Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikleti nasıl çaldılar (Milliyet gazetesine haber oldu ) / Menderes ÖZEL

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    http://www.milliyet.com.tr/2006/11/06/son/sontur21.asp

MENDERES ÖZEL

Türkiye'de İstanbul başta olmak üzere özellikle büyük kentlerde motosiklet hırsızlığı vakalarında motor ithalatındaki patlamayla birlikte büyük bir artış yaşanıyor. Motosiklet hırsızlarının son kurbanlarından biri de Gürkan Arıcı (37) oldu.

34 EN 2221 plakalı motosikleti Honda CBR 125r ile 7 Ekim'de İstanbul Dudullu'da bir iş görüşmesine giden Gürkan, TET tekstildeki temaslarının bitmesinin ardından dışarı çıktığında şok oldu. Çünkü Gürkan'ın fabrikanın önüne park ettiği sevgili motosikleti çalınmıştı. Sadece 2000 kilometre yaptığı motosikletini hırsızlara kaptıran Gürkan, Dudullu karakoluna giderek ifade verdi, tutanak tutturdu.
    Hırsızlık TET Tekstil'in güvenlik kameraları sayesinde saniye saniye görüntülenmesine ve 2 motosiklet hırsızının yüzlerinin apaçık ortada olmasına rağmen, çalınmasının üzerinden yaklaşık 1 ay geçen motosiklet bulunamadı, hırsızlar yakalanamadı. Görüntülerde iki hırsız gidon kilidini kırmayı başardıkları motosikleti daha tehna bir noktaya götürüyor. Ancak götürdüklyeri noktada da bir diğer güvenlik kamerası bulunuyor. Burada hırsızlardan biri motosikleti çalıştırmaya uğraşırken, bir scooterı olan diğer hırsız çevreyi kolaçan ediyor. Hırsızlar motosikletin çalışmasının ardından birlikte kaçıyor.

Motosikletçilerin öfkesi

Son aylarda patlayan motosiklet hırsızlığı vakaları, ikiteker tutkunlarını iyice çileden çıkarmaya başladı. Motosikletçiler her gün en az birkaç motosiklet hırsızlığının duyurulduğu internet forumlarındaki tartışmalarda güvenlik güçlerinin hırsızlara karşı geniş çaplı bir operasyon düzenlemesini talep ediyor. (dile getirmeleri çok iyi olmuş ellerine sağlık)
    Uzmanlar motosikletçileri hırsızlığa karşı mümkün olan tüm güvenlik önlemlerini almaları yönünde uyarıyor. Bu önlemler çift disk kilidi, zincir ve iyi bir alarm olarak sıralansa da, motosikletin tenha yerler yerine insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu noktalara park edilmesinin de önemi vurgulanıyor.

Cbr 125'lerin kilidi bu kadar kolay kırılıyorsa yandık İnşallah bulunur. Eminim şimdi daha özen göstericeklerdir... Her yer hırsız kaynıyor artık yazık günah insanların emeklerini bu kadar kolay çalıyorlar
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    televizyon'da seyrederiz yakında az kaldı bence birilerinin'de sevinci kursağında kalır adiler bi rezil olsun.....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

PİLAVÜSTÜ_KURU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    allah nasip ederse r6 olacak abisiiii :)
    Alıntı desperadost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    televizyon'da seyrederiz yakında az kaldı bence birilerinin'de sevinci kursağında kalır adiler bi rezil olsun.....
    Bencede bir ara istanbulda kaldığım zamanlarda tanıdığım biri vardı.Sürekli büyük motosikletlerle görürdüm kendisini sonradan soruşturduğumda adam motor hırsızı çıktı.Yahu bu tür adamlar aramızda ama biz duyarsız kalıyoruz çoğu zaman sonra bizim basımıza gelince ver yansın vay babam vay afedersiniz ama işini bilmeyen çavuşlar dönüp bi yerini avuçlar.
    RiDe-FoR-LiBeRtY
    [no for another things]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Ben çalan adamın adını adresine kadar herşeyini öğrendim.....Polis bana oraya girip alamayız dedi....Kimse girmez oraya dedi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    İlginç. Alp bunu Gürkan bey'e ilettinmi Olmadı haberin yazarına bunuda iletelim ne demek polis giremiyormuş ??? Polisin giremediği yere asker girer
    Okan ACAR

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    böyle giderse asker polisin görevlerini yapmak zorunda kalacak. 1980 den önceki kurtarılmış bölgelerin benzeri mafyalar tarafından kanundan kurtarılmış bölgeler haline geldi. bakalım neler göreceğiz

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bu haberi kanal d yede göndermiştim. acaba ordanmı aldılar. adamlara bak ya bizim mt logosu ve yazısının oldugu sahneyi kesmişler.

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çalan adamın adını adresine kadar herşeyini öğrendim.....Polis bana oraya girip alamayız dedi....Kimse girmez oraya dedi...
    Nedir adı adresi biz de ögrensek olmaz mı ? Benim Motosikletimide çaldılar adiler :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler