Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Yazdıklarımı dikkate aldıysanız sizce hangisini almalıyım ?

Katılımcı sayısı
27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ramzey XF 125 10-V

6 22.22%
  • Honda CBF-150

21 77.78%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ramzey XF125 10-V(Sıfır) & Honda CBF 150 (2.El)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Ramzey XF 125 10 - V Fiyatı=2.345 TL

RAMZEY XF 25 10-V

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Motor................Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Gücü.....................................10.1 Hp.
    Çalıştırma Tipi.................................Elektrikli / Kick Startlı
    Ebatlar..........................................1 945 mm x 785 mm x 1120 mm
    Ekonomik Yakıt Tüketimi.....................2.10 Lt. / 100 Km.
    Şanzıman........................................5 Vites
    Ön Fren..........................................Disk
    Arka Fren........................................Kampan a
    Ateşleme........................................El ektronik CDI
    Ön Süspansiyon.................................Telesk opik
    Arka Süspansiyon...............................Hidrolik Prolink Amortisör
    Silindir Hacmi......124 cc
    Azami Güç..........9000 d/d 7,2 kw (9.7 bg)
    Çalıştırma:..........Elektrik + Ayak Marşlı
    Yakıt Kapasitesi:...10.3 lt
    Ön Lastik:...........2.75/18
    Arka Lastik: .........3.50/18
    Ağırlık :...........125 kg(Yakıt Dolu)
    Renkler ............Kırmızı Metalik Mavi

Honda CBF-150

Motor……………………………..Hava soğutmalı 4-zamanlı, OHC tek silindirli
    Motor hacmi (cc)………………….149
    Silindir çapı & strok (mm)…………57,3×57,8
    Sıkıştırma oranı……………………9.1 : 1
    Yakıt sistemi………………………PB18 Keihin Karburator
    Max güç (ps @ dev/dak)…………..11,28 / 8000
    Max tork (Nm @ dev/dak)…………12,7 / 5250
    Ateşleme………………………….CDI
    Çalıştırma…………………………Elektrikli
    Şanzıman………………………….5 vites
    Güç Aktarımı………………………Zincirli
    Boyutlar (UxGxY)(mm)…………….2075×750x1135
    Tekerlekler arası mesafe (mm)……1335
    Sele yüksekliği (mm)………………780
    Yerden açıklık (mm)……………….140
    Yakıt kapasitesi (litre)…………….13 (2,6lt rezerv dahil)
    Tekerlekler..Ön……………………U profilli 6 kollu alüminyum döküm
    ………….Arka……………………U profilli 6 kollu alüminyum döküm
    Lastikler….Ön…………………….80 / 100 18M/C 47P
    ………….Arka……………………190 / 90 18M/C 51P
    Süspansiyon..Ön…………………..31mm´lik teleskobik çatal, 116,8mm esneme aralıklı
    ………….Arka……………………Monoshock , 100,6mm esneme aralıklı
    Frenler……Ön…………………….Çift piston kaliperli 240mm´lik hidrolik disk, cüruflu metal balatalı
    ………….Arka……………………130 mm´lik kampana
    Ağırlık……………………………..130 kg
    Renk seçenekleri…………………..Mavi, Siyah, Kırmızı
    FİYAT : 2. El temiz bi CBF-150 benm bildiğim en az 2.500 TL den başlıyor!

Arkadaşlar ben öğrenciyim. Maddi imkanlarım kısıtlı. Peşin param yok onun için 2. el nasıl alırım bilmiyorum..Taksitle 2. el veren bir yer olmadığı için CBF alabileceğimi sanmıyorum. Ancak bi 7-8 ay sonra elime para geçecek o zaman alabilirm. Kullanılmış motora 2.500 vereceğime sıfır motora hemde taksitle aynı parayı versem daha iyi olur gibime geliyor. Yani çok kararsızım.. Ne yapacağım bilemiyorum... Bu iki motoruda kullanan bilinçli kullanıcılar değerli yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen. Her ikisininde artıları eksileri hakkında bilgi verin. Uzun zamandır arştırıyorum Honda kalitesi tartışılmaz keşke nakit param olsa da sıfır bi CBF 150 alsam Ama malesef o paranın yarısı kadarına ona benzer kullanışlı ama onun kadar iyi kalitede olmayan bir sıfır motorda alabilirim yani Ramzeyi...Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İki motoruda kullanmamış ama hasbelkader bilinçli sayılabiliecek bir motorcu olarak yorumlarıma değer verirsen kendi fikrimce sıfır bir ramzey yerine ikinci el bir cbf daha iyidir..

Ancak kıyasladığın cbf'in kaç km de olduğunu ve genel durumunun nasıl olduğunu bilmiyorum zira yazmamışsın..
    Eğer ölü durumda değilse cbf düşünmelisin bence..

