Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi?

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hyosung GT650R

136 40.72%
  • Kawasaki ER6F

193 57.78%
  • Diğer (mesajınızda belirtiniz)

5 1.50%
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki ER6F - Hyosung GT650R

Motovento
    REKLAM ALANI
    TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Yapmayın arkadaşlar Hyosung kendi sitesinde dahi race yada SS değil sportbike sınıfında satılıyor.Sırf tasarımı güzel ve SS görünümlü,ve sınıfında en performanslı spor motor olduğu için gelmeyin bu kadar üzerine.Hyosung 4 silindir yapsın ozaman yarıştırın 4 silindirli SS'lerinizleHyosung'a İki silindirliler arasında 650'lik sınıfında(burayı dikkatli okuyun özellikle) fiyat performans ve tarasarım olarak eline su dökebilecek motor var mı şuan?Belki vardır,ben bilmiyorum,bilen varsa söylesin.

Yapmayın arkadaşlarHyosung kendi sitesinde dahi race yada SS değil sportbike sınıfında satılıyor.Sırf tasarımı güzel,SS görünümlü,ve sınıfında en performanslı spor motor olduğu için gelmeyin bu kadar üzerine.Hyosung 4 silindir yapsın ozaman yarıştırın 4 silindirli SS'lerinizleHyosung'a İki silindirliler arasında 650'lik sınıfında(burayı dikkatli okuyun özellikle) fiyat,performans ve tarasarım olarak eline su dökebilecek motor var mı şuan?Belki vardır,ben bilmiyorum,bilen varsa söylesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japon motoruyla kore motorunu kıyaslamam bile, kimisi demişki kawa nın hyosung dan daha kaliteli olduğunu sanmıyorum. Yapmayın arkadaşlar bu kadar basit mi yani, kawayı harcamışsınız, bırakın aynı kefeye koymayı nerdeyse hyosung daha kaliteli diceksiniz. Tamam tipi güzel, çin motorlarından da çok daha kaliteli ama bi japonla da bir değil bu motor.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Hyosung GT250 sahibi olmama rağmen ER6-F'i tercih ederdim. Hyo başlangıç motoru olarak başarılı ama üst sınıflarda daha çok çalışmaları gerekir.
    gücü monster gibi veren sv gibi kolay kullanım hissi veren hornet gibi güzel frenli, monster gibi yol tutan ama monster kadar güçsüz olmayan..nerdeyse f650gs kadar benzin yakan..daha ne olsun
    ER6-F'in sınıfının en düşük yakıt tüketimine sahip olduğunu unutmayın

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    hem görünüş hem fiyat hemde sportiflik olarak Hyosung diyorum. Hyosungun 2007 de gerçekten müthiş bir büyüme göstereceğini düşünüyorum bu 2006 da satışlar süper servisler orta ve vasattı 2007 de hem satış hemde servis kalitesi artacak oyüzden çok tutulacak bir marka olacağını şimdiden görebiliriz...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    eski konu ama yazalım bişeyler
    hyosungun tutunması için fiyatının hep düşük kalması lazım.
    ben er6n den yana görüş belirtmek isterim; sakin, kıvrak, kolay kullanılır, güvenli, güçlü.
    sert bir motor almayayım ama güçlü ve güvenilir olsun diyen için bundan iyisi yok.
    ahan da resmi:

ee biz agresif motor arıyoruz derseniz de hyosung beklediğinizi vermez baştan söyleyeyim.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kawasaki bence
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Bence...

Ben de buradaki bazı arkadaşların fikrine katılıyorum. Aynı kategoride olmasa da ilk kullandığım model olması sebebi ile de Hyosung diyorum.
    Motor sahibi değilim; ama almayı düşündüğüm modeller arasında hyosung gt650 de var kawasaki er6'da. Fiyat/performans olarak hyosung ağır basıyor.

Sağlıkla kalın

sevgili arkadaşlar ben er6f diyorum.... hyosung o kadar da iyi değil sizler motorun üstündeki kıza aldanıyorsunuz okeymi

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyo'nun görünüşü güzel fakat 650'lik bir makineden beklenilemeyecek kadar az bir performans getiriyor... Eğer güzel bir SS istiyorsan kesinlikle 600F'dir...
    Er-6F SS değil Sport-Touringdir... Gücü torka yönlendirilmiş bir makinedir...Ben çok kullandım ve çok rahat ve çok güçlü bir makine olduğunu söyleyebilirim. Sport-touring amacını kesinlikle yerine getiriyor , oturuş konumu da oldukça rahat... Ben şayet SS alcak olsam 600F , ST alcak olsam 6F alırdım. Fakat tabi işin içinde bir de distribtor Z-Moto hakkındaki yorumlar da var.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung GT 650 kullanmış olan bir arkadaşım,sonradan almış olduğu CBR600F'e göre Hyosung'un daha güçsüz olmasına göre daha iyi bir makine olduğunu söylemişti...

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    arkadaşlar hazır fuar zamanıyken kawa ya bir bakın derim... mest oldum makineye...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    KAWASAKI ER 6-F 2006
    Arkadaşlar kawa ile hysoung kategori olarak çok farklı değil bence ikiside 650 cc 2 silindir...

Görünüş göreceli bişi....ama motorun kategori ne ise ona benzemeli bence...

Belki hysoung daha sport durabilir ama gerçek spor makinalar yanında bişeye benzemez bence....

Er6-f Sport Touring ler arasında çok başarılı bi model bence...

Ayrıca birkaç görünürde birkaç beygirlik bi fark var...Ama kesinlikle kawa hysoung u yer...

Umarım yolda karşılaşıp gerçeği görürüm...

Ayrıca yarışan varsa daha önce bilmek isterim...

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim fikrim 250 cc makinelerden 4 silindirli R6 CBR 600 ZX 6 R gibi 4 silindirli race motosikletlere geçiş için seçenek oluşturabilecek motosikletler GT 650 R ER 6 F yaba N;Öncelikle ön yargıları kırmamız gerekiyor daha öncede belirtildiği gibi gerek 2 silindirli oluşu(R 6 CBR 600 serisi ve Kawasaki ZX serisi 4 silindirli) gerekse beygir güçleri açısından elbetteki 4 Japonla kıyaslanamaz...
    Gelelim asıl gereken kıyaslamaya...GT R yada ER 6F derseniz bende açıkçası ikiside değil ER-6 N ağır basar bunun nedeni Hyosung kalitesinden ettiğim şüphe değildir Sadece ve sadece depoda yazan Kawasaki yazısıdır...

Ayrıca GT R motor tasırım ve gelişimini Hamamatsuda bulunan Japonların motorlar konusunda uzmanlaşmış R&D ekibinin yaptığını tekrar hatırlatmak isterim...Bu ekip bilinen ünlü Japon markalarada motor dizayn edip geliştirmektedir...

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bi saçmalamayın yaaaaaaa. Farklı tarz diyorsunuz sonra gidip 2 silindir motoru 4 silindirle karşılaştırıyorsunuz.

Sadece oturuş pozisyonu daha yatık başka da bir fark yok, kafayı yedirtmeyin adama yaaaaaa

Motor özelliklerine iyi bakın!!!
    Ula en sonunda dellendirdiniz adamı ha...
    "3000 yıllık tarihini sorgulamadan yaşayan insan, günübirlik yaşayan insandır." GEOTHE:sunny:

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayı planladığım motor GT 250 R ama GT 650 R ve ER6F arasında seçim yapmak zorunda kalsam kawasakiyi seçerim.Bence hyo nun tipi duruşu daha hoş ama sonuçta kawasaki
    Aynen katılıyorum .Bu mesajın aynısını ben yazacaktım
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

**emr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6-n
    htosung daha güçlü diyen arkadaşlar ağırlıkları dikkate almıyorlar sanırım;
    kawa: 72/178.5=0,403hp/kg
    hyo: 79/195 =0.405hp/kg

güçleri aynı sayılır.
    hyosung'un dizaynı gerçekten çok başarılı,hakkını vermek lazım...
    fakat arabalarla bağlantı kurarsak; honda accord almak varken, hyundai sonata almayacağım gibi, kawasaki er6 varken de hyosung gt650 almam.
    marka güveni+kalitesi+imajı her zaman önemlidir...

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı **emr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    fakat arabalarla bağlantı kurarsak; honda accord almak varken, hyundai sonata almayacağım gibi, kawasaki er6 varken de hyosung gt650 almam.
    marka güveni+kalitesi+imajı her zaman önemlidir...
    Hocam amerikalıların dünya çapında yaptığı, ve gelmiş geçmiş en kapsamlı marka kalite sorunsuzluk incelemesinde, toyota dünyanın en sorunsuz markası iken honda ve hyundai ikincilik sırasını paylaşıyor. Oysa listenin en son sıralarında ise vw var. Yani konu hyundai olunca bilgimi paylaşiyim dedim. Bu araştırmanın da bir çok kriteri var.
    He türkiye de honda arabanın imajı hyundai de yok dersen orada haklısın

Bence bu konu yeterince anlaşılmamış.Bazıları sıralı dört silindirli makinelerle kıyaslamışlar.Bazılarıda yok hyosung ss felan gibisinden konuşmuş.Bir kere hyosung gt650r ın gerçek bir ss olmadığını safkan ss kullanan arkadaşlar çok iyi biliyorlar.Elbette ss heveslisi olupta r6'sı değilde gt650r'ı olan şahıs bu makinanın ss olduğunu iddia edecektir.Az çok görüntüde veriyorya..bilen var bilmeyen var..elemanın maksadı hava atmaksa ve kendini kandırmaktanda rahatsız değilse bırakın ss sanmaya devam etsin..ben böylelerine gülüp geçiyorum.

Asıl konu bu iki motosikletin bilinçli şekilde hangi kriterlerle seçiminin yapılacağıdır.Yanılıyorsam söyle prometheus..gerçi sende iki motoruda twin yapmışsın ya sanırım yanlışlıkla oldu..er6f in sıralı ikili hyosungun v2 olduğunu biliyoruz

Bu iki model arasında seçim yapmam gerekseydi aşağıdaki nedenlerden dolayı tercihim Er6f olurdu;

1-Marka prestiji ve kalite olarak kawasaki ile hyosung bir tutulamaz.
    2-Kaliteli bir sıralı iki silindirin vibrasyonu v2 den düşüktür.Tork,güç eğrisi daha istikrarlıdır ve daha düzgün ivme kazanır.
    3-maximum güç 7hp düşük olabilir fakat maximum güç ve torka er6f'de daha düşük devirlerde ulaşılıyor.Buna verimlilik denir ve şu anlama gelir yaklaşık 7500 devire kadar güç ve tork çıkışı daha yüksek olacak.Bu yüzden kalkış ve ivmelenmede avantaj er6f de
    4-Ben er6f in görüntüsünü daha çok beğeniyorum.
    5-Reel şartlarda daha kullanışlı ve kullanıcı dostu bir model.
    6-Motosikleti sık ve uzun mesafelerdede kullandığım için sürüş pozisyonu ve sarfiyat avantajını görmezden gelemem

Maksadım gerçekçi ve akılcı bir tercih yapmaktı,eminim herkesin öyledir.Gt650 r ın hiçmi beğendiğim yönü yok..? vaar sesi mükemmelmiş

TheSuda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Valla ben nediyim bilmiyorum. Fakat hyosung un bu ani çıkışından marka tutkunu arkadaşların çok rahatsız olduğunu görüyorum. Evet hoyosung bir kawa bir suzuki bir honda yada yamaha, ducati değil ama sadece başlangıç motoru olarak görülme amacı bence çok saçma. Enbaşta herkesin motoru kendince 1 numaradır bunu hiçbir şekilde değiştiremessiniz. Ama ben kawasakiye vericeğim parayı hyosung a veririm. Biz gt 650 comet i 600f lede kıyasladık er6f lede.( birkere aynı sınıf olmayan motorları sınıflıyoruz dikkat edin Hyosung naket kawa ve honda F kasa ) Ben sadece 600f de daha komplike bir sürüş keyfi yaşadım yani dahabir race gibi ama komforlu ( Sebebide grenaj ve öncam olması). Er6f ile gt650 arasında öyle dağlar kadar fark göremedim sadece er6f de grenaj ve cam var daha az rüzgar yiyosun. Fikrimce gt650r er 6 dan daha performanslı, daha ucuz ve çokdaha yakışıklı.( ama unutmayalımki biri r kasa diğeri f kasa komfor olarak tabiki fark olacaktır aralarında.) Sonuçta motor bir keyiftir bir tutkudur bir motor alıp 20 yıl kullanıcam diyen insan aztanıyorum ben. Şimdi gidip kawasakiye haketmediği bir ücreti neden veriyim.(sadece ismi için) Yıllardır yok kawasaki suzuki honda yamaha. iyiya hyosung safkan race diilmiş e ducati ne ozman allahaşkına? varmı 2 silindirde önüne geçen? hani 2 silindir okadar performans yapamazdı? adamlar öyle bir yapmışki 4 silindirler arkasından zorgidiyo. Oyüzden ben inanmıyorum 4 silindir şöyle 2 silindir böyle. Heh hoyosung v2 makine kullanıyor o ayrı ama ben hiç görmedim kawasakinin hondanın yamahanın böyle performanslı v2 makine yaptığını. Ve hyosungun çok başarılıbir v2 ye sahip olduğunu düşünüyorum. Gözümün önünde 600f i 180 kmh ye kadar yanına sokmuyor hemde comet olanı. Şimdi diyeceksiniz ben o 600f i kullanan biniciden şüphe ederim diye. Alakası yok 2 side profesyonel binici. heh sonuçta 600f geçiyormu evet son süratte 220 den sonra geçiyor. Sonuçta motor bir zevktir ve zevkler görecelidir. Herbiniciye kullanıcıya saygım var ben asla şunu ima etmek istemiyorm " eniyi motor hyosungtur" ama konuşulan kadar yabana atılıcak bir motor değil kesinlikle değil. Ayriyetten hyosung gt650 de vibrasyon vardiyen bir binicinin biniciliğinden şüphe ederim 90 derece v2 makinede vibrasyon hissedilir derecede olamaz. Şunuda eklemeden geçmiyim sakın binmediğiniz bir motor hakkında çokdetaylı yorum yapmayın ilkönce binin bi kullanın sonra ne gerekiyorsa söylersiniz.(eğer param yetiyorsa 600f i tercihederim yetmiyorsa gt650 r yada comet 650 )

Alıntı karaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama kesinlikle kawa hysoung u yer...
    Bence okadar kesin konuşma dostum
    BİNLERCE KİLOMETRE YÜZLERCE KADIN ....

inanılmazsınız yaa kawa ile hyosung u nasıl kıyaslarsınız!!! tamam hyosung bos motor değil fiyat performans oranı süper ama kawa kadar da değil bee yapmayın etmeyin bi kere kendini tüm dünyada ispat etmiş bir marka ayrıca er6n yada er6f ikiside muhtesem makınalar bu alemde kawa tek geçilir tek....
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler