Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
oktayakgoz Hakkinda

Temel Bilgiler

İstatistik


Mesaj adeti
Mesaj adeti
752
Günlük Ortalama Mesajlar
0.65
Genel Bilgiler
Son girişi
27 Temmuz 2021 17:09
Üyelik
03 Haziran 2018
 1. Merhabalar;

  Kırım noktasına göre metal destek kullanmak doğru olabilir, yanlış işlem diyemem. Eğer görsel olarak rahatsız eden bir durum yoksa o şekilde kullanmanızda bir sakınca yok. Ancak grenajın dışından rahatsız eden bir görüntü varsa onarım yararlı olabilir, onarımın ardından da boyanması, sticker yenilenmesi gerekir. O zaman da masrafın orjinal grenaj fiyatını bulur.

  Malesef motosikletlerimde görsele fazla önem vermediğimden kaporta ustası önermem doğru olmaz, AEA' nın videosundaki boya/kaporta ustasını övenleri duydum ancak fiyatları epey yüksek, bilgim var. Parçaları bulunmayan ve çok pahalı olan motosikletlerin kaporta onarımları için mantıklı olabilir.

  Motosikletinizin parçaları nispeten ucuz ve kolay temin edilebilir, onarım+boya+işçilik+sticker parası verip onarım yapılmış parça kullanmaktan ve ikinci elde sorun yaşamaktansa değiştirmek daha mantıklı. Yine de ben o şekilde kullanmayı tercih ederdim, mekaniği etkilemiyor ve görseli rahatsız etmiyorsa sorun yok ;)
Toplam ziyaretci mesajı: 1

3 Beğeni

 1. oktayakgoz
  oktayakgoz bunu beğendi, post by ogzcngdk Açık thread : CBR250r vuruntu
  debriyaj bitmeden yani kaçırma yapmadan değiştirilecek bir parça değildir, belli bir ömrü yok kullanıcıya göre değişir, normal kullanımda motor ömrü kadar gider. ---------- Mesajlar birleştirildi ...
  Tarih: 18 Şubat 2019, 13:15
 2. oktayakgoz
  oktayakgoz bunu beğendi, post by PAPAZ_39 Açık thread : CBR250r vuruntu
  Yüreğin rahatladiysa ne mutlu kardeşim. Ama 25 k de olsa debriyajin kaçırmıyorsa değiştirme. Onun yerine sadece dediğim somunu sıktır. Veya tasın etrafını biraz taşlattır(tıraşlat) öyle daha garanti...
  Tarih: 18 Şubat 2019, 13:15
 3. oktayakgoz
  oktayakgoz bunu beğendi, post by uzay gemisi Açık thread : R125 UP R1
  Direk R1 al usta yakışır. R1 olmadı 1000rr veya gsxr1000ler var. 1000liklerin içinde en psikolopati zx10r o da olur paran hangisine yetiyorsa onu al. Yetmiyorsa kredi çekip al geri ödeme derdin olmaz.
  Tarih: 18 Şubat 2019, 13:13