İkinci el için bankaların tüketici kredilerini düşünebilirsin bu arada..

Motosikleti
    Kısmetse
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motoruda kullanmamış ama hasbelkader bilinçli sayılabiliecek bir motorcu olarak yorumlarıma değer verirsen kendi fikrimce sıfır bir ramzey yerine ikinci el bir cbf daha iyidir..

Ancak kıyasladığın cbf'in kaç km de olduğunu ve genel durumunun nasıl olduğunu bilmiyorum zira yazmamışsın..
    Eğer ölü durumda değilse cbf düşünmelisin bence..

İkinci el için bankaların tüketici kredilerini düşünebilirsin bu arada..
    Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Bankaların tüketici kredisi bana vermesi zor çünkü biyerde çalışmıyorum öğrenciyim. 2. El 25.000-80.000 km arası CBF 150 ler 2500-3500TL arası. 4000 TL ye 10.000 km de var ama onu alacağıam sıfır CBF alırım daha iyidir. benden çıkacak para en fazla 2.500 TL dir diğer masraflar hariç. 2.el motor başımı ağrıtır diye de korkuyorum. Vergi borcudur, kaza yapmışmıdır,motoru hor kullanmışmıdır motordan da pek anlayan bir insan olmadığım için 2. el olayına girmekten açıkcası korkuyorum. Çevremde de motorla ilgilenen bir tanıdığmda yok malesef...

Motosikleti
    Var
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Bankaların tüketici kredisi bana vermesi zor çünkü biyerde çalışmıyorum öğrenciyim. 2. El 25.000-80.000 km arası CBF 150 ler 2500-3500TL arası. 4000 TL ye 10.000 km de var ama onu alacağıam sıfır CBF alırım daha iyidir. benden çıkacak para en fazla 2.500 TL dir diğer masraflar hariç. 2.el motor başımı ağrıtır diye de korkuyorum. Vergi borcudur, kaza yapmışmıdır,motoru hor kullanmışmıdır motordan da pek anlayan bir insan olmadığım için 2. el olayına girmekten açıkcası korkuyorum. Çevremde de motorla ilgilenen bir tanıdığmda yok malesef...
    2.elden bende çok korkarım hatta ilk kez ikinci el bir motor aldım ve neredeyse pişmanım ama cbf'çilerin başlığında seni doğru yönlendirirler sanıyorum..

Bu arada bankalar öğrenci de olsan kredi veriyorlar..Gidip sormak bedava

Son fikrim oalrak gene de imkanları zorlayarak ikinci el temiz bir cbf derim..

Motosikleti
    Kısmetse
    2.elden bende çok korkarım hatta ilk kez ikinci el bir motor aldım ve neredeyse pişmanım ama cbf'çilerin başlığında seni doğru yönlendirirler sanıyorum..

Bu arada bankalar öğrenci de olsan kredi veriyorlar..Gidip sormak bedava

Son fikrim oalrak gene de imkanları zorlayarak ikinci el temiz bir cbf derim..
    Eyvallah hocam keşke tanıdığım olsa da dese temiz bi cbf buldum 2.500 TL masrafsız kontağı çevir al götür dese. vallahi 6 ay olsa da bekler yine CBF alırım ama motor bana 2-3 ay içinde lazım çünkü şehir içinde çok gezen bir insanım haftalık yol masrafım çok fazla oluyor ve bi motor şart...

Motosikleti
    Var
    Eyvallah hocam keşke tanıdığım olsa da dese temiz bi cbf buldum 2.500 TL masrafsız kontağı çevir al götür dese. vallahi 6 ay olsa da bekler yine CBF alırım ama motor bana 2-3 ay içinde lazım çünkü şehir içinde çok gezen bir insanım haftalık yol masrafım çok fazla oluyor ve bi motor şart...
    Sitede cbf 150 kullanıcılarının konuştuğu bir başlık var..Oradan yardımcı olurlar..Yarın buraya da yazarlar zaten..Umarım bulursun istediğin motoru

Motosikleti
    Kısmetse
    Sitede cbf 150 kullanıcılarının konuştuğu bir başlık var..Oradan yardımcı olurlar..Yarın buraya da yazarlar zaten..Umarım bulursun istediğin motoru
    İnşallah buluruz =)

Motosikleti
    Kısmetse
    Arkadaşlar yokmu yorum yapacak olan ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:46 ----------

96 kişi bakmış ama sadece 2 kiş mi cevap yazmış. Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum lütfen...

Motosikleti
    Kısmetse
    140 kiş ibakıyor hala cevap yok arkadaşlar yokmu bu konu hakkında bilgis olan yorum yapacak olan ?

