Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MZ'e kafayı taktım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Şu aralar bir 301 MZ almayı düşünüyorum .hangi modelleri elektronik ateşlemeli ? hangisi ne kadar yakıyor . şuan apache kullanıyorum ama uzun yolda tatmin etmiyor . mz i sadece uzun yollarda kullanacağım .bildiğim kadarıyla 251 ler 21 hp 301 ler 26 hp olması lazım buralarda pek fazla kullanan yok . bilgisi olan var mı . nek dar para ödemem mantıklı olur . alırken neresine bakayım

Sportstar 301

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    mz 2 zamanlı uzun yolda sorun yaşayabilirsin 4 zamanlı kadar gidemez
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mz 2 zamanlı uzun yolda sorun yaşayabilirsin 4 zamanlı kadar gidemez
    bende öyle duymuştum.ama antalyalı bi usta 2 kiişi 251 ile 4300 km yol yaptı ve tek bir vidasını bile değiştirmedim dedi . facebook da seyehatın videosu var adı yakup yıldırım)

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    bizim arkadaşlarda 180 km gidiyorlar karaman silifke ama ne derece dogru bilemem kullanıcılarına sormak lazım
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    sen arkadaşına bir sor o kmde ne kadar benzin yakmış,2 zamanlı benzin düşmanı
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    inşallah olacak
    ben beykozda gördüm ikitane etz mz böyle çantalı falan alman plakalıydılar valla

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    gitmesine gider de R80 BMW dan fazla yakıyo be.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

MZ kendi sınıfında süper bir motosiklettir. Türkiye de satılan ilk modelleri elektronik ateşleme değildi ve elektrik sistemi kötüydü. değiştirip kullanmıştık.
    MZ uzun yolda çok seri bir motordur ve 2 genç olarak o zamanlar 160 Km hıza ulaşabiliyorduk. Istanbul Düzce arası yolu bir günde 2 kez gidip geldiğimiz çok olmuştur. 2 zamanlı olduğu için oldukça seri, gaz açtığında kafa kaldıran bir motordur. Hee gelelim benzin tüketimine, ıstanbul'a son gaz gidip geldiğimiz zamanlarda yaptığım hesaplamalarda Renault 12 den biraz fazla yaktığını görmüştüm Tek silindir olması sebebiyle de titreşimli bir alettir (şimdiki Çin motorları kadar değil elbette). 30.000 km boyunca hiç arıza yapmadı ki 1. viteste aldığım günden beri bir vınlama hep vardı (benden sonra alan arkadaşlarda böyle bir sıkıntı da yoktu). Sağlam motordur ama artık günümüz şartlarında benzin harcamı sebebiyle tercih edilmemekte. Tabii 4 zamanlı 125 lik olan için demiyorum ki, benim kullandığım yılların hemen ardından Türkiye de üretilmeye başlandı ve doğu alman olanların yerini tutturulamadı.
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gitmesine gider de R80 BMW dan fazla yakıyo be.

KM DE 12 kuruş yakıyor pek de fazla sayılmaz km de 30 kuruş yakan yarış motorları var

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Türkiye de satılan ilk modelleri elektronik ateşleme değildi ve elektrik sistemi kötüydü. değiştirip kullanmıştık.,:
    hangi modeller elektronik ateşlemeli ?

Ben minsk motorumdan biliyorum 125cc hiçte benzini katık etmiyor içmem demiyor gitmem de demiyor yaktığı kadarda gidiyo meret mz 301 de hakkını vereceğini düşünüyorum.Maddi durumun iyiyse benzin sorun olmaz diyorsan al.Fakat bu motor uzun yola gitmez.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı mustanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KM DE 12 kuruş yakıyor pek de fazla sayılmaz km de 30 kuruş yakan yarış motorları var

