Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

mz 251 mi daha hızlı rx 135 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    kalkısta mz 135 le kafa kafaya gıder ama sonrdan 135 i yakalayamaz unutmayın 135 sündürme motorudur yol aldıkca arayı acar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki rx135 bunu herkes bilir
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunuda herkes bilir
    Ne biliyormuş herkes?....

Yaw daha sizin motorlarınız piyasada yokken etraf rx ve mz kaynıyordu...
    Oynamak için rx aradık... Hatta bir süre arkasından gidip gaz verirdik..... Sonra yeter bu kadar yırtınma ve duman der basar geçerdik....

Mz hayatım hep bu şekilde geçmiştir...
    Haa birde Twisterlerin yeni çıktığı dönemlerde bi abimiz almıştı... Ne zaman benle rastlaşsa hemen ya bakkala ya benzinliğe girerdi... Her seferinde ayaklıklarda zıplatırdım sinirden.... Bana motoru yaktıracan derdi...

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkısta mz 135 le kafa kafaya gıder ama sonrdan 135 i yakalayamaz unutmayın 135 sündürme motorudur yol aldıkca arayı acar
    Sünse nolur sünmese nollur.... Sonuçta ikiside 2 zamanlı...Şartlar eşit... Ama cc farklı... Hatta Hp....
    Tamam güzel uzar..Orasını biliyorum ama o uzama zamanında Mz alır başını gider... Hep böyle oldu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    ---
    Sünse nolur sünmese nollur.... Sonuçta ikiside 2 zamanlı...Şartlar eşit... Ama cc farklı... Hatta Hp....
    Tamam güzel uzar..Orasını biliyorum ama o uzama zamanında Mz alır başını gider... Hep böyle oldu... [/QUOTE]

CC farklı demekle olmuyo keske olsaydıda deneseydık senle ama imkanlar kısıtlı

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bende kullandım rx 135... 351mz yerdi bitek benim makineyi.. gerisi hikaye... çok 251 harcandı o makineyle.. üçüncü viteste bile ön tekeri zor yere basıyo rx'in... tam çılgın makine... şimdi hyo gt250r var o tadı alamıyorum gerçekten.. çok yakmasa yine 135 alırdım.. ama ilerde inşallah..
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne biliyormuş herkes?....

Yaw daha sizin motorlarınız piyasada yokken etraf rx ve mz kaynıyordu...
    Oynamak için rx aradık... Hatta bir süre arkasından gidip gaz verirdik..... Sonra yeter bu kadar yırtınma ve duman der basar geçerdik....

Mz hayatım hep bu şekilde geçmiştir...
    Haa birde Twisterlerin yeni çıktığı dönemlerde bi abimiz almıştı... Ne zaman benle rastlaşsa hemen ya bakkala ya benzinliğe girerdi... Her seferinde ayaklıklarda zıplatırdım sinirden.... Bana motoru yaktıracan derdi...

Tamam güzel uzar..Orasını biliyorum ama o uzama zamanında Mz alır başını gider... Hep böyle oldu...
    bende senin cvp yazmanı bekliyordum abi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 ----------

aynen alpar abimin dediği gibi arkadaslar...istediği kadar devirli mevirli olsun ...
    rx in krankı 18 bg ile cevrilir....mz inki 24 ile...

Motosikleti
    cbf 150
    hp ve cc tam olarak bu olayı anlamamızı sağlayamaz bence.. önemli olan performansla görmek.. pek doğru bi karşılaştırma değil ama (biri4t diğeri 2t olduğu için) gt250r 2 silindir 250 cc ve 29hp iken 160 170 arası süratlar yapıyor. ama cagiva mito 125 cc tek silindir ve 29hp güçle 190 200 arası süratlere ulaşabiliyor. kalkışları zaten karşılaştırılamaz ama fikir olması açısından son hızları söyledim. bence -kendi fikrim sadece- her türlü rx135....

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CC farklı demekle olmuyo keske olsaydıda deneseydık senle ama imkanlar kısıtlı [/QUOTE]

Ah be güzzel kardeşim.... 10 yıl önce nerelerdeydin?..... Yollarda harıl harıl motor arıyorduk kapışacak....

Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kullandım rx 135... 351mz yerdi bitek benim makineyi.. gerisi hikaye... çok 251 harcandı o makineyle.. üçüncü viteste bile ön tekeri zor yere basıyo rx'in... tam çılgın makine... şimdi hyo gt250r var o tadı alamıyorum gerçekten.. çok yakmasa yine 135 alırdım.. ama ilerde inşallah..
    Sen hiç konuşma... Önce git bir motor bilgilerini kontrol et.... Mz de 351 varmı?...

hp ve cc tam olarak bu olayı anlamamızı sağlayamaz bence.. önemli olan performansla görmek.. pek doğru bi karşılaştırma değil ama (biri4t diğeri 2t olduğu için) gt250r 2 silindir 250 cc ve 29hp iken 160 170 arası süratlar yapıyor. ama cagiva mito 125 cc tek silindir ve 29hp güçle 190 200 arası süratlere ulaşabiliyor. kalkışları zaten karşılaştırılamaz ama fikir olması açısından son hızları söyledim. bence -kendi fikrim sadece- her türlü rx135....
    Ne fikrimi ne zikrimi söylerim.... Bildiğimi , Kullandığımı sölerim.... 10 yıl 251 alman mz kullandım....

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    tabiki rx 135 kink onun lakabı ölüm makinası kendim şahidim 180 devrdik. rx 135 king 21 beygir
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    21 değil 18.5
    Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir... M.KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    cbf1000
    Bayılıyorum şu mz ve rx hastalarına....

Motosikleti
    rx 135 king ruhsatta 18.5 bg normalde 21. rx 115 te arkadsımın ruhsatta 11 bg diye geçiyor:D
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    cbf 150
    [QUOTE=

Sen hiç konuşma... Önce git bir motor bilgilerini kontrol et.... Mz de 351 varmı?...
    [/QUOTE]

sen hiç konuşma demek kendine yakıştırdığın bir şeyse böyle bir ortamda diyecek bir şey yok... eğer biraz (biraz dediğim 2-3 saniye) düşünseydin yanlışlıkla yazılmış olabileceği de aklına gelirdi... takdir edersiniz ki yanlışlıkla çok mühim şeyler de oluyor. bir rakam yanlış yazılmışsa balıklama böyle sözler edilmemeli... önce üslubu düzeltelim sonra konuşalım istersen... böylesi bir paylaşım ortamında saçma sapan bir çok konu bile sallanıp atılmazken karşınızdakine sen hiç konuşma demek pek hoş olmasa gerek... lütfen bütün bilgilerden önce üslup ve hitabet bilgilerini gözden geçirin, ben motor bilgilerimi rahatlıkla hallederim zaten...

gtunerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RX 135 mukemmel bi makina kondusyonalri etkili olur ama genelde RX 135 daha iyi gider diyorum

Motosikleti
    cbf1000
    sen hiç konuşma demek kendine yakıştırdığın bir şeyse böyle bir ortamda diyecek bir şey yok... eğer biraz (biraz dediğim 2-3 saniye) düşünseydin yanlışlıkla yazılmış olabileceği de aklına gelirdi... takdir edersiniz ki yanlışlıkla çok mühim şeyler de oluyor. bir rakam yanlış yazılmışsa balıklama böyle sözler edilmemeli... önce üslubu düzeltelim sonra konuşalım istersen... böylesi bir paylaşım ortamında saçma sapan bir çok konu bile sallanıp atılmazken karşınızdakine sen hiç konuşma demek pek hoş olmasa gerek... lütfen bütün bilgilerden önce üslup ve hitabet bilgilerini gözden geçirin, ben motor bilgilerimi rahatlıkla hallederim zaten...
    O hoo..Hemen kızmışsın... Biraz espri yollu takılalım dedik.... Kızdıysan tamam... Mesajımı geri aldım...

Ama kızmaya hiç gerek yok.... Böyle bir ortam genelde hoş vakit geçirmek içindir....

Alındıysan tekrar kusura bakma...

Bu da İngiliz Hasta,bu benzin pahalılığında gitmiş Kanuni 301 almış

http://www.youtube.com/watch?v=kxjGvXhgQ6g

Benzin kokusu bile geldi

Motosikleti
    mz in 701 modeli bile olduğunu duydum avrupada

Motosikleti
    ---
    antepden denemek isteyenler burdayım bakalım kım haklı alp tunaymı benmı

Motosikleti
    rx 135 king efsanedir üstüne 2.zmanlı tanımam ciğerliyse 180 e dayar bitiği bile 140-150 der.o bir efsane o bir ölüm makinası. bu motoru hafiife almayın.deneyin görün

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    ya arkadaşlar nesini tartışıyorsunuz rx 135 den bahsediyoruz kabına sıgmayan canavar. alp tunay da kendince haklı çünkü daha önceki mesajımdada belirttim bakımlı bir alman mz rx e ecel terleri döktürür. burada makinanın cc degil agırlık lastik kalınlıgı krank yapısı piston yapısı herşey etki eder. o nedenle makinalar cc ile karşılaştırmak bence pek uygun degil. aynı hacimde hatta aynı motoru farklı kasaya koysanız aerodinammik olarak farkeder. + da olabilir ekside. mesela gt 250 r ile gv 250 aynı motora sahip ama aradaki kilo farkı nedeniyle asla gt 250 r gibi gidemez. bunu anlayabilmek için illa iki makinayıda kullanmak gerekmez. fizik kuralına aykırı.

bir önceki msjımda belirttim öyle kuru kuruya olmaz. birileri çıkar trafige kapalı alanda kapıştırır. videoya çeker. burdda yayınlar. herkesede kapak olur.

iki motoru da kullandım mz geçiyor beyler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler