Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZFR6 - R1 işte budur

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,

Son bir kaç aydır şu racing işi beni çok sardı , oyle ki yogun mesai saatinde bu forma birseyler yazıyorum...Tutkunun esiri olduk yani..

Sizden tecrubelerinizi ve bilginizi paylaşmanızı istiyorum bu sayfanın diger yeni baslayanlara da faydalı olacağı kanısındayım..

Oncelikle Yamaha YZF serisi almayı kafaya koymus bulunmaktayım..Özellikle görüntü olarak başka bir moto beni cezbetmiyor..

Beldeyama'nın sayfasında 21 Nisan,2006 tarihli fiyatlar kafamı çok karıştırdı.

YZF R1 25.985 YTL
    YZF R6 SV 26.450 YTL
    YZF R6 Yeni 21.463 YTL
    YZF R6 18.385 YTL

Şimdi sorular peş peşe geliyor...

1. R6-SV nedir? R6-SV , R6 Yeni ve R6 arasındaki farklar nelerdir? Normal R6 eski model mi demek oluyor?Yamahanın orjinal sayfasında , aradaki tek farkın 5-6 beygir oldugunu goruyorum R6 Yeni ve R6-SV için.5 milyarlık fark edermi gerçekten?

2.R6-SV neden R1 den pahalıdır?

3. 26 milyarınız olsaydı hangisini alırdınız?

4. Yıllar once 97 ya da 98 yılında YZF 600 thundercat mi neydi tam hatırlayamıyorum motoro binmiştim artçı olarak ve de surme şansını da elde etmiştim bir kaç dakikalığına...Zaten ne olduysa o gun oldu...Tutku o gün başladı.....Müthiş bir ivmelenme , çekiş gücü vardı...Asıl soru şu
    R1'de hissedeceğim çekiş gucu , ivmelenme, R6'dan kat kat daha fazla mı , yoksa çekiş gucu olarak aradaki fark o kadar abartılacak kadar degil mi?

Benim için daha önemli olan yuksek çekiş gücü. Hız değil.Motoru 250 300 km/s yapmak için istemiyorum...o ivmelenmeyi hisstemek için istiyorum...

Benim kendi yorumum , eğer yanlışsa düzeltin...Çekiş gücü olarak her ikisi de tatmin edici fakat R1'in ustunluğü uzun yolda yuksek hız da daha stabil olması...

Yardımlarınıza ihtiyacım var...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belli bir motor hakkında bilgi içermediği için başlık kıyaslamalara taşınmıştır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

EmreSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r6
    Alıntı free_will adlı üyeden alıntı

4. Yıllar once 97 ya da 98 yılında YZF 600 thundercat mi neydi tam hatırlayamıyorum motoro binmiştim artçı olarak ve de surme şansını da elde etmiştim bir kaç dakikalığına...Zaten ne olduysa o gun oldu...Tutku o gün başladı.....Müthiş bir ivmelenme , çekiş gücü vardı...Asıl soru şu
    R1'de hissedeceğim çekiş gucu , ivmelenme, R6'dan kat kat daha fazla mı , yoksa çekiş gucu olarak aradaki fark o kadar abartılacak kadar degil mi?

Benim için daha önemli olan yuksek çekiş gücü. Hız değil.Motoru 250 300 km/s yapmak için istemiyorum...o ivmelenmeyi hisstemek için istiyorum...

Benim kendi yorumum , eğer yanlışsa düzeltin...Çekiş gücü olarak her ikisi de tatmin edici fakat R1'in ustunluğü uzun yolda yuksek hız da daha stabil olması...

Yardımlarınıza ihtiyacım var...
    anladığım kadarıyla motosiklet kullanmamışsın ve ivmenin yüksekliğinden dolayı motor almak ve alırken r6 yada r1 alıp devamlı uzamak yada öle bi,şeyler istiyorsun. yanlışım varsa düzelt.
    r6 65nm nin üzerinde r1de sanırsam 110nm ye yakın çekiş üretebiliyor. ama ne söylersem söyleyeyim 65 nm gibi cüzi! bir çekiş gücünün (üstelikte tamgazda ve 10000 devirden sonra) ne yapabileceğini binmeden yada kullanmadan anlayamazsın.
    ivmeyi hissetmek için alıcaksan devamlı yüksek süratlere inip çıkacaksındır. 250-300 yapmam demek yanlış olur.
    r1 almanı tavsiye ederim. nedenine gelince. kullanırken ecel terleri dökmeye başladığında anlarsın
    ben neden r6 kullanıyorum? boşver...

TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    r1 ecel teri döktürür )
    r6 ne yapar

Motosikleti
    r6
    Alıntı TNT adlı üyeden alıntı
    r1 ecel teri döktürür )
    r6 ne yapar
    yanlış anlaşılmasın küçümsemiyorum r6 yı.
    ama birazda kör birine gördüklerimiz nasıl tarif edilebilirki diye bakıyorum.

motora çok bindim , fakat dedigim gibi racing tipi motoru sadece bir kaç dakika surebilme şansım oldu....

Beni şaşırtan , R6'nın fiyatının R1'den yuksek olması...Oradaki R1 2005 bel ki de...bilemiyorum...

Sen R6 kullanıcısı olarak , pek memnun degil gibisin aletden? Imkanım olsa R1 diyorsun yani?

Burada çekiş gucunun tarifini anlayabilmemin en iyi yolu sanırım 0-150km 'ye kaç saniyede geldikleridir...

belkide yeni baslayan için ilk once R6 ile baslamak daha iyi olur , gene yeterince ve tatmin edici şekilde adrenalini hissetedecegimi varsayıyorum...

Peki R6-SV nin R6 Yeni(2006' dan farkı nedir)?

Motosikleti
    r6
    Alıntı free_will adlı üyeden alıntı
    motora çok bindim , fakat dedigim gibi racing tipi motoru sadece bir kaç dakika surebilme şansım oldu....

Beni şaşırtan , R6'nın fiyatının R1'den yuksek olması...Oradaki R1 2005 bel ki de...bilemiyorum...

Sen R6 kullanıcısı olarak , pek memnun degil gibisin aletden? Imkanım olsa R1 diyorsun yani?

Burada çekiş gucunun tarifini anlayabilmemin en iyi yolu sanırım 0-150km 'ye kaç saniyede geldikleridir...

belkide yeni baslayan için ilk once R6 ile baslamak daha iyi olur , gene yeterince ve tatmin edici şekilde adrenalini hissetedecegimi varsayıyorum...

Peki R6-SV nin R6 Yeni(2006' dan farkı nedir)?
    haşa memnun olmamak beni aşar. ben çok memnunum. r1 de kullandım. benim düşüncem şu: güçlü yarış motorlarını belasız kullanmak için hem pilotaj hemde daha önemlisi psikolojik denge gerekir. (dip not düşeyim: r6 0-250kms 20sn).
    ama kullanmadan bilemezsin burdanda önemi olmayacak tavsiye vermek istemiyorum.
    korkarak kullanmak hoş olmaz.
    r1 alacak imkan var ama ben hayatımdan memnunum şu anda
    r6sv yanlış bilmiyorsam sınırlı sayıda üretimi yapılan r6. rengi vs değişik. sınırlı üretim olmasından dolayıda pahalı. (yanlış olabilir gördüklerimden hareketle yazdım)

kuraitoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r6 sv bilidiğim kadarıyla rossinin motoru olması lazım ondan pahalı sanırsam

R1'e bindikten sonra R6 seni hala yeterince mutlu ediyorsa beni hayda hayda eder

değerli bilgilerinizi paylaştığınız için tesekkurler...
    Çok büyük ihtimal 21YTL lik R6 Yeni uzerine yogunlasacam...fiyat olarak ta digerlerine nazaran daha uygun..

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    YZF-R6SV (R6SP, R6SPV) Yamaha'nin 50. yil donemini kutalamak icin cikardigi limited ozel version.

Sana o fiyatlari veren kisi biraz cok soylemis. R6SP aslinda okadar pahali olmaz.

Bunu R6S ile karistirma cunku R6S 2005 modelin yeni iteratiyonu ve daha ucuz olmasi lazim.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

unsalyzf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 Kanuni Hussar 125 - YZF R1 2006
    Yamahada baya tecrübeli binici olarak 24 milyarın varsa R1 almanı tavsiye ederim ama daha racing e yeni başlıyorsan kesinlikle 2. el 2003 veya yukarısı R6 al hem paradan tasarruf edersin hemde tecrübelenirsin. Motorlarım 96 YZF 1000 thunderace - 2001 R6 - 2005 R6 - şimdi 2006 R1 kullanıyorum 183 HP ve beni gerçekten etkiliyor.

fireblade_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuya farklı yaklasayım arkadasım, belli bir motor tecrüben yoksa 600cc veya 1000cc bir racingle başlamak çok tehlikeli olacaktır.. yanlış secim yapama! insan bir kere hata yapar, ömür boyu bedelini öder...

Vay canına bu nsl bi farkdır böle 2006 da 25 milyar olan R1 smdi 2009 da 43 milyar bunun sebebi nedir acaba ?¿

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    R6'ya ne demeli? 2006'da 21 bin küsür olan R6 2010'da 35 bin lira!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

O değil millet 20 bin liraya 21 bin liraya almış şimdi 19.000'e satıyolar 20.000 km'de ki motorları. Valla güzel yatırım yapmışlar ne diyim

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alanada satanada Allah akıl fikir versin R6 Hayabusa fiyatına satılıyor R1 ise 45.000 TL
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

İstediğiniz yüksek hız değil de, sadece ivmelenme hissi ise neden racing tipi bir motor istiyorsunuz ki. Bir streetfighter (örnek Z750-Z1000, Triumph Speed Triple) o hissi racing motordan çok daha iyi verir, hem daha ucuzdur hem de çok daha güzeldir (etrafta kızılay dağıtmış gibi racing varken, naked motorlar her zaman daha çekicidir bence). Bu tip motorlar ivmelenmeyi alt ve orta devirlerde vermek için tasarlanmıştır ama racing motorlar alt devirlerde yumuşak hızlanmaya sahiptirler. Eğlence yüksek devirlerde ve yüksek süratlerde başlar.

Ama hemen R1 yada R6 düşünüyorsanız tecrübelisinizdir ve bunları zaten biliyorsunuzdur. Öyle değil mi yoksa?

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    yeni R1 in fiyatının yüksek olması moto gp de kullanılan ateşleme teknolojisinin kullanılması, adı neydi unuttum ama..

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Başlığı açan adam motor kullanmamış ki galiba , birde 600cc ile 1000cc arasında çok fark var hemen hemen 2katı kadar , 1000cc tekerede gelir 3. vites vatinajada düşer belli tecrübe lazım rahat kullanmak için..
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğiniz yüksek hız değil de, sadece ivmelenme hissi ise neden racing tipi bir motor istiyorsunuz ki. Bir streetfighter (örnek Z750-Z1000, Triumph Speed Triple) o hissi racing motordan çok daha iyi verir, hem daha ucuzdur hem de çok daha güzeldir (etrafta kızılay dağıtmış gibi racing varken, naked motorlar her zaman daha çekicidir bence). Bu tip motorlar ivmelenmeyi alt ve orta devirlerde vermek için tasarlanmıştır ama racing motorlar alt devirlerde yumuşak hızlanmaya sahiptirler. Eğlence yüksek devirlerde ve yüksek süratlerde başlar.

Ama hemen R1 yada R6 düşünüyorsanız tecrübelisinizdir ve bunları zaten biliyorsunuzdur. Öyle değil mi yoksa?
    Motosikletten hiç anlamayan bir arkadaşımla motosiklet bayisinde geziyorduk.

Bayide 600RR'dan tutun, Kawasaki ZZR 1400'e kadar epey SS,Sport Touring motor vardı fakat arkadaşım Kawasaki Z750 için "bence burada en iyi gözüken motor bu" dedi.

Zevk-renk olayı
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sv diyince benim aklıma direkt stationvagoon geliyo
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler