Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda SH 300i ve Kymco Downtown 300

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Selamlar.

HONDA SH 300 İ ve KYMCO DOWNTOWN motoru karşılaştırırsanız (bagajın avantajını saymadan), scooter ustaları ne derler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında SH300i nin kymco daki karşılığı People300 GTI dir.

Oda zaten SH300i nin yakaldığı satış başarısı dolayısıyla aynı konseptin biraz daha köşeli çizgilerle yorumlanmış halinin kymco tarafından üretilmesidir

Sh300i bizde imaj ve dizayn olarak pek tutulmuyor. Arada ciddi tekerlek çapı farkı var. Honda 16'' ya 16'' Kymco 14'' e 13'' kullanıyor. Downtown bihayli geniş sayılır. Honda ise daha ince aralrdan geçmek daha kolay.

Teknik ve mekanik anlamda hondanın üstünlüğü su götürmez ama ben hoş dizaynı dolayısıyla kymco alırdım seçim yapıcak olsam. Ama hondanın sayahat ve ulaşım ihtiyacını daha başarılı çözeceğini düşünüyorum

Kymco yedek parça sorunu var diye forumlarda hep şikayet var. Bu konuda sıkıntı yaşar mıyız acaba?

80gün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ca-sorunu.html
    Yedek parça sorunu o çok övülen Honda'da da var malesef. Karar verirken zevkine uyanı tercih etmenden yanayım. Bence parçası ucuz(Bir italyan'dan daha ucuz değil parçaları), her yerde var gibi efsanelere kanıp aldanma.

Aslında yedek parça konusunda fiyatların birbirine az çok yakın olduğunu öğrendim. Buradaki sorun yedek parçaya ihtiyaç olursa, bir hafta da mı yoksa 2 ayda mı geleceği. Yoksa kymco 'yu tercih edebilirim. Ha bir de x max var o da çok güzel, beygir gücü olarak biraz daha aşağıda ama tercih sebebi olabilir.

Alıntı 80gün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ca-sorunu.html
    Yedek parça sorunu o çok övülen Honda'da da var malesef. Karar verirken zevkine uyanı tercih etmenden yanayım. Bence parçası ucuz(Bir italyan'dan daha ucuz değil parçaları), her yerde var gibi efsanelere kanıp aldanma.

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:17 ----------

Kullanan arkadaşlardan da yorumlar bekliyorum

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    performans olarak sh 300i daha iyi, ancak tasarım olarak aynısı söyleyemeyeceğim.

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    sh şehir içi kullanım için daha ideal gibi gözüküyor. Genişliğinin fazla olmayışı, 16" jantları, kombine frenleri ile... Downtown da ise kymco kullanıcı olarak parça sıkıntısı çekmezsiniz diyebilirim. Geniş karenajı ve ön camı ile uzun yol için downtown daha ideal gibi gözüküyor. Barkın bey her ikisini de test etmişti; bir fikir verebilir size. İzlemenizi öneririm.
    07 EEE 31

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Uzun yol için Downtown tartışmasız daha iyidir. Şehir içinde de SH300i. Kararı kullanım amacına göre vermek lazım. Kullanım amacını bir kenara bırakırsak şunu söyleyeyim, ikisini yanyana gören birisinin tercihi Downtown olacaktır çünkü çok daha gösterişli bir motor. Zaten SH300 ile Downtown birbirlerinin rakibi değil, tek ortak yanları 300 cc olmaları. SH300 de kendi sınıfının en iyisi.

Şahsen ben olsam vergilerden dolayı 300 cc motor yerine çok daha ucuza daha küçük motorlu olanlarını tercih ederim. Bence fiyat/performans olarak Scarabeo 200, SH300i'den çok daha iyi bir seçenek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)