Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbf 150'mi-cbr 125'mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmert89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco agilty-125 ;)
    merhaba arkdaşlar.

2 ay önce aldığım agilityimi artık değiştirip yerine vitesli almayı düşünüyorum fakat henüz seçim yapamadım.Sizlerinde görüşlerinizle seçimimi yapmak istiyorum. Boyum 1.78 kilom 82.Aslında aklımdan geçen cbr 125 fakat küçük dururmu altımda die bi soru işareti taşıyorum ve ona alternatif olan diğer seçenek cbf 150.Siz olsanız hangisini seçerdiniz?Değerli yorumlarınızla seçimi yapmak istiyorum.

Herkeze kazasız,belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    cbr bana gore cunku o motoru severım ama cbfde iyi fakat cbr daha gosterişli sıvı sogutma 6 vites daha guclu olması bana gore cbryı one gecırıyor
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    **motorlar arasında güç olarak fark yok denebilir ama cbr'in 13bin devir çevirmesi kalkışlarda çok seri olmasını sağlıyor.

**cbr'in gidon yapısı cbf'e gore dhaa sportif. cbr'dan sonra cbf'e bindiğimde kendimi bisiklet sürüyormuş gibi hissettim, gidon kolları daha yuksek.

**cbf'in selesi daha rahattır, iki kişi rahatça binebilirsin, cbr'da ise artçı seni sıkıştırarak depoya doğru ittirir.

**cbr'in bence en önemli iki avantajı su soğutması ve arka frenin disk olması.

**bana göre cbf'in en önemli avantajı ise ucuz parça fiyatları ve çanta takılabilmesi.

**cbr'i bir şekilde yan yatırırsan ve grenajlar hasar görürse çok pahalıya patlar, bunuda unutmadan ekliyeyim.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [B]Her iki motorun da birbirine göre artıları var. Öncelikle cbf'den başlayayım...

-Tartışmasız cbr'a göre hatta kendi sınıfına göre bence en rahat motordur.
    -Artçı ile bindiğinde daha rahat edersin
    -Parçası ucuzdur
    -Parçaları hemen hemen her motosikletçide mevcuttur.
    -Cbr'ın yanına koyduğunda daha cüsseli durur

cbr125'e geldiğimizde;
    -Daha hızlıdır
    -Sürüşü daha keyif verir
    -Büyük bir racing'e ileride geçiş yapcaksan oturuş pozisyonu vs. on numaradır
    -sıvı soğutmalı olması cbf'e göre büyük bir üstünlüktür
    -6 vitestir
    -ufaktır ama daha yakışıklıdır
    __To Be Or NoT tO be__

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Cbr 125 daha mantıklı bir seçim olur.
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]Her iki motorun da birbirine göre artıları var. Öncelikle cbf'den başlayayım...

-Tartışmasız cbr'a göre hatta kendi sınıfına göre bence en rahat motordur.
    -Artçı ile bindiğinde daha rahat edersin
    -Parçası ucuzdur
    -Parçaları hemen hemen her motosikletçide mevcuttur.
    -Cbr'ın yanına koyduğunda daha cüsseli durur

cbr125'e geldiğimizde;
    -Daha hızlıdır
    -Sürüşü daha keyif verir
    -Büyük bir racing'e ileride geçiş yapcaksan oturuş pozisyonu vs. on numaradır
    -sıvı soğutmalı olması cbf'e göre büyük bir üstünlüktür
    -6 vitestir
    -ufaktır ama daha yakışıklıdır
    Şu sıvı soğutması olayının nesi çok büyük üstünlük anlamadım . 200 km hiç durmadan 100 km/s civarı güneşin anlında gittim, motorda herhangi bir şişme falan olmadı . CBF ler 100 -120 km arasında sabit hızda uzun süre gidebiliyor , kullananlar bilir .

Bu konu efsane sanırım 125 lik motr su soğutsa ne olur hava soğutsa ne olur . yerinde duruyorsa onu bilemem muhtemelen su soğutma işe yarar .
    Ancak 600 cc bir supersport un trafikteki ihtiyacı kadar olacağını sanmam

Bir CBF artısı olarakda cbr daki hızlanma beygir den geliyor , ancak CBF bayır çıkarken hele birde artçılı ise cbr 'a biraz nal toplatıyor ,sanırım guzel vites tork ayarlaması yapmışlar bu motoraa , son hızda cbr kesin hızlıdırda , iş yüke binince birde uzunca yola çıkınca değişmeye başlıyor .

Motosikleti
    Kymco agilty-125 ;)
    Sizlerinde dediği gibi banada cbr daha mantıklı geliyor fakat altımda çok küçük dururmu nedersniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    CıBıR al sen (cbfyi genelde kuryeciler tercih ediyor ) birde bu agility hiç sorun çıkarttımı sana(servis yönünden,parça yönünden, her türlü sorun ).

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşler, elinize sağlık güzel yazmışsınızda. Keşke birinz CBR ve CBF' in iki farklı karakterde motosiklet olduğunu hatırlatsaydınız. Biri SS için bir başlangıç aerodinamik ve teknik yapısı buna göre dizayn edilmiştir. Diğeri ise touring (başlangıcı) tarzı bir motosiklettir.

Yani dolayısı ile bu iki motosikleti teknik özellikleri ile karşılaştırmak çok yanlış geliyor bana. Kullanan arkadaş, hangi amaçla kullanacağına karar verip buna göre hangi motoru alacağına karar vermelisin.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Kymco agilty-125 ;)
    Alıntı MeKRoG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CıBıR al sen (cbfyi genelde kuryeciler tercih ediyor ) birde bu agility hiç sorun çıkarttımı sana(servis yönünden,parça yönünden, her türlü sorun ).
    Çok şükür şu ana kadar yedek parça ihtiyacı duymadım.Servis konusundada sıkıntı yaşamadım.Şu anda iyi yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşler, elinize sağlık güzel yazmışsınızda. Keşke birinz CBR ve CBF' in iki farklı karakterde motosiklet olduğunu hatırlatsaydınız. Biri SS için bir başlangıç aerodinamik ve teknik yapısı buna göre dizayn edilmiştir. Diğeri ise touring (başlangıcı) tarzı bir motosiklettir.

Yani dolayısı ile bu iki motosikleti teknik özellikleri ile karşılaştırmak çok yanlış geliyor bana. Kullanan arkadaş, hangi amaçla kullanacağına karar verip buna göre hangi motoru alacağına karar vermelisin.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Tabiki biri ss standartlarında, diğeri ise daha standarlara dönük fakat cbr alsamda sonrasında 600'lük veya 1000'liğe geçme gibi bi niyetim yok o yüzden
    kullanım açısından sorun yaşarmıyım diye soruyorum?

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bende uzun süre cruser kullandıktan sonra değişiklik olsun diye bide honda olsun diye Cbr ile Cbf arasında kaldım. Cbr a oturduğum an vazgeçtim. Bence teknik olarak ikisinin arasındaki tek fark cbr ın arka frenlerinin disk olması gerisi hikaye.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    cbf 150 derim.. cbr125 sana güvensizlik ve bel agrısı verecektir. ama bir cbf 150 ile uzun km ler yorulmadan kat edebilirsin.. ve artçında rahat eder. arkasına takacagın çanta hem eşyataşımanda hemde artçının yaslanmasında fayda saglayacaktır.. bugün cbr 125 pahallı granaj parçaları yüzünden çok sıkıntı çıkarabilir.. sinyalleri 150 tl .. 1000 rr ile aynı ...

cbf 150 al keyfine bak derim ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 derim.. cbr125 sana güvensizlik ve bel agrısı verecektir. ama bir cbf 150 ile uzun km ler yorulmadan kat edebilirsin.. ve artçında rahat eder. arkasına takacagın çanta hem eşyataşımanda hemde artçının yaslanmasında fayda saglayacaktır.. bugün cbr 125 pahallı granaj parçaları yüzünden çok sıkıntı çıkarabilir.. sinyalleri 150 tl .. 1000 rr ile aynı ...

cbf 150 al keyfine bak derim ..
    Bu arkadaşıma katılıyorum gayet net , zaten buyutmıcekmisin sorun olmaz

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    tip olarak cbr cok cılız kalıyo cbf ise şekli gayet yerinde ve iddialı duruyo
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    Kymco agilty-125 ;)
    Değerli yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim.

Galiba en iyisi gidip ikisinindi üstüne oturup inceleyerek daha iyi olucak.Tabiki motorda rahatlıkta önemli bi kavram,agilty deki tek sorunum rahatsız sele yapısı (ama satma nedenim değil).

Bakalım gidip inceleyip daha net karar verelim.Tüm herkese kazasız,belasız sürüşler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)