hangi modeller elektronik ateşlemeli ?
    mz hastalığı yoksa sende boşuna alma. ben kullanıyorum çünkü hastasıyım bu tarz motorları kullanan kişiler genelde hastası olduğu için kullanırlar uğraşmak zevk verir kullanıcılarına. senin kullandığın motosikletin herşeyi güzel az yakar fazla masraf çıkarmaz hızlanması fena deildir 150 cc ye göre sesiizdir ne bilim bir çok özelliği var tek kötü yanı kullanışı inanılmaz kötü. gidon bana göre iğrenç bunu tartışma yaratmak için yazmıyorum bence teleskopik çatal çok kısa ve depo çok düz hani biraz bombeli ve ön tataf biraz yüksek olsa sanki sürüş zevkini verebilcek gibi. mz kullananların hemen hemen hepsi sesine ve birden kısa mesafede yüksek hızlara çıkması cezbeder ve tabi kullanışı çok rahattır sandığın gibide 12 kuruş yakmıyor 20 kuruşla 18 kuruş arası deişir şu anki fiyatlara göre kısaca hastası dilsen boşuna alma

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı WinD_SoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben minsk motorumdan biliyorum 125cc hiçte benzini katık etmiyor içmem demiyor gitmem de demiyor yaktığı kadarda gidiyo meret mz 301 de hakkını vereceğini düşünüyorum.Maddi durumun iyiyse benzin sorun olmaz diyorsan al.Fakat bu motor uzun yola gitmez.
    Uzun yola gitmez mi?........

Akşam akşam güldürdün beni.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola gitmez mi?........

Akşam akşam güldürdün beni.....
    tek dilsin

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    yamaha rx 135 king e bak desem bastımı oda 160-170 rahat yapar
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

konu baya bi eski ama yazma ihtiyacı duyuyorum. mz uzun yola gitmez diyenlere şaşıyorum. kullanmadan yorum yapanlara da ayrıca şaşıyorum. mesela ankaradan konyaya tek marşla 2 defa gittim geldim banamısın demedi ben 1993 ten beri mz kullanıcısıyım. 9 yıl tamirciliğini yaptım. uzun yolda dağda bayırda şiştiğini görmedim. yakıtına gelince ise, basarda gidersen yakar ama sakin kullanırsan çok değil. mz den aldığın zevki çin motorlarından alman mümkün değil. mz hastasına göre güzeldir.

İnşallah temizinden birtane alabilirsin...

Motosikleti
    nx4 falkon
    Ateşleme sistemi olarak 2000 ve sonrası çıkan manyetik ateşlemeli olandan almanı öneririm.Akü olmadan sorunsuz çalışması çok güzeldir.Uzun yol mz için oyuncaktır.130 140 süratle iki kişi kaç kere bursaya bileciğe gittim sorunsuz olarak.Yani desemki uzun yol olarak şimdiki motorumdan rahattır inanın.98 sporstara 21000 km bindim çalındı 2000 seyhana 65000 km bindim sattım.On numara motordur sevmediğim tek şey eksoz gazının dumanlı olması.Al bi seyhan temizinden keyfini sür.

Motosikleti
    yok
    kesinlikle 91 model olmalı çünkü alman 91 den sonrası türk , ayrıca yakıtı nasıl çözeceksin 160-200 arası bazen geçiyor bile yakıtı ama sürat konuşunda seni tatmin eder temizi 180 yapar ayrıca 1000 3000 tl arasındadır normal fiyatları yani bu fiyatlara göre iyi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

mz etz 251 21 hp 301 23 hp dir

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı efekan37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle 91 model olmalı çünkü alman 91 den sonrası türk , ayrıca yakıtı nasıl çözeceksin 160-200 arası bazen geçiyor bile yakıtı ama sürat konuşunda seni tatmin eder temizi 180 yapar ayrıca 1000 3000 tl arasındadır normal fiyatları yani bu fiyatlara göre iyi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

mz etz 251 21 hp 301 23 hp dir
    301 ler 26 hp dir.... Düzletelim hemen.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bugün bebek parkında bir tane gördüm. Yanlara deri çantalar koymuş pıtır pırtır gidiyordu. İçim gitti.
    İlk motorumdur ve düzgün bilerek kullanıldığında üzmeden yıllarca kahır çeker.
    Uzun yol meseleside kısacası altınızdaki motoru tanımanızdan geçer. 2 zamanlı 200 cc vespa ile dünya turu yapanlar var. Bazı durumlarda avantajı bile olur.
    Vel hasıl daha yeni arkadaş 100cc 2 zamanlı ile 2700 km yol gitti. Konusu gezi konularında mevcut.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler