Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondıal 150 Rf

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar bu motorun sıfırını 1850 ytl ye almayı düşünüyorum ve benim için tavsiyeleriniz önemli bu yüzden yorumlarınızı bekliyorum...

Mondial 150 RF Teknik Özellikler E-posta
    Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 151cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 57,4 x 57,8
    Silindir Çapı ve Strok : 9.2:1
    Maksimum Tork : 8,5 NM / 7000
    Soğutma : Fan Soğutma
    Çalıştırma : Elden Ve Ayaktan Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 5 Lt.
    Ön Lastik : 130 / 60 – 13
    Arka Lastik : 130 / 60 – 13
    Ağırlık : 100 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 1845 x 660 x 1105
    Şanzıman : Otomatik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bence vitesli bi motor alsan daha rahat edersin

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yaw no_name adam onca Scooter arasından kılı kırk yarıp bir modelde karar vermiş ve biraz da fikir istiyor, sen vitesli motor al diyerek kel alaka bir cevap veriyorsun

çerkezx kardeşim, bütçen bu motora yetiyorsa hiç düşünme ve git al. Bakımını ihmal etme, kaba kullanma (sonuçta elbette ki parasına göre motordur), ehliyetin yoksa alma, önce ehliyet sonra motor. Düzgün kullanırsan sana yıllarca gider bu motor. Şimdi Mondial düşmanları bunu yerden yere çarpmaya başlamadan git al hemen

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    bak türkiyede 100 tane mondial fabrikası kapanmış diye bir haber aldım yani ileride belki parça sıkıntısı çekebilirsin
    motor çin malı hyr sana sağlamı denk gelirse bişey diyemem
    150 lik bir motor harbiden işini görür ama biraz modifiye de işine yarar
    ben de düşündüm bu motoru almayı ewt fiyat olarak 150 lik bir scootera gre bayaa ucuz bu yüzden alan arklarım war birisi aldı iki gün sonra arıza vermeye başladı biri aldı hor kullanmasına gre yine de sağlamlık gösterdi yani belli olmuyo
    bana fikrimi sorarsan maddi durumunuz bşkasına el wermiosa al ama gzünden iyi bak bakımını yaptır düzgün kullan çünkü hoş motor
    eğer tavsiye istersen paran warsa agility düşün bende war çok memnunum-suzuki an 125-yamaha cygnus-başka aklıma gelmedi
    sana alma die tavsiye edeceğim motorlar da war çin bence fazla düşünme bi de alırsan 4 zamanlı al 2 zamanlı biraz tuzlu yakıo
    bak şimdi motor seçimini iyi yap motorunu sevmelisin yani çünkü aldıın zaman o senin en yakın arkadaşın olacak gezmeye onunla gideceksin onunla gezeceksin
    neyse fazla konuştum ben inş iyi bir seçim yaparsın
    aldıktan sonra yaz da ne aldığını bilelim fikirlerimizi söyleyelim sana
    burda herkes kardeştir
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    selam bende mevcut bu motor.. valla yalan olmasın sanırım çinlilerin arasında en iyisi bu... ben biraz titizlendim gayette güzel..hiç yolda bırakmadı..lakin iki yerinde tasarım hatası var... tam selenin altında siyah yer ile arkakapak grenajların birleştiği yerden tutan parça kırılıyor.. bu kaçınılmaz bir olay.. birde arka sinyaller hemen kırılıyor..ben gidip sağlam bir çamurluk ve yeni sert sinyaller aldım taktım...onun harici hiçbir sorunu olmuyor.. gayet az yakıyor.. çok ama çok seri.. 110 a kadar çıktım ( araçla ölçtüm ).. başka sormak istediğin bir şey varsa çekinme...
    Kal saalıcakla
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar km de ne kadar yaktığını bilen warmı acaba ?

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    şehir içi 100 km de 3.5 litre 95 oktan benzin koyuluyo 3.5 ytl olduna göre 100 de 12.5 ytl yakar tabi rodaj sonrasında ilk aldığın zamanlar su gibi içer benzini

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    valla ş.i kullanım olarak 10 YTL lik benzin ile 115 km yol.. bir kere denememde uzun yol sayılır 124 km yaptım... bence gayet iyi bu değerler...
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kirki ben bu motorla damacana su dağıtmayı düşünüyorum bu konuda bi sıkıntı çıkarırmı yada motorun arka kısmına damacana koymak için bi düzenek yaptırmaya mani bir şeyi varmı

kusura bakma çok soru soruyorum ama sonradan sıkıntı çekmemek adına tecrübene sığınıyorum

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    Selamlar Lafa Karışmak Gibi Olmasın Ama
    Bir Dost Tavsiyesi Olarak Görebilirsin...
    Bence O Kadar Para Vereceğine Suzuki An 125 Hk Al Yada Bir Göz Geçir Mondial Kullananlardan Aldığım Bilgiler 1 Göstergeleri Sönük Yanıyor..2- Farlar çok Cansız 3-bir Süre Sonra Grenajları Güneşten Yanıyor Kaporta Felaket ... Daha Sıralayabiliriz Bana Mondial Satan Bayiii Suzuki Satt
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aslında doğru söylüyorsun wildrain am maddiyat :(

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    Abicim Hiç Peşinatsız Herşey Dahil Ruhsat
    Finansbank Kredi Kartıma 2 Ay Sonra ödemeye Başlayacak şekilde
    10 Taksit Yaptılar ... Ben Aldım çok çok Memnunum Hem Güzel Hem Kaliteli Birde Millet Gördüğü Zaman çok Ilgi çekiyor Tipi De Güzel Mondial Bayisii Bunu Bana Sattı Düşünsene
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şimdi fiyatına baktımda suzukinin 3000 ytl den bahsediyolar benim limitimi çok ama çok aşıyor :(

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende mondıal 110 ft var,, taş gibi eşşekleme kullandım... hiç birşey olmadı. gonlun rahat olsun
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Maltepede bir arkadaş su bayiliği işi yapıyor ve onda 3 adet mondial var. Şaşırtıcı bir şekilde motora 7 suyu aynı anda koyuyorlar yük çekmesi çok güzel gibi gözüksede yaptığımız bir sohbette her ay motor başına 500 ytl ye yakın masraf yaptığını da söylemişti.

Burda iki seçenek var önünde ya ucuz motor alır ve bir süre sonra sende aylık bu tarz bakım ücretlerini gözden çıkartırsın.

Yada daha kaliteli bir şey alır aylık ödeyeceğin rakamı daha aşağı çekersin.

Ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun arkadaşım bol kazançlar...
    WEB sitesi olmayan kişi ve şirket kalmayacak.
    Yeterki istesin...
    ::offtp::

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sanARTsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maltepede bir arkadaş su bayiliği işi yapıyor ve onda 3 adet mondial var. Şaşırtıcı bir şekilde motora 7 suyu aynı anda koyuyorlar yük çekmesi çok güzel gibi gözüksede yaptığımız bir sohbette her ay motor başına 500 ytl ye yakın masraf yaptığını da söylemişti.

Burda iki seçenek var önünde ya ucuz motor alır ve bir süre sonra sende aylık bu tarz bakım ücretlerini gözden çıkartırsın.

Yada daha kaliteli bir şey alır aylık ödeyeceğin rakamı daha aşağı çekersin.

Ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun arkadaşım bol kazançlar...
    500 ytl mi? dostum yanlış anlama sana yalan demiyorum ama birisi çok pis sıkıyor, yada onun şoförlerinde iş yok..
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı kirki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam bende mevcut bu motor.. valla yalan olmasın sanırım çinlilerin arasında en iyisi bu... ben biraz titizlendim gayette güzel..hiç yolda bırakmadı..lakin iki yerinde tasarım hatası var... tam selenin altında siyah yer ile arkakapak grenajların birleştiği yerden tutan parça kırılıyor.. bu kaçınılmaz bir olay.. birde arka sinyaller hemen kırılıyor..ben gidip sağlam bir çamurluk ve yeni sert sinyaller aldım taktım...onun harici hiçbir sorunu olmuyor.. gayet az yakıyor.. çok ama çok seri.. 110 a kadar çıktım ( araçla ölçtüm ).. başka sormak istediğin bir şey varsa çekinme...
    Kal saalıcakla

Bendede o iki sorun oldu bende arkaya ön sinyallerden aldım 15 TL ikisi zaten takım olarak.Ama sele altı kilitsiz dolaşıyorum şimdilik.Motora gelince sağlam bir motor ama ben zorlamıyorum fazla zorlanırsa bilemem,şuan 1027 Km de sadece gaz teli gevşedi bir kaç kere serviste sıktırdım,birde ön fren müşüründe sorun var heralde stopları yakmıyor onuda bugün yaptıracağım.Bütçeye göre seri ve güzel görünümlü bir scooter.

vitesli motor almanı tavsiye ederim.. çünkü otomatiğe alışınca ve motoru kullandıkça artık daha iyisini istersin, daha iyisi de vitesli olduğundan vitesliye geçiş zor olabilir. Ama illede scoter tarzı almak istersen Mondial 150 ZC ı öneririm..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)