Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial mi , Hiç mi ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    scooter a bınecegıme vıteslıye bınerım daha ıyı . . .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:51 ----------

honda cgl 125 al supr motor :D hemde az yakar hemde ucuzdur :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    150 rf nin kronik arızası , fabrika hatası filanda yok galba apartmanın altına koyucam diye zat,zc eledim yoksa kıyaslardım motorları rf iyi gibime geliyor forumdan sordum birkaç kişiye saolsun yardımcı oldular.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

haydaa bu dediyor ya tam kararlaştırmışken
    İlan no: #29077562 SAHİBİNDEN yeni ilan.

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    [/COLOR]

Hele şükür Allahın bir kulu RF kullanıyor forumda sorucak arkadaş arıyordum , mondialin runneri diyen var (kasası küçük olup hacmi yüksek olunca) kardeş nasıl motordur yani sen kaç km desin , sorun çıkartımı sana , kronik arızası varmıdır yani üşenmezsen kısaca özetlermisin bana motoru şimdiden teşekkür ederim.merdiven davasından bana RF patlıcak gibi [/QUOTE]
    yaklaşık bir sene oldu rfyi kullanmaya başlayalı kayış koptu gittim kevlar kayış aldım onun haricinde karbüratör temizledim bir sefer de hava filtresi tıkandı onun için kapalı değil de açık hava filtresi kullandım ve hala onu kullanıyorum onun haricinde bir sorunla karşılaşmadım. Show yapmaya çalışırken motordan çok düştüğüm için bütün grenajlarım kırıldı gösterge panellerim patladı ama hiç durmadım sürekli üzerindeydim motorun. Bir süre grenajları kırık bindim motora ama hiç bakımını aksatmadım. Şimdi grenajlarını taktım ama gösterge panelini takmadım jantları beyaza boyadım plakalığı söktüm yeni açık hava filtresi taktım farların yansıtma yapmayan yerlerini siyaha boyadım ve yuvarlak yerlerine angel taktım far camlarını takmadım.Performans konusuna gelince 150lik bir motor olduğu için çok seri kalkıyor ve 90 km/h a kadar rahat çıkıyor ben motorla 120 yi geçtim daha da yapar diye tahmin ediyorum çünkü hızlı gitmesi için motorunda oynamalar yaptık. modifiye işlemini yaptıktan sonra renk ve bazı trafik işlemleri gerçekleşemediği için sattım motoru şu an trafiğe kapalı bir alanda arkadaşım tarafından kullanılmaktadır
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    açıklama için çok saol kardeş yazdıklarını dikkate alıcam birde yazını okuduktan sonra profilinde rf yok çin diyemi

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    mondial olmasa şu an mondial kullananların hiçbiri motosiklet nedir bilemeyecekti.Mondial den önceki Honda fiyatlarını çok çabuk unuttunuz galiba.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial olmasa şu an mondial kullananların hiçbiri motosiklet nedir bilemeyecekti.Mondial den önceki Honda fiyatlarını çok çabuk unuttunuz galiba.
    harbi şimdi dediğin doğru honda beat (100cc) e 4000 tl verirmsin yada kymco arka fren kampana 3500 tl , yamaha yeni kasa bws 125cc 6500 tl sizce bu fiyatları hakediyorlarmı bir tek hiçbir zaman servise gitmessin ayrı

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    ille de scooter olacaksa ikinci el honda beat almani tevsiye ederim.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    arkadasım oncelikler hosgeldin.scooter aryorsun ve mondial olmasını istiyorsun..bana sorarsan mondial alma git 1000-2000 arasında bütçn varsa yamaha cygnus al,bak keyfine.hem yamaha hem japon hem durusu güzel.ismi var bikere.param yetseydi bende ybr alcaktım ama sıfır km tutkusu var bende=)) dediğim gibi mondialden bence uzak dur.yada vitesli motor al.onu sürmesi daha zevkli.birde titreşimli motor almamaya bak.mesela benim motor 2010 model ve balans teknolojisi olduğundan dolayı titreşim sıfır.1650 tl ye plakasız aldım..tercih sana kalmıs.balansörlü teknoloji boyle japon malları dısında türkiye de sadece kuba da var.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balans teknolojisi olduğundan dolayı titreşim sıfır.1650 tl ye plakasız aldım..tercih sana kalmıs.balansörlü teknoloji boyle japon malları dısında türkiye de sadece kuba da var.
    allahallah kh 150-12 de var sanıyordum balansörlü teknolojiyi,125 liktede mi varmış

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım oncelikler hosgeldin.scooter aryorsun ve mondial olmasını istiyorsun..bana sorarsan mondial alma git 1000-2000 arasında bütçn varsa yamaha cygnus al,bak keyfine.hem yamaha hem japon hem durusu güzel.ismi var bikere.param yetseydi bende ybr alcaktım ama sıfır km tutkusu var bende=)) dediğim gibi mondialden bence uzak dur.yada vitesli motor al.onu sürmesi daha zevkli.birde titreşimli motor almamaya bak.mesela benim motor 2010 model ve balans teknolojisi olduğundan dolayı titreşim sıfır.1650 tl ye plakasız aldım..tercih sana kalmıs.balansörlü teknoloji boyle japon malları dısında türkiye de sadece kuba da var.
    saol kardeş önerin için bende 0 istiyorum birde ilk motorum olacak hani rotajını filan ben yapmak istiyorum yamaha demişsin araştırdım yamaha cygnusun motorunu çinde üretiliyomuş (ama arkasında yamaha var o ayrı) baktım motora tip olarak beğenmedim elektirekli gibi duruyor beat demiş başka bir arkadaşımız beat ede o para verilmez (100cc+plastik kasa) diyeceksin ama honda agility var birde city si var city'e param yetmiyor 2.el agility de almak istemiyorum
    ne yapıcağımı anlamadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Arkadaşlar peki 150 RF nasıldır forumdan kullanan 3 arkadaşa sordum üçüde 10 numara motor dedi yani alırsam kaç sene gider bu motor bana (bakımını filan ihmal etmem ama durduk yerede sorun çıkartmasın) zamanım yok, ona yaptığım masraflarlada cbr 125 aldırmasın birde.

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Bir arkadaşın asya motoru vardı henüz 1haftalık idi, şimdiden orası burası oynuyordu aletin plastiği kormajı vs. hiç çekici gelmedi bana. Ufak bir geziye çıktık dönüşte rüzgardan aynası kırıldı. Motoruna bakarsan seni üzmez diyorlar ama bakmak da bir yere kadar.Devamlı birşeyler değiştirince üzmez seni elbet ama 2.el diye almak istemediğin o motorlara yağ ekleyerek torunlarına bile kullandırırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yani diyosunuz ki bakıp bakmamayla ilgisi yok parçalar kalitesiz hal böyle olunca kalitesiz parça bozulunca tekrar kalitesiz parçayla değiştirecekler bu böyle devamlı kısır döngü oluşturacak ve olan maddiyat ve zamana olacak

Motosikleti
    Yakında olacak
    scoter motormu ya git bi vitesli al orasından burasından ses geliyor scoterların

Motosikleti
    125 Zn
    arkadaşım bak bu motor benim tam alalı 1 yıl oldu bugunku hali ile 6083 km de 1 kere yolda kaldım benzinim bitti. mondialin en sorunsuz modeli. 125 zn işin en başında bakarsan bağ bakmassan dağ olur, çinde olsa honda da olsa servis bakımlarını eksik etme, motorumdaki özellikler.
    HONDA GOLDWİNGDEN TEK FARKI KLİMA VE TEYP OLMAMASIDIR. ( AYIP OLMASIN DİYE TAKTIRMADIM)
    * Bütün bakımları 500km ve 2000 , 3000 ve 4000, 5000 ve 6000 km servis bakımlıdır.İçindeki yağ castrol scooteer yağıdır
    .*Uzaktan kumandalı özel alarm taktırdım, motoru uzakdan ta çalıştırabilirsiniz.HONDA GOLDWİNGDE BİLE YOK
    -*Resimlerde görüldüğü üzere arkaya çanta taktırdım. güzel bir çantadır. Motorla uyumludur.
    *Kornası FERRARİ (SEGER) kornasıdır. kesinlikle farkedilirsin.
    * Ön sperlik takdırdım ,.
    *Bu modellerde olmayan 4lü flaşör yani 4lü taktırdım
    * Lastikler 3.5 10 dunlop lastik
    * Arka kısımda BEYAZ LED IŞIKLAR vardır, geceleri arkadan gelen araçlar tarafıdan farkedilirsin.
    2 kişi ile saatte 110 km hıza kadar ulaşıyor.

yanlış anlaşılmasın GOLDWİNG İLE bir kıyasmam şaka tabiiki...hangi motoru alırsan al bunları yaptır.İşine çok yarar.bunlarda resimlerim

SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Alıntı MeKRoG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol kardeş önerin için bende 0 istiyorum birde ilk motorum olacak hani rotajını filan ben yapmak istiyorum yamaha demişsin araştırdım yamaha cygnusun motorunu çinde üretiliyomuş (ama arkasında yamaha var o ayrı) baktım motora tip olarak beğenmedim elektirekli gibi duruyor beat demiş başka bir arkadaşımız beat ede o para verilmez (100cc+plastik kasa) diyeceksin ama honda agility var birde city si var city'e param yetmiyor 2.el agility de almak istemiyorum
    ne yapıcağımı anlamadım
    Agility Kyomco nun motosikleti.oda güzel ama yani bende soyle bisey vardı.sıfır tutkusu var bende tamam ama ne yalan soliim eğer ikinci el Ybr yi bana bunun gibi 12 taksitle verselerdi,2004 ünü bile alırdım o derece yani.ama gel gör ki imkanlar el vermeyince mecbur sıfır ve uygun olanını en azından tanıdık olanını alalım dedik.diğer arkadasın dediği gibi yamaha cygnus sadece yağ ve benzin parası verceğin bir motor.torununu bile bindirebilirsin hakkatten. imkanın varsa yani 1500-2000 arası parayı en fazla 2 taksitte verebilceksen (daha fazla taksit yapanda karsına cıkabilir belli olmaz ama benim sorduklarım enfazla 2 ye bölüyolardı) cygnus yada vitesli bi motor:Ybr al.bunların ikiside ömürlük motorlar.bende 2 yıl sonra cbf 150 düsünüorum.eger o kücük gelirse o zamana kadar ybr 250 düşünebilirim.kolay gelsin..
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

vergi ??

kardeş mondial çok iyi bi marka. bende 110 FT war yarı otomatik debriyajı yok ama vitesli cihaz. hiç yolda bırakmadı ( lastik patlaması dışnda ) şuana kadar. Kaçarıda çok iyi ne hızlı ne yawaş. 2 kişi dimdik bayır cıkıyoz 40 km/h ile falan. Düz yolda 2 kişi 100 vurdğumuzu biliyorm. Neyse benim sana tavsiye edebileceğm motor :

Mondial 100 UKH. Yarı otomatik buda kullanımı çok basit vitesli diye zor olduğunu düşünme. Ayrıca vergisi yok. Scooter alcağn zaman ( yani vitessiz olanlar ) 125 cc'den az alırsan bayır cıkmaz 2 kişi. yolda kalırsın rezil olursun . 125 Scooter aldğn zamanda vergisi var. Oysa bu hem 100lük hem vergisi yok hem bayır yağmur çamur kış kıyamet düz yol rampa tanımaz . 2 kişi 100-120 vurursun. Üstelik scooterler çok yakar vitesli motor ise devirli kullandğn takdirde çok tasarruflu olacaktır. Benim 100FT ile full depo benzin ile ( yani 12 TL) 250 KM yaptğımı biliyorm. Yani gerçekten çok tasarruflu. Scooter'i boşver yarı otomatik 100lük al derim. Mondial'ide kötü bi marka sanma şuan 20.000 km'deyim motor banamısın demedi şuana kadar hiç

Uzun oldu biraz ama herşey yardım için. Umarım güzel bi motorsiklet edinebilirsin yardımcı olabildysem ne mutlu

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    1 senede 6800 km yol yapip hic yolda kalmadigini yazan arkadasa güle güle öldüm. güya cin malini övüyor

motosiklet; eger 30 000-50 000 km icinde rutin bakim ve masraflari disinda sorun cikarmiyorsa iyi motosiklettir.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Scooterlar düm düz ovada kullanılacak bir motor rampaya gelmiyor. Eğer kullanılacak yer çoğunlukla rampa ise kesinlikle vitesli motor şart çinli yada japon olması fark etmez. Her ikisini de kullanıyorum örneğin Honda Beat rampada yardım çığlıkları atıyor..

Motosikleti
    cup motor alacaksan mondial değil de kanuni elite 100,tigrina s veya motosan (Türk Malı Ünlü İngiliz MODENAS ın bayisi) Tr-100 al derim..eğer vergi den bişey olmaz dersen Motosan TR-125 R al keyfine bak.ama TR 125 R nin her iki frenide disk.

Elite 100: http://kanuni.com.tr/Pages/Urunler/D...+100&Id=12&k=1

Tigrina S: http://kanuni.com.tr/Pages/Urunler/D...na+S&Id=13&k=1

TR-100 A : http://motosanmodenas.com/Markalar/M...1/Default.aspx

TR-125 R: http://motosanmodenas.com/Markalar/M...2/Default.aspx

Scooter alacağına vitesli al.ha debriyajla uğraşmak istemem diyorsan bu verdiğim Cub tarzı motosikletlere bak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)