Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yıllarca Planlanıp Hayata Geçirilemeyen Gezi için Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Selamlar, forumdan @sey_47 ile lise yıllarından beri planlayıp çeşitli sebeplerle ertelediğimiz geziyi yakında gerçekleştireceğiz. Makineler geziye hazır, kuzu kuzu yatıyorlar...

Şimdi kafamızda şöyle bir rota planladık, esasen Karadeniz turu yapacaktık ama onu daha sonraya erteledik hem getireceği maddi yük açısından hem de gideceğimiz yerler ve yol hakkında kafamızda soru işaretleri olduğundan Akdeniz turu yapalım dedik. Güzergah şu şekilde, @sey_47 Denizli' de ben İzmir' den çıkacağım. Denizli' ye evvelden gelip kardeşimin yanında bir süre kaldıktan sonra yola çıkacağız.

Sizlerden gideceğimiz yolların durumundan tutun, muhakkak gezip görmemiz-sürmemiz gereken yollar, konaklayabileceğimiz uygun fiyata kaliteli hizmet alabileceğimiz yerler ve dikkat etmemiz gereken noktalar hakkında fikir istiyorum.

Konaklama konusunda niyetimiz betondan uzak rahat edebileceğimiz Kamp Alanları veya çadır eşliğinde kalabileceğimiz ücretsiz kent hayatına yakın yerlerdir. Geziyi üç gece dört gün veya dört gece beş gün planladık. Sanıyorum ki üç gece olacaktır... Konaklama yerlerini Kaş, Marmaris, Bodrum olarak planladık. Belki Bodrum' u Kuşadası' na kaydırabiliriz.

Kaş tarafını hiç bilmiyorum, gitmedim. Marmaris' te @sey_47' yi Aşı Koyu tarafına götürmek istiyorum olmadı oralarda birçok koyu iyi biliyorum. Datça tarafında da tavsiye edebileceğiniz yerler varsa oralarda da kalabiliriz çünkü Aşı Koyu' nda en son iri bir Dogo bağlıydı kamp yasak değil ama geceyi yusufla geçirmeyelim.

Aklımda en büyük soru işareti Datça' dan Bodrum' a feribotla geçmek. Ücret, imkan, sefer sayısı nedir bilmiyorum. Kuşadası' nda kalırsak büyük ihtimalle Milli Park' a gireriz. Oraya bayılıyorum, senelerdir giderim her seferinde daha güzel yerlerini keşfediyorum. Neyse fazla uzatmadan bitireyim, tanışmak görüşmek isteyen de olursa seve seve eşlik ederiz...

Selametle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Merhabalar, 3 gün çok kısa bir süre bence 3 gün için fazla uzun bir rota, tabi bu kişiden kişiye değişir ama gününüz yollarda geçecek... yinede siz bilirsiniz.

bence denizlinin çıkışında salda gölüne uğramalısınız, ardından antalya merkezde hiç kalmayıp tekirova, çıralı, adrasan, korsan koyu gibi yerler var bunlardan birisini seçer kalırsınız. son günde gelemiş köyü(patara) var. kampingler ucuz, 20 km mesafede kaputaş plajı ve saklıkent kanyonu var gezersiniz.

izmirden antalyaya kadar izleyeceğiniz yol çakıl asfalt çok süratli gidemezsiniz, antalya marmaris arasıda o ayarda biraz daha iyi bir yol.
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 3 gün çok kısa bir süre bence 3 gün için fazla uzun bir rota, tabi bu kişiden kişiye değişir ama gününüz yollarda geçecek... yinede siz bilirsiniz.

bence denizlinin çıkışında salda gölüne uğramalısınız, ardından antalya merkezde hiç kalmayıp tekirova, çıralı, adrasan, korsan koyu gibi yerler var bunlardan birisini seçer kalırsınız. son günde gelemiş köyü(patara) var. kampingler ucuz, 20 km mesafede kaputaş plajı ve saklıkent kanyonu var gezersiniz.

izmirden antalyaya kadar izleyeceğiniz yol çakıl asfalt çok süratli gidemezsiniz, antalya marmaris arasıda o ayarda biraz daha iyi bir yol.
    Esasen amacımız yolda olmak, yol yapmak. Bu süreci de nispeten eğlenceli hale getirmek, nokta atışı geziden ziyade rüzgar nereden eserse diyoruz... Ben sıkılgan insanım birde, hele motosiklet varken şehre üssü kurup şehirdeki yerleri gezelim diyemiyorum. Denizli-Antalya arası 200km ortalama hızımızın 80km/h olacağını düşünürsek iki buçuk saat Antalya sürer, sabah sekiz gibi çıksak öğlen vakti ilk uzun molamızı veririz büyük ihtimalle Finike' ye kadar gideriz. Oradan sonra zaten yol seyir, manzara yolu akşama doğru 15-16.00 civarı Kamp alanında olup hazırlıkları yapıp akşam suyuna girsek yeter. Ertesi gün Marmaris 250km civarı, bol bol yetecektir süre... O gece Marmaris' te kaldıktan sonra erkenden Kuşadası' na doğru yola çıkarız bir gün de orada geçiririz. Olmadı bir gün daha uzatabiliriz duruma göre sevdiğimiz bir yerde.

Patara' yı yazdım, Camel Camping diye bir yerden bahsetmişler iyi diye. Yardım için teşekkürler...

Bizim şurada raporladığım gezimizin 5-9. günleri arasına benzer bir rotanız var. Rotaları günlük olarak ayrı ayrı verdim. Daha virajlı bölümler olsun diye düşünerek tasarlamıştık. Kıyaslamak, revize etmek isteyebilirsiniz. Ezberden şunları söyleyebilirim:

1. Asfaltın erimesi çok can sıkıyor. Sabah coşkulu coşkulu çıkıyorsunuz yola, virajlı bölümler olsun diye dağ geçişleri koymuşsunuz rotaya. Yükseldikçe serinler, hem sürüş daha ferah olur, hem de virajlar başlayınca daha zevkli olur diye düşünüyorsunuz. Ama dağ başında ağaçlık bölgelerde bile yer yer sıcaktan tamamen kendini kaybetmiş asfalt o virajların tadını çıkarmaya izin vermeyebiliyor.

2. Kaş'taki lokanta çok iyiydi. Adını hatırlayamadım. Metinde CTRL+F yapıp Kaş yazarsanız bulursunuz.

3. Biz Datça'da Doa Otel'de kalmıştık. Bütün gezinin en iyi oteli ve en güzel denizi orasıydı.

4. Rapordaki yemek mekanları (aksi belirtilmedikçe) genel olarak iyiydi. Tavsiye ederim.

5. Yol çalışmalarına dair önceden bilgi alıp sürüşü ona göre revize etmek de bir seçenek olabilir.

6. Finike Demre yolunun virajları çok zevkliydi.

7. Bozdoğan'da Mikado diye bir pideci var. Bozdoğan'a Milas'tan yaklaşmak bir dağ geçişi olduğu için virajları zevkli. Mikado'da kıymalı pide ayran ikilisi sonrasında tatlı niyetine tahinli-kaymaklı bir pide yenince şifa yapar.

8. Bu mesajı esas yazma sebebimi unuttum. Şimdi ekliyorum. Datça Bordum feribotu büyük eziyet. Metinde CRTL+F yapıp feribot diye aratırsanız bulabilirsiniz.
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim şurada raporladığım gezimizin 5-9. günleri arasına benzer bir rotanız var. Rotaları günlük olarak ayrı ayrı verdim. Daha virajlı bölümler olsun diye düşünerek tasarlamıştık. Kıyaslamak, revize etmek isteyebilirsiniz. Ezberden şunları söyleyebilirim:

1. Asfaltın erimesi çok can sıkıyor. Sabah coşkulu coşkulu çıkıyorsunuz yola, virajlı bölümler olsun diye dağ geçişleri koymuşsunuz rotaya. Yükseldikçe serinler, hem sürüş daha ferah olur, hem de virajlar başlayınca daha zevkli olur diye düşünüyorsunuz. Ama dağ başında ağaçlık bölgelerde bile yer yer sıcaktan tamamen kendini kaybetmiş asfalt o virajların tadını çıkarmaya izin vermeyebiliyor.

2. Kaş'taki lokanta çok iyiydi. Adını hatırlayamadım. Metinde CTRL+F yapıp Kaş yazarsanız bulursunuz.

3. Biz Datça'da Doa Otel'de kalmıştık. Bütün gezinin en iyi oteli ve en güzel denizi orasıydı.

4. Rapordaki yemek mekanları (aksi belirtilmedikçe) genel olarak iyiydi. Tavsiye ederim.

5. Yol çalışmalarına dair önceden bilgi alıp sürüşü ona göre revize etmek de bir seçenek olabilir.

6. Finike Demre yolunun virajları çok zevkliydi.

7. Bozdoğan'da Mikado diye bir pideci var. Bozdoğan'a Milas'tan yaklaşmak bir dağ geçişi olduğu için virajları zevkli. Mikado'da kıymalı pide ayran ikilisi sonrasında tatlı niyetine tahinli-kaymaklı bir pide yenince şifa yapar.

8. Bu mesajı esas yazma sebebimi unuttum. Şimdi ekliyorum. Datça Bordum feribotu büyük eziyet. Metinde CRTL+F yapıp feribot diye aratırsanız bulabilirsiniz.
    Zafer abi teşekkürler tavsiyeler için, mekanları not aldım. Güzergahın hassas ve keyifli bölümlerini serin zamanlarda geçmek üzerine planlayacağız. Tabi ne kadar serin olur bilinmez... Güzergah seçimim bahsettiğin gibi manzara, viraj ve keyifli sürüş üçlüsünü yakalamak üzere belirlenen bir rotada.. Datça işini askıya alsak mantıklı olacak galiba, hatta Bodrum' u komple iptal edebiliriz pek sevmiyorum zaten Marmaris gibi doğayla iç içe ve samimi bir yer değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)