Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Burgman 650 AN? Silverwing 600?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Silverwing 600: Daha güzel egzost sesi
    Daha şık görünüm
    Şehir içi trafikte dana fazla kıvraklık, atiklik
    Düşük hızda dönüşlerde daha iyi handling, manevra kabiliyeti
    Emsaline göre 6500 YTL civarında fiyat avantajı
    Yedek parça-servis-satış sonrasında Honda güvenilirliği

Burgman 650 AN: Digital gösterge paneli
    Önde çift disk fren
    Uzun yolda yüksek hızlarda daha iyi yol tutuş
    Ayarlanabilir rüzgar siperliği
    Triptonik şanzuman
    Azıcık daha fazla da olsa geniş bagaj hacmi
    Daha büyük lastikler
    Yüksek hızlarda daha fazla rezerv güç

Seçiminiz ne olurdu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Yükseltilip alcaltılan ön cam, otomatık kapatılabilen dikiz aynaları, ABs 2004 sonrası modellerde artı olarak bulunuyor. Gaza hakkını veren makına.
    1 yıl kullandım mennun kaldım. Suzukidede satış sonrası güvenirlilik.
    Tabiki hondada güclu rakıplerinden. Ama ikisininde yüzü eskidi.
    Suzuki burgman kullanıcıları ve suzuki burgman 650 topiklerinede bakabilirsiniz.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Tartışmaya gerek yok bence

Suzuki iyi motor ama Honda gibi değil !

Silverwing

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bu gibi karşılaştırmalarda hep fiyatlarına öncelik veririm, aradakı fark az bi fark değil, neticede aynı sınıf motorlar. Suzuki nin sunduğu yarı otomatik vites, ve ayarlanabilir cam benim icin çok ahım şahım bi lüks değil. İkisindede abs var ikisininde görebileceği stabil hız 180 , fazlası scooter icin tehlikeli olabilir. Honda'nın egzosundan çıkan kadife seside çok tatlı ayrıca Secimim Honda olurdu

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Valla doğrusunu söylemek gerekirse başka motor kullanırken burgman 650 nin üzerine oturmadan ne dediğimizi anlayamassın dediler. Üzerine oturdum ve ne demek istediklerini anladım. En iyiside az paralar vermeyeceksiniz, kullanıp deneyin. Ayrıca suzukidede motor sesi ucak gibi. Suzuki Burgman

Ama arada sıfırında epey fark var. Tiptronık özelliğini kullandınmı dersen gerek duymadım. Ama ayaklarını bastıgın bölüm olsun heybeti olsun benim hoşuma gitmişti. Bence Markalarda beyenilirlik ve performans modellere göre değişir.
    Suzukıyı galeriye takasa bıraktım ama Suzukı değil Honda da Deauvilli tercih ettim. Suzukinin DL 650 si benim hoşuma gitmedi. Ama başkasınında DL 650 suzuki hoşuna gidiyor. Markalarda tereddüt yok. İki motor birbirine yakın.
    Ama aralarında ki fiyat varkı ve gönülde yatan aslan kararı verecektir.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Hala silverdan iyisi yok

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    elbette burgman..derim ama,hem silverwing,hem burgman bi arada olmazmı be??hehe

Motosikleti
    Verdim kararı ve aldım motoru arkadaşlar. Silverwing FJS 600 Abs'yi seçtim. Yani aklımın dediğini yaptım, gönlümünkünü değil. )))) Aradaki 6500 YTL fark Burgmanın artı özellikleri için çok geldi. Bilmiyorum belki hata yaptım. Ama ben doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    hayırlı olsun yeni motorunuz. ikiside çok güzel motor ama an650 de bu sınıfta başka hiçbir modelde olmayan triptronik şanzıman bulunuyor. bu onu farklı kılıyor ama extra özellikleri için aradaki fiyat farkı verilirmi derseniz o tabiki sizin taktiriniz.
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Motosikleti
    kolpa arkadaşım 2 aydır her yerden araştırıyorum. Adanadaki Suzuki bayiine bile gittim. Burgman 650 yoktu ama 400'ün üzerine çıktım. Burgman 650 AN tabii ki çok özel bir motor. Sahip olduğu özelliklere de kimse bişey diyemez. Ama 6500 YTL fark az gelmedi bana. Bir de Kullanıcı görüşlerine göre; Silverwing şehir içi kullanımda daha avantajlı, atik ve çabuk imiş. Bu da etken omdu. Çünkü arabamı eşime verdim. şehir içinde kullanacağım tek araç motor olacak.

Motosikleti
    Zaten daha iyi olmuş burgman ın ne artısı varki ama silver ın var ne olduğunu bilmek istermisin

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    fiyat farkı deyip geçemezsiniz. o fiyat farkı kendini farkettiriyor. burgman 650 nin motor sesi yeter.

yeni motorunuz hayırlı olsun.

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    sevgili arkadasm hayırlı olsun .Aldıgın moto veya alabildiğin motor en iyi motordur

Ama her ikisinide kullanmıs biri olarak seçimim an 650 suphesiz.Burada karşılaştırdığımız motor ise cevap yukarıda yazdığımdır.
    BRGMN 650 YARı OTOMATİK DEĞİLDİR.
    Vraj kabiliyeti lastik ve denge nedeniyle burgmandır.
    son hız burgmandır
    yakıt durumu benzerdir.honda bıraz daha fazla yakar.
    görüntü konusunda cevaba gerek yok herkesin zevki.
    ben honda alacak olsam silwer400 derim çünkü600 ile arasında anlamlı fark yok paramda cebe kalır.
    Silwer600 varyatorlüdür teknık bılgılerde vermiş oldugu gucu veremez cünkü aktarmada cok kaybeder.
    burgman650 secvt denilen çagın ilerisinde bir şanzımana sahiptir.Benzer bir şanzıman su an nissanda kullanılmaya başlandı.kısacası her zaman vitesli motorlar gibi aynı devirde kalkar.1250 devirde motor yurur..

BU karşilaştırma ancak şöyle olabilirdi
    silwer400 mü silwer 600 mü burgman 400 mü daha anlamlı olurdu.
    Çünkü an650 farklı bir yerde...

sevgiler saygılar...
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Burgman değil silver dengelidir yanlışları düzeltelim

Motosikleti
    Arkadaşlar yukarıda yazdığım gibi... Aklımın dediğini yaptım. Yoksa gönlüm biraz daha fazla Burgman 650 AN'den yanaydı. Aklım neden böyle söylediye gelince... Burgman USA forumlarında okudum. 650 AN'nin kayışı motorun ömrü kadar gider değiştirme istemez denmekteydi. ama bir kullanıcı başından geçeni yazmış. Burgman 650 Exec.'inin kayış arızası olmuş ve 1100 Amerikan dolarına mal olmuş. Oysa Silverwing kayışları 30-35 bin km.'de değişim istiyor genelde ve maliyet işçilik dahil 130 Amerikan Doları. Bu sadece bir örnek. Şanzumanın üstünlüğü, kullanılan teknolojinin harikulardeliği konusunda hemfikir olmakla birlikte... Honda'nın genel görünüşünden aksesuarlarına ve motoruna kadar olan sadeliği benim için önemli. Bir teknolojik nesne ne kadar sade ise o kadar güvenilirdir benim için. Bu söylediğimin motor teknolojisi ile ilgili olmadığını bilsem de bu benim yaşama bakışımdır. Lütfen saldırı olarak algılamayın, çünkü sadece benim görüşüm bu ama Burgman 650 benim için çok Amerikanvari bir motor. Birçok özelliği ile Swing'den üstün olsa da...

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Barbudos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yukarıda yazdığım gibi... Aklımın dediğini yaptım. Yoksa gönlüm biraz daha fazla Burgman 650 AN'den yanaydı. Aklım neden böyle söylediye gelince... Burgman USA forumlarında okudum. 650 AN'nin kayışı motorun ömrü kadar gider değiştirme istemez denmekteydi. ama bir kullanıcı başından geçeni yazmış. Burgman 650 Exec.'inin kayış arızası olmuş ve 1100 Amerikan dolarına mal olmuş. Oysa Silverwing kayışları 30-35 bin km.'de değişim istiyor genelde ve maliyet işçilik dahil 130 Amerikan Doları. Bu sadece bir örnek. Şanzumanın üstünlüğü, kullanılan teknolojinin harikulardeliği konusunda hemfikir olmakla birlikte... Honda'nın genel görünüşünden aksesuarlarına ve motoruna kadar olan sadeliği benim için önemli. Bir teknolojik nesne ne kadar sade ise o kadar güvenilirdir benim için. Bu söylediğimin motor teknolojisi ile ilgili olmadığını bilsem de bu benim yaşama bakışımdır. Lütfen saldırı olarak algılamayın, çünkü sadece benim görüşüm bu ama Burgman 650 benim için çok Amerikanvari bir motor. Birçok özelliği ile Swing'den üstün olsa da...
    Bininiz ve keyfini cıakrınız.
    Suzuki ve Honda diyorsunuz.
    Gerci 600 u secmenizin faydasını arac sollamalarda ve kısa süreli hızlanmalarda
    anlayacaksınız. Hayırlı ugurlu olsun. Motor alana adetttendir söylenir.

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman değil silver dengelidir yanlışları düzeltelim
    hangi motoru kac km kullandın ve nasıl bu sekılde bır sonuca vardın.
    Bizleride aydınlatta engin bilginle bizlerinde bilgisi olsun...

Bu arada
    motorun hayırlı olsun allah kaza bela vermesin Barbudos
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi motoru kac km kullandın ve nasıl bu sekılde bır sonuca vardın.
    Bizleride aydınlatta engin bilginle bizlerinde bilgisi olsun...

Bu arada
    motorun hayırlı olsun allah kaza bela vermesin Barbudos

Silverwing sınıfında en dengeli scooter ödülünü aldığı için deneyen denemiş zaten birde benim denememe gerek yok ama ben asıl senin 650 nin silverdan daha dengeli olduğunu nasıl denediğini merak ettim şimdi ikisinden de 3 er yıl kullandınmı yoksa

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Barbudos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Eğer tüm yazılanları okumasaydım aynen bunları yazacaktım.Basitliğe ve uzun dönem kullanılabilirliğe illa bir örnek gerekirse -çok abes olsada- kaleşnikov'un yaptığı AK47 verilebilir.Ne gösterişli nede çağa uygun.Fakat hala isteneni verebilen bir makina.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Tabanvay
    barbudos senin bu topic in gerçekten benimde çoookkk işime yaradı ve bende bi SW600 ABS sahibi oldum..

bu arada sw 400 denemelerimde oldu.

creativefx burgman 400 sw 600 sw 400 olmalıydı. bence sen hiç sw 400 kullanmamışsın.. bu 3 ü arasında sw 600 ün ne kadar güçlü olduğunu söylemeye gerek bile yok.. ben sw 600 kullanıyorum. diğer 2 makineyide kullandım.. burgmanım var diye burgman başka bi yerde gibi söylemlere girmek gereksiz... sw lerin yanında traktör gibi çalışan burgman 400 ü övmekte gereksiz.

aklımın mantığımın yattığı şeyi yaptım. sw 600 aldım.

400 lük alacak arkadaşlar muhakkak sw lerin 2. ellerine bakıp 600 lük alın derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)