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    6 yıldır motor kullanıyorum. Ramzey nasıldır bilmiyorum. Kullanmadığım çinli kalmadı sonunda tipini hiç beğenmesemde cbf 150 de karar kıldım (bütçeye göre desek daha iyi) kısacası honda honda.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bulunduğun yer neresidir??yardımcı olmaya çalışsak nasıl olacağız??motoru hadi bulduk nasıl gelip alacaksın??detaylandır ki yardımımız dokunabilsin...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    honda cg125 ve rx 135 king
    ben cg 125 kullanıcısıyım 2,el temiz bir titan alabilirsin oparalara 2500tl ye ben çok memnunum hiç üzmez diyebilirim neredesin bilmiyorumm ama anadoludaysan daha orjinal motorlar bulabilirsin

Motosikleti
    Kısmetse
    Ben Kocaeli'de ikamet ediyorum. servis ağı yaygın olan bi motor almayı düşünüyorum. Satın aldığım eşyama değer veren ve iyi bakan biriyim. Yani sık sık bakıma götürmem olası onun için. Gerçi hondayı kalite oalrak tartışmıyorum ramzeyle kıyas edilemez ama maddi durum kısıtlı olunca mecbur. 2.Ellerde plakadır,vergi borcudur, ruhsattır, ki bunun yanında motorun ne durumda olduğunu da bilmiyorum kaza yapmışmıdır,yan yatırmışmıdır, nasıl bakmıştır motora. bunlar beni 2. elden soğutuyor. Fakat CBF 150 deyince de orası ayrı hem kalite hemde servis oalrak hemde ucuz yakıt bu gün izmit çarşıdaydım her geçen motora bakıyorum yeni olduğum için 20 motor geçtiyse en az 10 tanesi CBF 150 di. Gördüğüm motoraların diğer 5 i YBR 125 diğerleride scooter. Bu sefer aklıma YBR 125 de geldi fakat onunda 2. el fiyatları ramzeyin sıfırıyla aynı olduğunu gördüm yine geri çekildim. Ve Kafa grenajını beğenmiyorum YBR 125 in. Fakat bazı YBR lerin kafa grenajları da istedğim gibi kapalı yuvarlak yani ramzeyinki gibi... Napsam bilmiyorumki..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:39 ----------

CG 125 demiş arkadaşımız fakat dediğim gibi böle önünde birtek lamba olan kafa grenajı olmayan motorları pek sevmiyorum. ilgimi çekmiyor. Mesela YBR kafa grenajı olan modelleri çok güzel hafif supersport tarzıda var ondan dolayı çekiyor beni.Aslında bu supersport hayranlığımdan dolayıdır ki YBR 125 in 2010 modelleri (ki kafa grenajı olmak kaydıyle) gayet güzel görünüyor çok hoşuma gitti düşünülebilir. Aslında en başta CBR düşündüm fakat küçük olması ve benimde boyum 1.82 olmasından fikrimi değiştirdim. Sonuçta şu an ikisinin arasında kaldım....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2500 km de 2007 ybr düşünürmüsün???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Bence ybr de düşünebilirsin hem ikinci eli dah uygun cbf'e göre hemde aynı kalitede bi motor. Bence sadece honda diye gidipte 30 bin 40 bin deki motorda alınmaz o zamana kadar sorun çıkarmaz ama bi alırsın başlar sıkıntı. O fiyata ramzeyde olsa en azından garantisi olur.Bide burda bi abimiz baya geziyor bu ramzeyle sürekli fotolarını görüyorum uzun lafın kısası temiz bulursan kesinlikle cbf diyorum tabi ybrde olabilir oda çok kaliteli bi motor sevmiyorum demişsin ama düşün bi onuda. Baktın olmuyor al ramzeyi.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Şayet uzun süre kullanmayı planlıyorsan honda yada yamaha al, yok ben biraz tecrübe edip motoru büyütücem diyorsan ucuz bişey al hem ufak tefek tamir konusunda tecrüben artar.
    Ama bütçenin kısıtlı olduğunu yazmışsın tahminimce motorunu en az iki sene kullanırsın gibi geliyor. Al bi honda yada yamaha temiz temiz bin.

Ben de ikinci el bir ybr 125 aldım geçen subatta. Bir süre araman araştırman gidip bakman gerek, illa ki temiz bir motora denk gelirsin. Km göstergesi bakacağın son yer olsun çünkü km teli kolayca sökülüyor ve km işlemiyor.

Egzozun değişip değişmediğini sor, şayet değişmediyse; egzos borusunun motordan çıktığı yerdeki nikelajların sarartısı, renklenmesi ne durumda ona bak. Motorun az mı çok mu kullanıldığını en iyi o gösterir sanırım. Şayet renk yok ama biraz bulanıklık varsa yakından bak, çünkü çok ince zımpara ile o renkler temizlenebiliyor. Egzosta zımpara çiziği varmı? Farın içi bulanık mı ona bak. Far çalıştıkça artık içi iyice tozlanmaya, pislenmeye başlar. Motorun sağ-sol yanlarında düşme sürüklenme izi varmı diye bak. Gazı açınca motorda hemen devirleniyormu? Yoksa ağır ağır mı devri artıyor. Ne kadar hızlı devirleniyorsa o kadar iyidir. Egzos dumanı siyah, beyaz, fazla mavi gibiyse hatta gazı kesince egzostan pat pat sesler geliyorsa o motordan koşarak uzaklaş. Bujisini sök kurum durumuna bak, yağına bak, egzos dumanın rengine kokusuna bak falan diycem ama ben bunlarla uğraşamam uğraşsamda bişey anlamam diyorsan sor soruştur iyi bir motor tamircisi bul. Gözünün kestiği almaya karar verdiğin motoru götür baktır ustaya. Ustanında bu iş için çok büyük bir para isteyeceğini sanmam 20-30 liraya yapar sanırım. Senide gelecekte başına gelecek ağır bir masraftan kurtarır.

Tüm bunlara bakarken esas olarak satan adama iyice bak. Çakal çukal bi tipse boşver gitsin, başka motora bak.

Aciliyetin yoksa bekle biraz daha sezondayız daha kışa doğru motorlar ucuzlar. Eğer kışın kullanırım yada kapıda yatsın bana zararı yok diyorsan kasım aralıkta uygun fiyata güzel bişey alırsın.

Motosikleti
    Kısmetse
    Hocam dediğim gibi 2. el motor almak pek işime gelmiyor ama 2500 de YBR de fena değil. Niye çünkü ben motordan anlayan birisi değilim. Ve çok sık şehir içi ve şhir dışında seyahat ediyorum. Kışın da sık sık binmek zorundayım. Ve bunun içinde başımı ağrıtmayacak temiz bir motor arıyorum. '. el olayında çok fazla uğraş istiyor. Ama öle motor alcam 2. el birde bakımıyla masrafıyla uğraşıcam. İlerde niye sıfır almadım başım ağrımazdı diye pişman olcağım gibime geliyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 km de 2007 ybr düşünürmüsün???
    2.El temiz YBR bende düşünüyorum ama 2.El olarak bana garanti vermicek bu 1 , 2. ben motordan pek anlamam nasıl beğenip alacağım bunuda anlamam , ayrıca 2. el YBR 2500 km ise bana söyliyeceğin fiyat sanıyorum ki 2000 TL den fazla olacaktır ki bu sıfır motorla aynı . Forudmaki abimiz var adam dağ bayır geziyor Ramzeyle çokda hoşuma gidiyor ne bileyim sorun çıkartmaz gibime geliyor. Zaten 1-2 sene sonra büyütürüm büyük ihtimal onun için böle düşünüyorum...Bu arada motorla haftada en az 500 KM yapacağımı da eklemek isterim...

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    çok titiz bi kullanıcıysan ramzeyi de alabilirsin (sıfır alacaksan),diğer taraftan cbf in her yönden rahat oldugunu artık söylemeye gerek yok.

Motosikleti
    Kısmetse
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok titiz bi kullanıcıysan ramzeyi de alabilirsin (sıfır alacaksan),diğer taraftan cbf in her yönden rahat oldugunu artık söylemeye gerek yok.

Aynen hocam acayip titizimdir yani aldığım eşyama heleki bi araçsa o çok çok dikkat ederim hor kullanmam. Bu arada evet Ramzeyi sıfır alacağım inşallah...Fakat CBF ve YBR ninde 2. el fiyatlarının pahalı olması ve benm 2. elden anlamamam ne kadar iyi marka olduklarını bilsemde işime gelmiyor. He param olsaydı hiç düşünmez sıfır CBF mi şimdiye kadar çoktan almıştım...

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150

Aynen hocam acayip titizimdir yani aldığım eşyama heleki bi araçsa o çok çok dikkat ederim hor kullanmam. Bu arada evet Ramzeyi sıfır alacağım inşallah...Fakat CBF ve YBR ninde 2. el fiyatlarının pahalı olması ve benm 2. elden anlamamam ne kadar iyi marka olduklarını bilsemde işime gelmiyor. He param olsaydı hiç düşünmez sıfır CBF mi şimdiye kadar çoktan almıştım...
    öyleyse bence marka olsun diye kendini kasma,zaten sonra büyütücem demişsin,al sıfır motosikletini keyfine bak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)