında büyüyen göz bebeklerinden daha fazla UV ışını girecek.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizörün güvenilirliğinden kastın nedir? Eğer güneşe karşı koruyuculuğundan bahsediyorsan UV koruması yok, yani güneşe karşı kullandığında büyüyen göz bebeklerinden daha fazla UV ışını girecek.
    Güneşi engellemesi ve güneş gözlüğü gibi kullanmayı düşünüyordum. Yani güneş bir süre sonra gözlerimi ağrıtıyor ve bulanık görmeye başlıyorum. Dediğiniz gibi UV koruması dediğiniz şey yok ise, bu kask camları sadece görsellik katması açısından mı satılıyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Güneşi engellemesi ve güneş gözlüğü gibi kullanmayı düşünüyordum. Yani güneş bir süre sonra gözlerimi ağrıtıyor ve bulanık görmeye başlıyorum. Dediğiniz gibi UV koruması dediğiniz şey yok ise, bu kask camları sadece görsellik katması açısından mı satılıyor?
    Evet aslında sadece görsel güzellik için satılıyor. Ama UV koruması olmaması, güneşin rahatsız etmeye devam edeceği anlamına gelmiyor. Yani siyah vizör kullandığında güneşin verdiği rahatsızlıktan kurtulursun. Ama gözlerin güneşten rahatsız olmadığı için kısılmayacak, dolayısıyla UV ışınlarını geçirebilen vizöründen daha fazla UV ışını gözüne gelmiş olacak. Kısacası siyah vizör = dandik plastik güneş gözlüğü.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bendeki kaskda ls2 krom vizör var güneşli havalarda güneş gözünü almıyor gözlerin rhat ama arkadaşın dediği gibi kaliteli bişi olsa idi 30 tl olmazdı. ama en azından rahat gidiyorsun. (akşam kullanılmaz önünü göremiyorsun)
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)