Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Virago 250 - Keeway Supershadow 250 - Bisan Roadstar 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    hesire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GS 500
    bu da var seçenek olarak
    Ebatlar:: 2215x780x1140
    Ağırlık: 137 KG
    Motor Tipi: V2silindir, 4zamanlı, hava soğutmalı
    Motor Hacmi: 248 cc
    Maksimum Güç (kw/rpm): 16,3 hp/8000r/min
    Maksimum Tork: 17,5N.m/6000r/dk
    Start: elektrik
    Şanzıman: 5 vites
    Haluk Göksoy
    suzuki GS 500

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cruiser535 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım, motor Isparta da Toker Ticaret firmasında satılıyor. Fiyatı ise 3.750 YTL. http://www.tokerticaret.com/bisanroadstar.html
    bu motor şu an ısparta'da satılıyor mu? kullanan var mı?

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık

rulman

Alıntı gureli adlı üyeden alıntı
    Gerçekten çok iyi bir konuya temas etmişsin. Daha önce bir arkadaşımız lastiklerin üzerindeki harfler (hız)hakkında geniş bilgi vermişti saolsun.Şimdi bu rulmanlar hakkında hiçbir açıklamalı yazıya rastlamadım.Rulman kalitesi ve ömrü sürat'e mi yoksa zamana belirli bir klm.reye kadarmı bunu nasıl anlıycaz.Gerçekten 120-130 klm.hızla giderken ön tekerin rulman dağıtması bir motorcunun başına gelebilecek en büyük felaketlerden birisi olur (ALLAH KORUSUN)
    rulmanların ömürleri çalışma koşullarına göre değişebilmektedir. rulmanların kalitesi ses düzeyine göre değişmektedir C0 diye tabir edilen rulmanlar en sessiz rulmanlardır. ben bir otomobil tamircisi olarak çin malı rulmanları piyasada 2 ytl kadar bulabilmektediz ancak bu rulmanları takma emeğine değmez. motor üzerinde gelen rulmanlar SKF,NSK,FAG, INA, ORS gibi markalar ise sorun yok başka marka ise hemen değiştirin derim. yenisi 25-35 ytl.
    NOT: rulman kontrolü; ön tekerin yerden temasını keserek elle hızlı bir şekilde çevirin bir metal sürtünme veya tıkırtı sesi varsa bozuktur. ayrıca tekeri eksenel ve radyal yönde elimizle yoklayıp boşluk olduğu kontrolunu yapabilirsiniz.

arkadaslar bisan roadstar ın km gostergesi kaca kadar

Motosikleti
    Honda VTX 1300 R/S
    millet bu motorla tam 2500 km yol yaptım.Bursadan alıp kıbrısa geldim 2 defa torosları geçtim tık bile demedi..yamaha elbette kaliteli ama motomax'a bir fırsat verin bence...Ve bence de tel jant, ve ilk fırsatta jantlarımı değiştiricem

bu motordan sonra 2-3 sene sonra sadece bir harley olacaksa değiştirmeyi düşünüyorum...Markaya para vereceksem bu ancak harley olur...

ZEytUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1973 LAMBORGINI
    Alıntı kocaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal virago görüntüsü benim çok hoşuma gidiyor dolayısıyla bu modellerde onun benzeri oldugundan dolayı tel jant bence çok daha şık oluyor ayrıca motora bir tarz,kimlik kazandırdığını düşünüyorum.Alüminyum alaşım jantlar daha sağlam gözüksede nedense bu modelde bana cazip gelmedi.
    olaya bide teknik acidan bakalim isterseniz arkadaslar aluminyum cantla 70 80 km suratle 5 cm fazlasi bir cukura duserseniz ne olur sizce ama ayni cukura telli jantla bide duselim bi tasrafta kirik bir celikkkkkkkk jant diger tarafta biraz yamuk ama hala dunen bir telli jant denemesi biraz masrafli tavsiye etmem beyler

motorlarin kiyaslamasinda ise en onemli faktor iscilik ve malzeme kalitesi malzemeye rakam veremem ama cinde kalifiye bir iscinin 1 gunluk yevmiyesi1/1.5$ arasinda siz bu paraya kaca saat calisirdiniz kalifiye bir teknik eleman olsaniz bilmem anlatabildimmi

sonuc.... paran varsa eger yilda 1 ayda binsen yamaha kesinlikle 50cc scooter olsun yamaha olsun abicim yaaaaaaaa..............
    ALLAH FREN TAKIMLARINIZA ZEVAL VERMESIN
    ZEytUN KiSS

foglamp51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6
    hahahahahahahaha yaptıkları iş çok saçma yamahanın kılı olamazalar yaw yamaha virogo neyyyyyyyyyy keeway la bisan ney sadece gülün yeter

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    yamaha derim hondanın dylan modelinin aynısını yapıklar asya motorda satılıyor ama sahlam değil

Motosikleti
    Velespit :)
    peki bunların parçaları birbirine uyuyor mu?

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    arkadaslar merak ettigim bi konu war keeway supershadowun bısan roadstarını we monero 250 nın jantları harıc goruntulerı aynı bunlar kalıte olarak aynımıdır ? yani aynı fabrikada üretilip sadece montajı ve üstündeki yazılar mı farklıdır bu konuda bi fikri yada bilgisi olan var mıdır?

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    tabiki virago 10.000km yi aşmamiş varsa alin

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merak ettigim bi konu war keeway supershadowun bısan roadstarını we monero 250 nın jantları harıc goruntulerı aynı bunlar kalıte olarak aynımıdır ? yani aynı fabrikada üretilip sadece montajı ve üstündeki yazılar mı farklıdır bu konuda bi fikri yada bilgisi olan var mıdır?
    evet ayni hepsini lifan motor yapiyor istege göre etiketlendiriyor

normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    kopya işine neden bu kadar takıldığınızı anlamadım. zaten bu modellerin karakteristiği bellidir; damla şeklinde depo, hafif kalkık gidon, 250lik motorlar işte, kendininkine benziyor diye yamaha hiçbişeyin üretimine müdahale edemez, arka çamurluğun ucunu 5 cm kalkık yaparsın, buyrun değişiklik.. fakat teknik verilere baktığınızda yamahanın daha iyi olduğu göze çarpıyor. bir de kullanıcıların şikayetlerine bakın, herkes keewayiyle ilgili bi dert anlatır. yamahada zor bulursunuz. fark budur. görüntünün aynı olmasına kopya denmez, sanat eseri değil bu tüketim metası.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bu motorlar keeway falan bisan türkiyeye getirtildiğinde de yazmışdım bu motorlar satmaz diye bazı arkadaşlar çok övmüşdü ama ben demişdim arayanlarda bula bilir o topiclerde yazdıklarımı tutmadıda zaten bu v motor lu modelleri çünkü aslı bile zamnında ucuz fiyatlara getirlmişdiki yani virago o zaman bile satmamışdı fazla bu kopyeleri ne kadar satabilir. bunlar piyasaya çıkalı bir yıldan fazla oldu ben hayla caddelerde tek tük görüyorum fazla yok o zamanda demişdim motor bisiklet gibi incecik zayıf cılız bir şey viragolar daha yapılı bunlara oranla inanmayanlar bir virago ile bunu yan yana getirsin virago daha basık haliyle daha kalıplı duruyor fotoda ne kadar aynı dursada gerçekde gözle bakdınmı aradaki fark ayan beyan ortada

herkese selamlar.
    Arkadaslar kendime chopper tarzi motor almak istiyorum. ilk motorum olucak. yani daha cok yeniyim. 14 yasimda yaptigim honda kinetix kazasindan beri motora binmedim. ama icimdeki tutku bir turlu durmak bilmiyor bu aralar otomobil ehliyeti aldim, icimdeki motor istegini bastirmak icin otomobille yuksek hizlara ciktim, ama ibrede 180 i gormeme ragmen bisey hissetmedim...
    Ve motorsiklet istegimi bastirmaktan vazgectim. Teknik konularda pek bir bilgim yok. Disarida gordugumde sadece markaya bakarim eve gelir internette arastirma yaparim. Son gunlerde gozume carpan Regal Raptor, Keeway, Mondial, Ramzey di ama aralarinda istedigim modelde istedigim gorunumde bir turlu bulamiyordum. tamam chopper modelleri var ama sanki bisey eksik. ilk defa bisani gordum gecen gun ve bilmiyordum icimden gecirdigim way be motorsiklet e bak tam istedigim gorunumde ama pahalidir simdi bu dedim... Birde Bisan yazisini gorunce afalladim. Fiyatini sormadim. Bugun nette arastirirken bu forumu buldum uye oldum hemen. Bastan sona okudum burayi Yamaha Virago yu arastirdim bir sitede buldum ama yamaha nin kendi sitesi degildi galiba... virago 250 cok hosuma gitti fiyati ise 3.499 $ diye geciyor hemde 2006 modeli bence cok guzel bir fiyat neden ikinci eli yaklasik ayni fiyata gidiyor? 2. el almak istemiyorum ilk motorum olucak heves meselesi sanirim... Ayrica Bisan Roadstar da ayni gorunum falan ama guvenlik konusuna takildim biraz... baska bir sitede ise Bisan in bahsettigmiz modeli 5000 ytl diye geciyor... http://motosikletim.milliyet.com.tr/...spx?sid=604641 eger bu sekilde olcaksa 2. el yamaha almaya razi olurum... burda bikac sorum var:

1. Virago 250 Turkiyeden alabilcegimiz bir yer varmi 2. el disinda?
    2. Bisan 5000 ytl degilde 3750 ise dusunulebilirmi?

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar biraz bilgi verebilirse cok sevinirim.

herkese simdiden cok tesekkur ediyorum araniza katilmak gercekten cok guzel. Bundan sonra bol bol burda olucam. Bos yere zaman aldiysam mazur gorun yeni basliyorum cunku :D

ARKADAŞLAR bende 250 virago var ama binemiyorum 93 model manifoltu parçalandı nasıl bulurum 93 model oldugundan parçası zor bulunuyomuş bilen varsa mail atabilirmi bana yamyam493@hotmail.com

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    selamlar.bende bisan roadstar 250 var.henüz 4600km.şimdilik pek sorun çıkarmadı bana.
    benim merak ettiğim bir konu var,virago 250 nin beygir gücünü bilen varmı?
    benim motor 19 beygir.acaba beygir bakımından virago 2520 ile arasında bir fark varmı?
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    arkadaşlar keeway sl 150 sahibiyim motorumun vibrasyonundan şikayetçiyim ayrıca iki kişi 90km/h ı geçmiyor süpershadow bu konuda nasıl? yani maximum hızı ve vibrasyon olayı nasıl şimdiden teşekkürler

Supershadow sl 150'den daha iyi bir motor fakat (heralde) ondada vibrasyon vardır.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    bende virago 250 kullanıcısıyım. 57 binde motorum. çok sağlıklı ve sessiz çalışıyor. çin malı olan kardeşlerinin şanzıman hariç pekçok parçası da uyuyormuş. vibrasyonsuz bir motor 250 cc ler arasında en az yakanı kendisi.2,5 2,7 lt 100 km de yakıyor. vibrasyonsuz 130 km gibi bir hıza çıkabiliyor. benim tavsiyem eski bir virago 250 alınması ve arıza çıkarmaz ama aklınızda olsun şu an piyasda bolca parçası var. karbüratör emme manifoltu aldım 90 lira ve keeway in. yamahadan alsam belki 90 euro olurdu.
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 2006 model virago 250 buldum 2006 olması biraz garibime gitti çünkü tek 2006 olan o

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler