Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XL 650 V TRANSALP mi yoksa F 650 GS Enduro mu ????

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    transalpde güzeldir bmw de bmw yi zaten servise götürmiycen ustan varsa ona götürücen parçalarınıda ebay dan kendin getirticen maliyeti epey epey fazla düşürürsün diğer türlü baş edemessin..

bu arada bmw araba mantığında motor üretir mesela yeni 1200 serilerinde tıpkı arabadaki gibi motorda salıncak var salıncağı tutan amortisör var gene araba kasalarında olduğu gibi düz aktarma koluk ayarı karter koruması falan var.. ilk abs yi uygulayanda hatırladığım kadar bmw idi .. yani bmw araba mantığında motor üretiyor diğer markalardan farkı bu..

honda da araba üretiyor ama araba mantığında motor üretmiyor..

tercihinizi yaparken buna göre yapın bence bakımlı bmw asla yolda bırakmaz yolda kalan bmw ise bakımsızdır orası kesin.. ben yolda bırakmaz demiyorum her motor yolda bırakabilir ama bakımlı bmw bırakmaz kolay kolay...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı A.yilmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selam,ben araniza yeni katiliyorum uzun süredir yazilarinizi zevkle takip ediyorum bende bu iki motor arasinda kalmis birisiyim özellikle t.a yi merek ediyorum gercekten denildigi kadar yakiyomu? f650 de güzel motor vede yakisikli.ben ehliyetimi yaparken f 650 cs ile yaptim otobanda inanilmaz titresim vardi hatta abarti olmasin,ayna o kadar titriyodiki arkadaki arabalarin markalarini anlamiyordum eger t.a cok fazla yakiyorsa f650 nin titresimine katlanirim

arkadaslar birde benim merak ettigim xl 600 transalp (mesela 98 model) bunun yakiti hakkinda bilgisi olan varsa cevabini bekliyorum
    TA 165-200 arası yakar enduro- turing tir 99 a kadar 600 lük ve farklı kasadır ve o kasa yeni modele nazaran daha oturaklıdır

Motosikleti
    ARORA ZRX 200

TRANSALP ne kadar yakar

Alıntı trhasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TA 165-200 arası yakar enduro- turing tir 99 a kadar 600 lük ve farklı kasadır ve o kasa yeni modele nazaran daha oturaklıdır
    Transalp ile Bodruma'a 5 defa gidip geldik
    2 Kişi toplam 150 KG
    Sabah 07:00 Yenikapı Feribota Biniş
    09:30 Bandırma İniş
    09:45 Sağ tarafta bulunan benzinciden Full depo benzin doldurma
    13:30 İzmir Bornova 57.Top tugayı Karşısı Shell Benzinlik 14 Litre ve Sabah kahvaltısı ( 1997 / 18 Litre alıyor )
    14:00 Çıkış
    17:30 Bodrum Turgutreis ( Söke'de Radar a yakalanmazsan )
    Son : 1/4 benzin var
    İyi yolculuklar
    Bu arada Turgutreis plajında yürürken Arka aynaya kadar kuma gömülebilirsin
    Korkma Transalp çıkar

Nede olsa Libya çölünde Kumda 145 yapıyor...

İyi Günler

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    transalpde güzeldir bmw de bmw yi zaten servise götürmiycen ustan varsa ona götürücen parçalarınıda ebay dan kendin getirticen maliyeti epey epey fazla düşürürsün diğer türlü baş edemessin..

bu arada bmw araba mantığında motor üretir mesela yeni 1200 serilerinde tıpkı arabadaki gibi motorda salıncak var salıncağı tutan amortisör var gene araba kasalarında olduğu gibi düz aktarma koluk ayarı karter koruması falan var.. ilk abs yi uygulayanda hatırladığım kadar bmw idi .. yani bmw araba mantığında motor üretiyor diğer markalardan farkı bu..

honda da araba üretiyor ama araba mantığında motor üretmiyor..

tercihinizi yaparken buna göre yapın bence bakımlı bmw asla yolda bırakmaz yolda kalan bmw ise bakımsızdır orası kesin.. ben yolda bırakmaz demiyorum her motor yolda bırakabilir ama bakımlı bmw bırakmaz kolay kolay...
    bmv yolda bırakmazmış neye dayanarak bunu söyledinki biraz forumu takip etseydin bmw nin nekadar dandik olduğunu görürdün birader ama honda hakkında bişiy duymadımda görmedimde şikayetde olmadı arabalara gelirsek honda gene daha sağlamdır arıza bakımından bmw arabalarda arıza çıkar ama hondada çıkmaz honda taş gibi bir markadır bmw belki daha hızlıdır konforludur ama çok fazla arıza çıkarır bilmeden konuşmıcaksın insanları yanlış yönlendirmiceksin araştır öyle yaz

ayrıca ne anladım ben bu aşkdan ebaydan parça getircem dışardan ustaya yaptırcam eee sonra dışardan parça getircen sebeb servisdeki borudanmı bahsettin ?aşırı geçirmasyon parça fiyatlarından sebebmi yoksa hazırda parça bulunmamasındanmı? yada iki sebebdenmi ,dışardan ustaya yaptırmak ne anlama geliyor servisin dandikliğindenmi yada bi yağ ,yağ filitresi,hava filitresine işciliğe 500tl ödememek içinmi? yada her iki sebebdenmi? asıl bunları hesaba katarak seçmek lazım körü körüne savunmayın gerçekci olun insanların ocağına incir dikmenin alemi yok ayrıca ebaylardan parça getirtme olaylarını herkes beceremez bende dahil.

İkisi de kabulümdür.Transalp'ın 2. el piyasası biraz uçuk o yüzden Bmw diyorum.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de kabulümdür.Transalp'ın 2. el piyasası biraz uçuk o yüzden Bmw diyorum.
    işte burdan mantık yürüt sebebleri ne olabilir? neden birinin ikinci eli bile yok satarken fiyatı uçuk olsa dahi fazla ikinci eli yokken diğerinin ikinci eli çok avantajlı olup piyasada çooook bol var

Alıntı yavzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte burdan mantık yürüt sebebleri ne olabilir? neden birinin ikinci eli bile yok satarken fiyatı uçuk olsa dahi fazla ikinci eli yokken diğerinin ikinci eli çok avantajlı olup piyasada çooook bol var
    Bmw'nin satış adetleri daha fazla ve daha çok tutulması bunda etken olabilir mi.
    650 serisinin en az Transalp kadar sorunsuz olduğu ve kendini ispatladığı bir gerçek. Burada söylenecek tek söz servislere ve yedek parçanın tedariğine yönelik olmalı bence. Bmw de bu bakımdan biraz zayıf.

Bmw'nin satış adetleri daha fazla ve daha çok tutulması bunda etken olabilir mi.
    650 serisinin en az Transalp kadar sorunsuz olduğu ve kendini ispatladığı bir gerçek. Burada söylenecek tek söz servislere ve yedek parçanın tedariğine yönelik olmalı bence. Bmw de bu bakımdan biraz zayıf.
    hocam çok tutuldu dediğin motoru 2002 yılında bende aldım 0km olarak traktör gibi motor nesi bunun çok tutulduki alınabilicek en kötü enduro satana kadar ne tavizler verdim okadar zararına sattımki müşteri çıkmadı genede aylarca ve tertemiz çiziksiz bir motordu 8000 km deydi satarken bmw çok sattı diyosunda bunu hangi teknik veriye göre söyledin ıspatı nerde? bir honda motoru ilanı koy ertesi gün satarsın ama . haa ben nasıl aldım derseniz taa 2002 yılıydı internette butip paylaşımlar yokdu bi nevi cahildik borusanın nasıl boru döşediğini bilmez idik ozamanlar f 650 gs nin tipine bmw nin markasına aldandık hayatımın en büyük hatasıydı . 2. hatasıda piaggio almakdı zaten motor konusunda

hocam çok tutuldu dediğin motoru 2002 yılında bende aldım 0km olarak traktör gibi motor nesi bunun çok tutulduki alınabilicek en kötü enduro satana kadar ne tavizler verdim okadar zararına sattımki müşteri çıkmadı genede aylarca ve tertemiz çiziksiz bir motordu 8000 km deydi satarken bmw çok sattı diyosunda bunu hangi teknik veriye göre söyledin ıspatı nerde? bir honda motoru ilanı koy ertesi gün satarsın ama . haa ben nasıl aldım derseniz taa 2002 yılıydı internette butip paylaşımlar yokdu bi nevi cahildik borusanın nasıl boru döşediğini bilmez idik ozamanlar f 650 gs nin tipine bmw nin markasına aldandık hayatımın en büyük hatasıydı . 2. hatasıda piaggio almakdı zaten motor konusunda
    Teknik olarak karşılaştırmasından bahsetmedim çünki önümde teknik verileri yok,ayrıca kullanmadan da teknik veriler bir işe yaramaz.9 Hp'lik İnnova ile son hızda Cbf 150 geçilebiliyorsa,vardır Bmw'nin bir bildiği.
    Ben anlamıyorum,bir başka Ankara sitesinde Bmw'nin üzerine toz kondurmazlar 1 numara motordur,burada Bmw hakkında olmadık şeyler söyleniyor.Titreşimi fazla olabilir,tek silindir yapısından kaynaklanıyor. Ona göre de bir sorunsuzluğu vardır. Sırf servis hataları yüzünden canım Bmw'yi kötülenmesine razı olmam.Almancıyım belki ondan 1973 Vw 1303 kullanıyorum,Alman kalitesi.(malzeme-dayanım) her zaman Japon kalitesini geçer,bunu bilirim.

Teknik olarak karşılaştırmasından bahsetmedim çünki önümde teknik verileri yok,ayrıca kullanmadan da teknik veriler bir işe yaramaz.9 Hp'lik İnnova ile son hızda Cbf 150 geçilebiliyorsa,vardır Bmw'nin bir bildiği.
    Ben anlamıyorum,bir başka Ankara sitesinde Bmw'nin üzerine toz kondurmazlar 1 numara motordur,burada Bmw hakkında olmadık şeyler söyleniyor.Titreşimi fazla olabilir,tek silindir yapısından kaynaklanıyor. Ona göre de bir sorunsuzluğu vardır. Sırf servis hataları yüzünden canım Bmw'yi kötülenmesine razı olmam.Almancıyım belki ondan 1973 Vw 1303 kullanıyorum,Alman kalitesi.(malzeme-dayanım) her zaman Japon kalitesini geçer,bunu bilirim.
    şimdi hocam almancısınya bende öyleydim hep o eski wosvogenlere bakarak yollardaki wosvagenin çok sağlam olduğunu sanıyorduk hep birlikde sana birde wosvagen hikayesi anlatayım passat 1.8 t 1997 model 0 km aldım bide gene wosvagen transporterim vardı 0 aldık ikiside okadar muhteşem arabalardıki konforda ve hızda anlatılmaz yaşanır diyorum transporter minibüs 2 yaşına gelmişdi pasatla birlikde yani garantileri dolar dolmaz başladım yollarda kalmaya o transporter hayatımı kaydırdı okadar çok masraf çıkardıki ortalama her 3 ayda bir yolda kalıp 1000 tl masrafı oluyordu bana bir kere motor yapdırdık rektifiyeler ıvır zıvırlar sabah çalışmamalar ve tüm bakımları zamanından önce yaptırılırdı okadar çok yollarda kaldımki şimdi uzatmayıp olayı kısa yoldan bitiriğim çünki pasatdada transporterdada başıma okadar çok bela geldiki burda 5 sayfa yazsam bitmez her neyse her çekilişimde çekici kardeşlere sorular sormaya başladım
    1. soru birader en fazla hangi arabaları çekiyosun
    wosvagen abi
    2. eski modellermi?
    yok abi hep yeni modeller
    3. ikinci hangi araba desem?
    opel
    4. bi sıralama yapsan en fazla çektiklerini?
    açık ara wosvagen sonra opel pejo bmw
    e japon arabası çekmiyomusun hiç
    çok nadir olarak oda çok eski modeller bazen denk geliyor
    ve her çekilişimde bu soruları sordum cevaplar hep aynı tarzdaydı

sonra dandik bildiğimiz hyundai aldım ne masraf ne arıza ne yolda kalma başıma geldi tek masrafı periodik bakımlarıydı garibanın.

alamancılık eskidendi hocam bana savunma neyse onu yazdım

ben tecrübelerimden bahsediyorum kim neye toz kondurmuyosa kondurmasın .

Tam da kronik modellere denk gelmişsiniz artı turbo arızası(passat) ve pompa-meme arızasıyla transporter(yakıt kalitesi) Teknolojinin üstünlüğünü yenmişiz bu yollarla ve benzin-mazot kalitesiyle.
    Emin olun tek alacağım araçlar,hiçbir alternatifi yok.(Vw Golf VI Gtd(2.0 170 Hp) ve Carawelle 2,0Tdi 180Hp ) başka seçenek yok.İyi akşamlar.

Tam da kronik modellere denk gelmişsiniz artı turbo arızası(passat) ve pompa-meme arızasıyla transporter(yakıt kalitesi) Teknolojinin üstünlüğünü yenmişiz bu yollarla ve benzin-mazot kalitesiyle.
    Emin olun tek alacağım araçlar,hiçbir alternatifi yok.(Vw Golf VI Gtd(2.0 170 Hp) ve Carawelle 2,0Tdi 180Hp ) başka seçenek yok.İyi akşamlar.
    sana bir üstün alman kalitesinden daha bahsedeyim bir akrabam oğluna honda vitec aldı 160 bg bu oğul bu arabayı redline da vites atar kasis masis dinlemeden 180 le gider 5 kişi doluşur el frenleri çeker raly yapardı araba servisse girince rotlarda bile arıza çıkmazdı en sonunda kaza yaptı araba pert oldu .
    sonra bu çocuğa dizel vw bora alındı yavaş ve daha güvenli olduğundan kaza yapmış akıllanmış olan çocuk bu arabayı okadar nazik okadar yavaş kullanmasına rağmen arızalardan ve yolda kalmalarından bıktıkları için sattılar kurtuldular .
    yardım etmeye çalışıyorum ama olmuyor motor hocası siz bir kaç çekiciyle konuşun hata yapmayın motorcu motorcunun kardeşidir hata yapmayın diye bukadar anlattım ama sen bilirsin genede .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:13 ----------

o dediğiniz tüm arızalar başıma geldi ve katlarca fazlası artık bitti daha arıza yapamaz herşeyi değiştim dediğim sırada okadar alakasız arızalar çıkdıki karşıma bıktım bıktım.

bu hondalar,mazdalar,toyotalarda aynı yollarda aynı kalitede mazot ve benzinlerle dolaşmıyormu ayrıca?

sana bir üstün alman kalitesinden daha bahsedeyim bir akrabam oğluna honda vitec aldı 160 bg bu oğul bu arabayı redline da vites atar kasis masis dinlemeden 180 le gider 5 kişi doluşur el frenleri çeker raly yapardı araba servisse girince rotlarda bile arıza çıkmazdı en sonunda kaza yaptı araba pert oldu .
    sonra bu çocuğa dizel vw bora alındı yavaş ve daha güvenli olduğundan kaza yapmış akıllanmış olan çocuk bu arabayı okadar nazik okadar yavaş kullanmasına rağmen arızalardan ve yolda kalmalarından bıktıkları için sattılar kurtuldular .
    yardım etmeye çalışıyorum ama olmuyor motor hocası siz bir kaç çekiciyle konuşun hata yapmayın motorcu motorcunun kardeşidir hata yapmayın diye bukadar anlattım ama sen bilirsin genede .
    Şimdi bu Vw veya Opel Avrupa insanının hepsinin motordan anlayıp yolda müdahale etmesi için mi üretiliyor. Tamamen yakıtın kalitesi ile ilgili bu Tdi mazot pompaların arıza göstermesi.Avrupa'da bunun örneklerini bulamazsınız. Dizel kalitesi çoğu bilindik markada yükseldi ve standart sağlandı.Bilindik bir benzin istasyonundan yakıt aldıktan sonra sorun olmaz.

http://www.google.com.tr/custom?doma...ORID%3A1&hl=tr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:28 ----------

bu hondalar,mazdalar,toyotalarda aynı yollarda aynı kalitede mazot ve benzinlerle dolaşmıyormu ayrıca?
    Pompa-meme tip enjeksiyonda ve Tdi'ların yüksek basınç pompalarında yakıt hassasiyeti fazladır.Dizel kalitesi ister.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Bu iki motorun kıyaslaması çok zor.Fiyat olarak aynı gibiler ama bmw tek silindir titreşim yapar transalp öküz gibi büyük motordur devirirsen kaldıramazsın.Sanki bmw biraz daha offroada yatkın.Transalp uzun yol motoru.Bir yanda borusanın borusu diğer yanda transalpin bol yedek parça ve servis imkanı.İnsanlar ikisinden birini tercih ederken iyi düşünmeli.Benim tercihim transalp olurdu.

Alman arabası japon arabası muhabbetine gelirsek benim skoda fabia wolkswagen polo motoru kullanıyo.Ben bu arabayı alırken hyundai satıp aldım.Kimse kusura bakmasın ama hyundai markası wolkwagenin yanından geçemez.Arada uçurum var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aramızda her iki motoru da kullananlardan kim var?
    ben sadece birini kullandığım için kıyaslama yapamıyorum ve kendimi konu hakkında yorum yapacak kadar yetkin hissetmiyorum.
    Bu arada 125 cc den daha büyük motor kullanıp da kıyaslama yapmaya kalkışanlara da lütfen diyorum

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    Şimdi bu Vw veya Opel Avrupa insanının hepsinin motordan anlayıp yolda müdahale etmesi için mi üretiliyor. Tamamen yakıtın kalitesi ile ilgili bu Tdi mazot pompaların arıza göstermesi.Avrupa'da bunun örneklerini bulamazsınız. Dizel kalitesi çoğu bilindik markada yükseldi ve standart sağlandı.Bilindik bir benzin istasyonundan yakıt aldıktan sonra sorun olmaz.

http://www.google.com.tr/custom?doma...ORID%3A1&hl=tr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:28 ----------

Pompa-meme tip enjeksiyonda ve Tdi'ların yüksek basınç pompalarında yakıt hassasiyeti fazladır.Dizel kalitesi ister.

hocam anlamadın beni galiba dediğin arızalar başıma geldi zaten ama 10 larca farklı sebeblerdende yolda kaldım sen bi çekicilerle konuş diyorum son olarak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:07 ----------

Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki motorun kıyaslaması çok zor.Fiyat olarak aynı gibiler ama bmw tek silindir titreşim yapar transalp öküz gibi büyük motordur devirirsen kaldıramazsın.Sanki bmw biraz daha offroada yatkın.Transalp uzun yol motoru.Bir yanda borusanın borusu diğer yanda transalpin bol yedek parça ve servis imkanı.İnsanlar ikisinden birini tercih ederken iyi düşünmeli.Benim tercihim transalp olurdu.

Alman arabası japon arabası muhabbetine gelirsek benim skoda fabia wolkswagen polo motoru kullanıyo.Ben bu arabayı alırken hyundai satıp aldım.Kimse kusura bakmasın ama hyundai markası wolkwagenin yanından geçemez.Arada uçurum var.
    sizede aynı tavsiyede bulunuyorum çekicilerle konuşun ne desem boş şimdi size.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

bu iki markayı kıyaslamaya bile gerek yok ikisinide kullandım transalp açık ara daha iyi tek kötü yanı biraz daha fazla yakmasıdır

Alıntı yusufika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam anlamadın beni galiba dediğin arızalar başıma geldi zaten ama 10 larca farklı sebeblerdende yolda kaldım sen bi çekicilerle konuş diyorum son olarak
    Seni anlamam için bir neden var mı Damdan düşme çıkmışsın.
    Yakıt kalitesi diyoruz bir bildiğimiz var de mi,İstanbul Mercedes servisinde çalıştım, yakıt kalitesizliği yüzünden kaç aracın geldiğini tahmin bile edemezsin.Atego-Axor-Sprinter Cdi da olsa ki Vw daha hassas teknoloji ve 2000 bar basınçla püskürtür yakıtı.
    Sorun Almanda değil, yakıtta.

merhabalar yaklaşık 2 senedir yunuslarda çalısıyorum bmw 650 çok kullandım çoğu arkadasımın dediği gibi yüksek hızlarda vibrasyonu oldukça yüksek bi makina,kalitesine bişey diyemem çok çok arıza çıkarıyo bizdekiler,kullanımdan dolayı diyeceğim ama aynı zamanda gelen varederola var onlarda tık yok ama bmw ler bi türlü dikiş tutmadı.ben alacak olsam kesinlikle düşünmedem trasalp alırdım hem görünüşünden dolayı hemde teknik özellik,çift silindir oluşu ve rahatlığından dolayı.tabi bunlar benim kendi tecrübem ve görüşüm.herkese kazasız belasız sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda her iki motoru da kullananlardan kim var?
    ben sadece birini kullandığım için kıyaslama yapamıyorum ve kendimi konu hakkında yorum yapacak kadar yetkin hissetmiyorum.
    Bu arada 125 cc den daha büyük motor kullanıp da kıyaslama yapmaya kalkışanlara da lütfen diyorum
    Hocam ben yapılan yorumlara göre konuştum.Bir zamanlar borusanda bmw650'yi test etmeye giden onlarca insanın yaptığı eleştirilerden yola çıkarak yorum yaptım.Bu forumu araştırırsanız siz de bulabilirsiniz.Herkesin ortak fikri bu motor titreşimli.Ben onların yalancısıyım.Ama mantık yürütebilecek kadar da aklımız çalışıyo çok şükür.650 cc'lik o kocaman piston nasıl titreşim yapmasın.Mümkün değil.Transalple ilgili yorumları da okursanız hiçbir şikayet olmadığını aksine üzerine oturanların büyülendiğini okuyabilirsiniz.Mükemmel yol tutuşu ve konforlu bir kullanımı var.Bizimde bir zamanlar almayı düşünüpte araştırdığımız modeller bunlar.

Araba konusuna gelince ilk arabam hyundai , şimdiki arabam skoda fabia.Skodanın tüm parçaları audi ve wolkwagendir.Kimse 60 km hızla giderken pert olabilen hyundai markasını skoda , walkwagen gibi markalarla kıyaslamasın.Benim yeğenim walkwagen eski servisiydi.Beni yeni arabam konusunda uyardı.Aldığım yakıta çok dikkat etmeliymişim.Hatta oktanı bile önemli.Çünkü benzinlikten çıktıktan sonra yolda kalan çok walkwagen olduğunu söyledi.Malesef yakıt seçiyolar.Enjeksiyon sistemleriyle alakalı sorunlar bunlar.Birde opel konusunda söyleyeceklerim var.Benim bir akrabada var opel ve geçen sene emaneten 1 haftalığına aldığımda 1.500 TL masraf çıkardı bana.Bu sene de sahibine bir o kadar masraf çıkardı.Atsa atamıyo satsa satamıyo.Elinde kaldı.Opeller bir arıza çıkarmaya başladı mı sonu gelmiyo.

Hocam sizde motoru kısmına demir bişeyler yazmışsınız.Markasını modelini yazında bizde cc'nize göre hürmet gösterelim.Aslında cc'nin önemi yok ancak siz öyle diyosanız herkes cc'si kadar konuşur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:13 ----------

o dediğiniz tüm arızalar başıma geldi ve katlarca fazlası artık bitti daha arıza yapamaz herşeyi değiştim dediğim sırada okadar alakasız arızalar çıkdıki karşıma bıktım bıktım.

Alman arabalarını ve motorlarını beğenmemeniz ve/veya japonların yaptıklarına hayranlığınız kişisel tercihinizdir. Ancak hiç bir sorun çıkartmadığını iddia ettiğiniz japon markalarından Toyota ve Suzuki'nin son zamanlarda yaptığı hatalı üretimler sebebiyle geri çağırmaları hatırlatmak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler